Naucno stanoviste gravitacije

Poruka
4.292
Nikola Tesla nije verovao ni u gravitaciju niti u teoriju relativiteta, i o ovoj temi kaze: "Danasnji naucnici su zamenili eksperimente matematikom i oni lutaju od jednacine do jednacine, dok na kraju ne naprave strukturu koja nema veze sa stvarnoscu"

Teorija gravitacije ima 4 faze u pokusaju da je nauka dokaze i na zalost uvek nisu uspevali.

Faza 1 - Njutnova gravitacija

Isak Njutn je objavio knjigu "Matematicki principi prirodne filozofije" 1687 godine. Po Njutnovoj mehanici gravitacija je pretpostyavljena sila izmedju dva objekta, Bazirano na matematici i distanci separacije. Ponavljam, Njutn pretpostavlja da postoji sila.

Medjutim iako je Njutn utvrdio precizne jednacine, koje daju precizne rezultate merenja kretanja na Zemlji, njegov rad o gravitaciji nauka je odbacila jer u kasnom 19. veku mnogi naucnici su otkrili greske u Njutnovoj teoriji gravitacije, kada se koristi u svemiru. Jedna od poznatih gresaka je kretanje Merkura. Njutnova mehanika ne moze da objasni kretanje Merkura oko Sunca.

Faza 2 - Ajnstajnova gravitacija

1915 godine, teorijski fizicar (obratite paznju na to TEORIJSKI) Albert Ajnstajn je verovao da je popravio greske u Njutnovom radu sa svojom teorijom relativnosti. On teoretise da je gravitacija ono sto se desi kada su prostor i vreme zakrivljeni oko velikih masa kao sto su zvezde ili planete. Drugim recima zvezde i planete prave udubljenja u prostoru i vremenu tako da svi drugi objekti koji dodju blize ce u to upasti. Anstajn je objasnio da je gravitacija mnogo vise od sile, i da je to zakrivljenost prostor-vreme kontinuuma. Medjutim da bi Ajnstajnova teroija funkcionisala brzina svetlosti mora biti konstantna.

1913 godine, francuski naucnik Sagnac je uradio vrlo jednostavan eksperiment da bi testirao princip konstantnosti brzine svetlosti. Sagnac je koristio rotacionu plocu, emiter svetlosti, splitter ogledala i fotografsku plocu (sto). Snop svetlosti se salje kroz splitter i deli svetlost na dva snopa koji onda prolaze u suprotnim pravcima na ploci gde stizu u potpuno isto vreme. Ako svetlost putuje istom brzinom u svim okvirima reference, onda vrtenje stola ne bi smelo da promeni vreme dolaska ova dva snopa svetlosti. Sagnac je zavrteo sto i otkrio je da je jedan snop stigao ranije do cilja, a takodje je mogao da izracuna vreme dolaska na osnovu rotacione brzine stola. Ovo je nedvosmisleno dokazalo da nacelo stalnosti brzine svetlosti je nepravilno i zbog toga u potpunosti unistava Ajnstanovu teoriju relativiteta. Medjutim Sagnac efekat je jednostavno ignorisan, i sakriven je ispod tepiha nauke. Cak i posle zakopavanja i sakrivanja Sagnac efekta, Ajnstajnov relativitet jos nije bio oslobodjen svih sumnji. U 20 veku, astronomi su identifikovali problematican raskorak u Ajnstajnovoj gravitaciji kada su merili rotacionu brzinu galaksija. Preciznije, spoljasnji regioni galaksija su klizili oko galaktickog jezgra mnogo vecom brzinom nego sto je predvideo Ajnstajnov model gravitacije. U stvari galaksije rotiraju tako brzo da bi po Ajnstajnovom relativitetu trebale da lete razdvojeno.

Faza 3 - Tamna materija

Naucnici su odma poceli da teoretisu. Nisu posumnjali u to da mozda nije Ajnstajnova teorija tacna vec su posumnjali da fali materija u sredistu galaksija. Medjutim tu materiju ne vide, svetlost je ne dotice i ne obasjava, ali po njima ona mora da postoji jer Ajnstajnova terorija gravitacije je nedodirljiva i nesumnjiva, iako u praksi ne stima. I onda BUM! Da, to je tamna materija! Dakle Ajnstajnova teorija je izrodila materiju koja je tamna i nevidljiva i nedokaziva osim sto je dokazuje Ajnstajnova teorija koja je i sama na klimavim nogama. Vremenom "tamna materija" je postala siroko prihvacen odgovor i gotovo je postala kao i Ajnstajnova teorija relativiteta neprikosnovena istina iako je i dan danas niko nije dokazao eksperimentima.

