Rambo

27545273_1184794144957087_3512369853486177680_n.jpg
 
nista se ja tu ne slazem sa njim

u pravu je onaj ko se najvise ljuti- netacno ,ogugla covek pa se ne ljuti na nepravdu , shvati da mu je ljutnja uzaludna , jalova

glasali su ljudi demokratski da ratuju - netacno , obecavan je mir ,slagani smo
 
nista se ja tu ne slazem sa njim

u pravu je onaj ko se najvise ljuti- netacno ,ogugla covek pa se ne ljuti na nepravdu , shvati da mu je ljutnja uzaludna , jalova

glasali su ljudi demokratski da ratuju - netacno , obecavan je mir ,slagani smo

"U pravu je ko se najvise ljuti" je receno u skroz drugacijem kontekstu, tj. kao produktu emocionalne argumentacije karakteristicne za nedovoljno razvijena podrucja poput Balkana. Pored emocionalne argumentacije Rambo istice mitomaniju i kult licnosti kao dominantne pojave nize razvijenih drustava, u ovom slucaju Balkana. Vredi pogledati ceo intervju.
 
Mensovce Ramba,Kustu,Caneta...treba pažljivo slušati...Često kažu i šta ne izgovore-u implikacijama.
Lošu naviku stiću u škrtarenju rečima...
Evo Cane se otvorio,a Rambo kaće-ne zna se...;)
 
Poslednja izmena:
Дракче, морам да те упутим у неке ствари.

Та памет коју показује Рамбо
типове као што си ти, ја и слични
увек одушеви.

Како, зашто ?

То је уствари једна практична, женска памет,
ослобођена било какве маште.
Да одеш у затвор одушевио би се колико има таквих.

Ти практичари су најмоћнији људи данашњице
( и свих осталих епоха ).

Они животињски прецизно препознају где има хране, топлине и уживања.

Ми маштари остајемо по страни
и никако нам није јасно како они знају пут ка успеху.

А трик је у томе да смо ми исувише фини
и рађе потонемо у сан него да се боримо ...
 
Ма и моја баба не престаје са мудрим промишљањем света око себе,
било да гледа Дневник,
или се враћа из самопослуге.

Кад ме види на компјутеру да се дописујем,
одмах коментарише :
" Опет губиш време !".

Кажем, не мош' је преварити, као ни Рамба.
Њега сигурно нема овде на форуму,
нити било где бесплатно.
 
Rešio sam da se opustim i odslušam Caneta do kraja, ali sam se na mestu gde kaže: čitao sam jednu knjigu, promenila mi je - nešto mu je promenila, ne sećam se tačno šta, valjda ugao gledanja - napisao je naš čovek, ne sećam se njegovog imena ali je naš čovek... i onda se taj naš poznati Cane, zahvaljujući nepoznatom, al' našem čoveku, upitao da li je prvo nastalo jaje - u njegovom slučaju narodna sirotinja, ili kokoška - u slučaju našeg promenjenog Caneta - lenjost našeg naroda.

Šta sam ono hteo da kažem, aha, da, e, upravo na tom mestu Kojin stomak je počeo da se grči, što od čudnih proboda, što od grčeva izazvanih smehom.

I za kraj, svi ti naši estradni, narodni mudraci (dakle, očigledno je da mislim na Caneta, Ramba i ove promućurnije) imaju sasvim dovoljno vremena, i nažalost mogućnosti, da na ovim našim nesrećnim prostorima, u zapanjenom slušaocu izazovu burne reakcije, ovacije takoreći, uglavnom zbog toga što, duhovito režeći po svim bitnim elementima društva, mudro izbegavaju korišćenje psovki i ostalih primitivnih izraza koji po čitav (sudnji) dan kolaju našim medijskim prostorom, i nikako, ali nikako se ne dotiču jednostavnih saveta - kako od lenjih sirotana napraviti vredne i zadovoljne građane. Kako, Rambo?

P. S. Ramba za preds... pardon, precednika!
 
Prevelika očekivanja od prepametnih...
Ono šta krasi veoma pametne je da brzo i pravilno misle...Ali...
Ali jedno zaista veliko ALI!
Njegov brzi i efikasni mozak može da upotrebi samo ono šta ima u sebi! Znanje!
Ne može koristiti i nešto što ne zna!
E sad...Istina je da brzo uče...
Ako si sav u muzici ili filmu-o tom najviše i znaš,normalno...Ostalo? Jedva koliko prosečni...
 
Ono što krasi sve promućurnije estradne likove, kod pomenute dvojice prosto "bode oči". Njihov nastup baziran je na (isključivo) ličnoj promociji, elitistički je usmeren samo "ka sebi", priča je uvek ista, zasnovana na mitskoj borbi Davida (Ramba i Caneta) i Golijata (omraženih državnih institucija), i onda, kada na samom početku svojom visprenošću i dopadljivim, veoma pažljivo biranim retoričkim gafovima kupe (pažnju) "sirotog, neradnog i tupavog" gledaoca, obrušujući se na (ogromnoj većini istih) omraženi školski sistem, isti taj očarani gledalac nije u stanju da prepozna sebe u onom nesrećniku iz priče, koji je sricao slogove dok je njegov vršnjak za to vreme kolutao očima, uzdisao i u inat svim tupavim učiteljicama u školi, tečno čitao iz Čitanke za peti razred.

Slažem se sa Drakčetom.
Ako si sav u muzici i o njoj najviše znaš, zoveš se Amadeus il' (Lepi) Cane. Normalno.
Ako si ratni veteran iz Vijetnama, u filmu se zoveš Rambo. Normalno.

Ako si veteran muzičke scene i ratni veteran, istovremeno, onda brate nađi meru i lepo zasviraj al' za pojas zadeni, ili što bi prosečan krstarovski filozof rekao:
'Ajd malo malo, al ti ga pretera"!
 
sad ste i vi puni predrasuda

pa sta ako se bave muzikom,

opet mogu procitati dnevno sat vremena nesto pametno

asimilirane informacije se pakuju nezavisno od posla kojim se bavis

ako gledate kvizove , po vasem razmisljanju bi pobednici bili samo iz jednog kruga , fakultetski obrazovani istoricari

a vidimo da nije tako
 
Nisi obratio pažnju na smer u kome se kreće moja kritika.

Slažem se Kojo,ali i Sasasta dobro zbori-ništa tu nije suprotno...Estetski Rambo malo bode oči,ali...
Ali me sinovi zvali i ja otišao na Štrand i tamo smo zaseli s tim ratnim veteranom svih nemogućih ratova
i mogu ti reči da je uživo daleko još duhovitiji i veći zajebant...O Canetu da ne pričamo...U tu ekipu s Kustom
(s)padaju i Vidojković i onaj ludi Sergej Trifunović,Dragan Jovanović, naravno...
Ženske neću da nabrajam namerno jer bih jednu morao preskočiti,a to bi bilo zlo...:mrgreen:
 
I Koji se dopada Rambova i Canetova duhovitost (Kustu obožavam a sve ostale ostavljam tebi), ali volim malo da ih zaje'bavam, sa tobom zadivljenim, kad krenu da preteruju. :)
Ustvari, svejedno mi je sa kim sam, stalo mi je samo da na njih onako lajave, napujdam svoju zver. z:lol:

Ako i kada budem letos bio sa nekim od njih, obečavam ti, evo, časna kojotska, nećemo da te zaje'bavamo, ma, rečju jednom naše drage Solunce pomenuti nećemo. :lol: :heart:
 

Back
Top