Nervoza za volanom

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.235
Jedna opsa karakteristika vozacke populacije je nervoza.

svedoci smo stalnih svadja po ulicama oko prednosti..secenja....itd....licno sam video i par tuca :)

ovde mozemo pisati o dogodovstinama tokom voznje :)




mene recimo uzasno nerviraju oni sto "cuvaju" zmigavce i upale ih delic sekunde pre nego sto ce uleteti ispred tebe i prakticno te teraju da usporavas da ih ne bi opalio...koji je djoka ljudima sa tim prestrojavanjem..upalis lepo zmigavac i krenes..a ne ovo..za kog mog uopste i pale zmigavac kad ga ukljucuju prakticno kad krenu u skretanje..

isto tako i u raskrsnici..ukljuci zmigavac kad krenu da skrecu..koliko puta me uspore jer cekam da prodju a oni odu u stranu bez ikakve najave ranije :dash:
 
Jedna opsa karakteristika vozacke populacije je nervoza.

svedoci smo stalnih svadja po ulicama oko prednosti..secenja....itd....licno sam video i par tuca :)

ovde mozemo pisati o dogodovstinama tokom voznje :)




mene recimo uzasno nerviraju oni sto "cuvaju" zmigavce i upale ih delic sekunde pre nego sto ce uleteti ispred tebe i prakticno te teraju da usporavas da ih ne bi opalio...koji je djoka ljudima sa tim prestrojavanjem..upalis lepo zmigavac i krenes..a ne ovo..za kog mog uopste i pale zmigavac kad ga ukljucuju prakticno kad krenu u skretanje..

isto tako i u raskrsnici..ukljuci zmigavac kad krenu da skrecu..koliko puta me uspore jer cekam da prodju a oni odu u stranu bez ikakve najave ranije :dash:

Ovo...

- - - - - - - - - -

Nerviraju me kamioni kada krenu da pretiču na autoputu i to traje i traje... i traje... I ti moraš da ga čekaš a da je on sačekao samo dve sekunde ti bi odavno pretekao ispred njega.
I oni što se po magistralnim putevima uključe niotkuda tik ispred tebe i kilave.
 
Inače nemam uopšte naviku da dramim i da se svadjam u saobraćaju. Nekad moraš i da razumeš ljude da se greške dešavaju. Mora da se pazi i na sebe i na druge.
Inače ja sam prošle godine tako nešto mnogo žurio a ispred mene neki mali, crveni auto, onaj Seićento, ide kao puž. Pa hoće da stane, pa neće, pa skreće, ipak ne skreće, pa nešto gleda, pa staje, ipak ne staje... A ja žurim a ne mogu da ga preteknem. Konačno auto skreće i ja legnem na sirenu i krenem da mlatim rukama uz standardno psovke i galamu. Vidim u tom autu neka stara žena. Gleda me uz onaj uplašeni smešak. Upala u sedište, samo joj cvikeri vire. Posle mi bilo toliko žao, da sam mogao da je nadjem vratio bih se da joj se izvinem. I to je nečija majka, sestra, nebitno... Starija žena, malo se zbunila, uplašila se a gorila legao na sirenu kao da mu na glavi sedi. Ne treba to tako raditi.
 
Jedna opsa karakteristika vozacke populacije je nervoza.

svedoci smo stalnih svadja po ulicama oko prednosti..secenja....itd....licno sam video i par tuca :)

ovde mozemo pisati o dogodovstinama tokom voznje :)




mene recimo uzasno nerviraju oni sto "cuvaju" zmigavce i upale ih delic sekunde pre nego sto ce uleteti ispred tebe i prakticno te teraju da usporavas da ih ne bi opalio...koji je djoka ljudima sa tim prestrojavanjem..upalis lepo zmigavac i krenes..a ne ovo..za kog mog uopste i pale zmigavac kad ga ukljucuju prakticno kad krenu u skretanje..

isto tako i u raskrsnici..ukljuci zmigavac kad krenu da skrecu..koliko puta me uspore jer cekam da prodju a oni odu u stranu bez ikakve najave ranije :dash:

Можда ми се чини, али већина "нервозних" заправо доживљава вожњу као такмичење, а остале возаче као супарнике, па отуда и њихово такво понашање.

