fenomen kukanja

patolosko stanje , mentalna devijacija kao navika koja mora da se koriguje , duhovna nemoc sto je neko iza rekao ......

ps. ovde se ne govori o fizicki bolesnim ljudima , ljudima koji imaju stvarni problem zbog kojeg kukaju ( zdravstveni problem, egzistencijalni problem ) , ljudima koji su u zivotnim krizama i sl.....

ne , ovde se govori o nacinu saobracanja sa ljudima kroz patoloske izopacene navike kukanja i konstantne kritike kao filtera ljutnje ili besa a sto da ne i agresije , odnosno sadrzaj koji se ispoljava , konstatno cackanje u otorene rane duse i predaje na uvid te iste rane drugima da zavire ili da upadnu u nju kao u jamu koja se kopa , iako na kraju onaj koji kopa sam u nju upadne uvek bilo....

- - - - - - - - - -

ponavljam, nisam izuzetak od svega ovog napisanog , i sam znam slatko da kukam, mogu da kukam bajke pred spavanje, mogu da kukam bluz , ma mogu da kritikujem i kukam po ceo dan... ;)
 
ok, nisam namerno hteo da podvedem temu pod "nas narod" da se ne bi skupilo odma ratnih veterana otprilike i krenulo da repetira jezike .....

- - - - - - - - - -

neko ce prosto reci , e pa usled ekonomskih kriza, ratnih desavanja , embarga , zatvorenosti , izolovanosti itd jos je i dobro kakvi smo jela tako ?

sta vredi sve onda , kad se sve svodi na...losa ekonomska situacija
 
mislim da je besmisleno kukati advokatu ako imaš upalu slepog creva, zar ne?

ko ne rešava probleme na razuman način, on kuka. Naravno da ti advokat ne može operisati slepo crevo koliko god ti njemu kukao. Za to se ide kod doktora.

u pravu je u stvari ko je rekao da je nemoć razlog kukanja. Neki su prosto glupi za sebe i ne umeju sami sebi da pomognu. A možda im je i lakše, ako kukaju misle proći će
 
Kukam, jadam se i dramim samo muzu i mogu vam reci da lose utice na odnos i libido. Da nadjem drugaricu ili da se ispovedam neznancima u busu, ne mogu. Uglavnom, mora sve da se izbaci iz sebe.
 
mislim da druga osoba ne treba da se opterećuje stvarima koje ne može da reši, prosto tako. A sve je rešivo samo se treba naći ispravan način. Sve ostalo je čisto opterećivanje okoline.

- - - - - - - - - -

Kukam, jadam se i dramim samo muzu i mogu vam reci da lose utice na odnos i libido. Da nadjem drugaricu ili da se ispovedam neznancima u busu, ne mogu. Uglavnom, mora sve da se izbaci iz sebe.

mora

znam za ljude koji zapisiuju svoja nezadovoljstva, pišu blogove i slično, ali blogove za svoju dušu
 
Od empatije drugih nemas nista, zato nadanja preusmeri na drugu stranu, ako je/ih imas.

Treba imati normalnu komunikaciju. Da prijatelji, pa i poznanici, što da ne, među sobom mogu da podele i dobro i loše, a da ovaj drugi ne cedi kroz rešeto i analizira šta mu ovaj i što to priča, niti da ti usmeravaš dijalog tražeći neku dobit. Čim počneš da je tražiš, već si na gubitku.
A tek ovako generalizovati...
 
Poker faca, tj. belo gledam, a kad završe postavim glupo pitanje (npr. Šta misliš, kad će kiša?).

Ja mislim da su pre svega bezobrazni. Klasični kukači (ne pričao dakle o ljudima koji imaju dobar i ozbiljan razlog da se požale) kukaju da bi kukali, to je suština.

Ovo prvo na kraju i ja uradim jer mi je najprirodnije. Ne mogu im pomoći, a sebe opteretim.
Mogu i da im kažem: "E da znate koliko je tek meni teško..." ali onda se ta besmislena polemika produbiljuje i ostavlja se prostora za nastavak.

Klasični kukači :D ne znam da li su bezobrazni ali su vrlo iritantni
 
Класични кукачи уопште не траже помоћ. То им је модус комуникације, за други не знају.

Неки кукачи кукају да би се хвалили. Типа, дете ми је добило само четири плус из писменог, јао, огребан ми мерцедес, јао, баш сад морам у позориште а тако ми се седи код куће...

