Film i serija o “najvećoj patnji i junaštvu” Srba: Lazar Ristovski posle sedam godina

Poruka
21.521
lazar-ristovski-antonio-ahel-ata-images-770x410.jpg


Prva klapa projekta “Čarape kralja Petra” pašće ovog vikenda na Staroj planini, a ulogu monarha tumačiće Lazar Ristovski.

On već sedam godina priprema ovu priču, a sada je, uz pomoć Filmskog centra Srbije i Radio-televizije Srbije, prikupio sredstva za budžet.

Ristovski je za “Kurir” rekao da se sedam godina, zajedno sa piscem Milovanom Vitezovićem, borio da “Čarape” ugledaju svetlost dana.

– Moj sin Petar režira, a Milovanov Mihajlo je jedan od scenarista, zajedno sa Vladimirom Ćosićem i Vladom Simićem. Nadam se da ćemo se barem delićem odužiti onima koji su branili Srbiju, u periodu koji je najblistaviji deo naše istorije. Sazdan je samo od velike patnje i velikog junaštva – rekao je on.

Ristovski je precizirao da njegov sin režira “i film, i seriju” što znači da ćemo “Čarape kralja Petra” gledati i u nastavcima na televiziji.

Vitezovićev roman “Čarape kralja Petra” prati majku Markenu Spasojević koja je stigla srpsku vojsku u povlačenju kroz Albaniju, noseći košulju i čarape za svog sina koji je vojnik. Brižna majka sreće kralja Srbije i moli ga da pronađe njenog jedinca i da mu da čarape da mu se ne smrznu noge, a košulju daje jednom ranjenom vojniku… Kralj Marinka nalazi mrtvog u albanskim gudurama, čuva čarape ali nema srca da majci javi najtužniju vest. Kada sazna da je i ona umrla, od kraljevskog novca joj podiže spomenik, a do kraja života čuva vunene čarape i legenda kaže da je tražio da mu ih obuju kada je umirao.

http://story.rs/story-news/film-ser...e-sedam-godina-zapocinje-ambiciozni-projekat/

Bravo Lazo !
 
Svakako lep projekat, ali se bojim recenzija. Svaki film ili serija koji su snimljeni na tu tematiku, nailazili su na oštre kritike srpskih liberala :lol:

Liberali najvise i imaju osecanja za ovo za razliku od Seseljoadikala i ostalih Milosevica kojima su zrtve velike i veliki doprinos svetu.:roll::zlud:
 
lazaa.jpg


Publika misli da nas dvojica ličimo, to je sposobnost uživljavanja u likove koje igram. Za to su potrebni hrabrost i žrtva. Mnogi glumci nisu spremni da kopaju po sebi, zato su im i rezultati skromni

Prva klapa filma i serije „Čarape kralja Petra“ Lazara Ristovskog pašće sutra na Staroj planini snimanjem scena povlačenja kroz Albaniju. Nakon sedam godina čekanja, Ristovski je uspeo da uz pomoć FCS i RTS sakupi neophodan novac.
- Zajedno sa Milovanom Vitezovićem borio sam se nekoliko godina da dođe ovaj trenutak. Izgleda da smo ga na kraju zaslužili. Moj sin Petar režira film i seriju, a Milovanov Mihajlo je jedan od scenarista. Pored Milovana i Petra, tim scenarista čine i Vladimir Ćosić i Vlada Simić - kaže glumac i dodaje:

Povlačenje kroz Albaniju

- Ova velika avantura počinje najtežim delom. Povlačenjem preko Albanije. Mi smo na Staroj planini, gde se odvijaju te dramatične scene stradanja, koje su ravne antičkoj tragediji. Nadam se da ćemo se makar delićem odužiti onima koji su tada branili Srbiju. Taj period u srpskoj istoriji je najblistaviji deo srpske istorije. On je sazdan samo od velike patnje i velikog junaštva.

pera.jpg


Kako Ristovski otkriva, postoje velike sličnosti i povezanosti s kraljem Petrom, koga tumači.
- Ima jedna zanimljivost koja nas veže. Ovo zvuči verovatno intimno, ali majka kralja Petra se zvala Persida, kao i moja. A ima li veće veze nego veze s majkom. To je samo činjenica, ali ona mi pomaže da uključim moju hemiju iz koje će uskoro izaći živ čovek, od krvi i mesa, a ne samo kralj kao ikona - ističe Lazar, koji uz masku zaista likom i podseća na kralja.
- Fizičke sličnosti su očigledne, ali i naša čuvena maskerka Dušica Vuksanović je pokazala da je majstor svog zanata. Ono što misli publika kad me vidi da ličimo, to je jedna moja posebna sposobnost, koju nažalost neću otkriti mlađim glumcima jer je deo moje alhemijske formule. To je sposobnost uživljavanja u likove koje igram. Za to je potrebna hrabrost i žrtva. Mnogi glumci nisu spremni da kopaju po sebi. Zato su im i rezultati skromni. Čarape je našao pisac romana Milovan Vitezović, a ja sam ih samo obukao na noge pre nego što sam umro kao kralj Petar - iskren je Lazar.

