СТАБИЛНОСТ МАРЖЕ

Знат ешта је маржа ...

Па ко и зашто ће да мења тим који побеђује

https://www.penzin.rs/prosecna-trgovacka-marza-u-srbiji-23-odsto/

Јест' бајата тема ... за утеху већ не пет година ни пет деценија .. векова векова ... ич различито

Mi genetski pripadamo Slovenima
Sloveni su u osnovi nomadska plemena
Nomadsko pleme je lepa zamena za ciganski lajfstajl
Samim tim naš život je čisto ciganisanje za sve živo
To se pravda modernim vremenima i potrebama

Što se pitanja iz teme tiče ne znam šta bih rekao a da to ne da nije već poznato
nego ne vredi ni pisati jer se ciganija opametiti neće
 
Što se pitanja iz teme tiče ne znam šta bih rekao a da to ne da nije već poznato
nego ne vredi ni pisati jer se ciganija opametiti neće

Расејани ... е то си у праву ... него онако куцкамо .. свеке преступне године
 
Trgovinska marža se kreće oko 25% (normalno) pre svih troškova ima i stvari gde je monopol ili deficit roba gde je ta marža 50% ali te konsolidacije na tržištu ne traju puno ako nemamo državne službenike koji ometaju slobodu i rad ..
 
-Stvar slobode i konkurecije.. Sto veća sloboda veća konkurencija manje cene.. Vi tezite ka vođi to ima i svoju cenu...-

'' Trgovinska marža se kreće oko 25% (normalno) pre svih troškova ima i stvari gde je monopol ili deficit roba gde je ta marža 50% ali te konsolidacije na tržištu ne traju puno ako nemamo državne službenike koji ometaju slobodu i rad ..'

Половичне теченице тврдње.
?МИ? ... вероватно мислиш 'они који извлаче корист тржиште србије' ....

Тржиште је 'флуидна'творевина .....
Велики супермаркети света као :што је ::::
имају маржу 1% - 3 %...
због тежње и фокуса на стварању добара , а не извлачења из створених добара
што већега профита,
за одрђене групе'родовски повезаних

Велика маржа је типична за земље са малом , неразвијеном производњом , за колоније ....

Циљ колонизатора је првествено 'цеђење'свих сировинских ресурса .... природнога богатства и радне снаге уз помоћ
'државних службеника' колинизоване земље ...

Зато је и велика коичина радне снаге
различитога обрашовања , старости ....
нашла за лично профитабилније да одесели у земље колнизатора ...
пошто је 'схватила 'да би генерације у земљи колонији само радиле не добробит колонизоване земље
 
-Stvar slobode i konkurecije.. Sto veća sloboda veća konkurencija manje cene.. Vi tezite ka vođi to ima i svoju cenu...-

'' Trgovinska marža se kreće oko 25% (normalno) pre svih troškova ima i stvari gde je monopol ili deficit roba gde je ta marža 50% ali te konsolidacije na tržištu ne traju puno ako nemamo državne službenike koji ometaju slobodu i rad ..'

Половичне теченице тврдње.
?МИ? ... вероватно мислиш 'они који извлаче корист тржиште србије' ....

Тржиште је 'флуидна'творевина .....
Велики супермаркети света као :што је ::::
имају маржу 1% - 3 %...
због тежње и фокуса на стварању добара , а не извлачења из створених добара
што већега профита,
за одрђене групе'родовски повезаних

Велика маржа је типична за земље са малом , неразвијеном производњом , за колоније ....

Циљ колонизатора је првествено 'цеђење'свих сировинских ресурса .... природнога богатства и радне снаге уз помоћ
'државних службеника' колинизоване земље ...

Зато је и велика коичина радне снаге
различитога обрашовања , старости ....
нашла за лично профитабилније да одесели у земље колнизатора ...
пошто је 'схватила 'да би генерације у земљи колонији само радиле не добробит колонизоване земље

Nema niko1- 3%... Na 3% se ne isplati raditi.. Pogotovo ti trgovinski lanci ako mislis na prehranu gde imaš dosta otpisa roba .. Zarada je uvek slična % ma šta radio ako imaš slobodu na tržištu konkurencija to spusti na prihvatljivih <20tak % ako nemaš onda je veća, u tom slučaju imaš drazavnu garanciju veće cene proizvoda .. Ne daje ti Amerika slobodu već tvoja vlast. Isto kao sto oni nisu ti koji pakuju pokvarenu svinjetinu trule jabuke ili zaražene maline inostranim kupcima već mi to radimo.. Reputacija je jako bitna u ostvarivanju veće marže..

- - - - - - - - - -

Ni u banci nemaš maržu 1% a kamoli negde drugde..
 
Igi92

Rec je o Kerfuru .. i slicnim marketima u Francuskoj gde je inflacija +0% i gde je kamata u banci +0% ...
Meni je to malo smesno.. Da neko tvrdi da ostavaruje dobit od 3% :) i ta 3% bi trebala pokriti sve troškove i doneti neki prihod..
Brkas pojmove jedno je realna zarada a nešto sasvim drugo prikazivanje iste i plaćanje poreza :).. Niko ti neće reći koliko zarađuje niti kako ... to je deo poslovne tajne..

- - - - - - - - - -

Inflacija u Fr je malo ispod 2%,znaci da kamate nisu u najboljem slučaju ispod 3%.. Prema tome ne ide to..
 
Za one koji ne razumeju.. Primer
Firma od koje ja nabavljam robu mi prodaje robu za 100evra kom a kupuje sama od svoje firme u Tunguziji za 80 evra sto znaci da oštvaruju profit od 25%.. E sad kad ih pitam a kako to ja mogu isti taj artikl kupiti u maloprodaji u Poljskoj za 80evra oni nemaju odgovora.. Pa zato sto im je marža mnogo veća ali je spuštena da pokrije troškove poslovanja u skupoj Skandinaviji :).. I njihova konačni profit je 0

- - - - - - - - - -

Marža tj profit se ostvaruje tamo gde su najmanji troškovi.. Tako da Fr nije destinacija gde ce neko prikazivati svoj profit..
 
To i nije toliko bitno koliko je bitno ovo za Francusku The company tax rate for France is 33.33%.. Tu niko živ ko ne mora ne prikazuje profit


Да ли су можда зато произвођачи хране ... односно власмици напраних производа ег ... малина јабука шљива стално на нули и са ценом малина од 200 и 100и 80 и 20 РСД по кили ...

???

:dash:
 
To i nije toliko bitno koliko je bitno ovo za Francusku The company tax rate for France is 33.33%.. Tu niko živ ko ne mora ne prikazuje profit


Да ли су можда зато произвођачи хране ... односно власмици напраних производа ег ... малина јабука шљива стално на нули и са ценом малина од 200 и 100и 80 и 20 РСД по кили ...

???

:dash:

Ne moraš da se udaraš u glavu.. To ti je tako.. Ako govorimo o EU i firmama/prozivodjacima njima je interes da plate sto manje poreza da bi mogli strpati sto vise u džep.. Neko ima tu mogućnost a neko ne a onaj ko moze da pegla prihodnu stranu sigurno neće dobrovoljno davati poreznoj.. Proizvodjaci lako kvarljivih roba imaju isti problem svugde u svetu..
 

Back
Top