Detitoizacija

Za cije interese je radio Tito ?

  • Hrvatske , siptarske , itd . .

  • Jugoslovenske

  • Srpske


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
DEMOKRATIJA-broj-7-1945-Milan-Grol_slika_O_92456585.jpg
 
Moguće da je radio protiv Srpskih interesa,ali što se tiče nas takozvanih "gastarbeitera" radio u veliku korist.
To je bar moje iskustvo

А шта је то била корист?Што вас је навукао да дајете паре у његове банке које после нисте могли да подигнете(''стара девизна штедња'')
.... од ваших пара је живела та држава,ваше паре је крцкао толике године...да није отишло 2 милиона ''југовића'' у гастарбајтере држава би банкротирала 70-е године...
 
А шта је то била корист?Што вас је навукао да дајете паре у његове банке које после нисте могли да подигнете(''стара девизна штедња'')
.... од ваших пара је живела та држава,ваше паре је крцкао толике године...да није отишло 2 милиона ''југовића'' у гастарбајтере држава би банкротирала 70-е године...

Čista propaganda.Prvo lični sam štediša Jugobanke i neko vreme Beogradske banke. Sedamdesete godine nije bilo 2 milijona "jugovića" u inostranstvu.
Za vreme Tita nije mi falio ni jedan franak. Takozvana "stara devizna štednja" bila je izmišljena tek za vreme DOSMANLIJA je donet zakon da se
smanji ljudima koji su držali franak.Ja smatram a to ćeš se složiti da jedan predsednik postigne da ima toliko štediša to je uspeh.Što mi je dao
slobodu i da istog dana dobijem pasoš to smo već raspravili.Priznajem nisu bga cenili ljudi kao Rakić iz Horgena ili Milovan iz Supske.
Misliš da bi Vučića cenio Mišković ili neki drugi "biznismen"?
 
A najgori su ovi što su mislili da će sad da se obogate pa nisu uspeli...
Ranije im bar Tito bio kriv...

... sad im kriv Djavo što su tupi ko tocilo

- - - - - - - - - -

A ništa oni ne bi sami da pokrenu, nego da donesu diplomu pa da ih neko plaća projektovanu cifru iz glave.

- - - - - - - - - -

Ima toga, neki su i uspeli, ne znam tačno gde ali ima sigurno.
 
Zaboravio sam Kaća profesorka biva osuđena 4 godine robije jer je uzela lepe "pare" za ocenu jednom učeniku.
Majka učenika prodala je navodno kravu.Javila se tadašnjoj miliciji koja je obeležila pare i jasno milicija je imala
neoboriv dokaz.Daleko bilo ko da je ubila čoveka.Jel za taj slučaj Tito kriv? Ja mislim on za to nije ni čuo.
 
Zaboravio sam Kaća profesorka biva osuđena 4 godine robije jer je uzela lepe "pare" za ocenu jednom učeniku.
Majka učenika prodala je navodno kravu.Javila se tadašnjoj miliciji koja je obeležila pare i jasno milicija je imala
neoboriv dokaz.Daleko bilo ko da je ubila čoveka.Jel za taj slučaj Tito kriv? Ja mislim on za to nije ni čuo.

Pa jel hitler lično napao Poljsku i streljao jevreje!?Nije,znači nije kriv
Izem ti logiku
 
Радио је против српских интереса. По томе је највише остао упамћен.

Srpski interesi su danas sta?

Da se pobegne odavde ?

Onda su bezali i vracali se obicni radnici a danas oni najpametniji koji se ne vracaju , nisu ludi tebe da slusaju kako ti Tito najveci problem ...

Odlicni interesi ... zemlja ti propada a ti i dalje o Titu...
 
Pa jel hitler lično napao Poljsku i streljao jevreje!?Nije,znači nije kriv
Izem ti logiku

Hitler i Tito je velika razlika valjda si za toliko primetio.Drugo ovdi se o Hitleru i ne razgovara već o Titu.
Mogu samo o Titovom vremenu kada sam živeo a ti ako se sećaš Hitlera nemam ništa protiv da kažeš
šta voliš.Ono što mogu da dokumentujem nije izvodljivo da promeniš moje mišljenje.
 
Srpski interesi su danas sta?

Da se pobegne odavde ?

Onda su bezali i vracali se obicni radnici a danas oni najpametniji koji se ne vracaju , nisu ludi tebe da slusaju kako ti Tito najveci problem ...

Odlicni interesi ... zemlja ti propada a ti i dalje o Titu...

