Podstanar falsifikovao dokumente ,zalozio tudj stan

sasasta

Buduća legenda
Poruka
33.998
"Banka je odlučila da proda naš stan, jer od njega nije mogla da izvuče pare, iako je znala da to nije njegov stan. Mi smo od tada intenzivirali borbu", rekala je Nina Maurer.

http://www.kurir.rs/vesti/beograd/3...ji-nisu-dosli-za-sve-kriv-podstanar-prevarant

jesu li banke i izvrsitelji i od suda postali jaci

kad sam pisao da ce se ovo desavati neki su se smejali * nije se desilo*

pa evo desava se

oduzimaju tudje bez ikakvih osnova
 
da, banke su postale jače


slučaj u Nišu:
Novogradnja se prodaje stanarima čime postaje NJIHOVO VLASNIŠTVO a i računi stižu na njihova imena
INVESTITOR (privatnik) STAVJA PRODANU ZGRADU POD HIPOTEKU jer imao štelu u Banci DA BI POČEO NOVU
Da bi sve bilo po zakonu, u prizemlju zgrade se otvara IZVRŠITELJSKA AGENCIJA
da izbace stanare jer PRIVATNIK nije počeo novu zgradu neo pobego sa hipotekom


SRBIJA DANAS
 
"Banka je odlučila da proda naš stan, jer od njega nije mogla da izvuče pare, iako je znala da to nije njegov stan. Mi smo od tada intenzivirali borbu", rekala je Nina Maurer.

http://www.kurir.rs/vesti/beograd/3...ji-nisu-dosli-za-sve-kriv-podstanar-prevarant

jesu li banke i izvrsitelji i od suda postali jaci

kad sam pisao da ce se ovo desavati neki su se smejali * nije se desilo*

pa evo desava se

oduzimaju tudje bez ikakvih osnova

Mislim da sam skoro negde citao da je neki lik dugovao silne pare.... kao podstanar bio prijavljen na toj adresi gde zivi.... i da si izvrsitelji dosli i pokupili stvari iz tog stana kao da je njegov...
 
Prica je prilicno suplja. Prilikom podizanja kredita se vrse veoma ozbiljne provere i skoro je nemoguce izvrsiti bilo kakvu prevaru. Da bi se i teoretski izvrsila ovakva prevara potrebno je da imas vise ljudi u banci koji se bave odobravanjem kredita, zatim coveka u katastru koji ce zmuriti na falsifikovane papire, zatim dobrog advokata i notara kao i svoje ljude u policiji i sudstvu kako bi se istrage stopirale. Pre ce biti da je "podstanar" zapravo neko ko je imao na neki nacin pravo na ovaj stan ili deo stana i to pravo je iskoristio.
 
Ma moze, ja sam licno gledao kako tip prisvaja troiposoban stan preko puta metropola, zato sto rodjaci umrlog nisu imali veze u supu , sudu i privrednoj komori...
Prvo je napisao lazni ugovor o podstanarskom odnosu u trajanju od 10 godina...overeno u sudu.
Zatim sam smetao ja kao stvarni podstanar koji je tu dosao preko tih rodjaka od vlasnika, bas da bi popunio stan , da ne bi bio prazan i useljiv od strane totalno nepoznatih cika...
Sto je interesantno , u dnevniku tog starca, koji sam nasao, se pominju rodjaci, ali onaj koji je na kraju dobio stan se i ne pominje jer covek je iz Nisha , a cini uslugu tipu iz privredne komore, pa mu ovaj zauzvrat preko veza u sudu odradi stan..

Znam za dva stana koja su dobijena od pobijenih siptara u BG....samo to rade mupovci....oni valjda znaju kako da isceprkaju te, pa ih posle ako su solo, gradjevicni ili tako nesto, odrade i onda preuzmu stan...

Ko veruje u zakone i napisano u Srbiji , taj je dileja iz socijalizma , a ne neko ko drzi otvorene oci u danasnjici..

- - - - - - - - - -

Prica je prilicno suplja. Prilikom podizanja kredita se vrse veoma ozbiljne provere i skoro je nemoguce izvrsiti bilo kakvu prevaru. Da bi se i teoretski izvrsila ovakva prevara potrebno je da imas vise ljudi u banci koji se bave odobravanjem kredita, zatim coveka u katastru koji ce zmuriti na falsifikovane papire, zatim dobrog advokata i notara kao i svoje ljude u policiji i sudstvu kako bi se istrage stopirale. Pre ce biti da je "podstanar" zapravo neko ko je imao na neki nacin pravo na ovaj stan ili deo stana i to pravo je iskoristio.

Covek kao zalog za hipoteku prilozio reku....eno ti u explozivu....na milion evra...
 
Prica je prilicno suplja. Prilikom podizanja kredita se vrse veoma ozbiljne provere i skoro je nemoguce izvrsiti bilo kakvu prevaru. Da bi se i teoretski izvrsila ovakva prevara potrebno je da imas vise ljudi u banci koji se bave odobravanjem kredita, zatim coveka u katastru koji ce zmuriti na falsifikovane papire, zatim dobrog advokata i notara kao i svoje ljude u policiji i sudstvu kako bi se istrage stopirale. Pre ce biti da je "podstanar" zapravo neko ko je imao na neki nacin pravo na ovaj stan ili deo stana i to pravo je iskoristio.

