O Srbiji , hrvatskom drugom mestu , moj kratki komentar . .

Hrvati, za razliku od nas imaju selektora, i predsednika saveza. I to je dovoljno da trenutno budu bolji od nas.
I ne kapiram, zasto se ovaj njihov uspeh ovde umanjuje.

Ma sta vam je ljudi boziji, kakav predsednik saveza, Suker je samo igracka Mamiceva, on je tamo da sve pare idu pojedincima a ne da se razvije Hrv fudbal, on je doslovno niko i nista.

Dalic nije ama bas nista posebno, niti ima kakve uspehe da bi postao selektor Hrvatske, tamo je doveden uz Mamicev blagoslov kao i mnogi njegovi prethodnici, bio je dovoljno pametan da ih ne sputava, uverio ih je da oni to mogu, dobio je formulu 1 na raspolaganje u trenutku kad su imali najveci motiv da nesto urade.

- - - - - - - - - -

Jedna velika slicnost izmedju te Argentine i Srbije je nivo kurcobolje kod vecine igraca kad igraju za drzavu.

Zato su i bili u finalu SP proslo SP? Zato i imaju medalja zbog kurcobolje?

Argentina je uvek Argentina a ova Argentina ima najboljeg igraca sveta, umanjivati pobedu protiv njih je smesno
 
Hrvati, za razliku od nas imaju selektora, i predsednika saveza. I to je dovoljno da trenutno budu bolji od nas.
I ne kapiram, zasto se ovaj njihov uspeh ovde umanjuje.
Тешко да је то баш тако, председник савеза је и њима доведен политички као и код нас, о селектору да не причам, стање у њиховом фудбалу слично као и код нас.
Једина разлика између нас и њих су Модрић и Ракитић на средини, има ко да креира акције и то је све, дакле нема ни тамо неког система али на орук су успели да направе неки резултата а ми нисмо.
 
Тешко да је то баш тако, председник савеза је и њима доведен политички као и код нас, о селектору да не причам, стање у њиховом фудбалу слично као и код нас.
Једина разлика између нас и њих су Модрић и Ракитић на средини, има ко да креира акције и то је све, дакле нема ни тамо неког система али на орук су успели да направе неки резултата а ми нисмо.

Nije bas da je samo do njih dvojice, a jedan Mandjukic? Koga to Srbija ima kao on? Ili recimo Perisic, Rebic?

Da nema bas nekog sistema ali oni imam dojam i vise "ginu" za reprezentativni dres nego Srbi, a i neki njihovi igraci su uspeli da se izbore za prvih11 u velikim evropskim klubovima, nisu oni rezultate napravili tek tako bas.
 
Nije bas da je samo do njih dvojice, a jedan Mandjukic? Koga to Srbija ima kao on? Ili recimo Perisic, Rebic?

Da nema bas nekog sistema ali oni imam dojam i vise "ginu" za reprezentativni dres nego Srbi, a i neki njihovi igraci su uspeli da se izbore za prvih11 u velikim evropskim klubovima, nisu oni rezultate napravili tek tako bas.

**** te Rebic Jovic je bolji igrac od njega !!! I bice triput veca zvezda ... Imaju Perisica mos misliti pa i mi imamo Tadica

Da ginu , to sam ja i reko u uvodnom postu i ovo sto Mile prica se ne slazem . Prvo mesto u grupi su zasluzili razbili su Argentinu nisu imali neku igru da padnes na dupe ali ko jeste ? U knockout fazi od 4 utakmice samo su sa Danskom bili egal ostale 3 su nadigrali protivnika i Ruse i Engleze i Francuze .
 
Nije bas da je samo do njih dvojice, a jedan Mandjukic? Koga to Srbija ima kao on? Ili recimo Perisic, Rebic?

Da nema bas nekog sistema ali oni imam dojam i vise "ginu" za reprezentativni dres nego Srbi, a i neki njihovi igraci su uspeli da se izbore za prvih11 u velikim evropskim klubovima, nisu oni rezultate napravili tek tako bas.
Ова двојица праве разлику, остало је све врло лако заменљиво и надокнадиво, то има и Аусталија.Гину и ови наши али не знају па то ти је.
 