Srbija je sada daleko demokratskija država nego za vreme Tita. Ali, ne vredi to pričati lažnim demokratama poput tebe.
 
Ови титољуби су доживотни обожаватељи ћопавог.

Нема од њих 'леба.

Тек кад они умру (ничија није до зоре... ) к'о и ћопави што је умро '91., моћи ћемо објаснити шта је "поломио" и где је запело. Можда и како да се вратимо на пут "који народ - његова и држава" и "који је од нас најбољи у томе - дајте га да то ради за све нас - свима ће нам бити боље" - онда кад политичари буду поштено радили - сами ће силазити са функције јер им је додијала. Одмах бих укинуо право на други мандат. Заувек.

Да не дужим, пре ћопавог имали авио индустрију (правили ловачке (!) авионе и шта све не у Србији, после ћопавог само лоше аутомобиле (анти-српски YUGO) и превазиђене тракторе.
 
[emoji1787] odakle botujes?! London underground?
Pored glave veliki grafit : ja sam antikomunista 1h/1 £ [emoji1787]

Svaka razumna osoba je antikomunista. Kao što je svaka razumna osoba protiv bilo koje ozbiljne bolesti. Na sreću, vakcina je prilično uspešna i ta smrtonosna bolest je svedena na par malih i izolovanih zona.
 
Što odgovaraš sad ti?
Podelili ste se...
Dan radiš ti a on Noc?!
[emoji1787] Koje su to psihoze kada vidiš komuniste oko sebe a nigde fašista [emoji1787]

Smeta ti što neki forumaš odgovara na forumu? Zanimljivo, hajde da sve ućutkamo a samo ti i Vulin & Co da pišete? Bojim se da to nećeš doživeti, ali nastavi da sanjaš.
 
"...nazadak nastao s Drugim svetskim ratom koji je za naše društvo postao i građanski rat. Ali, sam građanski rat može da se završi, kao u Engleskoj XVII veka, jednom uzlaznom evolucijom. Kod nas se to nije zbilo. Kod nas je, nezavisno od uspeha u industrijalizaciji i urbanizaciji, posle Drugog svetskog rata, urušavanje društvene i političke kulture išlo brzinom koja će verovatno biti jasnija potonjim generacijama...U Politbirou ondašnje Komunističke stranke Jugoslavije, verovatno je Milovan Đilas jedini poznavao Milana Grola. Ako nije lično, pratio ga je kao književnog i pozorišnog radnika. Đilas je pisao još pre 1941. o Grolu kao pozorišnom kritičaru. Šta su mislili u datom trenutku članovi Politbiroa, nemamo svedočanstava izuzev kod samog Đilasa koji je u Saveznom parlamentu jednom žestoko, bez nekih provokativnih razloga, napao Grola. Međutim, u docnijim svojim memorijalnim delima, Đilas nam je otkrio dve činjenice. Prva, da su članovi Politbiroa, verovatno samo Broz i Kardelj, stalno dovlačili Grola na Dedinje kako bi ga ubedili da uđe u Narodni front, da bi ga stavili pod svoju neposrednu disciplinu. Drugo, da im je Grol - parafraziramo - odgovarao politički duhovito: Razumeo bih da me pozivate da uđem u Komunističku stranku, ali u Narodni front koji je predstavljao jedan politički kavez.... Međutim, piše Đilas, svojom ozbiljnošću i stilom svu četvoricu ih je iznenadila ostavka Milana Grola avgusta 1945...Milan Grol je građanin, ni revolucionar ni populist. Sledi svoja duboka uverenja a ne strasti. Stalno je u brizi za čoveka i za društvo. Značajno je kako on komentariše izbornu propagandu komunističkog režima posle Drugog svetskog pred jednopartijske izbore:“U krvavoj graji izbornih procesija, ni na jednom transparentu nema reči o brigama s kojima ceo svet leže i ustaje. U tim parolama ne objavljuje se rat nevoljama, nego onima koji se na njih žale.” Svedok prizora spaljivanja njegove “Demokratije” iz 1945, Grol će zabeležiti u jednom od poslednjih brojeva lista: “Slova mogu biti spaljivana, ideje i ljudi proganjani, ali će život teći samo po zakonima koje postavlja stvarnost.”...Ono što mi danas beležimo kao građansko društvo, to je društvo koje Milan Grol predstavlja, društvo koje još ne pobeđuje, i to je jedan od razloga što mi nemamo demokratije. Mi se još nalazimo između ostataka utopističkih totalitarnih ideja, koje kolaju u raznim ocblicima iako nevidljivim..."

Desimir Tošić, NIN, 7. novembar 2002
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top