Nesvestica

Jelenaaaa00

Početnik
Poruka
1
Prvi put sam na ovom forumu, pa ne znam da li postoji slicna tema ili da li je neko doziveo ovo :)
Ne tako retko, desava mi se da mi dodje nesvestica, izgubim osecaj u nogama i krenem da padam, sve to je praceno uz drhtanje ruku i uz bol u glavi
Pokrenula sam ovu temu i odlucila da se raspitam o ovome, jer mi se bas danas to desilo..
Krenuvši u wc, izgubila sam snagu u nogama, na neki način "pala" na kadu za kupanje i rasekla nogu.. Vene su mi iskocile po rukama i pocela sam nekontrolisano da se tresem..
Nikom se nisam pozalila po pitanju ovoga, jer sam uplasena..
Ne mogu da kazem da mi se to desava zbog nekih problema u zivotu, jer generalno vodim miran život bez ikakvog opterecivanja :)
Ako neko zna sta bi ovo moglo da bude, molim vas da me posavetujete
 
Prvi put sam na ovom forumu, pa ne znam da li postoji slicna tema ili da li je neko doziveo ovo :)
Ne tako retko, desava mi se da mi dodje nesvestica, izgubim osecaj u nogama i krenem da padam, sve to je praceno uz drhtanje ruku i uz bol u glavi
Pokrenula sam ovu temu i odlucila da se raspitam o ovome, jer mi se bas danas to desilo..
Krenuvši u wc, izgubila sam snagu u nogama, na neki način "pala" na kadu za kupanje i rasekla nogu.. Vene su mi iskocile po rukama i pocela sam nekontrolisano da se tresem..
Nikom se nisam pozalila po pitanju ovoga, jer sam uplasena..
Ne mogu da kazem da mi se to desava zbog nekih problema u zivotu, jer generalno vodim miran život bez ikakvog opterecivanja :)
Ako neko zna sta bi ovo moglo da bude, molim vas da me posavetujete

Jelena, šta god da je ne treba da čekaš a još manje da nikom ne kažeš u svom okruženju. Obavezno idi kod porodičnog ljekara, pa onda neurolog itd. Ne javljaš se već neko vrijeme pa mislim da si krenula sa pretragama. Ne mora da bude ništa ozbiljno, ali ne treba čekati. Sve je bolje i lakše je riješiti ako počneš prije da ispituješ. Ne znam tvoju dob, ja sam imala 50 godina kad mi se desilo prvi put. Ja sam imala potpunu krizu svoijesti. Ponovilo mi se nakon tri godine, opet totalna kriza svijesti i ukočenost tijela. Bila u bolnici, CT, magnetna, sve uredno a meni nije dobro. Tri godine kasnije imala sam TIA (prolazni moždani , bez posledica, samo 4 dana amnezije). I dalje nemam dijagnozu, ne mogu ništa da mi nađu. Osjećam se strašno zbog toga što ne znam šta mi je. Ali bar sam pokušala sve što je neko rekao da je moguće. Zato idi kod ljekara odmah.
 
Uradi obavezno skener ili MR glave i vrata.Imao sam tih problema i lecili su me od migrene,medjutim,sve je pocelo da se pogorsava,iako sam pio najjaci lek protiv glavobolje.Jednostavno je i mene hvatala,posle jakih bolova i velika drhtavica i nemoc i obavezno sam padao,bilo gde da se nasao uz veliku i vrtoglavicu.Onda me je slucajno moja lekarka poslala na pregled ORL.da vidi kakav mi je centar za ravnoterzu.I post sam vec imao snomke i glave i vrata,doktor me je samo upitao,"Odakle se to sve manifestuje",ja sam mu pokazao na levi deo glave,odmah iznad vrata,da tu pocinju bolovi polako da tinjaju i da se veoma velikom brzinom sire,ka levoj polovini glave.I slepoocnica i levo uvo,oko.Znaci komplet leva strana i da onda pocinje drhtavica i malaksalost.On me je dodirnuo i malo jace pritisnuo to mest,a mene je iz momenta zabolela cela leva strana.Video je da mi nije dobro i rekao,jer sam u takvim momentima mogao samo da cujem.Od tih bolova sam gubio i vid.Onda je rekao."Kakva migrena,ovo je ukljestenje nekog vretnog nerva" i nastavio"Sad cemo mi to da resimo.Srecom imao je injekciju u ambulanti i dao mi je bas u taj deo odakle su pocinjali problemi.Posle 15-ak minuta sam poceo da podolazim i da mi se smanjuju bolovi velikom brzinom.Kada sam uspeo i da progledam kako treba,rekao mi je da dodjem jos dva jutra na te blokade.Tako sam i uradio.Rekao mi je da cu imati samo jos manje vrtoglavice dok to ne pocne celokupno da deluje,sto je tako i bilo,alo samo kada pogledam u zemlju.Za nedelju dana me je i to proslo,vrtoglavice.Injekcija je bila "Novokain",a dao mi je i je i "Cinedil"lekove da pijem,po pola ujutro i uvece,zbog vrtoglavice,jer se ja krecem na stakama zbog povrede,pa kad idem moram gledati u zemlju.On mi je garantovao tri godine,da necu imati nikakvih problema,a Cinedil da pijem non stop i da ne prestaje,vec ako osetim jacu vrtoglavicu da popijem celu tabletu i ako mi dalj bude bolje da se vratim na polovinu.Evo vise od 7 godina,nije me 3 puta zabolela glava.Desava se menii dan danas da vise puta mesecnopadnem,ali nije do toga vec do kicme koju sam povredio pri padu na poslu niz neke metalne stepenice,preko,3,5 metara visine,pa mi od kicme,dodje do oduzimanja nogu i onda se digne pod ili asfalt i udari me u celo.malo sale za kraj.Nista neces zakljusiti dok to ne snimis i ne naletis na dobrog specijalistu koji poznaje svoj posao.Zelim ti da sto pre dodje do dijagnoze i da ti prepisu prave lekove,jer prava dijagnoza je 90% resen problem.U zdravlje i sve najbolje.
 