**** te Rebic Jovic je bolji igrac od njega !!! I bice triput veca zvezda ... Imaju Perisica mos misliti pa i mi imamo Tadica

Da ginu , to sam ja i reko u uvodnom postu i ovo sto Mile prica se ne slazem . Prvo mesto u grupi su zasluzili razbili su Argentinu nisu imali neku igru da padnes na dupe ali ko jeste ? U knockout fazi od 4 utakmice samo su sa Danskom bili egal ostale 3 su nadigrali protivnika i Ruse i Engleze i Francuze .

Da li je moguce da ne vidis razliku u kvalitetu izmedju Perisica i Tadica:dash:
Kao kad bi neko napisao jjebo te Modric mi imamo Grujica:mrgreen:
 
**** te Rebic Jovic je bolji igrac od njega !!! I bice triput veca zvezda ... Imaju Perisica mos misliti pa i mi imamo Tadica

Da ginu , to sam ja i reko u uvodnom postu i ovo sto Mile prica se ne slazem . Prvo mesto u grupi su zasluzili razbili su Argentinu nisu imali neku igru da padnes na dupe ali ko jeste ? U knockout fazi od 4 utakmice samo su sa Danskom bili egal ostale 3 su nadigrali protivnika i Ruse i Engleze i Francuze .

Pa ne znam bas da je Jovic bolji od Rebica ali ajde, mozda i bude, meni se Tadic kao igrac bas svidja ali daleko je on jos od nivoa Perisica realno.

A to za ginu..a gle iskreno ne znam sta o tome da mislim..sta tacno znaci da jedna ekipa gine a druga ne? I meni se cini da Hrvati vise ginu ali da to ipak nije nesto drugo u pitanju? Mozda sama kvaliteta, organiziranost trcanja, nije ni svako trcanje dobro, mislim da su to samo floskule, ne znam sta da mislim o tome a pratim fudbal nekoliko decenija. Sumnjam da je neki igrac Srbije manje ginuo, drugo je tu nesto u pitanju

- - - - - - - - - -

Ова двојица праве разлику, остало је све врло лако заменљиво и надокнадиво, то има и Аусталија.Гину и ови наши али не знају па то ти је.

Znaci ipak smatra da je do kvalitete...nekako sam i ja na tom tragu..

A iskreno ja ne vidim igraca koji Mandjukica moze zameniti, oni ga nemaju, mozda i samo mozda onaj Livaja iz AEKa iako je drugaciji tip igraca, Mandjo je bas zver, kako trci, kako pritiska, kako se bori, ne znam..nema neku tehniku ali sve nadoknadjuje ludjackim presingom, igrom u obrani i glavom. Pogledaj Mitrovica recimo, sasvim drugaciji tip napadaca, klasicni sidrun koji u danasnjem fudbalu sve manje donosi.
 
Dalic nije ama bas nista posebno, niti ima kakve uspehe da bi postao selektor Hrvatske, tamo je doveden uz Mamicev blagoslov kao i mnogi njegovi prethodnici, bio je dovoljno pametan da ih ne sputava, uverio ih je da oni to mogu, dobio je formulu 1 na raspolaganje u trenutku kad su imali najveci motiv da nesto urade.

S boldanim se slažem. Vodio je jednu utakmicu protiv jačeg protivnika u KO fazi i izgubio ju. To je bilo finale. Istina, to je ujedno i najbolja utakmica reprezentacije na SP.
Od Rusije, Danske i Engleske ( iako su oni bili favoriti u toj utakmici) smo na papiru jači a sve su utakmice išle u produžetke i u svima smo bili u zaostatku. Ali on kao izbornik nije tu da bude Mourinho. On je tu da ih pripremi psihološki, da stvori zajedništvo i da ih uvjeri da mogu. To je i učinio. Neki veliki promašaj na planu taktike nije imao. Jedini promašaj je po meni utakmica s Rusima kada je krenuo s Lukom i Rakitićem u vezi i Kramarićem na polušpicu. Kasnije je to ispravio i Rusi su bili di im je i mjesto protiv iole kvalitetne reprezentacije, u mišjoj rupi.
I btw, on nije Mamićev čovjek. Mamić mu je radio o glavi prije SP-a.
 
