Da li vredi plaćati račune preko e-bankinga?

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
Prednosti su:
- bez stajanja u redu uz sve prateće nuspojave
- manja marža

Nepovoljnost:
- živimo u Srbiji

Živeće punoletne generacije su varane od strane države nekoliko puta.
Od svega bih izdvojio Slobino nadrkavanje telefonskog računa
i Demokratsko izmišljanje neplaćenog infostana pre 10 godina pa ko čuvao potvrdu - čuvao je.

odlaskom u poštu sa iznajmljenom komšijinom bebom da vas puste preko reda vam ipak daje - štampanu potvrdu
a uredjaj kojim plaćate račune mora biti bez virusa mada sa osnovnom karticom mogu samo da vam puše pošto je dinarska

Verujete li vi posle svega u državu i platni promet?
 
Prednosti su:
- bez stajanja u redu uz sve prateće nuspojave
- manja marža

Nepovoljnost:
- živimo u Srbiji

Živeće punoletne generacije su varane od strane države nekoliko puta.
Od svega bih izdvojio Slobino nadrkavanje telefonskog računa
i Demokratsko izmišljanje neplaćenog infostana pre 10 godina pa ko čuvao potvrdu - čuvao je.

odlaskom u poštu sa iznajmljenom komšijinom bebom da vas puste preko reda vam ipak daje - štampanu potvrdu
a uredjaj kojim plaćate račune mora biti bez virusa mada sa osnovnom karticom mogu samo da vam puše pošto je dinarska

Verujete li vi posle svega u državu i platni promet?

To ti je budućnost.. Ne mogu zamisliti danas bez.. da se gnjavim po salterima pola dana ..
 
Pa u pravu su obe strane...
I oni koji su skepticni i oni koji nisu...

Prvo skepsa potice od ranije...Sloba je znao da naredi kad mu treba za izbore, da ti skinu predujam za projekat, i to sudskim nalogom sa tek otvorenog racuna za projekat...a to nema ni u jednoj zemlji na svetu...
Kako cu koji q da zavrsim projekat kad mi je drzava uz objasnjenje da se to skida unapred jer je procena da ce toliko biti prometa i zarade firme pa u novembru mi skinu za buducu godinu....

Da je neko to vama uradio , ne bi vi bili ovako neutralni po ekonomskom pitanju prema Slobi i tadasnjem bankarskom i sudskom sistemu...

Sa iste strane je i to da je Vucic Slobino dete, tj da razvija isti nacin razmisljanja i istu kliku u Srbiji...Tako da ce pre ili kasnije da se to i primeti kad pocnu da se bahate...
Nece masovno ali ce zveketati po onome koga procene da moze da zveknu...

Sam e banking kao tehnologija iako nije bas toliko zasticena i razvijena, nije ni toliko suplja , pricam za Srbiju...pa se mogu ocekivati transferi bez provizije i bez problema.
Ali jos to nije dobro, kao da je tehnicki deo negde oko 1960 godine...
Mozda je i do gluposti onih koji su obuceni ili treba da se obuce za rad...Kao sto je to problem kod MUPa, kod Zdravstva, i na milion mesta u Srbiji...za pasijans su velemajstori ali za bilo koju promenu, ili unos , samo ako je do 6 sablona mogu da zapamte, sve preko toga, mora da se svede na 6 sablona..
 
Pa u pravu su obe strane... I oni koji su skepticni i oni koji nisu... Prvo skepsa potice od ranije...Sloba je znao da naredi kad mu treba za izbore, da ti skinu predujam za projekat, i to sudskim nalogom sa tek otvorenog racuna za projekat...a to nema ni u jednoj zemlji na svetu... Kako cu koji q da zavrsim projekat kad mi je drzava uz objasnjenje da se to skida unapred jer je procena da ce toliko biti prometa i zarade firme pa u novembru mi skinu za buducu godinu.... Da je neko to vama uradio , ne bi vi bili ovako neutralni po ekonomskom pitanju prema Slobi i tadasnjem bankarskom i sudskom sistemu... Sa iste strane je i to da je Vucic Slobino dete, tj da razvija isti nacin razmisljanja i istu kliku u Srbiji...Tako da ce pre ili kasnije da se to i primeti kad pocnu da se bahate... Nece masovno ali ce zveketati po onome koga procene da moze da zveknu... Sam e banking kao tehnologija iako nije bas toliko zasticena i razvijena, nije ni toliko suplja , pricam za Srbiju...pa se mogu ocekivati transferi bez provizije i bez problema. Ali jos to nije dobro, kao da je tehnicki deo negde oko 1960 godine... Mozda je i do gluposti onih koji su obuceni ili treba da se obuce za rad...Kao sto je to problem kod MUPa, kod Zdravstva, i na milion mesta u Srbiji...za pasijans su velemajstori ali za bilo koju promenu, ili unos , samo ako je do 6 sablona mogu da zapamte, sve preko toga, mora da se svede na 6 sablona..
Ne mogu da verujem da pored stranica analiza koje trukujes ovde budes toliko glup i zadrt. Znas li uopste koja je ovo godina? Znas li ko vlada bankarstvom u Srbiji neometano, a ko i danas vlada pravosudjem i gradjevinarstvom? Ajde sprovedi analizu likova iz tih bransi, pa ponovi ovaj post.

