JA mislim...

Wirdz, ja te molim da me u nastavku diskusije poštuješ kao sagovornika. Jer ovo do sad mi izgleda kao da razgovaram sa nekim, ja ga nešto pitam a on pored sebe drži Bibliju i čita mi je. Ja sam sa Lao Ceom razgovarao :hahaha: Sad pričam sa tobom. Slobodno izadji iz zone komfora, u tome je mudrost, nema čega da se plašiš. U diskusiji nema gubitnika, svako je bogatiji za novo iskustvo.

Saviću, kontradiktoran si.
Ti bi da budeš bogatiji za novo iskustvo, a ne zanima te šta je npr. rekao Lao Ce.
Ograničavaš se u startu.
Ja ti slikovito objašnjavam i ilustrujem citatima, a deluje mi da ti nešto kao teraš mak na konac.
Nedelovanje, wu wei je delanje bez napora, ima tema o tome.
 
Možda može da se kaže da je to delanje iz intuicije, nemog znanja.
Iz nekog osećaja celine.
Težnja ka smirenju.
Uvidi vode sve većem smirenju.
Smirenju čega?
Smirenju volje ega, koja je možda i uzrok patnje.
Tako nekako ja to vidim, ne tvrdim da sve znam, niti želim tako da se postavljam.
 
Ali se postavlja tvoj ego umesto tebe!:hahaha:
Normalno je to...
Evo ja ,na primer,bez sebe ne bih mogao ni da beknem...Čak,kad bolje razmislim,dosadno bi mi i bilo bez mene...
Sad...da se oslanjam samo na slutnju (intuiciju u obliku emocije),ne pada mi na pamet...Koristim i kalkulator i emotivkantar i
maštanciju i cirkuske misli (lucidnost),a slutnju pozovem tek kad ne kapiram ništa! Nije loša ta intuicija,posebno kad ukazuje na neke uobličene
misli i naznake,pa možeš uz pomoć mašte da dokapiraš ša je "nemušti pesnik" teo kasti...
 
Ali se postavlja tvoj ego umesto tebe!:hahaha:

:hahaha:
jes vala, deluje mi da ovaj moj voli da se qrči :p
kad malo bolje razmislim, možda sebe poistovećujem sa superegom, sa - svesnošću o sebi?
a kad kažem svesnost o sebi, možda mislim svesnost o egu :think:
gledam da budemo u okej odnosu, superego i ego, s tim što prednost dajem sebi - superegu, savesti, svesnosti o sebi.
a možda ni ta moja identifikacija nije tačna !
 
Evo ja ,na primer,bez sebe ne bih mogao ni da beknem...Čak,kad bolje razmislim,dosadno bi mi i bilo bez mene...

Drakče, nisu li trenuci samozaborava najlepši?
Ti to znaš sa pecanja?
Ima tema i o tome:

https://forum.krstarica.com/showthread.php/808710-zaboravljanje-sebe

Zadnji i finalni most koji treba preći je da otpustiš umom-kreiranu "duhovnu" ličnost.
Spali taj most iza sebe.
Ostani prazan od samo-imidža i prestani gledati unatrag.
Ostani u neutralnosti bića. To je to!

~ Mooji
 
Wirdz legendo, kao da te je istočnjačka filozofija dobro anestezirala, boli te uvce. Bitno je da je tebi dobro, i to za male pare, neću da ti kvarim žurku :D
Ja sam samo rekao da je volja vječito nezadovoljena i da nema krajnjeg cilja. Možemo samo težiti njemu, ne i dostići ga. Malo karikiram, ali to me potseća na priču o magarcu i mrkvi. Smirivanje volje ega je jedan vid svjesnog spavanja. Nesvjesne težnje i dalje postoje. E sad, čim uspijevam sve to da sagledam, trebalo bi da imam odredjenu dozu postojanosti i smirenosti uma. Intuitivni doživljaji stvarnosti mi nisu strani. Sebi a i tebi želim što hrabrije srce i veseliju dušu!
 
Wirdz legendo, kao da te je istočnjačka filozofija dobro anestezirala, boli te uvce. Bitno je da je tebi dobro, i to za male pare, neću da ti kvarim žurku :D
Ja sam samo rekao da je volja vječito nezadovoljena i da nema krajnjeg cilja. Možemo samo težiti njemu, ne i dostići ga. Malo karikiram, ali to me potseća na priču o magarcu i mrkvi. Smirivanje volje ega je jedan vid svjesnog spavanja. Nesvjesne težnje i dalje postoje. E sad, čim uspijevam sve to da sagledam, trebalo bi da imam odredjenu dozu postojanosti i smirenosti uma. Intuitivni doživljaji stvarnosti mi nisu strani. Sebi a i tebi želim što hrabrije srce i veseliju dušu!

Osim toga,ja imam u vidu ljudski cilj naznačen u svakoj religiji:dostiči sveznanje,svemoć i večnost.
Za ljude to znači da postanu civilizacija bogova!
Koja će stvoriti bolje Univerzume od ovog koji je propadljiv i u kom sve ide u pm entropijski...Ybala ga entropija...:hahaha:
 
Osim toga,ja imam u vidu ljudski cilj naznačen u svakoj religiji:dostiči sveznanje,svemoć i večnost.
Za ljude to znači da postanu civilizacija bogova!
Koja će stvoriti bolje Univerzume od ovog koji je propadljiv i u kom sve ide u pm entropijski...Ybala ga entropija...:hahaha:
Sve to stoji. Samo pazi da i ti gledajući u nebo ne upadneš u jamu. Gledaj kud hodaš :D
 
Dobro je l ima neka tema gde ovaj trol nije napravio chat sobu? Treba li da napisem "Ne raspravljaj sa budalom, prvo te spusti na svoj nivo (seljacki) pa te onda pobedi vilama, jer u glavi nema nista?
 
..jedini nacin da stignete do sebe je da otputujete..

Sta vi mislite, da li je to jedini, najbolji ili najlepsi nacin?...:)

ah, kada bi postojano neki divan, romantičan način... :lol:

- - - - - - - - - -

Ja tako sedim i mislim o načinu da dođem do sebe.
Otputovala sam u razmišljanja o načinu, ali toga nisam svesna.
Ako osvestim?
 

Back
Top