Davanje otkaza?

movie

Početnik
Poruka
33
Pozdrav, zanima me kakve posledice po mene ima davanje momentalnog otkaza jer sam prijavljen?
Sta mi se moze desiti ako u toku radnog vremena, jednostavno odem?
Jer zaista ne mogu vise, ne radim dugo na tom mestu ali je zaista stresno, poslodavac je nezadovoljan uvek, kad nesto uradis - zasto si uradio, kad ne uradis - zasto nisi uradio.. Konstantno ponizavanje..
Ostali sve to trpe po par godina ali ja ne mogu, zdravlje mi je ipak najbitnije.
Dakle, sta ce se desiti ako ne ispostujem taj otkazni rok nego odmah odem? Moze li da me tuzi ili neka novcana kazna, nesto?

Hvala...
 
Nema nikakvih posledica, osim ako imaš Ugovor sa poslodavcem u kojem postoji neka klauzula o tome, a ne verujem da ima, tako da slobodno idi.
Možda bi bolje bilo da uzmeš bolovanje, ako možeš...
Najbolje bi bilo da on tebi da otkaz, jer posle toga određeno vreme (mislim 6 meseci) primaš nadoknadu od Nacionalne službe za zapošljavanje.
Za to vreme možeš da nađeš novi posao.

- - - - - - - - - -

Zavisi sta ti pise u ugovoru, a ako imas otkazni rok, najverovatnije ces popiti neke penale u vidu ne isplacivanja poslednje plate. I mislim da neces imati pravo na nadoknadu sa biroa.


Nadoknadu sa Biroa ima samo ako poslodavac njemu da otkaz.
 
Vreme primanja i visina nadoknade zavise od toga koliko je na prethodnom poslu proveo vremena i visine plate tokom tog perioda.

Ako postoji otkazni rok, ima penale, kao sto rekoh najverovatnije u vidu neisplacivanja poslednje plate.

- - - - - - - - - -

Ni sa davanjem otkaza ne ide jednostavno....prvo morate da popijete neke penale, opomenu, pa onda tek oktaz...tako barem kruže priče..

Moze i ono sto se zove "neosnovani otkaz", pa se ti tuzis sa poslodavcem, bla bla...
 
Nemaš nikakve posledice

Možeš se dogovoriti da odradiš do kraja meseca, ali obzirom da godinama radim sa sličnim likom bojim se da ti neće platiti, tako da ti je bolje, početak meseca je i beži glavom bez obzira.

Ja sam u sličnoj priči provela godine i posledice su strašne po mene

Beži ovog momenta. Naći ćeš nešto. Ako ne nadješ ništa, uskoro (a hoćeš sigurno) javi mi se za jedno par meseci u pp . Ja sada krećem sa radom u jednoj ino firmi pokrećemo posao i trebaće nam radnika. Tako da glavu gore. Pretrpi par meseci a onda je svet tvoj.

Pozdrav
 
Da, da, postoji i opomena...ne daje se otkaz baš kao u filmovima...

- - - - - - - - - -

Uglavnom ti te stvari reguliše statut firme u kojoj radiš.


Ja sam dala otkaz u firmi, nisam snosila nikakve posledice, sve mi je isplaćeno, iako je postojao otkazni rok od mesec dana.
Otišla sam kod direktora rekla da sam našla bolji posao i da odlazim.
Malo se bunio, ali je morao da pristane, ja bih otišla u svakom slučaju.
 
Cuj sta pise u ugovoru...poenta takvog odnos je da shvatis ko je gazda,
jer ako ti on daje platu on je odgovoran i za posao.
Ne vidim neki problem da slusas i ucis i da on cim primeti da dopire do tebe,
okrene pricu na pohvale.
Uvek mozes da odes, ali ce to isto biti svuda cak i mama ce da ti prigovara da ne radis.:)
 
Ja sam dala otkaz u firmi, nisam snosila nikakve posledice, sve mi je isplaćeno, iako je postojao otkazni rok od mesec dana.
Otišla sam kod direktora rekla da sam našla bolji posao i da odlazim.
Malo se bunio, ali je morao da pristane, ja bih otišla u svakom slučaju.