- - - - - - - - - -

Ne cekam ni kod lekara, a cu da cekam u redovima za pare ili racune.
Ima jos mesta gde se ceka jer su jos na vlasti banditi ustoliceni 70 th godina,
kao sto vidimo zakonom su ih ustolicili da vladaju do 105 godina, a mogu i duze.
Recimo PIO fond je leglo bolesnika gde mora da se intervenise za ljude
koji su fizicki ili mentalno nesposobni, a tamo ih ne tretiraju kao ljude.
 
Plaćam e-bankingom u Intesi, i poslovno i privatno, imam i na mobilnom njihovu aplikaciju za lični tekući račun, jednostavna je za korišćenje, sve pohvale :)
U Eurobank imam rivolving viza karticu, sve ekspoziture imaju automate za uplatu, tako da ni tu nikad ne čekam, ubacim karticu, zatim novac za ratu, dobijem potvrdu, sve pohvale i za njih.
Mesečne izvode dobijem na mejl tako da imam sve pregledno u svakom momentu..

Međutim Telenor, mislim da muljaju, nekad su i oni slali izvode na mejl, ali od pre nekog vremena ne šalju, već nešto moraš da uđeš na sjat, da otvoriš nalog, ako slučajno bude neko veće kašnjenje sa uplatama pa vam isključe karticu, mora da se otvori nov ugovor, ako slučajno ostane nešto neizmireno na tom starom ugovoru, to službenik u korisničkom servisu ne vidi, jer kad ukuca vaše podatke, ime i broj telefona, on u programu vidi samo novi, važeći ugovor.... ne daju nikakav listing, opomene ne šalju pismeno ako ste se opredelili da dobijate račun na mejl, već jednostavno posle nekoliko meseci predaju slučaj ovim uterivačima, što je po mom mišljenju jako neposlovno za kompaniju tog ranga...
Imam još pritužbi na njih, ali su van ove teme, tako da čekam još dva meseca da mi istekne važeći ugovor, pa ćemo se lepo pozdraviti i nikad više :cao:
 
Aplikacija banke intese je neupotrebljiva, jer je potrebno da se izvrsi potvrda sa telefona,
tako da jedino sluzi za pracenje klijenta.
Pametni telefoni mogu da udju preko web a na on line stranicu i isto kao sa racunara da se sve uradi
bez da imas problema sa registracijom aplikacije, koja, uzgred, mora da se potvrdjuje svaki put kada promenis telefon.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Aplikacija banke intese je neupotrebljiva, jer je potrebno da se izvrsi potvrda sa telefona,
tako da jedino sluzi za pracenje klijenta.
Pametni telefoni mogu da udju preko web a na on line stranicu i isto kao sa racunara da se sve uradi
bez da imas problema sa registracijom aplikacije, koja, uzgred, mora da se potvrdjuje svaki put kada promenis telefon.[/QUOTE]

A kad fizički uđeš u banku ili staneš pred bankomat sa kamerom onda te ne prati banka?

Kad daš keš na kasi onda te ne snimaju kamere?

Ako prate. Kako bi inače uhvatili lopova koji hoće da plati tuđom karticom...
 
Poslednja izmena od moderatora:
E-banking postoji u Srbiji, i to vrlo dobar, jos od 2005. godine, nego se nas narod jos uvek plasi da ode kod zubara, kamoli da koristi e-banking :D
Za 13 godina aktivnog koriscenja - 0 problema. Cak i sada iz inostranstva zavrsavam razna placanja u Srbiji sa sprskog bankovnog racuna - bez provizija, bez icega. Milina :)

Ја уопште не користим ни банкомат, плашим се да ће ми отети паре а немаш кога да бијеш...
 
Ја уопште не користим ни банкомат, плашим се да ће ми отети паре а немаш кога да бијеш...

Moj otac ima sličan problem, misli da će mu bankomat oteti pare i karticu, a i jedva kuca sms tako da mu tehnologija nije jača strana. Međutim, nije teško dokazati banci da je došlo do greške, upravo zbog tog snimanja na bankomatu. Postoje kompanije koje rade korisničku podršku 24 sata dnevno, kao npr. NCR.
 
Moj otac ima sličan problem, misli da će mu bankomat oteti pare i karticu, a i jedva kuca sms tako da mu tehnologija nije jača strana. Međutim, nije teško dokazati banci da je došlo do greške, upravo zbog tog snimanja na bankomatu. Postoje kompanije koje rade korisničku podršku 24 sata dnevno, kao npr. NCR.

Ма ја да сам у некој другој земљи не бих се бојао, али у земљи Србији свакако није необично очекивати да и банкомати краду, да аутомати не враћају кусур итд...
 

Back
Top