Predizborna obećanja SNS (Grad Beograd, 2018)

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.195
Otvaram ovu teu da izlistamo i prodiskutujemo o Deset predizbornih obećanja Srpske napredne stranke, koja bi trebalo da realizuje u narednom četvorogodišnjem periodu.

Za četiri godine, ova tema će biti oživljena da izanaliziramo šta je ispunjeno u celosti, šta delimično, a šta nije (i zašto).

Do 2022. godine, Grad Beograd bi trebalo da dobije:

1. Metro se gradi od 2020. godine, do kraja mandata minimum Makiško polje - Pančevački most u funkcionalnosti

2. Do 2023. godine kanalizacija za celi Beograd (dobro, za ovo imaju malo fore još i u onom tamo mandatu, pa ćemo ovde biti blaži pri oceni)

3. Neće više biti lista čekanja za vrtiće

4. Promena zakonskih propisa oko nelegalne gradnje i njeno iskorenjivanje (danas 1/6 je nelegalna gradnja u BG)

5. Tunel od Savske do Dunavske padine do kraja 2021. godine, u vrednosti 110 miliona evra bez PDV-a

Bmik9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWlRVN01EQV8vZWM1NTU3MDZhYmQ2ZGYzYTlkYWFlODcxZGE4YjgwNzMuanBlZ5CBoTAB


6. Savski most u vrednosti od 50 miliona evra do početka 2021. godine

Ttzk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTldVN01EQV8vY2FiMWViYjgyMDMwYjNkODUyMTVmZmRkNzc1MTc4NjEuanBlZ5CBoTAB


7. Obračun sa švercovanjem u GSP i nabavka još mnogo novih vozila da se sredi stanje u saobraćaju

8. Obilaznica oko Beograda gotova do 2020. godine; barem do Bubanj potoka (207 miliona dolara)

9. Na jesen 2019. godine nova autobuska stanica u Bloku 42

j9dk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT0dJN01EQV8vZGE2NmMyNDY0Yzc0MTFmMTk5MTM5NmVkMTA1OWU5Y2QuanBlZ5CBoTAB


10. Most preko Ade Huje (oko 180 miliona evra)

EYmk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTlRJN01EQV8vNjRmNDlhZTI0ZmU1MjAwMmMxY2Q5Y2FjZmM5ODUyZGEuanBlZ5CBoTAB


Iskreno želim sve najbolje Beograđanima i da se svih 10 ovih predizbornih obećanja ostvari.
 
Kao sto vec rekoh, kopaju oni vec godinama metro, ali u jednom smeru: na dole!
I onda, kada sve bude unisteno od zemlje, a ostala samo ta rupa, tada cete da shvatite sta ste uradili, i vi sto ste se prodali za sendvic i dve crvene, i vi sto ste sedeli kuci i niste hteli da pomerite duppe i odete 300 metara da zaokruzite. Svi cete, zajedno, da stanete na ivicu te rupe, da pustite na razglas Pera Deformera, pesmu "Masovna Sa'rana" i lepo, za rucicu, dva po dva, u rupu.
 
Koliko samo besa i jeda u postovima.

Tugica.

Pa jeste tuga, kada svako jutro kada se pogledas u ogledalo, i shvatis da je taj lik u ogledalu prodao svoj obraz. Ne znam, stvarno, i vise puta sam te pitao, kako mozes da zivis sam sa sobom? I ti, i svi tebi slicni botovi?
Kako, brate, kako? Pa ja sam zgazio macku jednom autom, i to nije bilo teoretske sanse da je izbegnem, i nisam spavao nedelju dana posle toga, i dan danas se toga secam i tuga mi oko srca, a vi u crno zavijate pola Srbije, i mirno spavate.....kako?
Jel vam izvrsena neka hiruska intervencija, pa vam je izvadjen deo mozga odgovoran za empatiju, saosecanje, savest, moral?
 
Ovi izbori su vrlo značajni jer se desilo prvi put posle dugo godina da Beograd ima izbore odvojene od nekih drugih, tako da je akcenat kampanje sve vreme bio stavljen na sam grad.

To je od vrlo velikog značaja (tako da je dobro da SNS nije odlučila da se raspišu paralelno prevremene parlamentarne izbori) jer je kampanju malčice više preusmerilo sa demagigije na konkretne stvari. Kao posledica toga, lakše će na kraju ovog ciklusa vlasti biti suditi o njihovim (ne)uspesima.