Pa može, ti pričaš o situaciji o kojoj priča autor...da išetaš iz firme bez ikakvih obaveza i odgovornosti.
 
Cuj sta pise u ugovoru...poenta takvog odnos je da shvatis ko je gazda,
jer ako ti on daje platu on je odgovoran i za posao.
Ne vidim neki problem da slusas i ucis i da on cim primeti da dopire do tebe,
okrene pricu na pohvale.
Uvek mozes da odes, ali ce to isto biti svuda cak i mama ce da ti prigovara da ne radis.:)

Grešiš.. ono što je on napisao nije biznis, taj vlasnik firme i upravljač ima firmu da bi izvlačio novac i kad mu fale pare njemu je sve opterećenje. Što čovek više trudi on će više da pritiska .
Nema tu učenja samo maltretiranje
A tek kad pomisli da bi trebao više da mu plati... To su takvi tipovi, toksični, vampiri.. neka on beži, naučiće na drugom mestu

- - - - - - - - - -

Pa može, ti pričaš o situaciji o kojoj priča autor...da išetaš iz firme bez ikakvih obaveza i odgovornosti.

Kad te neko dovede do te granice da bi istog momenta ustao i otišao i kada vidi da nije problem u njemu, već da je isto i drugima samo oni "trpe" znači da je gazda samo našao žrtve-
 
Da, da, postoji i opomena...ne daje se otkaz baš kao u filmovima...

- - - - - - - - - -

Uglavnom ti te stvari reguliše statut firme u kojoj radiš.

Opomenu daje poslodavac kada hoće nekog da otpusti. Zaposleni može dati otkaz u bilo kom trenutku ali najmanje 15 dana pre stupanja na snagu istog, u pisanom obliku...osim ako ugovorom o radu nije preciziran duži rok.
 
Ili odes i onda zbog neopravdanog izostanka ti sleduje otkaz :D
Naknadu s biroa ima samo osoba koja dobije oktkaz kao tehnolosli visak i sl. i mora da ima najmanje 12 meseci staza bez prekida i onda dobija 3 meseca naknadu.
Sto se tice neisplacenih plata... Poslodavac ih mora isplatiti do datuma kada je radnika odjavio u Fondu. Ako radnik nije prijavljen onda mu je i tako svejedno.
Ali kao sto neko rece... Pocetak je meseca, brisisada a ne na kraju meseca...
 
Nisam pravnik, ali verovatno neisplacena plata , pravo na odmor , gubitak preporuke kod poslodavca , i ne znam koloko si radio
gubitak prava na naknadu na birou.
Ne daji nikakav otkaz , postoji bolovanje , pa opet bolovanje , dok mu ne dosadis da ti on da otkaz e onda si na konju.
Psihic, gastroenterolog , ti problemi se nemogu da dokazu .Sad postoji i jedan novi "tajni" chlan
koji se zove premor na poslu , ide se na medicinu rada , i dobijes bolovanje po zakonu.
 
Meni je sve sto ste ponudili prekomplikovano...
Meni je najjednostavnije, kazes gazdi, ej gazda, kazi jednom sta tacno hoces i nemoj sto puta da se premisljas...to me nervira.
Pa onda trazis sa tvoje strane uslove koji ti odgovaraju....
 
Ili odes i onda zbog neopravdanog izostanka ti sleduje otkaz :D
Naknadu s biroa ima samo osoba koja dobije oktkaz kao tehnolosli visak i sl. i mora da ima najmanje 12 meseci staza bez prekida i onda dobija 3 meseca naknadu.
Sto se tice neisplacenih plata... Poslodavac ih mora isplatiti do datuma kada je radnika odjavio u Fondu. Ako radnik nije prijavljen onda mu je i tako svejedno.
Ali kao sto neko rece... Pocetak je meseca, brisisada a ne na kraju meseca...

Da to je tačno, ali ako on potpiše Ugovor o prekidu i ostane ovaj ga može odjaviti sa danom potpisivanja prekida Ugovora.

