Boze pomozi policiji

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.059
Danas je proslava dana policije u BG.
Bice defile ili kako bi se reklo po srpski parada.

Ono sto ostale udari je organizacija takvih stvari.
Oko velikih dogadjaja su angazovani saobracajni inzenjeri pa oni najbolji naprave dobar plan i sve funkcionise, kad angazuju jajare, onda je haoticno ali i tad se nekako izgura...

Ali nista gore nego kad se umesaju nasi politicari.
I covek sa zatvorom bi se otvorio od muke.

U tim smislu organizacija proslave dana policije je zivi uzas.
Moze se slobodno reci nikad gore nisam video.

Politicari se izderavaju na visoke cinovnike policije, ogroman broj policajaca prisutan u centru grada, sto u autobusima dok cekaju svoj red, sto u grupama.

A najveci haos je u saobracaju.
GSP iznenadjen tajmingom zatvaranja ulica.
Ne verujem da je iko upoznat sa planom za saobracajni plan manifestacije.
U jednom trenutku su samo zatvorili sve moguce linije koje prolaze blizu ili kroz centar grada.
I kilometarske kolone tramvaja na bulevaru sa vozacima koji pojma nemaju ni o cemu se radi ni koji je plan voznje.

Bulevar Revolucije zatvoren 2 dana!!!!!
Pesaci ne smeju preci sa leve na desnu stranu bulevara u samom centru.
2 male i 2 velike probe pred glavnu stvar.
Lepo je vreme, ali demonstracija sile policije na gradjanstvo je nepotrebna i samo prikaz zelje sta politicari rade kad god se necega dohvate.

Oko 40 autobusa sa raznim vidovima policije parkirano, a izgled tih jedinica i nije bas za pohvalu, osim za zaplasivanje...
Izgledaju kao da su sinoc povuceni sa mesecnog rada na njivama...
Teret organizacije pao na zene policajke kojih ima u prilicnom broju sa motorolama , koje naravno setaju sa decom i prijateljima i istovremeno organizuju sta vec treba, vazno da su plavuse ili crnke i da su lepe...

Utisak, kao da neko sa 2 razreda skole organizuje paradu 5000 ljudi.
Ali istovremeno ne mogu da zaboravim da policija itekako ume da efikasno sprovodi i organizuje znatno brojnije dogadjaje.
A da ne pricam da je ispalo problem i to sto vozila koja su pod rotacijom koja su dovozila politicare ili sefove u centar grada bila parkirana gde se svidi vozacu ili jajari...pa posle dernjava jer smeta izvodjenju probe...
Ne treba zanemariti ni izuzetno grubo ponasanje onih koji se odjednom nadju u nebranom grozdju jer im niko nije rekao da zatvore prolaz za pesake vise nego sto jesu, pa krenu u mini akciju antiteroristicke prirode.

Sve u svemu , prikazuje se policija kao da je jaca i opremljenija od vojske, kao da je strah i trepet i kao da je tu da uteruje strah stanovnistvu koje je tu da savije glavu i da se trese i puni gace...

Pri tome moram da naglasim svoj stav, a to je da licno nikad nisam imao problema sa policijom , da se uopste ne plasim niti zazirem od njih, da znam gomilu ljudi sa kojima sam igrao kosarku ili se druzio a da su sa vise policijske i da su sad ili sefovi policijskih stanica ili inspektori u MUP, ali i sefovi po unutrasnjosti.
Tako da licno sigurno ne bojim strahom kontakt sa policajcima.
Ali izgleda da se izuzetno plasim simbioze komande politicara i policije kao realizatora sumanutih trenutnih ideja politicara.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam problema sa policijom, pos'o ko pos'o sa svojom namenom kao i svaki drugi.
Imam tj imao sam problem sa par medjusobno povezanih koji loše rade taj posao.
Možda su mislili da su pametniji od ostalih, da su našli "foru" itd.
Jedino rešenje je bilo skupljanje više primera lošeg rada umesto baviti se jedinačnim incidentima.
Na kamari imaju drugačiju dimenziju.
Služba za kontrolu je dalje uradila svoje.
Dal zbog mene dal da bi zaposlili nekog svog umesto ovih huligana - uopšte ne ulazim.
Nije ni ovaj posao za svakog iako se ne traže neke posebne kvalifikacije sem onih darvinističkih.

- - - - - - - - - -

e, a žao mi onih kučića
ali stvarno
 
Poenta uvodnog teksta ove teme je ....
Zavrsni efekat dejstva policije NAZALOST izgleda da zavisi od politicara a ne od sluzbe, zakona i organizacije same policije.
A posto su nam politicari izgleda vrhunska selekcija polupismenih osoba sa obrazovanjem mastera ili doktorata, to je krajnji efekat slican izivljavanju nekih seoskih djilkosha na prolaznike ispred seoske kafane....

Nemam drugi utisak posle jucerasnjeg obilaska celog prostora a znam da mogu mnogo bolje da funkcionisu..
Cak i sami oni shvataju da su u totalnom haosu...tj da dobijaju protivrecne komande ili neorganizovane situacije u toku rada.
 
Poenta uvodnog teksta ove teme je ....
Zavrsni efekat dejstva policije NAZALOST izgleda da zavisi od politicara a ne od sluzbe, zakona i organizacije same policije.
A posto su nam politicari izgleda vrhunska selekcija polupismenih osoba sa obrazovanjem mastera ili doktorata, to je krajnji efekat slican izivljavanju nekih seoskih djilkosha na prolaznike ispred seoske kafane....

Nemam drugi utisak posle jucerasnjeg obilaska celog prostora a znam da mogu mnogo bolje da funkcionisu..
Cak i sami oni shvataju da su u totalnom haosu...tj da dobijaju protivrecne komande ili neorganizovane situacije u toku rada.

Uvek je tako bilo samo što smo sada savremenici pa nam bode oči.
 
Sta je cudno ako policiji izdaja naredjanja neko ko ni video nije policijsko profesionalno obrazovanje , a ni obuku ...?

Posebno ako ima "problem - sta nakon prestanka , iz raznih razloga :) , bavljenjem politikom i onim sto im ona donosi (?)" ...
 

Back
Top