Prve pratilje "Liga petice" - Holandija, Rusija, Portugal, Turska

fanstebre

Poznat
Poruka
7.952
Videh da nema tema o ovim ligama pa rekoh da otvorim jednu zajednicku za ove lige koje su najpopularnije pored neprevazidjenih "Liga petice".

Eredivisie

Prakticno je sve reseno.. PSV je sampion, Ajax na bod od druge pozicije koja vodi u kf za LS.

8lzoB14.png

____________________________________________________

Премиер Лига

Lokomotiva blizu titule ali ima gadan raspored do kraja, najbolje sanse da ih prestigne ima Spartak koji danas u 18:30 igra zaostalu utakmicu. Mislim da bi se Spartak, CSKA i Zenit zadovoljili drugom pozicijom pa cak i trecom koja vodi u kf za LS, a isto i Krasnodar sanja Ligu sampiona imaju sanse.
Kljucni mecevi do kraja prvenstva:

28.kolo
Zenit - CSKA
Krasnodar - Lokomotiva

29.kolo
Lokomotiva - Zenit

tBL2r1d.png

____________________________________________________________


Primeira liga

Porto je u gostima pobedio Benfiku u proslom kolu i ima otgoren put ka tituli. Danas igraju zaostalu utakmicu sa Setubalom u 21h (prenos na Sport klub).
Kolo pred kraj se igra veliki derbi izmedu Sportinga i Benfike (33.kolo) gde ce se verovatno odlucivati o drugoj poziciji koja vodi u kf za LS sto je jos jedna olaksavajuca okolnost za Porto.

taAkJs3.png

_____________________________________________________________


Super lig

Cetvorka iz Istanbula juri titulu u foto finisu, a druga pozicija koja vodi u kf za LS bi mozda bila uteha samo za Basaksehir.
Danas Fenerbahce igra zaostalu utakmicu sa Antalijom koja se bori za opstanak, prenos na sport klubu u 19:00

Gledao sam poslednju utakmicu Galatasaraja i tu su sudije njima poklonile najvece sanse za titulu. Svirali su nepostojeci ofsajd protivnickoj ekipi u situaciji gde je igrac izasao sam pred golmana i bio oboren - cist penal i crveni karton za golmana kod rezultata 2:2. Posle su dali gol i pobedili 3:2 i sacuvali prvo mesto.

U sledecem kolu se igra veliki derbi izmedju Galatasaraja i Besiktasa, a u 32 kolu mali derbi izmedju Fenerbahcea i Bursaspora.

AMwQHoF.png
 
U Turskoj se sutra skoro pa sigurno resava dalji tok prvenstva jer mislim da je ovo poslednje istinski neizvesno kolo.
Danas je Fenerbahce pobedio 4:1 u gostima i sada deli prvo mesto sa Galatasarajem koji sutra igra sa Besiktasem utakmicu koja moze da odluci sampiona Turske (18h sportklub).
Basaksehir igra u gostima protiv Osmanlispora koji se bori za opstanak tako da ce tu tesko doci do 3 boda.

7Z78ma9.jpg


Namestanja u Turskoj ima koliko volite tako da cu obelezim utakmice u kojima mislim da favorit ne moze da racuna na sigurne bodove:

32.kolo
Askisar - Galatasaray
Fenerbahce - Bursa
Besiktas - Kayseri
Basaksehir - Sivas

33.kolo
Galatasaray - Malatya
Karabuk - Fenerbahce
Osmanlispor - Besiktas
Antalya - Basaksehir

34.kolo
Goztepe - Galatasaray
Fenerbahce - Konya
Besiktas - Sivas
Basaksehir - Kasimpasa
__________________________________________________________________


Sto se Rusije tice podsecanje da se sutra i prekosutra prakticno igraju dve utakmice sezone:

Ned: Zenit - CSKA 15:30 (sport klub)
Pon: Krasnodar - Lokomotiva 18:00 (sport klub)

Iz ove sitacije moze da profitira Spartak koji igra sa Amkarom u gostima (13:00), mada Amkar se bori za opstanak.

wNu6q9S.png


__________________________________________________________________

Portugal - Benfika je upravo porazena od Tondele kuci sa 3:2 i tako vrlo verovatno izgubila sve sanse za titulu, a veliko pitanje je da li ce sacuvati i drugo mesto.

Sporting igra veceras u 21:30 u gostima sa Portimonenseom (sport klub), a Porto sutra u 19:00 sa Maritimom takodje u gostima (sport klub)

tKFULMq.png

(Dok sam kucao Benfika je dala 2 gol)

__________________________________________________________________

U Holandiji nema nista narocito interesantno.....jedino Az Alkmar moze da prestigne Ajax na drugoj poziciji i bas sutra u pretposlednjem kolu igraju jedan protiv drugog u 14:30.

nZDkYuO.png
 
Poslednja izmena:

Back
Top