Problem sa napajanjem i ventilatorom

Kako god okrenesh0cak i sudeci prema tabeli -45 Db nije bas tiho...buduci da ti to zvrnda poored tebe- a mlazni avion je ipak stotinama metara daleko od tebe...nek je i 50 m...tako da nivo buke skoro dodje na isto-kad preracunas udaljenost...

Вероватно никада ниси био на војном аеродрому и слушао војне млазне авионе, али си сигурно био на неком цивилном аеродрому и био у прилици да чујеш звук млазних мотора који је далеко јачи него звук вентилатора за комп кога никад ниси чуо, који је од оригиналног гласнији само 4,5db...:think:
Вероватно никада ниси чуо звук / шум јачине 4,5db...:per:

Знајући све то, а имајући у виду да смо се већ закачили ...ЗНАМ ДА СЕ ЗАЈЕБАВАШ...и више се нећемо дописивати...:bye:
 
Ljudi nabavio sam sebi ventilator sa originalnim konektorom i za svako čudo dosta je tiši u opterećenju od originalnog i napojna jedinica se ne grije sa originalnim se malo grijala na određenim djelovima napojne.....Čudi me kako može da sve ohladi uspješno uz to da je skoro nečujan ventilator..
Napojna testirana u OCCT programu "PowerSupply test"
 
Ljudi nabavio sam sebi ventilator sa originalnim konektorom i za svako čudo dosta je tiši u opterećenju od originalnog i napojna jedinica se ne grije sa originalnim se malo grijala na određenim djelovima napojne.....Čudi me kako može da sve ohladi uspješno uz to da je skoro nečujan ventilator..
Napojna testirana u OCCT programu "PowerSupply test"

Неки вентилатори ( разликују се по произвођачу ) имају боље урађена и закренута крилца, тако да и при малим обртајима могу да извуку већу количину ваздуха...:think:

Када би угао крилаца код вентилатора могао да се мења у зависности од оптерећења ( као код ветрењача ) били би још тиши...:aha2:

Сам вентилатор када је ван напајања и при максималном напајању од 12V ( без регулације брзине ) незнатно се чују. Оно што се највише чује је вртложење ваздуха при уласку у кућиште напајања и вртложење ваздуха на маски излазног отвора напајања која је обично урађена од танког и равног гвозд. плеха....:think:

Када сам једном приликом " уклонио " ту оригиналну плехану маску ( отворио отвор на напајању ) и потом поставио заштитну мрежицу као на слици ...шум ваздуха се преполовио..:D;)

VENSTITMET_bg.jpg
:ok: :D:D:D
 
Ljudi ,ne snalazim se u ovome.Nadam se da cu ubrzo nauciti sta treba.

Vidi koje ti je napajanje i najbolje je na You Tube-u,ukucaj -kako se cisti napajanje,pa upises ime tvog i izaci ce ti vise i stranih i srpskih tutorijala o tome.Ako nisi vican,nadji nekog ko je to radio,ili ako ti je napajanje i komp pod garancijom,odnesi u servis da ti to oni urade.moguce je da se nakupilo dosta prasine na propelere,pa nemoze da radi,a mozda je i oslabilo nesto od elektronike za podesavanje brzine ventilatora.Ako je starije mozda je i ono samo komplet dotrajalo.
 
Pozdrav,prvi put sam ovde,imam problem ali ne znam da li sam na pravom mestu.
Ovako kad ukljucim napajanje u stuju ventilator se okrece par sekundi i onda prestane .Moze li mi neko pomoci?Hvala!

Само два проблема могу да буду узрок " не - укључивања " напајања.

Или ти је " рикнуло " коло за ауто-старт напајања на плочи напајања, или је проблем на електроници на матичној плочи која не даје ( - ) поларитет на зеленој жици ... тј. сигнал за ауто-старт...:think:

Чудно ми је да комп укључујеш директним убацивањем утикача у струју ( утичницу у зиду или продужном каблу )?
Требао би да имаш тастер за укључење компа ...који је већ прикључен на мрежно напајање 220V ...:huh:
 
Само два проблема могу да буду узрок " не - укључивања " напајања.