А када помињеш давања сигнала мигавцем, још више ме нервирају они који скрећу у раскрсници без укључивања мигавца. Све то и много других ствари које примећујемо у саобраћају је последица недостатка емпатије у друштву и ниског стања свести и опште културе.
 
Za dve godine u Nemackoj, nijednom mi niko nije svirnuo, niti sam ja ikome. A u Srbiji, stanem da propustim pesaka na pesackom - onaj iza mene trubi sto sam stao, a pesak me gleda u neverici, preplasen jer verovatno misli da cu da ga bijem cim sam stao.
Toliko o nervozi.
 
Ljudi ugl.voze krseve jer za bolje nema.Imati pristojan auto je papreno skupo.Imati krs jos skuplje jer stalno mora da se nesto popravlja.
Putevi su nam rupe,zakrpe deo novog asfalta,rupe,zakrpe ako uopste asfalta ima.
Polaganje vozacke je papreno.Obnavljanje takodje.
Signalizacija ne postoji za mnoga mesta.
Kakvi su opsti uslovi dobro da vozaci uopste postoje.
 
Mene nerviraju taksisti, to bahato, to izleće, to skreće bez žmigavca, to trubi za bezveze... Onda, vozači brze pošte, oni se lepe i ne daju žmigavac i skreću kad god im padne na pamet. Nerviraju me i oni što ti se zalepe uz doope, pa kao koče, pa ih smaraš, a ne bi da preteknu, nego ako mogu ja da požurim pa da mene zaustave policajci. Volim kamiondžije, oni uvek daju žmigavac kad možeš da ih pretekneš ako se ne vidi lepo. Nerviraju me i roditelji koji voze decu bez odgovarajućih sedišta i nevezanu.
 
Ljudi ugl.voze krseve jer za bolje nema.Imati pristojan auto je papreno skupo.Imati krs jos skuplje jer stalno mora da se nesto popravlja.
Putevi su nam rupe,zakrpe deo novog asfalta,rupe,zakrpe ako uopste asfalta ima.
Polaganje vozacke je papreno.Obnavljanje takodje.
Signalizacija ne postoji za mnoga mesta.
Kakvi su opsti uslovi dobro da vozaci uopste postoje.

Obnovaljanje dozvole nije toliko skupo aku uzmes u obzir da vazi 10 godina.

@Tema:
Sto je mesto vece i bogatije to su i vozaci gori.
Najgore vozace sam video u Nisu u Novom Sadu, tamo me je strah da se nadjem na ulici.

Mozda bi dobro resenje bilo kao u Rusiji, obavezna kamera na instrument tabli koja snima sve sto se dogadja ispred vozila i da meri brzinu vozila u kojem je instalirana.
Naravno i kazne da se poostre, mozda da se primeni Finski sistem i da idu procentualno sa visinom plate ali da ne idu nize od trenutnih.
Ako je neko nezaposlen da mu se privremeno zapleni vozilo, dok ne plati kaznu.
 
mene recimo uzasno nerviraju oni sto "cuvaju" zmigavce i upale ih delic sekunde pre nego sto ce uleteti ispred tebe i prakticno te teraju da usporavas da ih ne bi opalio...koji je djoka ljudima sa tim prestrojavanjem..upalis lepo zmigavac i krenes..a ne ovo..za kog mog uopste i pale zmigavac kad ga ukljucuju prakticno kad krenu u skretanje..

isto tako i u raskrsnici..ukljuci zmigavac kad krenu da skrecu..koliko puta me uspore jer cekam da prodju a oni odu u stranu bez ikakve najave ranije :dash:
(Ne)korišćenje žmigavaca je prvi pokazatelj lošeg vozača.