Има и оних који јесу мученици али су од тога направили ...такорећи бренд. Чим их сретнеш, знаш шта следи, ситуација је све грђа и грђа, право је чудо како су уопште живи а у пм...
 
pa postoje frustracije koje ne umeš da rešiš i onda kukaš :confused: neki za to vešto koriste prijatelje, imaju prijatelje i tako i valjda rešavaju probleme, malo dele, malo su organizovani

a da postoje te neke fantomske postoje - tegobe... nešto gde ti nešto smeta a svi mogu da misle da si lud

---

kako vi rešavate frustrirajuće situacije koje ne mogu baš da se reše

ili dajte primer nerešivog problema, možda ću i ja posle :think:

hm evo sad sam se ispravila
 
Poslednja izmena:
Да. Мобинг је и те како присутан.

pa ako je to mobing

retko ko bi se u stvari borio s tim, valjda trpiš ili odeš

i ja imam neku tako poluglupost na poslu al danas je nije bilo... valjda zavisi i do odnosa s ljudima, možda me recimo ne vole... sad ko će da isteruje da treba sve profesionalno
kao valjda će d ase reši a nemam valjda ni neki kredibilitet

nisam htela da zbunjujem, ovo je neka tema koja me opseda ovih dana

posle godina izolacije dođeš u kolektiv, vraćaju se neke stare priče... ne mislim prave izolacije, ali te u smislu škola-kolektiv
eto nabacujem možda su neke teme

jel sam rekla nešto pogrešno zllo
 
Poslednja izmena:
patolosko stanje , mentalna devijacija kao navika koja mora da se koriguje , duhovna nemoc sto je neko iza rekao ......

ps. ovde se ne govori o fizicki bolesnim ljudima , ljudima koji imaju stvarni problem zbog kojeg kukaju ( zdravstveni problem, egzistencijalni problem ) , ljudima koji su u zivotnim krizama i sl.....

ne , ovde se govori o nacinu saobracanja sa ljudima kroz patoloske izopacene navike kukanja i konstantne kritike kao filtera ljutnje ili besa a sto da ne i agresije , odnosno sadrzaj koji se ispoljava , konstatno cackanje u otorene rane duse i predaje na uvid te iste rane drugima da zavire ili da upadnu u nju kao u jamu koja se kopa , iako na kraju onaj koji kopa sam u nju upadne uvek bilo....

- - - - - - - - - -

ponavljam, nisam izuzetak od svega ovog napisanog , i sam znam slatko da kukam, mogu da kukam bajke pred spavanje, mogu da kukam bluz , ma mogu da kritikujem i kukam po ceo dan... ;)

Sad se ja pitam što kod mene niko ne kuka, tako iz navike. :think: Čak mislim da ljudi izbegavaju da se žale kad imaju stvaran problem, kao da ih to slabi.

Ne računam one koji imaju u pozadini veći problem, pojačanu nervozu pa su skloni katastrofikaciji svega, paranoji. Oni su stalno na nekim mukama i stvarno to tako teško doživljavaju, dižu sami sebi pritisak, šećer, šta im je već slaba tačka. Ne kukaju ni oni iz navike.

Niti meni to nešto kvari raspoloženje, da mi neko prenosi taj svoj jed. Osim kad mu je to očigledna namera. Tad kipim, malo u sebi, malo se prelije i naglas.

Gde vi nalazite te kukače, deluje kao neki veliki problem, da se spotičete o njih na sve strane.
Možda je do mene, možda ja previše kukam, pa ne bi da mi daju ideju da počnem. :lol:
 
ako je slicna tema bila , molim lepo , gasi ....

elem , uzmite nekakvu skalu od 1 do 5 npr i recite koliko na vase zivce utice kad vam neko kroz razgovor konstantno kuka ?

u nasem drustvu , kukanje je postalo deo tradicije , kulture , obicaja , stegnuti kojekakvim nevoljama sa kojima zivimo , mi kukamo , kratkorocno uspevajuci da zbacimo dusevne balaste , da prebacimo svakodnevne , akutne a i hronicne tegobe u tudje dvoriste ...... znajuci , vrlo dobro , da samo bacamo bumerang..... ali dobro , sta god, porcija kukanja uz kaficu , pivo ... porcija kukanja umesto dorucka rucka i vecere......

koliko samo crpimo tudju paznju , fokus i energiju kako bismo zadovoljili tu suludu potrebu da olaksamo sebi.... naivno ili namerno ?

niste psihijatar , niste psiohoterapeut , niste strucni da sagledate kompetentno i kroz struku, tudje mentalno-dusevne probelem i da ih lecite , to niste vi .....

medjutim , ta posast koja se ukorenila je postala sastavni deo minuta, casa dana godine i zivota .... kuka se iz hobija , kuka se iz dosade, kuka se iz rutine , kuka se iz prkosa , kukamo jer nemamo sta drugo da radimo ,pricamo, samo kukamo kroz razne uvijene varijatete i kombinacije stavova, misljenja , samo se cedimo ko kukavni loj otrovni....

kako se postavljate prema ljudima koji vam kukaju iz obicaja ? iz standarda ponasanja i komunikacije .....

vise mi ide na ***** kurcenje krezavih raspalih kukavaca koje kuce nema za sta dujede
 

Back
Top