Или ти је " рикнуло " коло за ауто-старт напајања на плочи напајања, или је проблем на електроници на матичној плочи која не даје ( - ) поларитет на зеленој жици ... тј. сигнал за ауто-старт...:think:

Чудно ми је да комп укључујеш директним убацивањем утикача у струју ( утичницу у зиду или продужном каблу )?
Требао би да имаш тастер за укључење компа ...који је већ прикључен на мрежно напајање 220V ...:huh:

Pozdrav kojeimedadam,hvala ti na odgovoru,ovako,to napajanje je skinuto sa kompa i hteo sam da pravim ''punjac'',gledaop sam neke tutorijale i pokusavam da majstorim,hahahahaha.Ozbiljno uradio sam sve kako je trebalo odstranio visak zica ,izdvojio sva tri napona,stavio prekidac(zelena i crna) i radilo je probao napone na nekim sijalicama(mozda sam tu pogresio) i odjednom je prestao da radi ventilator,bas sam se razocarao,bio bih vam zahvalan ako biste mi detaljnije pbjasnili(slikom ili slicno) sta je u pitanju.Hvala!
 
Pozdrav kojeimedadam,hvala ti na odgovoru,ovako,to napajanje je skinuto sa kompa i hteo sam da pravim ''punjac'',gledaop sam neke tutorijale i pokusavam da majstorim,hahahahaha.Ozbiljno uradio sam sve kako je trebalo odstranio visak zica ,izdvojio sva tri napona,stavio prekidac(zelena i crna) i radilo je probao napone na nekim sijalicama(mozda sam tu pogresio) i odjednom je prestao da radi ventilator,bas sam se razocarao,bio bih vam zahvalan ako biste mi detaljnije pbjasnili(slikom ili slicno) sta je u pitanju.Hvala!

Вероватно ти је нешто " жешће рикнуло "...:think:

На сваком напајању има налепљена налепница-табела на којој има податак колико сваки од излазних једносмерних напона ..12V, 5V и 3,3V може максимално да се оптерети ( струјом у A ) и којом максималном снагом ( у W )...:think:

Ако си пробајући сијалице ( од кола ) преоптеретио неки напон...могуће је да је оштећен неки од секундарних намотаја ВФ трафоа...тј. да се је прегрејаооштетила изолација лак жице намотаја → и да на неком месту у намотају имаш " прелазни " кратак →← спој намотаја....:aha2:
У таквом случају ВФ трафо не може да да ниједан напон на секундару, а ако тај квар " потраје " могу да ти рикну и ВН транзистори у примару свичера...:(..:think:

И у првом и у другом случају такво напајање је ..НЕУПОТРЕБЉИВО.

Ја сам некада то порављао, али данас када су та напајања компликованија и јефтинија него онда ..боље је ..КУПИТИ НОВО... :aha2:

- - - - - - - - - -

Узгред, свичерска напајања ( појединачно ) не могу се користити за пуњење акумулатора од 12V. Само акумулатори, NiCd и NiMh батерије нижег ( укупног напона ) до 9V....:think:

Напон од +5V може директно да се нористи за пуњење батерија на моб. телефонима преко USB прикључка ...:D;)
 
Свичерско напајање које можеш користити за пуњење акумулатора од 12V ...;)
:arrow: https://forum.krstarica.com/showthread.php/410521-Primenjena-ELEKTRONIKA?p=35144522#post35144522

Излазни стабилисани једносмерни напон се може подесити у опсегу од 10,5 до 15V, а максимална струја је 5A ...:D

Ако ти треба дупло већа струја ...још један такав вежеш " паралелно "...;)

ПС: Ако се одлучиш за то напајање ...објаснићу ти како да подесиш струју пуњења...:aha2:
 

Back
Top