Srpski lesnici nece moci u nutelu !

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Kompanija Ferero planira da od 2025. godine za proizvodnju svog čuvenog proizvoda Nutela koristi samo lešnike proizvedene u Italiji.

Kako prenosi B92, Ferero se osim iz matične zemlje, trenutno lešnikom snabdeva iz Turske, Čilea i Južne Afrike.

Proizvođač čuvenog krema objavio je plan da na 20.000 hektara podigne nove zasade lešnika, što će biti povećanje od 30 odsto više.

Postavlja se pitanje da li bi ova najava mogla da utiče na proizvođače u Srbiji, koji su u kooperacijisa fFererom podigli zasade lešnika, ali i na one koji su to učinili sami nadajući se i tom plasmanu.

https://www.krstarica.com/vesti/srb...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

_____________________________________________________________________

Spopadnu me tuga i bes kada citam ovakve vesti....Zato cu potamniti slova....



Zar Srbi ne umeju da naprave nutelu i razne djakonije od lesnika?

Zar treba da strepe ako neki tamo Ferero nece da im otkupi proizvod?

Zar je to spansko selo napraviti euro krem kada imas dobru sirovinu? Pa to je nesto najprostije sto moze biti!

Zar Srbija NEMA LJUDI koji smeju da se upuste u tu prizvodnju?

Zar neme vise dobrih jaja, kakva je imao Fikret Abdic kada je stvarao na hercegovackom krsu evropskog giganta "Agrokomerc"?

Zar takvih ljudi i preduzetnika danas nema u Srbiji?

NE MOGU DA VERUJEM.....
 
aj nemoj da ti se srce cepa, mi svoje lešnike lepo jedemo, umesto da većinu izvozimo..I ovde je cena lešnika vsoka, bilo da neko kupuje plodove ili zasad lešnika
I ne lupetaj života ti, ne Srbi nego bilo ko ne može da napravi i nema prava da napravi NUTELU, jer je to brend.
Ime tj brend je jedno, a to što ti trpuješ je drugo tj treće..

- - - - - - - - - -

Hebeš Nutelu. Lepši je Takovo Eurokrem.

i meni je nutela sranje
 
Tako je!

I treba forsirati stvaranje poljoprivrednih proizvodjackih i preradjivackih giganata, sastavljenih od mnostva malih privatnih porodicnih preduzeca......

Glavni smer razvoja Srbije ce uvek ostati poljoprivredna proizvodnja i prerada.

Pa Takovo je već ozbiljna kompanija koja ima mnogo svojih proizvoda izvezenih u regionu. Čak se sad proširuju na Nemačku i Austriju, jer naši gastarbejteri imaju potražnju za tim proizvodima.
 
aj nemoj da ti se srce cepa, mi svoje lešnike lepo jedemo, umesto da većinu izvozimo..I ovde je cena lešnika vsoka, bilo da neko kupuje plodove ili zasad lešnika
I ne lupetaj života ti, ne Srbi nego bilo ko ne može da napravi i nema prava da napravi NUTELU, jer je to brend.
Ime tj brend je jedno, a to što ti trpuješ je drugo tj treće..

Ne mora se zvati bas nutela.

Neka se zove EURONUT.
 
Tako je!

I treba forsirati stvaranje poljoprivrednih proizvodjackih i preradjivackih giganata, sastavljenih od mnostva malih privatnih porodicnih preduzeca......

Na taj nacin se stvorilo kinesko privredno cudo....Oni tako rade.

Glavni smer razvoja Srbije ce uvek ostati poljoprivredna proizvodnja i prerada.

možeš ti da filozofiraš i praviš se žalostan, a koliko vidim mnogo si srećniji kada linkuješ i tako otvaraš teme o propasti Srbije
nemoj tu da mi se femkaš, mi jesmo propala država, ali ti si odavno propao čovek, jer deliš packe forumske spstvenim korenima, u raskoraku si sam sa sobom, na dnevnom nivou:
da li da patiš ili da likuješ što nisi više ovde..
sredi se, pa se javi..
 
možeš ti da filozofiraš i praviš se žalostan, a koliko vidim mnogo si srećniji kada linkuješ i tako otvaraš teme o propasti Srbije
nemoj tu da mi se femkaš, mi jesmo propala država, ali ti si odavno propao čovek, jer deliš packe forumske spstvenim korenima, u raskoraku si sam sa sobom, na dnevnom nivou:
da li da patiš ili da likuješ što nisi više ovde..
sredi se, pa se javi..

Cinilo mi se da ti ipak malo vise razumes, ali sada si me razocarala.

- - - - - - - - - -

Dobro, možeš ti pričati šta hoćeš. Ja ti rekoh šta je i kako.