Osecate li koliko je Nikola Tesla bio u pravu kad je reko genijalnu misao sa pocetka ove teme? Po njima tamna materija je masa u kosmosu koja ne emituje, ne apsorbuje i ne odbija svetlost. Dakle to je nevidljivo i ne moze da se izmeri niti opipa bilo kako. Dakle nesto sto ne postoji drugim recima :) . Jedino je dokazuje Ajnstajnova teorija :) . Drugim recima tamna materija je tu u celoj prici samo kako bi bar teoretski drzala na staklenim nogama pricu o gravitaciji. Mislite da je teorija o crnoj materiji samo jedan mala milimetarka flekica koja drzi da se ne izduva teorija gravitacije kao pocepani balon? NE!!! Da bi model gravitacije mogao da funkcionise crna materija mora da cini CAK 85% MASE kosmosa!!!! Medjutim u poslednje dve decenije model tamne materije nije mogao da prodje vazne empirijske testove. Astronomi su otkrili manje tamne materije u centrima galaksija nego sto je Ajnstajnov model relativiteta sugerisiao. Raskorak je jos gori u jezgrima malecnih patuljastih galaksija, koje imaju manji broj obicnih zvezda pa su im dodali jaaako puno tamne materije da bi model funkcionisao.

4 faza - Nova tamna materija

2011 godine, zbog raskoraka u sadasnjem modelu tamne materije, fizicari su poceli da prihvataju novi model tamne materije. U novom modelu tamna materija postoji u tamnom sektoru koji je paralelan sa nasim svetlosnim sektorom, ali moze da se detektuje samo pomocu nacina na koji utice na gravitaciju. Fizicar james Bullock sa kalifornijskog univerziteta, smatra da su sigurni da je to tamo, da ima masu i da vuce sebe i ostale stvari pomocu gravitacije. Dokle god tamna materija ima gravitaciono tegljenje, ne dolazi u kontakt sa normalnom materijom, sa materijom od koje smo mi napravljeni, na intenzivan nacin. Nevidljivo je, transparentno je, ne sjaji kada se usija, ne meituje svetlost i elektromagnetne talase kad se usija.

Da rezimiramo evoluciju gravitacije, to je pretpostavljena, nikad dokazana sila, koja sadrzi relativitet sa greskama, i zahteva preko 85% flekica za naucni balon nazvan crna nevidljiva a ja bih reko i nepostojaca materija koja se ne moze izmeriti, opipati, osvetleti, niti bilo kako utvrditi njeno postojanje. A naucnici su otisli toliko daleko u svojoj fantaziji da su proglasili postojanje paralelnog univerzuma sa ovim nasim kako bi ne dokazali vec koliko toliko objasnili crnu materiju. Dakle gravitacija nije uspela da prodje testove u praksi vec stima samo na papiru u fiktivnim i stelovanim jednacinama matematickim. Znaci gravitacija je fikcija matematicka i toliko uvrezena da je realno postala religija i dogma.

Ernst Mach je rekao "Nauka je danas postala vise kao religija, i ja smatram da nije casno biti deo ove nove religije". Ironicno je to da je Ajnstajn reko za Macha da je bio preteca teorije relativiteta.

Albert Mikelson, prvi Americki nobelovac iz 1907,pionir interferometrije, takodje je izrazavao mnogo puta sumnju u gravitaciju.

Robert Miliken je drugi po redu Americki nobelovac koji je rekao "Ajnstajnova fotoelektricna jednacina po mom misljenju ne moze da se smatra istinitom, jer nema nikakvu zadovoljavajucu prakticnu osnovu.

Louis Essen je pronalazac atomskog sata i on je odgovoran za moderno merenje brzine svetlosti. Essen je objavio naucni rad "Specijalna teorija relativiteta - kriticka analiza". Reko je "Niko nije probao da pobije moje argumente, ali sam upozoren da ako nastavim da ce to najverovatnije unistiti moju karijeru." Takodje je reko "Prihvatanje i ucenje teorije relativiteta sprecava razvijanje racionalnog nastavka izucavanja elektromagnetne teorije." Jos jedan njegov citat: "Studentima se kaze da teoriju moraju da prihvate iako ne mogu da je razumeju. Dakle na samom pocetku svojih karijera se ohrabruju da napuste nauku i prihvate dogmu."

Ernest Rutherford je 1908 godine dobio nobelovu nagradu za hemiju. Njegovo istrazivanje radioaktivnih emisija je u prvi plan stavilo pojam atomskog jezgra. On se smatra pretecem moderne nauke. Kada su ga pitali sta misli o relativitetu, objasnio je: "A, to? Mi se nikad nismo trudili da to koristimo u nasem radu."

Herbert Ives je dobio John Scott medalju za prvo prenosenje slika zicom sto je rezultiralo prvom javnom demonstracijom televizije. On je reko: "nacelo stalnosti brzine svetlosti nije samo nerazumljivo, vec nema potporu u objektivnim cinjenicama, ono ne moze da se odbrani i kao sto ce mo videti, potpuno je nepotrebno."