Podsetimo, i 2014. i 2012. i 2008. godine izbori su bili simultani sa nekim republičkim, što je sam grad uvek guralo u senku i stavljalo van konteksta lokalne izbore kao nešto sporedno, od sekundarne važnosti. Ovo je prvi put da se ovo dešava od 2004. godine.
 
Ја нисам тема. Ако хоћеш да причамо о томе, наиђу до Таша, баш доручкујем

Eto, kao i tvoj vodja, samo bi da izbegnes odgovor i odgovornost. I jesi ti tema, jer upravo zbog takvih kao sto si ti je ova zemlja postala gora od 2/3 africkih zemalja.

I naravno, znas da sam 2000km daleko, i da ne mogu da dodjem do Tash-a, ali bih rado dosao, i snimio jedan live intervju, da svi vide i cuju sta ces da odgovoris na gore postavljeno pitanje.
 
Eto, kao i tvoj vodja, samo bi da izbegnes odgovor i odgovornost. I jesi ti tema, jer upravo zbog takvih kao sto si ti je ova zemlja postala gora od 2/3 africkih zemalja.

I naravno, znas da sam 2000km daleko, i da ne mogu da dodjem do Tash-a, ali bih rado dosao, i snimio jedan live intervju, da svi vide i cuju sta ces da odgovoris na gore postavljeno pitanje.

Можемо ми да снимимо беседу и онлајн, и да је објавимо овде.
 
Iskreno, oni ne mogu sa svercerima da izadju na kraj, a kamoli metro da naprave.

Nije samo do njih, nego i do švercera. Nisu svi koji se švercuju u prevozu nemoćni da plate isti, nego samo bezobrazni i ne žele da plaćaju (kao i TV pretplatu i ko zna još šta).
Slično je bilo i sa vrtićem dok je moje dete išlo u vrtić. Mi plaćamo, a neki koji su mnogo bolje situirani nabavili neke papire da ne plaćaju vrtić. Pa obezbeđenje, osiguranje, ovo ono... Ima se, može se. A ostali, pare na sunce!
 
Не знам за предизборна, ал' знам за ово.

"Nasledili smo portfelj od oko 560 preduzeća, a danas ih je tu 144."

https://www.blic.rs/vesti/ekonomija...ostane-120-preduzeca-za-privatizaciju/w4dqkw5

И још нешто. Аутентичан опозиционар никад неће подржати ниједан Вучићев план зато што је он - радикал! Не може радикал никад да буде космополита к'о наш Коча. А прича се и да је издао Србство.

Предлажем да се убудуће угледамо на коалицију Двериње - Далеко било. Сви да се удруже са свима.
 
Meni licno je najbolji deo oko finansiranja... Vriste na Djilasa da je prezaduzio Beograd... A metro je... jeftin?!? Ako Srbija to bude placala, to nije fer. Ako Beograd bude placao, vracacemo mi taj kredit jedno 30 godina. Skupa je to stvar, ali vredi.
I svakako, jos poneki most i slicne "sitnice" takodje nose stotine miliona evra.
 
Pa jeste tuga, kada svako jutro kada se pogledas u ogledalo, i shvatis da je taj lik u ogledalu prodao svoj obraz. Ne znam, stvarno, i vise puta sam te pitao, kako mozes da zivis sam sa sobom? I ti, i svi tebi slicni botovi?
Kako, brate, kako? Pa ja sam zgazio macku jednom autom, i to nije bilo teoretske sanse da je izbegnem, i nisam spavao nedelju dana posle toga, i dan danas se toga secam i tuga mi oko srca, a vi u crno zavijate pola Srbije, i mirno spavate.....kako?
Jel vam izvrsena neka hiruska intervencija, pa vam je izvadjen deo mozga odgovoran za empatiju, saosecanje, savest, moral?

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku frederikrr
 
Не знам за предизборна, ал' знам за ово.

"Nasledili smo portfelj od oko 560 preduzeća, a danas ih je tu 144."

https://www.blic.rs/vesti/ekonomija...ostane-120-preduzeca-za-privatizaciju/w4dqkw5

И још нешто. Аутентичан опозиционар никад неће подржати ниједан Вучићев план зато што је он - радикал! Не може радикал никад да буде космополита к'о наш Коча. А прича се и да је издао Србство.

Предлажем да се убудуће угледамо на коалицију Двериње - Далеко било. Сви да се удруже са свима.

Pa šta postavljaš kada nije tema. :D

Ne može privatizacija sama po sebi biti nešto nužno pozitivno. Potrebno je preispitati kako je, na koji način urađena. Po tom pitanju postoji jedno potencijalno podosta negativno iskustvo iz vremena DSS-a.
 
