Pomoc:Vrednost kompjutera.

miodragstankovich

Aktivan član
Poruka
1.178
Pozdrav svima,
Resio sam da prodam kompjuter sa sledecom specifikacijom:
Procesor:Intel Core I3 550 3.20GHz
RAM:4.00 GB DDR3
Maticna ploca:ASRock H55M-LE
Graficka kartica:AMD Radeon HD 6570 2GB [Sapphire/PC Partner]

Ostale informacije:
OS:Windows 7
Hard disk:596GB Western Digital

Hvala unapred na odgovoru.Neko se sigurno bolje razume
 
Tu "bitku" sa video igricama ne možeš da dobiješ.
I da kupiš najbolji, za 6 meseci max. javiće da nemaš dovoljno RAM-a.
na nekoj si temi izjavio nesto slicno ali naprosto nisi u pravu!Ustvari,da sve zastareva ali-tako brzo , vbas ne...Jedino ako neko uzme novi komp samo a se kaze da je nov- pa uzme-manje RAMa, slabiju masinu, komplet...Eto ja cu da pazarim masinu sa 16 Gb RAMa i stim sam miran bar 3-5 godina...i posle dodam jos 16...Ali to se tako radi-kad upgradujesh0mislish malo unapred...
 
Ok.i to je solidno...hvala.A dal je bolje da ipak ostane i pojacati ga,ili ga dati na onu foru "staro za novo",ili jednostavno samo prodati [sto mi je i prva pomisao :D] Cisto da znam sta da radim dalje kad se ne razumem u to toliko.

pazi uzmes i7 860.
Neku graficku tipa gtx 1050 , rx 460 rx 560
i jos 4 gb rama
i jos napajanje. To platis oko 20 000. ali imas zmaj komp. . koliki ti je budzet

- - - - - - - - - -

https://www.kupujemprodajem.com/Kom...t-1156-63102822-oglas.htm?filter_id=231747080
 
Sinoc mi je bio drug u poseti,posto se nismo par meseci videli [bio van zemlje bla,bla...:D] i on mi kaze da je trenutno komp solidan,mada bih mogao da povecam RAM sa 4 na 10.Ja ga pitam kako na 10 on kaze:Izvadis jednu od 2GB,tu stavis od 8GB plus 2 koja ostanu i eto 10.Al meni nesto tu ne stima jer mi sada RAM radi na 401 MHz,da li ce onda moci i RAM od 1600MHz da radi bez problema? [ako vec odlucim da ga zadrzim i pojacam]
 
Poslednja izmena:
Pa zavisi od naslova, 8 je standard a 16 GB je preporuka.

Vecini je slab cpu ili gpu a rama imaju dovoljno.

Upravo sam to hteo da napisem))
Ja imam na laptopu 6GB RAM sa i7 procesorom,sve radi perfektno,ali zbog graficke koja je standardna (komp. je iz serije PRoBook,poslovni) ne moze da pokrene slozenije grafike (mada ja igrice ne igram,sa njima cisto probam komp i odmah brisem).Ali pokrenem sve sto mi treba u vezi posla,i ne baguje ni jedan program,niti se pregreva.
Tako da treba gledati sve delove,ne samo RAM.
 
Upravo sam to hteo da napisem))
Ja imam na laptopu 6GB RAM sa i7 procesorom,sve radi perfektno,ali zbog graficke koja je standardna (komp. je iz serije PRoBook,poslovni) ne moze da pokrene slozenije grafike (mada ja igrice ne igram,sa njima cisto probam komp i odmah brisem).Ali pokrenem sve sto mi treba u vezi posla,i ne baguje ni jedan program,niti se pregreva.
Tako da treba gledati sve delove,ne samo RAM.

Vec mi to premasuje "budzet" jer sve sto je navedeno da se nalazi u kompjuteru tako stoji od 2010 ili 11 kada je sastavljen u ComTrade u i to za 450-500 evra...za tada...A vidim da Nfs Payback moze da se igra i sa grafickom od 2GB ako je RAM-a dovoljno.Ne treba meni za Far Cry ili nesto basnoslovno.:lol: [To mislim posto sam ipak resio da ga zadrzim jos koju godinu]
 
Poslednja izmena:

Back
Top