Neverovatno je da toliki broj nobelovaca i, pronalazaca i naucnika smatra da je teorija relativnosti totalna glupost a skoro se nikad ne pominju u nastavi fizike ucenicima i studentime. Gravitacija je lepak koji drzi dobro strukturiranu dogmatsku iluziju naucnog sveta zajedno. Gravitacija je nedokazana i ne dosledna sila.

 
Poslednja izmena:
Nikola Tesla nikada nije izjavio da ne veruje u Teoriju relativnosti ili da ne veruje u gravitaciju.
To su ciste gluposti :D

Ako ne verujes u gravitaciju - probaj da poletis sa vrha beogradjanke :D

Ma da ti si ziveo sa Teslom i znas sta je on pricao, ljudi koji su ziveli sa njim oni lazu.

Nema dokaza jos uvek gravitacija. To sto ne mozes da poletis ne dokazuje gravitaciju. Ocigledno nisi naucnik i neznas kako se dokazuje u nauci. Ocigledno nisi ni slovca procitao ovo sto sam napisao
 
Jaaooo pa ja to nisam znaaaooooooooooo,znači ništa me drži na zemlji,i sve je u mojoj glavi...idem sad napolje da poletim,vraćam se sa iskustvima,malo kasnije... :whistling:

To sto ne mozes da letis ne dokazuje gravitaciju. Recimo elektroni isto ne mogu tek tako da se odvoje iz atoma znaci drzi ih neka sila ali ta sila nije gravitacija vec elektromagnetizam. A Tesla je dokazao da etar postoji da ne postoji gravitacija vec da to sto ne mozes da letis je zbog elektromagnetizma zemlje i kao rezultat elektromagnetizma zemlje energija je svuda oko nas i moze da se upotrebi bez ikakvih problema ali je onda malte ne besplatna ali naravno to ne odgovara ovim skotovima koji drze planetu u saci i zato forsiraju gluposti vezano za gravitaciju i ajnstajna evo ti link pa pogledaj

 
Kakvo glupo stanovište:

"ja ne mogu da razumem, dakle to je laž".

Ono što ravnozemljaška grupacija nikako nije sposobna da dostavi to je ozbiljno razrađena alternativna hipoteza koju je moguće testirati.

To nije Jutub klip, to je naučni rad koji daje predviđanja koja možemo proveriti.

Njutn je to dao, u tom trenutku njegov rad je objasnio sve pojave vezane za gravitaciju a njegova predviđanja su nakon toga bila tačna u 99.9% slučajeva. Prošlo je nekoliko vekova i sa boljim instrumentima su se pojavila ta odstupanja koja Njutnova teorija nije mogla objasniti. Orbita Merkura je bila najproblematičnija.

Onda je Ajnštajn dopunio Njutnovu teoriju svojom teorijom relativnosti i pokrio tih 0.1% - objasnio je i kretanje Merkura, takođe je predvideo šta će se dogoditi tokom pomračenja sunca, što je nekoliko godina nakon toga dokazano. Najfascinantnija stvar - predvideo je i gravitacione talase koje smo konačno dokazali 100 godina nakon što ih je njegova teorija objasnila.

U tih 100 godina poboljšali smo instrumente pa su se u merenjima pojavila nova odstupanja, dakle sada je potrebno dopuniti Ajnštajnovo objašnjenje, što naučnici pokušavaju sa nekoliko mogućih hipoteza. Ona koja bude dala dobra objašnjenja i postavila proverljiva predviđanja koja se ostvare postaće nova celokupna teorija gravitacije.

Sve što je Njutn postavio i dalje stoji, sve što je Ajnštajn postavio i dalje stoji, sada nam treba nova dopuna. Ravnozemljaši su na nivou daleko nižem i od Njutna, lupetaju gluposti bez ozbiljnih objašnjenja postojećih, a kamoli proverljivih predviđanja novih pojava. Skup budala koje konstantno upire prstom i dere se "a šta sa ovim" ili "evo ovo nije tačno", pri čemu su ti argumenti zasnovani na neznanju, sve je to objašnjeno.

Dakle dragi moji idio...ravnozemljaši, dajte nam ozbiljan i sveobuhvatan model Ravne Zemlje, odgovorite nam na pitanja i postavite proverljiva predviđanja. Za obaranje vaše trenutne "teorije" nisu potrebni nikakvi moderni instrumenti, nju je moguće oboriti na osnovu najosnovnijih posmatranja.
 
Kakvo glupo stanovište:

"ja ne mogu da razumem, dakle to je laž".

Ono što ravnozemljaška grupacija nikako nije sposobna da dostavi to je ozbiljno razrađena alternativna hipoteza koju je moguće testirati.