Nažalost, tu je i zakonodavac pao jer je je napisao: "Žmigavci se uključuju kada se steknu uslovi ..." za određenu radnju. Tako ispada da žmigavci pokazuju radnju a ne nameru.

:dash::dash::dash:
 
Inače sam u momačkom dobu vozio relije (tetejac i kraće alpina) tako da češće plaćam kazne za brzu vožnju,ali udese nisam pravio...
Dva puta su mi se zabijali odnazad,ali tu si nemoćan,Osim toga ,njihovo osiguranje pokriva moju štetu...Oba puta bio led na putu...
Nisam povredio nikog,ni mačku ni kera.
Ali...Razumem da nismo svi supervozači i da zbog toga postoje i znaci i ograničenja i pravila.
Moj savet je da se pravila,vertikalna i horizontalna signalizacija te stanje puta i sopstvene i mogućnosti vozila doslovno poštuju...Za vozače mog soja
bi trebala druga pravila,ali to je to...:mrgreen:
I ne smeta mi kad neko sporo vozi! Preteknem,a ako ne može,strpljivo vozim iza! Kakva sirena! Pa da nekog raspizdi!
Udarac dva vozila od po tonu,alo oba idu 60 km /h je 60 tona sila! Izračunajte! Izuvanje nije slučajno!
 
Nisam nikada bio u Pancevu.
Mada kada vidim BG tablice bezim sa kolovoza u jarak pored puta.

Ja baš volim kad vidim.
Evo neki dan, ja vozim po propisu, znači kao baba, a gospodin se lepi, da ja požurim, pa koči jer ja ne žurim, i na kraju se iznervira i pretekne me... Posle prođem pored njega, zaustavila ga policija sa radarom. :zloca:
Mislim, skroz nema veze što su mi pre javili da stoje tamo.
 
Novosadjani su kulturni sto se tice saobracaja tamo nikada nisam imao problema ni da skrenem ni da se ukljucim ni da se prestrojim....u beogradu je vec druga prica...tu je ko se kako snadje...

- - - - - - - - - -

Mene nerviraju taksisti, to bahato, to izleće, to skreće bez žmigavca, to trubi za bezveze... Onda, vozači brze pošte, oni se lepe i ne daju žmigavac i skreću kad god im padne na pamet. Nerviraju me i oni što ti se zalepe uz doope, pa kao koče, pa ih smaraš, a ne bi da preteknu, nego ako mogu ja da požurim pa da mene zaustave policajci. Volim kamiondžije, oni uvek daju žmigavac kad možeš da ih pretekneš ako se ne vidi lepo. Nerviraju me i roditelji koji voze decu bez odgovarajućih sedišta i nevezanu.

Ne znam jesam li boldovao ovaj deo za kamiondzije al aj nek neko i nas pohvali :D to i ja uvek radim al pola ne zna zasto to radim :D
 
kad vidis PA ni jarak nece biti dovoljno daleko :mrgreen:

Mislis da se sakrijem u propust? :lol:

Ja baš volim kad vidim.
Evo neki dan, ja vozim po propisu, znači kao baba, a gospodin se lepi, da ja požurim, pa koči jer ja ne žurim, i na kraju se iznervira i pretekne me... Posle prođem pored njega, zaustavila ga policija sa radarom. :zloca:
Mislim, skroz nema veze što su mi pre javili da stoje tamo.

:lol:

Beograđani se, kada voze u "unutrašnjosti", ponašaju kao da je sve njihova svojina.

Ne znam sta je ali voze uglavnom bahato.

Sto napljuvaste ljude iz Bg...
Veliko mesto, mnogo motornih vozila, mora se biti malo agresivniji za volanom... Udje u naviku to...

Bolje da im u naviku udje postovanje signalizacije.
Kada sam vozio casove pre 10-ak godina umalo se nisam sudario sa jednim koji je izleteo iz sporedne ulice, instruktor je jedva ukocio. Da sam bio sam u kolima dolazili bi zandari na uvidjaj.
 

Back
Top