DAO JE OKO ZA SRBIJU A SEDMORO DECE MU GLADUJE

Ремонтер

Iskusan
Banovan
Poruka
6.710
Seku mi struju, policija upada u kuću, isteruju me s posla, NEMAM HLEBA DA JEDEM!






Da nije bilo nas boraca, ne bi bilo ni Srbije. Kako državu nije sramota, zašto nas se stidi? Borili smo se časno, nismo bacili puške i pobegli. Krvario sam za ovu zemlju, a sada sam ostavljen i zaboravljen. Seku mi struju, policija upada u kuću, isteruju me s posla, nemam hleba da jedem, deci za mleko i pelene... Sramota!


Ovako priča za Kurir odlikovani ratni heroj s Košara i otac sedmoro male dece Novica Spasić (40), kome su pre desetak dana u kući u Bojniku kod Leskovca isekli struju.





Kao pripadnik Specijalne izviđačko-diverzantske jedinice, izgubio je levo oko i ranjen je u levu nogu 1999. godine, spasavajući dvojicu saboraca. Danas ovaj borac živi u bedi, u trošnoj kući, dobija invalidninu od 24.000 dinara, a nakon svih muka, doživeo je i da ostane bez struje.


- Tog jutra došli su ljudi iz EPS, bez ikakvog dokumenta i naloga, i isekli mi struju. Molio sam ih da ne čine to zbog dece, molio da mi daju šansu da platim na rate, ali nije vredelo. Dug je dostigao 89.000. Uslovili su me ili da odmah platim sve ili da seku. Nisam imao, šta ću - ponižen je Spasić.




https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3083159/dao-oko-za-srbijua-sedmoro-dece-mu-gladuje







Ukoliko želite da pomognete da Novica Spasić i njegova porodica imaju dostojanstven život, to možete uraditi uplatom na neki od ovih računa:



br. dinarskog računa: 200-36118555-50



br deviznog računa: 200-108451300-30




Nevidljivi heroji
A dalje slede šikaniranje, ignoracija, siromaštvo, prozivke "to su Miloševićevi borci", "borci s Košara, ko ste vi?", "ratni invalid, pa šta?", "nema pomoći", "nema nacionalne penzije", "nema popusta", "nema prednosti", "nema poštovanja", "nema priznanja", "nema hvala", "nema, nema...", "žao mi je, nema"... Dug je spisak čega nema.

 
Poslednja izmena:
sirotinji, herojima sa Kosara Vuciceva mafija sece struju i za dug od 80.000 dinara

Na Dedinju i Senjaku ovi sto greju bazene na struju imaju dugove i po par desetina miliona dinara - i nikom nista....

Lepo rece Arcibald Rajs - Cujte Srbi

- - - - - - - - - -

Molim postavljaca teme da ispravi broj dinarskog racuna u uvodnom postu :

br. dinarskog računa: 200-36118555-50

Svako od nas bi trebao da mu uplati koliko moze.

Dajemo za svakakve gluposti pare ucinimo svi jedno dobro delo pomognimo ovoj porodici sa sedmoro dece.
 
Ovaj covek je zrtvovao zivot za Srbiju . Za svoj narod. Svoju zemlju

Sa druge strane bili su neki koji su bili tada dezerteri. Odbili da vrse svoju duznost i zbog toga dobili otkaze.

Nakon dolaska *******ne DOS vlasti , svi ovi dezerteri su vraceni na posao i isplacene su im sve plate sa kamatama.

Sada i avanzuju tj Vuciceva vlast ih postavlja na najvise drzavne funkcije....