Otvaram ovu teu da izlistamo i prodiskutujemo o Deset predizbornih obećanja Srpske napredne stranke, koja bi trebalo da realizuje u narednom četvorogodišnjem periodu.

Za četiri godine, ova tema će biti oživljena da izanaliziramo šta je ispunjeno u celosti, šta delimično, a šta nije (i zašto).

Do 2022. godine, Grad Beograd bi trebalo da dobije:

1. Metro se gradi od 2020. godine, do kraja mandata minimum Makiško polje - Pančevački most u funkcionalnosti

2. Do 2023. godine kanalizacija za celi Beograd (dobro, za ovo imaju malo fore još i u onom tamo mandatu, pa ćemo ovde biti blaži pri oceni)

3. Neće više biti lista čekanja za vrtiće

4. Promena zakonskih propisa oko nelegalne gradnje i njeno iskorenjivanje (danas 1/6 je nelegalna gradnja u BG)

5. Tunel od Savske do Dunavske padine do kraja 2021. godine, u vrednosti 110 miliona evra bez PDV-a

Bmik9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWlRVN01EQV8vZWM1NTU3MDZhYmQ2ZGYzYTlkYWFlODcxZGE4YjgwNzMuanBlZ5CBoTAB


6. Savski most u vrednosti od 50 miliona evra do početka 2021. godine

Ttzk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTldVN01EQV8vY2FiMWViYjgyMDMwYjNkODUyMTVmZmRkNzc1MTc4NjEuanBlZ5CBoTAB


7. Obračun sa švercovanjem u GSP i nabavka još mnogo novih vozila da se sredi stanje u saobraćaju

8. Obilaznica oko Beograda gotova do 2020. godine; barem do Bubanj potoka (207 miliona dolara)

9. Na jesen 2019. godine nova autobuska stanica u Bloku 42

j9dk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT0dJN01EQV8vZGE2NmMyNDY0Yzc0MTFmMTk5MTM5NmVkMTA1OWU5Y2QuanBlZ5CBoTAB


10. Most preko Ade Huje (oko 180 miliona evra)

EYmk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTlRJN01EQV8vNjRmNDlhZTI0ZmU1MjAwMmMxY2Q5Y2FjZmM5ODUyZGEuanBlZ5CBoTAB


Iskreno želim sve najbolje Beograđanima i da se svih 10 ovih predizbornih obećanja ostva
ri.

Ko ce ovo da plati? :eek:
 
Šta je trebalo ovde da se vidi?

tek ce se vidi i svaki danom ako prolazis tude vidis da je nesto novo niklo..ne tapkaju u mesto nego rade li rade ko crnci...to ce biti najlepsi deo grada a bila je rupcaga..

- - - - - - - - - -

Otvaram ovu teu da izlistamo i prodiskutujemo o Deset predizbornih obećanja Srpske napredne stranke, koja bi trebalo da realizuje u narednom četvorogodišnjem periodu.

Za četiri godine, ova tema će biti oživljena da izanaliziramo šta je ispunjeno u celosti, šta delimično, a šta nije (i zašto).

Do 2022. godine, Grad Beograd bi trebalo da dobije:

1. Metro se gradi od 2020. godine, do kraja mandata minimum Makiško polje - Pančevački most u funkcionalnosti

2. Do 2023. godine kanalizacija za celi Beograd (dobro, za ovo imaju malo fore još i u onom tamo mandatu, pa ćemo ovde biti blaži pri oceni)

3. Neće više biti lista čekanja za vrtiće

4. Promena zakonskih propisa oko nelegalne gradnje i njeno iskorenjivanje (danas 1/6 je nelegalna gradnja u BG)

5. Tunel od Savske do Dunavske padine do kraja 2021. godine, u vrednosti 110 miliona evra bez PDV-a

Bmik9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWlRVN01EQV8vZWM1NTU3MDZhYmQ2ZGYzYTlkYWFlODcxZGE4YjgwNzMuanBlZ5CBoTAB


6. Savski most u vrednosti od 50 miliona evra do početka 2021. godine

Ttzk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTldVN01EQV8vY2FiMWViYjgyMDMwYjNkODUyMTVmZmRkNzc1MTc4NjEuanBlZ5CBoTAB


