Dva stabla istine

Nomis

Primećen član
Banovan
Poruka
583
Oprostite mi na pronicljivosti no u Edenskom vrtu biblije pominju se dva stabla jedno je stablo spoznaje dobra i zla koje je donijelo smrt i drugo stablo života kojem nije dozvoljen pristup jer preči tome Heruvinska vatra.


Ja ih imenujem prvo stablo je BUKVA a drugo ALEGORIJA

Tko je Heruvin koji ne dopušta pristup ALEGORJI utvrdite sami.
To je od mene a sada je na vama ..


P:S
Samo nemojte o meni raspravljati dosadilo mi je to,nemojte otrcane fraze ne znaš ne razumiješ nego kao ljudi koji streme evropskoj uniji naučite se argumentirati svoje stavove.

Svako dobro u skoro novoj godini po Kinezima !:ok:
 
Pa ni drvo poznanja dobra i zla, a ni drvo zivota nisu kao ovo drvece iz materijalnog sveta.

Nije nam otkriveno kakva su ta dva drveta po izgledu, ali ocigledno - prvo je bilo izvor znanja, a drugo izvor zivota.

A heruvimi su andjeli najvisi po cinu, ako se dobro secam.
 
Oprostite mi na pronicljivosti no u Edenskom vrtu biblije pominju se dva stabla jedno je stablo spoznaje dobra i zla koje je donijelo smrt i drugo stablo života kojem nije dozvoljen pristup jer preči tome Heruvinska vatra.


Ja ih imenujem prvo stablo je BUKVA a drugo ALEGORIJA

Tko je Heruvin koji ne dopušta pristup ALEGORJI utvrdite sami.:

Stablo prvo je opisano kao drvo sa ukusnim plodovima. Nije bukva ali jest bukvalno drvo. Drugo drvo isto je bukvalno drvo koje kad se okusi njegov plod
dobija se dug život beskrajan.
Heruvin je očito čuvar tog posebnog drveća. Zanimljivo je da sve počinje sa drvetom. Stabla su stvarna, jedino je zmija bila neko drugi prerušen u zmiju, kasnije saznajemo da je to bio sotona
 
Stablo prvo je opisano kao drvo sa ukusnim plodovima. Nije bukva ali jest bukvalno drvo. Drugo drvo isto je bukvalno drvo koje kad se okusi njegov plod
dobija se dug život beskrajan.
Heruvin je očito čuvar tog posebnog drveća. Zanimljivo je da sve počinje sa drvetom. Stabla su stvarna, jedino je zmija bila neko drugi prerušen u zmiju, kasnije saznajemo da je to bio sotona

A u šta se Heruvin maskirao?
 
ne moras da me pitas dal ja znam..pisi pa cu ti upadnem na taj oblak ako mi se ucini da je to ono pravo..

Ne ne mislio sam da si u toku to je bilo ovde taj dragulj.Zato pitam jesi li cula za to ?

- - - - - - - - - -

Stablo prvo je opisano kao drvo sa ukusnim plodovima. Nije bukva ali jest bukvalno drvo. Drugo drvo isto je bukvalno drvo koje kad se okusi njegov plod
dobija se dug život beskrajan.
Heruvin je očito čuvar tog posebnog drveća. Zanimljivo je da sve počinje sa drvetom. Stabla su stvarna, jedino je zmija bila neko drugi prerušen u zmiju, kasnije saznajemo da je to bio sotona
Heruvin bog ?
 
Istina je samo jedna -vladika Artemije

i ova istina kao tvoje licno dobro znacilo bi da je tvoje misljenje,kao tvoje vec istina i da kao takvo vec treba da bude priznato od drugih..:rotf:

- - - - - - - - - -

Bravo za Vladiku...

Bas sam tako mislio...

Na dobrom sam putu.

i ti cedo sine ne mozes da padnes u zabludu posto posedujes istinu..znaci cedo nepogresiv si..:rotf:
 
U opisu nove zemlje, Jovan vidi o drvo zivota je ponovo tu.

Njegovi plodovi i lisce ce svakog meseca regenerirati nase gene i ljudi ce vecno ziveti.
To drvo ce ljude uvek iznova podmladjivati.


I sada hrana odrava nas zivot do 100 god.

A nekima je ovo drvo ne moguce?

Otkrivenje 22,1 I Pokaza mi rijeku vode života, bistru kao kristal, koja je izlazila od prijestolja Božjega Janjetova.
Otkrivenje 22,2 Nasred ulice njegove i s obje strane rijeke drvo života, koje rada dvanaest plodova, dajući svakoga mjeseca svoj plod; i lišće od drveta lijek je narodima,
Otkrivenje 22,3 I više neće biti nikakva prokletstva. I prijestolje Božje i Janjetovo bit će u njemu, i sluge njegove klanjat će mu se.
Otkrivenje 22,4 I gledat će lice njegovo, i ime njegovo bit će na čelima njihovim.
Otkrivenje 22,5 I noći više neće biti, i neće trebati svijetla od svjetiljke, ni od svijetla sunčanoga, jer će ih obasjavati Gospod Bog, i kraljevat će u vijeke vjekova.

- - - - - - - - - -
 

Back
Top