Izvod iz katastra ne moze da se falsifikuje. Cudna je ova prica, a verzija je samo od tih vlasnika koji mozda i nisu vlasnici.
 
Izgleda da je podstanar živeo sa pomenutom vlasnicom ili ćerkom vlasnice u stanu i onda iskoristio nepažnju...ili poverenje ili već neki možda čak i tal, nikad se ne zna...ali lik je profesionalni prevarant ne malog kalibra.


Ono što svuda npr. funkcioniše prilično dobro u EU su upravo prepreke za ovakve prevare, ali u Srbiji je sve moguće....i imati vezu u banci i da sve prođe bez problema. Nivo neke afričke...ma nije, oni tačno znaju šta je čije... ne znam sa čim da uporedim Srbiju.
 
Kako je mogao da faslifikuje papire...?
Samo u saradnji sa nekim iz vlasti.
Vrlo interesantno je i da je poznat policiji ali ga nije nikad obradila za pokušaje prevare...mda
Kriminalac koji nema saradnika u vlasti vrlo brzo završi iza rešetaka.


U ovakvim slučajevima najviše treba goniti onoga koji je overio papire. Taj je najgori, gori od svih kriminalaca.
 
Samo u saradnji sa nekim iz vlasti.Kriminalac koji nema saradnika u vlasti vrlo brzo završi iza rešetaka.


U ovakvim slučajevima najviše treba goniti onoga koji je overio papire. Taj je najgori, gori od svih kriminalaca.

Taj podstanar je uzeo kredit na 140.000 evra. To moze da bude samo kredit za stan, a za to je potrebno da imas poslodavca
koji ce morati da ti overava silne papire, da imas overen ugovor o kupovini nove nekretnine, sve potvrdjeno od notara i naravno
da notar mora da proveri na koga se vodi nekretnina za koju se uzima hipotekarni kredit. Banke, pa neka su i srpske (a i tako su sve strane)
ne daju pare tek tako na os novu dve falsifikovane hartije.

Ovde je neka druga prica po sredi.
 
Taj podstanar je uzeo kredit na 140.000 evra. To moze da bude samo kredit za stan, a za to je potrebno da imas poslodavca
koji ce morati da ti overava silne papire, da imas overen ugovor o kupovini nove nekretnine, sve potvrdjeno od notara i naravno
da notar mora da proveri na koga se vodi nekretnina za koju se uzima hipotekarni kredit. Banke, pa neka su i srpske (a i tako su sve strane)
ne daju pare tek tako na os novu dve falsifikovane hartije.

Ovde je neka druga prica po sredi.

Ne znam za vas, ali ja stalno vidjam da nesto moze a nesto ne moze...
Nikakav kriterijum pravnog i legalnog kod takvih situacija ne vazi....ama bas nikakav...
A cesto slusam branitelje , obicno su zene glasnije, kako je kod njih u firmi sve legalno , a ja znam sa druge strane sta se radi, a samo postavim nekad pitanje, ako radi bas na tom delu, proknjizis li ovo ili vratis zato sto je protivzakonito da to proknjizis....i sve odgovore da urade protivzakonito, jer im tako kaze sefica ili direktor , ali to kao nije protivzakonito...

To je cudna sposobnost srba, da budu cisti kao suza , a da nestaju milioni...

Slicno je bilo i kod pljacke....
Dogovor je bio, kao majstor ostavi otkljucana vrata, bas to vece, kao neko bas pokrate to vece pristiglu opremu, kao inspektor kaze, to je vas interni problem, nije za ganjanje po sluzbenoj duznosti, nego ako vi hocete i da podnesete prijavu za nestale stvari, a slucajno direktor smatra da je to velika greska a prenese sta je rekao inspektor i slucajno bas svi u kolektivu smatraju to pravnim zakonom, tj to je tako po zakonu i kao pojma nemaju....
I na kraju nikom nista...

Srbija je prepuna uspesnih ljudi koji su uspesni samo zato sto ne guraju nos u poslove koji nisu njihovi i na taj nacin omogucuju nekima da se izvrsi prevara nekih drugih ili njih samih...
 
To su neke mutne stvari,nisu to samo falsifikovani dokumenti,vec i saradnja na visem nivou.
Cenis da je direktor banke ciji je poslodavac u Austriji, Francuskoj, Nemackoj, Italiji dobio zeleno svetlo da daje nekima kredite i tako osteti banku?
Ne, nego je sve ovo neka izmisljotina od Kurira koja veze s mozgom nema.
Banka trazi od svakoga cak i krvnu sliku roditelja uzimaoca kredita.
 
Cenis da je direktor banke ciji je poslodavac u Austriji, Francuskoj, Nemackoj, Italiji dobio zeleno svetlo da daje nekima kredite i tako osteti banku?
Ne, nego je sve ovo neka izmisljotina od Kurira koja veze s mozgom nema.
Banka trazi od svakoga cak i krvnu sliku roditelja uzimaoca kredita.

Mozda je tako kao sto ti kazes,ali kako je nekoliko banaka zatvoreno,tako sto je dalo velike kredite posebnim osobama i nikom nista.Saradnja na nivou i mocnici banke,a i Srbije imaju velike dobiti,a banke inarodne usredjevine otisle.Kao za vreme Jezde i Dafine.
 

Back
Top