Takovo bi trebalo biti samo POCETAK, JEZGRO oko koga treba da se gradi velika prehrambena industrija koja bi pokrenula ceo kraj....I imala uticaja na celu drzavu.
 
Pokojni Agrokomerc je gajio na hiljade CURAKA kojima je hranio pola Evrope, sveze i osusene...SVE JE IZVOZIO....Zasto to ne moze i Takovo, recimo...?

Nema prostora?

Nema ljudi?

Nema znanja?

Nema volje?

NEMA SNOVA?

STA JE U PITANJU???

- - - - - - - - - -

Zasto bi menjao ime"Takovo Eurokrem",pa Euro blok.mada vise nije Takovo vec Swislion,ali nema veze proizvodi se u Gornjem Milanovcu i njihovi proizvodi se prodaju dobro u okruzenju,pa i sire.

Ime traba da bude evropsko, lako da se pamti.

Ako se misli na izvoz.
 
Cinilo mi se da ti ipak malo vise razumes, ali sada si me razocarala.

- - - - - - - - - -



i ti si mene razočarao, imaš toliko decenija i igraš ping-pong te si patriota melanholčni i zabrinuzti, te se ladijajan koji serre po sopstvenoj zemlji, ne ono realno kao što mi odavde serremo, nego iskarikirano.

- - - - - - - - - -

sjebala sam citat, to mi se često dešava, nego da odvojim i ponovim poruku blajbiju:
,,i ti si mene razočarao, imaš toliko decenija i igraš ping-pong te si patriota melanholčni i zabrinuti, te si ladijajan koji serre po sopstvenoj zemlji, ne ono realno kao što mi odavde serremo, nego iskarikirano"
 
O ukusima se ne raspravlja.

Neka naprave SVOJU formulu.....

Pre stotinak godina je u Loznici postojala farbrika cokolade i bombone...

Njihovi tadasnji strucnjaci su uspevali da naprave cokolade BOLJE OD EVROPSKIH toga vremena!

- - - - - - - - - -

Cinilo mi se da ti ipak malo vise razumes, ali sada si me razocarala.

- - - - - - - - - -



i ti si mene razočarao, imaš toliko decenija i igraš ping-pong te si patriota melanholčni i zabrinuzti, te se ladijajan koji serre po sopstvenoj zemlji, ne ono realno kao što mi odavde serremo, nego iskarikirano.

- - - - - - - - - -

sjebala sam citat, to mi se često dešava, nego da odvojim i ponovim poruku blajbiju:
,,i ti si mene razočarao, imaš toliko decenija i igraš ping-pong te si patriota melanholčni i zabrinuti, te si ladijajan koji serre po sopstvenoj zemlji, ne ono realno kao što mi odavde serremo, nego iskarikirano"

Ja sam samo VISE OBJEKTIVAN OD MNOGIH....

Pa vama ISTINA nekada prija, a nekada ne...

Neku istinu progutate lakse, a nesto teze.....

Ne osaciliram ja - nego VI!
 
pa nisi ti bogoatac da nas prosvetljuješ, otvaraj teme sa ekonomskim problemima zemlje u kojoj si većinu života..i poznaješ situaciju sa lica mesta, a ne guglanjem dnervne štampe u serbii
niste se ni vi nešto proslavili, bez obizira što smo izvezli tebe kao brend :rotf:

- - - - - - - - - -

ne zna se šta je grđe...nutela il' eurokrem

nutela je srranje na kvadrat
eurokrem nešto manje sranje, ali isto sranje
najbolji je pekmez, džem, ajvar domaći..itd
 
Da je Nutela sranje ne bi je žderali oni isilovci u Siriji. To im je bio glavni izvor hrane. A to što ne želi niko u Srbiji da pravi jeste malo pitanje nedostatka para ali ima i ljenosti za stvaranje nečeg novoga, straha od neuspjeha i stanja totalnog defetizma i beznađa radi zaglupljivanja stanovništva rijaliti programima, beskrajnih političkih rasprava oko svega i svačega i tabloida kao jedinih izvora informacija o svemu i svačemu.
 
Poslednja izmena:
Da je Nutela sranje ne bi je žderali oni isilovci u Siriji. To im je bio glavni izvor hrane. A to što ne želi niko u Srbiji da pravi jeste malo pitanje nedostatka para ali ima i ljenosti za stvaranje nečeg novoga, straha od neuspjeha i stanja totalnog defetizma i beznađa radi zaglupljivanja stanovništva rijaliti programima, beskrajnih političkih rasprava oko svega i svačega i tabloida kao jedinih izvora informacija o svemu i svačemu.

:worth::ok:
 
58a356420849ec22008b4ff1-750-375.jpg
 

Back
Top