Власник кладионице вози џип а кладионичари бицикле!

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Хајде да анализирамо 1 ситуацију: Кладионичари долазе у кладионицу бициклама или пешке. Власник кладионице долази у кладионицу џипом. Испред сваке кладионице имате паркирану гомилу бицикли! Ко вози те бицикле? Власници кладионице можда? :rotf: Не него кладионичари. А зашто је то тако?

90% кладионичара губи, тј. када се саберу све паре што су уложили у кладионицу и они добици које су евентуално добили, 90% кладионичара је у огромном минусу и губитку. И они свим тим попуцалим тикетима финансирају тј. спонзоришу власника кладионице. И плаћају му тај џип! Значи кад пукну тикет, 1пут му плате гориво за џип, други пут му плате зимске гуме, трећи пут регистрацију, четврти пут резервне делове, 5. пут му плаћају жену и њене прохтеве а од 6. пукнутог тикета му плаћају швалерку и њене прохтеве! :klap: И тако у круг. И њему лепо, он ужива а ви сте на губитку. Ви губите и пуцате паре и сваки пут се после новог пукнутог тикета разочарани истом оном бициклом враћате кући. А он лепо седне у џип који сте му ви платили, прво иде код жене а после код швалерке! :lol:

И ко је крив за такву ситуацију? Власник кладионице? Боже, свашта! Криви сте ви, кладионичари, јер није власник кладионице дошао код вас кући да вас вуче из кревета за ногавицу да се кладите код њега! Није вас пушком терао да му уђете у кладионицу и да пуцате паре на тикете! Не, брате, него сте ви сами, својевољно, сели на бицикле и отишли у кладионицу да му остављате паре за џипове и швалерке! И све док је тако, ви ћете да возите бицикле а он РАВ4! И какве ви, кладионичари користи имате од тога што он вози џип који му ви плаћате? Никакве! Ви губите а он добија!

Када би сви кладионичари који су у минусу и губитку (а такви су у огромној већини) престали да се кладе и напустили кладионице, власник кладионице би био принуђен да затвори кладионицу и да потражи други посао! МИСЛИТЕ О ТОМЕ!!!
 
  • Podržavam
Reactions: o.O
Vlasnik kladionice daje svim tim ljudima ono sto im treba... uzbudjenje dok cekaju utakmicu da im prodje. Ti ljudi ne igraju da bi dobili, igraju zbog endorfina koji im se luci u mozgu dok cekaju dobitak. To je bolest zavisnosti i u ovom poslu svako dobija ono sto mu treba. U sustini svi idu srecni kuci.
 
Хајде да анализирамо 1 ситуацију: Кладионичари долазе у кладионицу бициклама или пешке. Власник кладионице долази у кладионицу џипом. Испред сваке кладионице имате паркирану гомилу бицикли! Ко вози те бицикле? Власници кладионице можда? :rotf: Не него кладионичари. А зашто је то тако?

90% кладионичара губи, тј. када се саберу све паре што су уложили у кладионицу и они добици које су евентуално добили, 90% кладионичара је у огромном минусу и губитку. И они свим тим попуцалим тикетима финансирају тј. спонзоришу власника кладионице. И плаћају му тај џип! Значи кад пукну тикет, 1пут му плате гориво за џип, други пут му плате зимске гуме, трећи пут регистрацију, четврти пут резервне делове, 5. пут му плаћају жену и њене прохтеве а од 6. пукнутог тикета му плаћају швалерку и њене прохтеве! :klap: И тако у круг. И њему лепо, он ужива а ви сте на губитку. Ви губите и пуцате паре и сваки пут се после новог пукнутог тикета разочарани истом оном бициклом враћате кући. А он лепо седне у џип који сте му ви платили, прво иде код жене а после код швалерке! :lol:

И ко је крив за такву ситуацију? Власник кладионице? Боже, свашта! Криви сте ви, кладионичари, јер није власник кладионице дошао код вас кући да вас вуче из кревета за ногавицу да се кладите код њега! Није вас пушком терао да му уђете у кладионицу и да пуцате паре на тикете! Не, брате, него сте ви сами, својевољно, сели на бицикле и отишли у кладионицу да му остављате паре за џипове и швалерке! И све док је тако, ви ћете да возите бицикле а он РАВ4! И какве ви, кладионичари користи имате од тога што он вози џип који му ви плаћате? Никакве! Ви губите а он добија!