To nije Jutub klip, to je naučni rad koji daje predviđanja koja možemo proveriti.

Njutn je to dao, u tom trenutku njegov rad je objasnio sve pojave vezane za gravitaciju a njegova predviđanja su nakon toga bila tačna u 99.9% slučajeva. Prošlo je nekoliko vekova i sa boljim instrumentima su se pojavila ta odstupanja koja Njutnova teorija nije mogla objasniti. Orbita Merkura je bila najproblematičnija.

Onda je Ajnštajn dopunio Njutnovu teoriju svojom teorijom relativnosti i pokrio tih 0.1% - objasnio je i kretanje Merkura, takođe je predvideo šta će se dogoditi tokom pomračenja sunca, što je nekoliko godina nakon toga dokazano. Najfascinantnija stvar - predvideo je i gravitacione talase koje smo konačno dokazali 100 godina nakon što ih je njegova teorija objasnila.

U tih 100 godina poboljšali smo instrumente pa su se u merenjima pojavila nova odstupanja, dakle sada je potrebno dopuniti Ajnštajnovo objašnjenje, što naučnici pokušavaju sa nekoliko mogućih hipoteza. Ona koja bude dala dobra objašnjenja i postavila proverljiva predviđanja koja se ostvare postaće nova celokupna teorija gravitacije.

Sve što je Njutn postavio i dalje stoji, sve što je Ajnštajn postavio i dalje stoji, sada nam treba nova dopuna. Ravnozemljaši su na nivou daleko nižem i od Njutna, lupetaju gluposti bez ozbiljnih objašnjenja postojećih, a kamoli proverljivih predviđanja novih pojava. Skup budala koje konstantno upire prstom i dere se "a šta sa ovim" ili "evo ovo nije tačno", pri čemu su ti argumenti zasnovani na neznanju, sve je to objašnjeno.

Dakle dragi moji idio...ravnozemljaši, dajte nam ozbiljan i sveobuhvatan model Ravne Zemlje, odgovorite nam na pitanja i postavite proverljiva predviđanja. Za obaranje vaše trenutne "teorije" nisu potrebni nikakvi moderni instrumenti, nju je moguće oboriti na osnovu najosnovnijih posmatranja.

Znaci i ti verujes u crnu materiju koja nema ni masu ne emituje svetlost, ne odbija svetlost, transparentna , mozes da prodjes kroz nje i jedini nacin da se konstatuje je ajnstajnova jednacina matematicka? Ajde ti mi opisi materiju koja ne postoji, garant ces se koristiti svim ovim recima.
 
Znaci i ti verujes u crnu materiju koja nema ni masu ne emituje svetlost, ne odbija svetlost, transparentna , mozes da prodjes kroz nje i jedini nacin da se konstatuje je ajnstajnova jednacina matematicka? Ajde ti mi opisi materiju koja ne postoji, garant ces se koristiti svim ovim recima.

Ne verujem ja u ništa, ja čekam da se neka hipoteza dokaže. Za to vreme ti negiraš davno dokazane naučne teorije, koje su tokom vekova prošle nebrojene testove ljudi koji su mnogo pametniji i od mene i od tebe.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je to problem i ne resava se posebno na mikro i makro planu,
vec je deo univerzuma i sa bilo koje strane da se krene nema univerzalong resenja.
A sta je Tesla razmisljao ne znaju ni najblizi saradnici, jer bi morao da im objasnjava
sve ono sto je sam znao, pa bi tako gubio vreme na pitanja koja su bez znacaja.
 
Zemlja je ravna i gravitacija ne postoji u obliku koji tvrdi zvanicna nauka.......
Gravitacija je samo razlika u gustini i nista vise.....sve sto ima vecu gustinu od vazduha pada dole (kamen), sve sto ima manju ide gore (balon sa helijumom npr)....prosto.
Sve sto ima veci gustinu od vode ono potone, sve sto ima manju drzi se na povrsini....

Levitacija je stanje u kome se vestacki pomocu odredjenih frenkvencija privremeno menja gustina tela pa je tako moguce uciniti da npr kamen bude lak kao pero.....

Tesla je izumeo mnoge stvari koje zvanicna nauka ne zeli da otkrije jer bi se time razotkrila njihova lazna nauka koja se temelji na tome da je zemlja lopta...mnogi sakriveni Teslini izumi bi ponistili zakone koje su izmislili Ajnstajn (Tesla ga je smatrao budalom) i ostali lazovi
 
Poslednja izmena:
O ovome pišem, ovakvih budala nikad više.

Nakon 500 godina nauke neko dođe i mrtav ladan lupi da gravitacija ne postoji. Iz fizike nije imao više od trojke u osnovnoj, ali je raskrinkao Njutna, Ajnštajna I Hokinga.

Daning-Krugerov efekat u punom sjsj
 

Back
Top