Front end developer portfolio?

Ne kapiram, sta ce ti portfolio? Ako konkurises za neki posao, i traze ti portfolio, to bi samo bilo da im posaljes linkove ka sajtovima koje si napravio, nista drugo.
A ako traze nesto specijalno, da ti portfolio bude neka online web prezentacija, sa raznoraznim slicicama i glupostima - onda im napisi da su retardirani i da ne zelis da radis u takvoj firmi.
Bar bih im ja tako napisao.
 
Ne kapiram, sta ce ti portfolio? Ako konkurises za neki posao, i traze ti portfolio, to bi samo bilo da im posaljes linkove ka sajtovima koje si napravio, nista drugo.
A ako traze nesto specijalno, da ti portfolio bude neka online web prezentacija, sa raznoraznim slicicama i glupostima - onda im napisi da su retardirani i da ne zelis da radis u takvoj firmi.
Bar bih im ja tako napisao.

:rotf:
 
Ne kapiram, sta ce ti portfolio? Ako konkurises za neki posao, i traze ti portfolio, to bi samo bilo da im posaljes linkove ka sajtovima koje si napravio, nista drugo.
A ako traze nesto specijalno, da ti portfolio bude neka online web prezentacija, sa raznoraznim slicicama i glupostima - onda im napisi da su retardirani i da ne zelis da radis u takvoj firmi.
Bar bih im ja tako napisao.

Danas se sve cesce web developer i web dizajner spajaju u jedno pa ne razumem sto ne bi trazili portfolio.Pomalo je neprofesionalno za ozbiljnog developera/dizajnera da nema svoj portfolio.

@konan - portfolio treba da sadrzi informacije o radovima koje si radio pozeljno sa slikama ili linkovima.Moze napraviti
klasican sajt/portfolio a imas i besplatnih servisa za tu namenu kao sto je dribble i behance.
 
Kako da napravim portfolio za front end?
Sta da stavim u portfolio?
Gde mogu da napravim portfolio besplatno?
Da li treba da stavim slike sajtova koje sam napravio?
Da li treba da stavim html file sajta koji sam napravio?

Kao i portfolio za bilo šta drugo. Napravi ga u word-u, sam, bez šablona. Ako su iole ozbiljna firma neće se baviti dizajnom portfolija nego njegovim sadržajem. Navedi prvo škole koji si završio(i kurseve), pa sve tehnologije kojima vladaš(HTML,CSS, JavaScript, PHP, Node.js, Angular, MongoDB, mySQl...), projekte na kojima si radio i koliko dugo. I stavi linkove ka tim projektima. Vama , frontenderima, je bar lako da pokažete šta znate i šta ste radili. A ako im se ne sviđa dizajn jer slika nije u goenjem desnom uglu, loša je rezolucija, fali motivaciono pismo i ostale nebuloze odyebi ih.
 
Poslednja izmena:
Kao i portfolio za bilo šta drugo. Napravi ga u word-u, sam, bez šablona. Ako su iole ozbiljna firma neće se baviti dizajnom portfolija nego njegovim sadržajem. Navedi prvo škole koji si završio(i kurseve), pa sve tehnologije kojima vladaš(HTML,CSS, JavaScript, PHP, Node.js, Angular, MongoDB, mySQl...), projekte na kojima si radio i koliko dugo. I stavi linkove ka tim projektima. Vama , frontenderima, je bar lako da pokažete šta znate i šta ste radili. A ako im se ne sviđa dizajn jer slika nije u goenjem desnom uglu, loša je rezolucija, fali motivaciono pismo i ostale nebuloze odyebi ih.

Pa zar to sve ne stavis u CV, pod radno iskustvo i projekti? :/
 
To je cisto stvar ukusa ko kako voli da se prezentuje, ali evo, biran sam i birao sam kandidate bezbroj puta i svako iole ozbiljan gleda sta znas da uradis, postavi ti dobar test i vidi ko si i sta si. A prezentacija/portfolio, moze lako da se lazira, tako da niko ozbiljan i ne gleda to previse.
Recimo, moja ex je 2D artist, i ubija kako radi, i imala je ubicu od portfolia. Ali joj nista to niko nije gledao - dok nije direktor moje firme pozvao direktora firme gde sada radi i rekao mu "testirajte onu malu da vidite sta zna", nije niko hteo ni da je pogleda.
 
To za testiranje važi kod programera,ipak kad je dizajn u pitanju portfolio itekako znači i ja bih rekao da je obavezan.
Portfolio treba da pokaže veštine autora, jer samo zato što neko radi fenomenalno 2d ilustracije ne znači da odgovara za radno mesto.Možda se za to radno mesto traži neko ko dobro barata tipografijom i minimalističkim dizajnom.
Portfolio govori šta konkretno ti umeš da radiš i kojim kvalitetom.A probni rad će to i potvrditi.

@frederikrr - nisam iznenađen tvojom pričom i što na balkanu posao ne rešava kvalitetan portfolio već poziv direktora.Realno u Srbiji sve što viđam od grafičkih rešenja izgleda kao da se deca igrala u Photoshopu.Da ne spominjem slike sa žigom istocka ili shutterstocka,comic sans fonta i još svačeg.Ipal to ne znači da se treba stopiti u masu.

Portfolio u wordu je kao da neko traži posao arhitekte a kao dokaz svog znanja donosi skicu na zgužvanoj kutiji od cigareta.

@Konan - Nisi nam rekao da li samo radiš kodiranje ili imaš dodira i sa dizajnom.Ukoliko samo kodiraš običan cv je dovoljan.Ukoliko radiš i dizajn kvalitetan portfolio bi trebao da imaš.Trenutno veliki broj dizajnera svoj portfolio drži na dribblu ili behancu.
 
Koliko sam shvatio ovde se i radi o portfoliju programera. Zar misliš da će iole ozbiljna firma zaposliti programera na osnovu izgleda portfolija?
Ako je nekome bitnije kako izgleda CV od samog znanja kandidata onda bolje i da ne ide tamo.

Ovde se radi o portfoliu front-end developera.Kao sto rekoh uopste nije vise strano vidjati da se od front end developera ocekuje umece u dizajniranju web sajtova.
Posto otvarac teme pita u vezi portfolija za front end developera upravo sam na to i pomislio,da isti ima kontakta sa dizajnom.

Ipak ako je u pitanju samo kodiranje bez dodira sa dizajnom onda naravno cela prica o portfoliu pada u vodu i isti nije potreban,cv se moze napisati u wordu i sve vazi sto ste rekli.
 

Back
Top