Sto rekao Pantic - bitange droce i lopovi avanzuju a posten covek sedi u zapecku
 
Poslednja izmena:
Iz moje okoline momak sa Kosara radi kao cuvar, jedan sa Deve je pekar a ja sa Morine zavarivac. Niko nas nikad nije pitao - kako ste, imate li problema, zdravstveno osiguranje itd. Niko nam u zivotu nije nista pomogao, ruzni snovi su odavno prestali ali nas boli bezobrazluk...
Da je neko normalan se setio pa da kaze mozda neko od tih momaka heroja ako prodje preglede moze da radi kao pogranicni policajac recimo. Mogli smo dole svaki metar zemlje krvavo da branimo pa zar to nije najbolja preporuka za takav posao? A ne... onda ne bi bilo mesta za njihove kombinacije, uvlakace, nesposobne, koruptivne sinovce i kumove. Sve bitanga do bitange.
 
Iz moje okoline momak sa Kosara radi kao cuvar, jedan sa Deve je pekar a ja sa Morine zavarivac. Niko nas nikad nije pitao - kako ste, imate li problema, zdravstveno osiguranje itd. Niko nam u zivotu nije nista pomogao, ruzni snovi su odavno prestali ali nas boli bezobrazluk...
Da je neko normalan se setio pa da kaze mozda neko od tih momaka heroja ako prodje preglede moze da radi kao pogranicni policajac recimo. Mogli smo dole svaki metar zemlje krvavo da branimo pa zar to nije najbolja preporuka za takav posao? A ne... onda ne bi bilo mesta za njihove kombinacije, uvlakace, nesposobne, koruptivne sinovce i kumove. Sve bitanga do bitange.



Tako je.
 
PREDLOG NOVIH ZARADA NAJVIŠIH FUNKCIONERA Predsedniku i premijerki 300.000 dinara, poslanicima 2.000 EVRA MESEČNO

C_Ak9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTW1JN01EQV8vNjU2MmQ1NjdjODRjN2U0NDlhOWJjMmEwNzNjZWRiMGYuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


https://www.blic.rs/biznis/predlog-...redsedniku-i-premijerki-300000-dinara/n1f4gkg

Herojima ni banke a poslanicima vladinim sluzbenicima tri puta vece plate nego danas....

Nepravda i izdaja narode. Nepravda i izdaja lopovskog Vucicevog propederskog rezima
 
PREDLOG NOVIH ZARADA NAJVIŠIH FUNKCIONERA Predsedniku i premijerki 300.000 dinara, poslanicima 2.000 EVRA MESEČNO

C_Ak9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTW1JN01EQV8vNjU2MmQ1NjdjODRjN2U0NDlhOWJjMmEwNzNjZWRiMGYuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB


https://www.blic.rs/biznis/predlog-...redsedniku-i-premijerki-300000-dinara/n1f4gkg

Herojima ni banke a poslanicima vladinim sluzbenicima tri puta vece plate nego danas....

Nepravda i izdaja narode. Nepravda i izdaja lopovskog Vucicevog propederskog rezima

Nema nista od urlanja izdaja.

Nego ti lepo ostavi taj bajs i prestani da uzivas i pijuckas vino vec pravac pred skupstinu i tamo urlaj.
 
Nema nista od urlanja izdaja.

Nego ti lepo ostavi taj bajs i prestani da uzivas i pijuckas vino vec pravac pred skupstinu i tamo urlaj.

Cim vidim 10.000 Beogradjana aj cu biti 10.001

A da ja puknem 100 evra na put do Beograda , da budem sam tamo ispred skupstine sta sam uradio ? Nista

Bolje da te pare koje bi pukao na gorivo uplatim ovoj jadnoj porodici. I humanije
 
Ja sam u pravu kad kazem da treba pobeci ko god moze i kome nije kasno.

Zalosno.


Ipak ne mogu da ne primetim da on ipak dobija pomoc od 24.000din mesecno, neko radi za te pare. I manje.

On ne može da radi. To je poenta priče jer na tržištu rada niko neće da ga zaposli u tom stanju i ne možeš ga posmatrati iz tog ugla. Država jeste dužna da mu obezbedi primanja kao ratnog vojnog invalida,bilo putem pomoći ili putem zaposlenja u državnoj službi gde bi mogao da bude koristan. Barem deci besplatno školovanje do 18 godine mogu obezbediti.
 

Back
Top