Koju skolu da upisem?

poqmer

Početnik
Poruka
1
Ovako,zavrsila sam 8. razred i zelim da se bavim programiranjem.Dvoumim se izmedju dve skole koje su mi dostupne.Ne znam koja od te dve bi mi bila bolja priprema za fakultet,elektrotehnicar racunara ili prirodno-matematicki smer u gimnaziji?
 
Zavisi koji fakultet. Koji fakultet si imala u planu? :)

Prirodno-matematicki smer ako volis matematiku, i to bi ti pomoglo ako kasnije odlucis da upises Matematicki fakultet.

Elektrotehnicar racunara - nisam gledao kakav je plan i program u toj skoli, ali ako je slicno kao u ETS Nikola Tesla u Bgu, verovatno ces imati vise dodira sa programiranjem, i elektrotehnika i elektronika ce ti predstavljati veliki plus ako se odlucis za Elektrotehnicki fakultet npr.

Ja sam zavrsio elektrotehnicar racunara, ali nisam imao problema sa matematikom na Matematickom fakultetu.
 
Poslednja izmena:
Ovako,zavrsila sam 8. razred i zelim da se bavim programiranjem.Dvoumim se izmedju dve skole koje su mi dostupne.Ne znam koja od te dve bi mi bila bolja priprema za fakultet,elektrotehnicar racunara ili prirodno-matematicki smer u gimnaziji?

Ako misli[ samo srednju školu elektrotehnučar.
Ako misliš da da studiraš samo gimnazija.
 
Programera (malo manje vrednija ali hedonistička populacija) ima ko kusih pasa
Kinezi obaraju cenu rada.

Jedino ako napraviš neke pokemone pa da mlatiš milijarde godišnje ko japanska firma...

Odkud ti znaš šta će biti za deset godina dok ona ne završi srednju i faks, i u kom pravcu će je odvesti školovanje i ostale okolnosti.

Po meni gimanzija pa posle faks.
 
Ako misli[ samo srednju školu elektrotehnučar.
Ako misliš da da studiraš samo gimnazija.
Tačno tako!

Ako imaš nameru da studiraš, samo gimnazija!

Ovo pišem kao bivši učenik tehničke škole. Kada sam počeo da studiram (ETF) profesor je iz matematike predavao nešto što nikada ni čuo nisam a gimnazijalci su znali. Trebalo mi je mnogo vremena da ih sustignem.
 
Ovako,zavrsila sam 8. razred i zelim da se bavim programiranjem.Dvoumim se izmedju dve skole koje su mi dostupne.Ne znam koja od te dve bi mi bila bolja priprema za fakultet,elektrotehnicar racunara ili prirodno-matematicki smer u gimnaziji?

Gimnazija prirodan smer.Ti ces biti prva generacija koja ce imati veliku maturu.Samo gimnazijalci sa prirodnog smera ce imati prohodnost na sve fakultete,drustvenjaci samo na drustvene,a iz srednje strucne skole se ide samo na taj fakultet.Ako upises npr.srednju masinsku ides na masinski fakultet,a ako se posle predomislis i hoces da studiras medicinu moraces pored velike mature da spremis i hemiju i biologiju sa sve cetiri godine prirodnog smera gimnazije,sto ce prakticno biti neizvodljivo.Ovo informacija je 100% proverena u ministarstvu prosvete.Zato samo gimnazija prirodan smer.
 
Poslednja izmena:

Back
Top