S boldanim se slažem. Vodio je jednu utakmicu protiv jačeg protivnika u KO fazi i izgubio ju. To je bilo finale. Istina, to je ujedno i najbolja utakmica reprezentacije na SP.
Od Rusije, Danske i Engleske ( iako su oni bili favoriti u toj utakmici) smo na papiru jači a sve su utakmice išle u produžetke i u svima smo bili u zaostatku. Ali on kao izbornik nije tu da bude Mourinho. On je tu da ih pripremi psihološki, da stvori zajedništvo i da ih uvjeri da mogu. To je i učinio. Neki veliki promašaj na planu taktike nije imao. Jedini promašaj je po meni utakmica s Rusima kada je krenuo s Lukom i Rakitićem u vezi i Kramarićem na polušpicu. Kasnije je to ispravio i Rusi su bili di im je i mjesto protiv iole kvalitetne reprezentacije, u mišjoj rupi.
I btw, on nije Mamićev čovjek. Mamić mu je radio o glavi prije SP-a.
Ma je, Mamicev je covek, tj da se krivo bas ne izrazim, dosao je tamo uz njegov blagoslov, sigurno nije njegov covek kao recimo Cacic ili Stimac ali itekako je on uz pomoc Mamica dosao tamo.

Ja bi ga ostavio sad, tj ako on oce ostati pa da ga vidimo u Ligi nacija i posebno kvalama za EP, tu se treba pokazati sad
 
Ma je, Mamicev je covek, tj da se krivo bas ne izrazim, dosao je tamo uz njegov blagoslov, sigurno nije njegov covek kao recimo Cacic ili Stimac ali itekako je on uz pomoc Mamica dosao tamo.

Ja bi ga ostavio sad, tj ako on oce ostati pa da ga vidimo u Ligi nacija i posebno kvalama za EP, tu se treba pokazati sad

Došao je jer se u to vrijeme ništa u savezu nije dešavalo bez njegovog blagoslova. I došao je naglo u zajebanom trenutku. Koliko je Mamićev čovjek se vidi po sastvau na SP. Gdje protiv Islanda nisu igrali razni Ćorići i sl. Ako u toj ligi nacija zadrži Hrvatsku u najjačoj skupini ja zadovoljan. To natjecanje će ionako samo patuljcima služiti da izbore nastup na EP. Svako ko išta vrijedi će to učiniti kroz kvalifikacije.
 
Hrvatska jednostavno ima bolju generaciju. Ova genarcija je bolja od one iz 98,pogledaj samo klobove u kojima igraju:

Monaco
Atletico Madrid - Liverpool - Bešiktaš - Sampdoria
Inter Milan
Inter - Barcelona - Real Madrid- Eintracht
Juventus

Klupa:
Real Madrid
Bayer Leverkusen
Milan
Fiorentina
Schalke
Dinamo kiev
Lokomotiv
Gent
Red Bull

Jedino šta je čudno zašto se ova eksplozija nije dogodila ranije, 2016. Na europskom smo nesretno ispali u šesnaestini finala u 117. minuti od kasnijih prvaka Portugalca, na svjetskom 2014. smo realno sjebali protiv meksika pa nismo prošli grupu, na euru 2012 bili u grupi sa Italijom i španjolskom kasnijim viceprvakom i prvakom i bili treći u grupi i isto bodova kao Italija i bod manje od španjolske.
Ovakve generacije se jednostavno dogode, i ovo im je zapravo prvi put da su pokazali koliko vrijede.
 
I generacija '98 je bila nadigrana u više navrata. U dodatnim kvalifikacijama protiv Ukrajine su nas razbili u prvih 20-ak minuta. Poništem im je regularan gol. Nakon što je Shovkovsky primio ono od Bokšića bilo je gotovo. Morali su zabiti 4 gola za prolaz, a u tom trenutku je bilo 1:1. Na samom SP i protiv Njemačke i protiv Nizozemske nas je spasio Ladić. Čovjek kojeg je većina prije SP-a gledala kao najslabiju kariku je igrao turnir života.
Ovu generaciju je nadigrao jedino Meksiko 2014. Italija 2012. je bila nešto bolja, ali ne može se reći da su nas baš nadigrali. Tako da se slažem da je šteta što taj uspjeh nije došao ranije. Ali eto, uhvatili su zadnji vlak i naplatili sve nesreće i krađu protiv Španjolske. Ostaje žal za tom finalnom utakmicom. Zbog načina na koji smo primili ta dva gola. Iz slobodnjaka koji nije postojao i iz 50/50 penala.
Ali možda svakih 20 godina rade po jedan korak. 2038. očekujemo boginju :D
 
