24.03. - Da se nikad ne zaboravi NATO bombardovanje !!!

~Kiki~

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
541.299
24.03.1999. - 24.03.2018.


Danas se navršava 19 godina od početka NATO bombardovanja.
Sirene su se čule 78 dana, a ukupan broj žrtava nikada nije utvrđen.

Ipak, procenuje se da je tokom tih 78 dana bombardovanja poginulo između 1.200 i 2.500 ljudi,
dok je ukupna materijalna šteta procenjena na više desetina milijardi dolara.

8287494775ab65018092fd104435531_v4_big.jpg


12080236465ab6501948dd4906493898_v4_big.jpg


20930911545ab6501c9021f563652815_v4_big.jpg


 
Poslednja izmena:
Свака част на теми, колегинице.

Српски народ није заборавио и неће заборавити, ма колико се унутрашњи и спољни непријатељи трудили да нам покоре дух и избришу памћење.

Српски народ памти, не зато што гаји осветољубива осећања према онима који су се иживљавали над нама, већ зато што то дугује жртвама НАТО агресије, и самом себи.
 
Poslednja izmena:
Prof. dr Svetlana Žunić iz Centra za nuklearnu medicinu Kliničkog centra Srbije:

— Teritorija Srbije, ali i Balkana je kontaminirana ne samo u toku NATO bombardovanja SRJ osiromašenim uranijumom, već i sve vreme zalivskih ratova počevši od 1990. godine, kada je on prvi put upotrebljen. A upotrebljeno je više od 3.000 tona osiromašenog uranijuma od čega oko 15 tona u Srbiji, Crnoj Gori i BiH, gde je u ispaljenim nuklearnim projektilima bilo blizu šest tona uranijuma 235. To je dovoljno za konstrukciju blizu 170 replika nuklearne bombe koja je bačena na Hirošimu i koja je sadržala 35 kilograma uranijuma 235.

— Ono što sa sigurnošću, na osnovu dosadašnjeg istraživanja možemo zaključiti jeste da osiromašeni uranijum za najčešće zdravstvene posledice ima poremećaj funkcije tiroidne žlezde, maligna oboljenja, anomalije ploda, zalivski, odnosno balkanski sindrom, koji se odnosi na sve, kako vojnike tako i civilno stanovništvo u zoni ekspozicije.

— U Srbiji trenutno u muškoj populaciji dominira karcinom pluća, takođe su vrlo zastupljeni neuroendokrini tumori i hormonzavisni tumori, a posle bombardovanja, broj obolelih od leukemije ili limfoma povećan je 110 odsto, dok je broj umrlih od te bolesti povećan 180 odsto. Srbija je u samom vrhu po stopama oboljevanja i umiranja od raka pluća i debelog creva u muškoj populaciji u Evropi.

— Osiromašeni uranijum je uzrok globalnog i progresivnog hronogenocida i svi naši napori svode se na to da se omogući život čoveka u trajno kontaminiranom okruženju.

Језив биланс
https://www.krstarica.com/vesti/srb...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header
 
Осамдесет деветоро деце је убијено.


"Eno i moje roze noše
I lutke što se smešila na me
Kad su tvoje zle tice došle
I otele me od moje mame."

(Добрица Ерић)

I kako su to oni nazvali"Milosrdni Adjeo".Sramota,i sad opet ovi ambasadori SAD-a dosli da nam pametuhu kako da vodimo drzavu.Kajl Skot.Valjda mu je neko preveo sta znaci na srpskom njegovo prezime.samo sto bi ja to rekao u mnozini za njihove politicare."SKOTOVI"
 

Back
Top