Usud Srbije

Ristovski kaže da se i te kako može uporediti politika tada i sada.
- Izgleda da je usud Srbije da uvek bude moneta za potkusurivanje velikih sila. Imala je onda kralja Petra da smiri strasti koliko je kao stari kralj mogao, ali ima jedan političar tog vremena koji je bio velik i mudar, a to je Pašić. Osnivač Radikalne stranke. Znao je s narodom i slušao narod. To je danas nesumnjivo naš predsednik Aleksandar Vučić, koji pokazuje odlike pravog i velikog državnika, koji radi sve u ime naroda, a ne elite. Srbija nije samo elita, kako bi mnogi hteli da to bude.

Miloš Biković bio prezauzet
SINA ALEKSANDRA IGRA ALEKSANDAR VUČKOVIĆ

Sina Aleksandra trebalo je da igra Miloš Biković.
- Nažalost, Miloš Biković je bio prezauzet i morali smo da nađemo drugog glumca. MIslim da smo pronašli pravog. Njegova sličnost je velika sa prestolonaslednikom Aleksandrom. A zove se Aleksandar Vučković. Biće to nova zvezda na filmskom nebu Srbije.

http://www.kurir.rs/zabava/pop-kult...lm-posle-7-godina-oblacim-carape-kralja-petra

Nemoj da mi prebacujete temu sa politike ... ovo je politicka tema jer je Lazar podrzao Vucica da bi dobio pare za ovaj film i seriju ... da je neki shit u pitanju ja bi prvi pljuvo ali ovaj projekat je od nacionalnog znacaja i ja da sam na njegovom mestu i ja bi podrzo Vucica ako ce da mi da pare za ovu seriju i film ..
 
Pa shit je svakako u pitanju čim je Laza režiser i producent , čak i civilizacijski zapušten klinder poput Sotira čiji kome je Žikina Dinastija i Moja baba sa sela vrh kinematografije i umetnosti realno ne može da nadje bilo šta vredno pomena što je Laza radio van glumačke profesije , tako da nema sumnje da će i ovo biti teško sranje i fail , na niovu nesrećnih Nemanjića ili tako nečeg odurnog .
 
Pa shit je svakako u pitanju čim je Laza režiser i producent , čak i civilizacijski zapušten klinder poput Sotira čiji kome je Žikina Dinastija i Moja baba sa sela vrh kinematografije i umetnosti realno ne može da nadje bilo šta vredno pomena što je Laza radio van glumačke profesije , tako da nema sumnje da će i ovo biti teško sranje i fail , na niovu nesrećnih Nemanjića ili tako nečeg odurnog .

Ti sve znas .. Laza je bio producent Dnevnika masinovodje ... sasvim solidan film i mini-serija
 
Ti sve znas .. Laza je bio producent Dnevnika masinovodje ... sasvim solidan film i mini-serija

Шта је теби ''солидно'' је веома дискутабилно питање.
Лаза је БоТ Прекрасног.
Троши народне паре на аматеризам и дилентатизам.
Као и екипа Немањића
 
Evo, bicemo pozitivni. A sta je pozitivno? :ceka:

Sto se snima u mom kraju te ce dobar deo da zaradi dnevnice u ulogama statista.
Mada su i tu imali probleme, trebalo im je preko 500 muskaraca za vojnike a javilo se oko 300. Ne znam gde ce traziti ostatak.

Film su poceli da snimaju i posluzilo ih je vreme, pada sneg kome su se nadali.
 
Sto se snima u mom kraju te ce dobar deo da zaradi dnevnice u ulogama statista.
Mada su i tu imali probleme, trebalo im je preko 500 muskaraca za vojnike a javilo se oko 300. Ne znam gde ce traziti ostatak.

Film su poceli da snimaju i posluzilo ih je vreme, pada sneg kome su se nadali.

Ево, ја ћу, таман сам се ошишала на кратко.

Кол' ко плаћају?
 
Svakako lep projekat, ali se bojim recenzija. Svaki film ili serija koji su snimljeni na tu tematiku, nailazili su na oštre kritike srpskih liberala :lol:

Nije ti ovo politika, mada se u sve sto se radi kod nas ista mesa.

Tesko da moze da bude gore od "Ravne gore" i "Nemanjica", u stvari mislim da je najbolje poredjenje za film i seriju "Mars na Drinu" iz sredine 60-ih.
 

Back
Top