Moj kolega je tako radio 2 meseca za dž. Dao otkaz, a "gazda" hajde ostani još mesec, ovaj ostane, plata kasni, kash ne dobija, , "gazda opet hajde još ovaj mesec i on ostane još mesec u fazonu da sačeka isplatu i ništa ne dobije. Ovaj ga odjavio ..i nikom ništa

Kakvi su to likovi nemaš pojma... taj isti je dao "okaz" kao višku liku koji je imao dosta radnog staža pa je i naknada bila visoka i pošto mu je to "učinio" ovaj je imao obavezu da nastavi da radi a "gazda" da mu isplaćuje razliku plate. I tako se svelo da država plaća ovome 24.000, a "gazda" još extra 5000 40 - satnu nedelju.
Kad je ovaj skontao i počeo da izbegava dolazak "gazda" se naljutio kako je nezahvalan

Inače takve "gazde" izbegavaju da papirološki daju otkaze, obično usmeno da otkaz a radnik potpiše sporazumni raskid i da su sva potraživanja izmirena.

Dešavalo se da samohranim majkama neće da potpiše otkaz i ako ona obeća da neće tražiti otpremninu.
 
Sad uzeo poslednju platu i pravac kod doktora.
Teska depresija,i nije laz, pa na bolovanje koliko treba...
Posle ce se videti ako ozdravi i kada..;)

- - - - - - - - - -

Aaaa i moze da se uzme advokat i tuzi gazda sto mu je izazvao to psihicko stanje koje je kao invaliditet.
Dosao zdrav da radi i izlazi psihicki bolestan.Ko je kriv i ko ce to da plati jadnom coveku.
Gazda naravno.
 
Grešiš.. ono što je on napisao nije biznis, taj vlasnik firme i upravljač ima firmu da bi izvlačio novac i kad mu fale pare njemu je sve opterećenje. Što čovek više trudi on će više da pritiska .
Nema tu učenja samo maltretiranje
A tek kad pomisli da bi trebao više da mu plati... To su takvi tipovi, toksični, vampiri.. neka on beži, naučiće na drugom mestu

- - - - - - - - - -



Kad te neko dovede do te granice da bi istog momenta ustao i otišao i kada vidi da nije problem u njemu, već da je isto i drugima samo oni "trpe" znači da je gazda samo našao žrtve-

Upravo to je poenta.. Sta god uradis ne valja, uradis kako on kaze - sto si tako uradio? a ako ne uradis - zasto nisi?
Jos pored toga je bio problem, pa smo radili i dodatne poslove, ali ne, njemu ni to nije bilo dovoljno, nije primecivao, pa eto tako drzi predavanja, dere se, na neki nacin ponizava. Ostali moraju da trpe jer imaju porodice i posao im je vazan, a ja ne moram, jer sam mlad, ne mogu da trpim necije izdr*avanje po meni kao da sam predmet a ne zivo bice, kakav god da je posao, ne bih ga radio ako radim za nabedjenog idiota.
 
31 januara 2019 godine. sefu sam rekao da dajem otkaz .
on se okrenuo i rekao dobro...
poceli su da me '' ubijaju '' odnosno smaraju kako treba da razmislim ponovo i da ostanem. nudili su mi bolje uslove. cak i molili da ostanem. rekao sam Dobro u smislu da cu da razmislim. nakon ispunjenih 15 dana otkaznog roka. ( nisu mu dali da potpisem nikakav papir u vezi otkaznog roka ) kada sam im 15 febroara rekao da je taj dan poslednji, rekli su da nije vec da moram da odradim 15 dana otkaznog roka jer sam se ja Kako oni kazu predomislio....
pitao sam ga o sporazumnom otkazu ne zele da cuju .
da li ja mogu da dam momentalni otkaz ?

imam vec ponudjeni posao gde bih trebalo da pocem da radim. al ne mogu jer ovi nece da mi daju otkaz. nece da mi daju da potpisem ugovor o prestanku rada.
 

Back
Top