Hrvatska jednostavno ima bolju generaciju. Ova genarcija je bolja od one iz 98,pogledaj samo klobove u kojima igraju:

Monaco
Atletico Madrid - Liverpool - Bešiktaš - Sampdoria
Inter Milan
Inter - Barcelona - Real Madrid- Eintracht
Juventus

Klupa:
Real Madrid
Bayer Leverkusen
Milan
Fiorentina
Schalke
Dinamo kiev
Lokomotiv
Gent
Red Bull

Jedino šta je čudno zašto se ova eksplozija nije dogodila ranije, 2016. Na europskom smo nesretno ispali u šesnaestini finala u 117. minuti od kasnijih prvaka Portugalca, na svjetskom 2014. smo realno sjebali protiv meksika pa nismo prošli grupu, na euru 2012 bili u grupi sa Italijom i španjolskom kasnijim viceprvakom i prvakom i bili treći u grupi i isto bodova kao Italija i bod manje od španjolske.
Ovakve generacije se jednostavno dogode, i ovo im je zapravo prvi put da su pokazali koliko vrijede.

Kako zasto ste shebali, pa velikim delom i zbog saveza i nesposobnosti istog, guranja raznih igraca, trenera...a evo ti primer nesposbnosti.

Euro 2012...u kvalama ste dobili Tursku ako se ne varam 3-0 i gostima...niko u savezu nije znao da bi pobedom u Zagrebu bili u 2 jakosnoj skupini gde su na kraju zavrsili Rusi i to u nekoj smesnoj grupii..a vi dobili Italiji i Spaniju..
 
Kako zasto ste shebali, pa velikim delom i zbog saveza i nesposobnosti istog, guranja raznih igraca, trenera...a evo ti primer nesposbnosti.

Euro 2012...u kvalama ste dobili Tursku ako se ne varam 3-0 i gostima...niko u savezu nije znao da bi pobedom u Zagrebu bili u 2 jakosnoj skupini gde su na kraju zavrsili Rusi i to u nekoj smesnoj grupii..a vi dobili Italiji i Spaniju..

Hebote, nisam znao to za Tursku u Zagrebu. Bemti
 
Razlika Srbije i Hrvatske? Ta razlika nije od jucer. Preko 20 godina Hrvatska je ocigledno bolja u nogometu i to je cinjenica. HR ima vise nastupa na SP i EP nego sve ostale bivse republike zajedno. Istina je da su razlike i u mentalitetu, organizaciji... ali kvalitet je presudan. Jednostavno Hrvatska ima bolje nogometase i dovoljno je pogledati koje sve reprezentacije je HR pobjedjivala sto u kvalifikacijama, sto na velikim turnirima. Njemacku, Italiju, Englesku, Nizozemsku, Spanjolsku, Argentinu... I u RH se nije postavljalo pitanje hoce li ikada ponovno HR u polufinale, nego je pitanje bilo kada ce. Hoce li sada ili na sljedecem turniru. I to je vec godinama tako. Srbija nikada nije imala igrace poput Modrica, Rakitica pa i debelog i sporog Kranjcara. Spominjete nekog Stojkovica koji je fudbal igrao u Japanu. Najvece zvijezde ua zadnjih 20 godina su vam obrambeni igraci. A sa obrambenim igracima i prosjecnim veznjacima i napadacima se ne radi rezultat. Cujem kako neki govore da ce HR fudbal propasti kada odu Rakitic i Modric. Tako se govori vec 20 godina kad ode ovaj, kad ode onaj. Al HR je uvijek tu. Kroz 3-4 godine HR ce ponovno biti snazna reprezentacija, jer dolazi 6-7 mladih talentiranih igraca i da samo 2 od njih postanu klase to je dovoljno. Ono sto HR nema u kosarci a Srbi imaju, to nema Srbija u nogometu a Hrvatska ima.
 

Back
Top