7. Obračun sa švercovanjem u GSP i nabavka još mnogo novih vozila da se sredi stanje u saobraćaju

8. Obilaznica oko Beograda gotova do 2020. godine; barem do Bubanj potoka (207 miliona dolara)

9. Na jesen 2019. godine nova autobuska stanica u Bloku 42

j9dk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT0dJN01EQV8vZGE2NmMyNDY0Yzc0MTFmMTk5MTM5NmVkMTA1OWU5Y2QuanBlZ5CBoTAB


10. Most preko Ade Huje (oko 180 miliona evra)

EYmk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTlRJN01EQV8vNjRmNDlhZTI0ZmU1MjAwMmMxY2Q5Y2FjZmM5ODUyZGEuanBlZ5CBoTAB


Iskreno želim sve najbolje Beograđanima i da se svih 10 ovih predizbornih obećanja ostvari.

ma jedno samo da se ne ispuni vucic opet ne valja..problem je znaci u vama a ne u vucicu..ko ste to vi koji mu trazite dlaku u jajetu..:D
 
Možda je već nešto od ovih stvari dogovoreno sa IFI-ovima, mada iskreno sumnjam da će biti više od jedne od ovih investicija u naredne 4 godine, i to verovatno najjeftinija.

Skrećem pažnju da se u ovim projektima SNS ne pita toliko, tj. da država/grad sigurno nemaju para da investiraju i da ovo što ovde vidimo je faktički lista želja, tj. potencijalnih pitcheva kojima će gađati kreditore, pa ako se neki upeca super.
 
tek ce se vidi i svaki danom ako prolazis tude vidis da je nesto novo niklo..ne tapkaju u mesto nego rade li rade ko crnci...to ce biti najlepsi deo grada a bila je rupcaga.
Ako je to sto vidim, a prolazim preko mosta dovoljno cesto, nesto sto lici na konacan izgled... jao si ga nama... To je karakondzula od dve sive boje, srednje i tamnije nijanse.

ma jedno samo da se ne ispuni vucic opet ne valja..problem je znaci u vama a ne u vucicu..ko ste to vi koji mu trazite dlaku u jajetu..:D
Jedno? Ako uspune 2 od 10 raskokodakace se kao da su 12 od 10 uradili!

1. Metro se gradi od 2020. godine, do kraja mandata minimum Makiško polje - Pančevački most u funkcionalnosti

2. Do 2023. godine kanalizacija za celi Beograd (dobro, za ovo imaju malo fore još i u onom tamo mandatu, pa ćemo ovde biti blaži pri oceni)

3. Neće više biti lista čekanja za vrtiće

4. Promena zakonskih propisa oko nelegalne gradnje i njeno iskorenjivanje (danas 1/6 je nelegalna gradnja u BG)

5. Tunel od Savske do Dunavske padine do kraja 2021. godine, u vrednosti 110 miliona evra bez PDV-a

6. Savski most u vrednosti od 50 miliona evra do početka 2021. godine

7. Obračun sa švercovanjem u GSP i nabavka još mnogo novih vozila da se sredi stanje u saobraćaju

8. Obilaznica oko Beograda gotova do 2020. godine; barem do Bubanj potoka (207 miliona dolara)

9. Na jesen 2019. godine nova autobuska stanica u Bloku 42

10. Most preko Ade Huje (oko 180 miliona evra)

1. Datum zavrsetka metroa je 2022. godina... I vodice iz nicega u nigde. Bravo :roll: Ako do toga uopste dodje, to je skupa stvar.

2. Videcemo. Najmanje ce da bude problematicno da urade glavne cevi... nego ce ljudi o svom trosku morati da placaju prikljucivanje na sistem - sto obara rok.

3. Nasa demografija je takva da ce im ovo mozda uspeti i bez truda.

4. Ako puste Mihajlovicku da radi, bice. Ali, vec su je vise puta sputavali.

5. Sumnjam.

6. Za ovo dajem razumnu verovatnocu.

7. :hahaha: Ti isti, koji su vristali i pljuvali Busplus i dali sve argumente ljudima da se svercuju, sada saradjuju sa tim istim busplusom i prosipaju pamet. Verovatnoca: tezi nuli !

8. Mihajlovicka radi, nadam se da joj ostali ne smetaju previse. Mogu da kazem da u ovu stavku imam poverenja.

9. Najjednostavnija gradjevina od pomenutih. Stanicu ce da nameste, ne sumnjam, ali poslovni soliteri... videcemo da li ce taj deo da bude isplativ.

10. Bilo bi lepo, ali bolje je da napravimo most u Vinci. Generalno podrzavam ideju. Pancevac je suvise u centru da bi bio tererni most.
 

Back
Top