Када би сви кладионичари који су у минусу и губитку (а такви су у огромној већини) престали да се кладе и напустили кладионице, власник кладионице би био принуђен да затвори кладионицу и да потражи други посао! МИСЛИТЕ О ТОМЕ!!!

Ali zar to nije potpuno ista situacija kao kad radiš kod privatnika?
 
Ja bih sve kladionice i kockarnice zatvorio. Mnogo je ljudi upropasceno i mnogo porodica unisteno zbog njih.

Mnogo ljudi i porodica je upropašćeno i propalo i zbog alkohola. Hoćemo li onda zabraniti i proizvodnju i prodaju alkohola? Niko ne propadne zbog kockarnica. Propadne zbog svog slabog karaktera. Ili nade da će na lak način doći do para.
 
Па није баш тако, кладионице и коцкарнице изазивају зависност исто као и алкохол. Да се ја питам ја бих затворио и кладионице и коцкарнице, и фабрике дувана и алкохолних пића и забранио бих увоз истих у Србију!
 
Па није баш тако, кладионице и коцкарнице изазивају зависност исто као и алкохол. Да се ја питам ја бих затворио и кладионице и коцкарнице, и фабрике дувана и алкохолних пића и забранио бих увоз истих у Србију!

Što će biti nikada pa ni tad.
 
Pa slab karakter pravi od ljudi i piijanice, a ne samo kockare.....
Kockanje je otislo isuvise daleko i tu bez velike stete i na racun drzave i na racun radnika nista ne moze da se prekine. Drzava uzima veliki porez od kockanja i nema nameru da se odrekne toga. Sto vise kockara ima veci je i porez tako da mislim da nemaju nameru cak ni da smanje broj kockara a kamo li da ukinu kockanje........
 
Poslednja izmena:
Pa slab karakter pravi od ljudi i piijanice, a ne samo kockare.....
Kockanje je otislo isuvise daleko i tu bez velike stete i na racun drzave i na racun radnika nista ne moze da se prekine. Drzava uzima veliki porez od kockanja i nema nameru da se odrekne toga.

A i zašto bi se odricala?
 
Pa upravo to....zasto bi se odricali. Psihicko i fizicko zdravlje nacije im svakako nije bitno pogotovo ne ako na tome mogu da zarade. Znaci svaki covek mora da krene sam od sebe jer u drzavu ne mozes da se uzdas ocigledno, roditelji su veliki krivci jer ne sasecu to odmah u korenu, mnogi se cak zajedno klade sa svojom decom. Nece svi postati patoloski kockari mnogi ce igrati to iz razonode ali procenat onih koji predaleko odu u kockanju uopste nije mali i zanemarljiv
Leba i igara.....to je taj zapadnjacki koncept kojim se kontrolise rulja...
 
Poslednja izmena:
Pa upravo to....zasto bi se odricali. Psihicko i fizicko zdravlje nacije im svakako nije bitno pogotovo ne ako na tome mogu da zarade. Znaci svaki covek mora da krene sam od sebe jer u drzavu ne mozes da se uzdas ocigledno, roditelji su veliki krivci jer ne sasecu to odmah u korenu, mnogi se cak zajedno klade sa svojom decom. Nece svi postati patoloski kockari mnogi ce igrati to iz razonode ali procenat onih koji predaleko odu u kockanju uopste nije mali i zanemarljiv
Leba i igara.....to je taj zapadnjacki koncept kojim se kontrolise rulja...

Nedavno je u zgradi do moje otvorena kladionica. Prođem pored nje bar 5 puta svaki dan. Kada idem u šetnju prođem pored 4-5 kladionica. I gle čuda nikada u njih nisam ušao. Kladionice nikoga ne vuku da u njih ulazi i kladi se. Niti će neko propasti što mjesečno odigra recimo 20 tiketa sa po 50-60 dinara uloga. To što neko neko nema mjere pa ostavlja silne pare u kladionici ili kockarnici nije krivica države. Naravno da prvo i prvenstveno svako treba da vodi računa o sebi.
 
