Paradoks voditeljke Slagalice

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Ne koristim TV, ali sam slučajno bio prisutan dok je majka gledala.
Naime, sedeo sam okrenut leđima televizoru, večerao, kada mi je nešto skrenulo pažnju sa supice koju mi je mama pripremila.

Voditeljka kviza Slagalica je u današnjoj emisiji u uvodnoj reči jednom takmičaru poručila:

"Želim vam da ostvarite svoj cilj ali ću isto poželeti i vašem protivniku."

https://media.giphy.com/media/xUPOq9Jm455Ce2b8R2/giphy.gif

E sad, ako je cilj takmičaru da pobediti protivnika. Kako ona može da želi i jednom i drugom da ostvare svoje želje koje se međusobno isključuju?
Da li ona upada u logičku nemogućnost, laže, o čemu se tu radi? Ili je sve u redu sa tom izjavom?
 
Ne koristim TV, ali sam slučajno bio prisutan dok je majka gledala.
Naime, sedeo sam okrenut leđima televizoru, večerao, kada mi je nešto skrenulo pažnju sa supice koju mi je mama pripremila.

Voditeljka kviza Slagalica je u današnjoj emisiji u uvodnoj reči jednom takmičaru poručila:

"Želim vam da ostvarite svoj cilj ali ću isto poželeti i vašem protivniku."

https://media.giphy.com/media/xUPOq9Jm455Ce2b8R2/giphy.gif

E sad, ako je cilj takmičaru da pobediti protivnika. Kako ona može da želi i jednom i drugom da ostvare svoje želje koje se međusobno isključuju?
Da li ona upada u logičku nemogućnost, laže, o čemu se tu radi? Ili je sve u redu sa tom izjavom?

Ulizuje im se. Ili mora da zaradi za platu.
 
Ulizuje im se. Ili mora da zaradi za platu.

Zar to nije samo ljubaznost, gostoprimstvo itd.?

- - - - - - - - - -

kao pokazuje neutralnost

zeli srecu svim takmicarima

cisto da kaze nesto , da ispuni svoju ulogu voditeljke

jer kad ne bi pricala prazne reci , sta bi pricala

bilo bi monotono da samo konstatuje cinjenicno stanje

Neutralna kao i Srbija vojno.
 
Iskrena je kao srbin prijatelj....zelim ti sve najbolje.....ali posle mene....

- - - - - - - - - -

Ona ustvari poziva takmicare da se medjusobno dogovore nekim mitom pa da jednom od njih bude zelja da prodje a drugom da uzme pare...
Tada ona postaje istinita u obe izjave, zeli da im se ostvare zelje...

Isto se ponasa i sudija u fudbalskom mecu ako se strane dogovore...

- - - - - - - - - -

Varijanta toga je kad nekog cujes, zelim ti svu srecu u zivotu, ali ne i sav uspeh...budi srecan sa malim...
 
ovaj paradoks me i dalje zaokuplja.
pokušaću opet da iscimam poslednjih 10ak neurona koje nisam spržio alkoholom kako bih ovo razjasnio... hajde momci, možete vi to...

dakle, ako voditeljka kaže i jednom i drugom kako želi da pobede, koje tu imamo opcije:
1. ona laže obojicu jer joj je svejedno
2. laže jednog, jer potajno navija za drugog
3. govori istinu, zaista želi da pobede obojica

međutim, iako je teorijski i praktično nemoguće da pobede oba igrača, nije nemoguće želeti nešto što je nemoguće
postavlja se pitanje kako ona u svojoj glavi izmiruje taj nesklad gde želi nešto što je teorijski nemoguće.
mada se tu pojavljuje semantički problem, ona želi nešto, međutim, ne želi tu ništa za sebe, već želi i jednom i drugom da ostvare svoje želje.
ona bi da svojom željom objedini njihove dve želje koje su u klinču, što je jedna bljutava situacija.
ok, dosta je razmatranja za sada, da se ne preforsiram
ali bih kviz promenio u smislu da postoje dve voditeljke gde svaka navija za jednog a postavlja pitanja ovom drugom, tako bi bilo zabavnije, dolazilo bi do varnica među njima, i ne bi bile onako zombirane, mlohave.... plus bih uveo osrednji bazen na naduvavanje ispunjen blatom, gde bi poražena voditeljka i takmičar morali da uđu na kraju svake emisije

Kako bi vi renovirali i unapredili Slagalicu?
 
Poslednja izmena:
Gledaj ,šefe,nacionalnu geogradiju čanel,Histori ima lepih istraživanja,Enimal planet je s prelepim emisijama...
Mani se ovih estradnih narkomana i alkoholičara,to je poslednji talog Srbije...Od tih kalaštura ne bih ni s jednom,jer
su to sve sidare i u najboljem slučaju zaradiš pediculis pubis tj.picajzle...:roll:
 
Gledaj ,šefe,nacionalnu geogradiju čanel,Histori ima lepih istraživanja,Enimal planet je s prelepim emisijama...
Mani se ovih estradnih narkomana i alkoholičara,to je poslednji talog Srbije...Od tih kalaštura ne bih ni s jednom,jer
su to sve sidare i u najboljem slučaju zaradiš pediculis pubis tj.picajzle...:roll:

na žalost samo domaće kanale hvatam na poslu pošto nemam kablovsku... bitno mi je samo nešto da blebeće, ne znam ni pola tih likova kako se zovu. ponekad mislim da su u zadruzi i parovima ogoljeni medjuljudski odnosi, kao recimo u zatvoru, jači slabijeg tlači, i nekako kao da me to navodi na misao da ne želim da imam ništa sa ljudima i da mi je bolje samom sa sobom, pa mi bude malo lakše. ne znam koliko ima smisla ovo što pišem
 
Poslednja izmena:
Ako hvataš RTV Novi Sad to ti je solidno-kao nekad RTB 2 kanal...Svega ima...Šta si se primio na rialitije ko siroče na sisu...:lol:
Nađi neku finu curicu,otresi je da i njoj bude milo i to ti je pravi rialiti...
Ovo na tv je sve samo to ne...Vidiš da to sve nadrogirano i glumi neki kerac ni sami ne znaju šta...Ni za kerac nisu.Prave cure za pravog momka-lažne cure
(virtuelne) za drkađije!
Priča meni šura kako je gledao te parove i kako se muvaju i šta ja znam...Odveo ga ja u jedan spa centar i dočekale nas dve maserke,brate mili jake ko kobile ,a
lepe ko vile...
Posle mi kaže šura da neće više ni da pali tv...:mrgreen:;)
 
Ne koristim TV, ali sam slučajno bio prisutan dok je majka gledala.
Naime, sedeo sam okrenut leđima televizoru, večerao, kada mi je nešto skrenulo pažnju sa supice koju mi je mama pripremila.

Voditeljka kviza Slagalica je u današnjoj emisiji u uvodnoj reči jednom takmičaru poručila:

"Želim vam da ostvarite svoj cilj ali ću isto poželeti i vašem protivniku."

https://media.giphy.com/media/xUPOq9Jm455Ce2b8R2/giphy.gif

E sad, ako je cilj takmičaru da pobediti protivnika. Kako ona može da želi i jednom i drugom da ostvare svoje želje koje se međusobno isključuju?
Da li ona upada u logičku nemogućnost, laže, o čemu se tu radi? Ili je sve u redu sa tom izjavom?

mekic nemoj da se nerviras
 

Back
Top