Pas i mačke i boks

Mozartina

Početnik
Poruka
1
Zdravo, ekipa :)

Ja imam dva jako bitna pitanja, ako možete odvojiti vremena da odgovorite, bila bih mnogo zahvalna. Ako ne, i to je okej :)

Naime, prije dva tjedna smo udomili malo štene staro 2 - 3 mjeseca, radi se o malom, slatkom mješancu kojeg smo nazvali Lajn (Line - zbog bijele crte na sredini glavice).
U dvorištu (koje nije ograđeno) imamo dvije mace koje imaju već 7 godina. Malac ih nije napadao, ni dirao ali one nisu prijateljski nastrojene prema njemu jer ga se boje. I iskreno, vjerujem da im je dosadan jer su potpuno drugačijeg karaktera; on je naravno zaigran a one više vole da ljenčare.
Moje prvo pitanje se odnosi na odnose pasa i mački (naravno, mnogo sam čitala o tome ali iskustva su tako šarolika da ne znam u što tačno da vjerujem). Da li je suživot mački i pasa moguć u istom dvorištu?

Nadalje, malac je od početka smješten u kućicu koju smo mu napravili. Od prvog dana je oduševljen kućicom, trči u nju, spava u njoj, čim ga se pozove dotrči do nje i ponosno sjedne unutra. Uskoro mu gradimo boks prvenstveno radi njegove sigurnosti. Pas je izrazito pametan, već razumije upute 'sjedi', 'ne' i šapa', naučene kroz igru.
Ono što me dalje zanima jeste najbezbolniji način za učenje psa na boks? Znam da boks ne treba da predstavlja 'kaznu', to nam nije ni cilj. Svakako će i dalje biti puštan u dvorište uz naš nadzor, svakodnevna igra i trčanje će i dalje biti uključeni.

Ako imate korisnih savjeta za bilo koje od pitanja ili oba, bila bih mnogo zahvalna da ih podijelite :)
 

Back
Top