Od kad je sveta i veka zaradjuju vlasnici kockarnica.Nista novo nisi napisao.Ni impresivno.

Ukazujes na najveci problem drustva.Ako je to cilj pogodio si.

Ljudi su ocajni - zato se kockaju.Tako nastaje bolest zavisnosti od koje nema leka osim ako nije u pitanju dete i ako se ne sasece u pocetnoj fazi.

Ima ih previse.Sto znaci da u drustvu postoji mnogo ocajnih ljudi.Taj deo price ne valja.

Znam za ljude koji su zbog te bolesti zavisnosti izgubili svu imovinu.Preventivno se od kockara treba lagano odseliti,skloniti i tako zastititi svoju imovinu,zdravlje,zivote ljudi.Ako zive u vasoj nekretnini odjaviti ih odatle.Daleka im lepa kuca.
 
Ima razlicitih tipova kockarnica i kladionica.

Neke od ulozenog novca vracaju igracima samo 20%, a neke i 75%...

Kada se ide na kockanje vazno je odrediti MAKSIMUM koji se za jedno vece sme potrostiti.

I tu demonstrirati cvrst karakter.:rtfm:


Ja sam u zivotu najvise dobio para na kartama.

- - - - - - - - - -

Od kad je sveta i veka zaradjuju vlasnici kockarnica.Nista novo nisi napisao.Ni impresivno.

Ukazujes na najveci problem drustva.Ako je to cilj pogodio si.

Ljudi su ocajni - zato se kockaju.Tako nastaje bolest zavisnosti od koje nema leka osim ako nije u pitanju dete i ako se ne sasece u pocetnoj fazi.

Ima ih previse.Sto znaci da u drustvu postoji mnogo ocajnih ljudi.Taj deo price ne valja.

Znam za ljude koji su zbog te bolesti zavisnosti izgubili svu imovinu.Preventivno se od kockara treba lagano odseliti,skloniti i tako zastititi svoju imovinu,zdravlje,zivote ljudi.Ako zive u vasoj nekretnini odjaviti ih odatle.Daleka im lepa kuca.

Ne kockaju se samo ocajni ljudi.

SVI vole da se kockaju, to je u covekovoj prirodi.

Nikada nisam bio ocajan, a mnogo sam se kockao.
 
Ko nije za zivota probao alkohol,cigarete,drogu,kocku i usluge prodavacica ljubavi taj kao da nije bio ziv.....

A sta ako je u svemu preterivao ?? :lol:

- - - - - - - - - -

Па није баш тако, кладионице и коцкарнице изазивају зависност исто као и алкохол. Да се ја питам ја бих затворио и кладионице и коцкарнице, и фабрике дувана и алкохолних пића и забранио бих увоз истих у Србију!

Miroljube ti li si ? :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Vlasnik kladionice daje svim tim ljudima ono sto im treba... uzbudjenje dok cekaju utakmicu da im prodje. Ti ljudi ne igraju da bi dobili, igraju zbog endorfina koji im se luci u mozgu dok cekaju dobitak. To je bolest zavisnosti i u ovom poslu svako dobija ono sto mu treba. U sustini svi idu srecni kuci.

Osecaj kad ti prodje tiket ne moze da se poredi sa ruletom kad ti legne dole u malu u najjaci broj to je jaci trip od svrsavanja .. zato i ne igram cesto tikete jer me mrzi da cekam ovako ga zavrtim i odma znas na cemu si
 
Najveća zajebancija je što je ovo kockarsko pitanje stavljeno u fudbal.

Видиш, потпуно си у праву. Нисам размишљао о томе. И какве везе имају кладионице и фудбал? Никакве! Добро се зна да се сви који улазе у кладионице (мислим наравно на ове што долазе бициклом :mrgreen: ) кладе на голф, коњичке трке, Формулу 1, и на то ко ће да победи на првенству Зимбабвеа у крикету! Штавише, на вратима многих кладионица пише да је строго забрањено кладити се на фудбал! :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top