jolemisa, poštovanje za pozitivni stav. Pored svih problema koji su te zadeseili ti se možeš i šaliti na svoj račun. I to ti je pored dobre dijagnoze, takođe lijek.
A I tebi i Jelenaaaa00 bih preporučila nešto što je meni pomoglo kod sličnih problema. Naime, slučajno sam saznala i tako otišla kod čovjeka koji se bavi ''popravljanjem'' kičme. Nije uopšte opasno a ni bolno, čovjek samo povlači mišiće oko kičmenog stuba. Sva bol je to što ''štipa'' rukom te mišiće, a to nije vrijedno pomena koliko pomogne. Tačno sam čula kako je nekoliko puta nešto puklo, zvuk sličan kao kad se prelomi grančica. Poslije toga se osjećam dobro. Ja sam samo nekoliko puta imala vrtoglavice i to samo kada se krećem a u principu sam imala neku nestabilnost, bilo da hodam ili mirujem. A imam problem sa vratnim dijelom kičme to mi je pokazao i rentgenski snimak a dr kaže da mi se to vidi i golim okom (okoštavanje). Tako ako imate priliku za jedan takav tretman ja toplo preporučujem - iz iskustva.
 
jolemisa, poštovanje za pozitivni stav. Pored svih problema koji su te zadeseili ti se možeš i šaliti na svoj račun. I to ti je pored dobre dijagnoze, takođe lijek.
A I tebi i Jelenaaaa00 bih preporučila nešto što je meni pomoglo kod sličnih problema. Naime, slučajno sam saznala i tako otišla kod čovjeka koji se bavi ''popravljanjem'' kičme. Nije uopšte opasno a ni bolno, čovjek samo povlači mišiće oko kičmenog stuba. Sva bol je to što ''štipa'' rukom te mišiće, a to nije vrijedno pomena koliko pomogne. Tačno sam čula kako je nekoliko puta nešto puklo, zvuk sličan kao kad se prelomi grančica. Poslije toga se osjećam dobro. Ja sam samo nekoliko puta imala vrtoglavice i to samo kada se krećem a u principu sam imala neku nestabilnost, bilo da hodam ili mirujem. A imam problem sa vratnim dijelom kičme to mi je pokazao i rentgenski snimak a dr kaže da mi se to vidi i golim okom (okoštavanje). Tako ako imate priliku za jedan takav tretman ja toplo preporučujem - iz iskustva.

Bio sam ja kod tih kiroprakticara sto prvo malo izmasiraju,Hemelovim uljem,pa posle,preko neke krpe uhvate te Lazareviceve misice i tako izvlace ukljesteni nerv,koji pravi problem.I treba da se radi na vezbanju tih lazarevicevih misica da se utegnu,onda se i nervi isprave zajedno sa njima.To je meni izpocetka pomagalo dok se nisu pogorsavali ti lumbalni prsljenovi.tako da nisam mogao vise raditi ni vezbe,nerv se zaglavio i nemoze da se pzcupa,jer se plase da ga ne otkinu.Slazem se da dok je to jos u pocetnoj fazi treba otici kod tih kiropraktora,jer kada se izcupa nerv,stvarno dodje do velikog olaksanja i smanjenja bolova.
 

Back
Top