Лажна теза: Замислите када бисмо ми свакоме...

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Када се човек некоме обраћа или жали било да је у питању нека државна или приватна установа а поготово говорим о неким функционерима, директорима, бизнисменима и њиховим секретарицама којима се обраћате или лично или их зовете телефоном или им пишете мејл, они често немају времена за вас, да вас приме или саслушају или им уопште нисте битни и често вам кажу следеће реченице:

-Замислите када бисмо ми свакога тако примили или саслушали.-

-Замислите када бисмо ми тако свакоме ко нешто пита или се жали одговорили.-

-Замислите када бисмо ми на свакога тако изгубили 10-15 минута или више. Па нама ми требао цео дан за то да одговарамо на нека питања, притужбе, жалбе, приговоре, предлоге....-


Јесте да онај ко се обраћа некоме за помоћ или некој институцији има за циљ решавање свог проблема а онај са друге стране, дакле, секретарица или функционер нема пуно времена да вас прими или саслуша и једва чека да вас откачи и само о времену размишља алки то је потпуно лажна теза и на њу треба одговорити овим аргументом: Замислите вама пукне цев у стану и ви зовете Инфостан или Водовод да се жалите и да тражите решење и сад, наравно за ту жалбу дав треба неко време да објасните где вам је пукла цев, када, како а они вас пожурују и кажу вам: -Замислите када би ми на свакога ко нас данас позове да се жали да му је пукла цев изгубили 5-10 минута.- И спусте вам слушалицу! Јел бисте ви са одушевљењем прихватили тај њихов одговор?


Који још одговор имате на ову лажну тезу функционера и њихових секретарица?
 
Imam odgovor, jer saslusam i odgovorim, ali to nije popularan odgovor, tj u doba zenske republike Srbije, to je jako nepodesno...
Zene i zenski muskarci kojih ima i koji ce tek stasati su demagozi, pa je sa njima razgovor na lepo cu te saslusati pa cu ti zavuci.
Tu nema odgovora to moze to ne moze, mora sve da moze na recima a skoro nista na delu i zato se uvode sluzbe i zato se uvode prodavci koji prime zalbe i bace ih, ili se uvode prodavci koji ce biti tampon zona izmedju onoga ko daje pare i onoga ko pruza uslugu.Da bi mogao da odhebe sve prituzbe, ne samo osnovane nego sve.

Mir u kuci...

A kad si sef i imas pristup koji ti ovde pominjes, da primis svaku stranku, onda je prvih mesec dana malo teze, a posle te 35-40% zena mrzi, jer tu nema vrcenja guzicom, nema ja sam riba pa cete mi odraditi to i to....nema estrada.
Mozda je procenat sad i veci...

Da se ne lazemo , svi koji vredno rade su sklonjeni sa pozicija, sad se tamo stavljaju oni koji pokazuju "rezultate" a to je malo drugacija kategorija....
Drugacije je kad nesto radis da bi imao velike hvale, dobre cifre za izvestaje i malo utrosenih radnih sati...
Nasminkano se totalno drugacije radi od servisnog...
 
Када се човек некоме обраћа или жали било да је у питању нека државна или приватна установа а поготово говорим о неким функционерима, директорима, бизнисменима и њиховим секретарицама којима се обраћате или лично или их зовете телефоном или им пишете мејл, они често немају времена за вас, да вас приме или саслушају или им уопште нисте битни и често вам кажу следеће реченице:

-Замислите када бисмо ми свакога тако примили или саслушали.-

-Замислите када бисмо ми тако свакоме ко нешто пита или се жали одговорили.-

-Замислите када бисмо ми на свакога тако изгубили 10-15 минута или више. Па нама ми требао цео дан за то да одговарамо на нека питања, притужбе, жалбе, приговоре, предлоге....-


Јесте да онај ко се обраћа некоме за помоћ или некој институцији има за циљ решавање свог проблема а онај са друге стране, дакле, секретарица или функционер нема пуно времена да вас прими или саслуша и једва чека да вас откачи и само о времену размишља алки то је потпуно лажна теза и на њу треба одговорити овим аргументом: Замислите вама пукне цев у стану и ви зовете Инфостан или Водовод да се жалите и да тражите решење и сад, наравно за ту жалбу дав треба неко време да објасните где вам је пукла цев, када, како а они вас пожурују и кажу вам: -Замислите када би ми на свакога ко нас данас позове да се жали да му је пукла цев изгубили 5-10 минута.- И спусте вам слушалицу! Јел бисте ви са одушевљењем прихватили тај њихов одговор?


Који још одговор имате на ову лажну тезу функционера и њихових секретарица?

nek idu na njivu i slusaju ovce ako nisu sposobni da rade teze poslove s ljudima
 

Back
Top