Pasoš

Faeces

Zainteresovan član
Poruka
171
Da li je neko skorije pravio po prvi put srpski pasoš? Pravljene su jos davno elektronske baze svih dokumenata svakog gradjanina pa sam mislio da pribavljanje dokaza o državljanstvu kao i izvod iz matične knjige rodjenih mogu da se trenutno očitaju ali najverovatnije da to nije tako? Evo sta pise na sajtu mupa:
"Nadležni organ po službenoj dužnosti, uz saglasnost stranke, pribavlja podatke iz sledećih dokumenata:

uverenja o državljanstvu ( u slučaju prvog izdavanja biometrijskog pasoša);
izvoda iz matične knjige rođenih, izvoda iz matične knjige venčanih (u slučaju promene nekog od podataka podnosioca zahteva evidentiranog u istima).
Građani mogu i sami da pribave, odnosno da stave na uvid navedena dokumenta ukoliko im ne odgovara pribavljanje podataka po službenoj dužnosti u roku od 15 dana, a kako bi njihov zahtev bio rešen u što kraćem roku."
Rok je 15 dana što je brže od prethodnog roka od 2 meseca. Koliko je to u praksi? Da li se ovim putem podnosioc zahteva za izdavanje pasosa oslobadja placanja takse za izvode?
 
Sve to zavisi od ljudi....ja dosao u petak u 17h i nije bilo nikoga, cekao 5 minuta...
Da pokupim pasos sam dosao u ponedeljak u 16h i red za saobracajne i vozacke ili bilo sta u vezi saobracaja je bio 100+ ljudi...
MUP ne bi trebalo da skida trosak za izvod iz maticne knjige...tako da tu dodje skuplje..500
Izvod drzavljanstva je mnogo komplikovaniji izgleda, jer meni mora licno...Zvanicno me nema u bazi drzavljana..
 
Salio sam se izgubljeni.
E, to. Znaci kao i do sad, izvadis sam drzavljanstvo i izvod i nosis. Koliko sam shvatio ti si napravio pasos za 10 dana? Ili si isao ubrzano za 3?
 
Juče sam bio u mupu.

Bez obzira da li se pasos pravi prvi put potrebna je samo licna karta i dokaz o uplacenim taksama (3600) koje se mogu uplatiti i u samoj upravi (Surčin). Popunjavanje uplatnica i ostale usluge su jos 190 dinara. Pasoš se podiže za 7 dana od dana podnošenja zahteva.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko skorije pravio po prvi put srpski pasoš? Pravljene su jos davno elektronske baze svih dokumenata svakog gradjanina pa sam mislio da pribavljanje dokaza o državljanstvu kao i izvod iz matične knjige rodjenih mogu da se trenutno očitaju ali najverovatnije da to nije tako? Evo sta pise na sajtu mupa:
"Nadležni organ po službenoj dužnosti, uz saglasnost stranke, pribavlja podatke iz sledećih dokumenata:

uverenja o državljanstvu ( u slučaju prvog izdavanja biometrijskog pasoša);
izvoda iz matične knjige rođenih, izvoda iz matične knjige venčanih (u slučaju promene nekog od podataka podnosioca zahteva evidentiranog u istima).
Građani mogu i sami da pribave, odnosno da stave na uvid navedena dokumenta ukoliko im ne odgovara pribavljanje podataka po službenoj dužnosti u roku od 15 dana, a kako bi njihov zahtev bio rešen u što kraćem roku."
Rok je 15 dana što je brže od prethodnog roka od 2 meseca. Koliko je to u praksi? Da li se ovim putem podnosioc zahteva za izdavanje pasosa oslobadja placanja takse za izvode?

Zavisi gde živiš u Beogradu ili nekom drugom gradu,možeš bolje proći ili dobiti nejasne probleme tako je moje iskustvo.
 

Back
Top