ODAKLE BI AMERIKANCI UDARILI? General opisao rat sa Kinom i Rusijom

Mortimer

Veoma poznat
Poruka
11.366
ODAKLE BI AMERIKANCI UDARILI? General opisao rat sa Kinom i Rusijom
Novosti Online | 31. januar 2018. 19:33
Pol Selva, zamenik predsednika Zajedničkog odbora načelnika generalštabova Oružanih snaga SAD objasnio hipotetički scenario sukoba sa najvećim rivalima
General Pol Selva, zamenik predsednika Zajedničkog odbora načelnika generalštabova Oružanih snaga SAD, na događaju koji je organizovala „Difens rajters grup“, objasnio je kakav bi bio vojni sukob sa Rusijom i Kinom.
„Svaka bitka sa Kinom, ukoliko dođe do nje, biće u velikoj meri pomorska i vazdušna“, citira „Difens njuz“ generala Selvu.
Prema njegovim rečima, u mogućem konfliktu sa Rusijom učestvovali bi vazduhoplovstvo i vojska SAD, a u početnoj fazi, koja podrazumeva raspoređivanje trupa u Evropi, sukobi između država bi mogli da se odvijaju i na moru, jer je nemoguće „ući u Rusiju“ bez „prelaska preko Severnog Atlantika“.
Selva je naglasio da, prema Strategiji nacionalne odbrane, Rusiju smatraju „globalnom pretnjom“.
On je dodao i da Ministarstvo odbrane SAD razvija „globalni plan“ za Rusiju i Kinu, ali razjašnjavanje najverovatnijeg scenarija razvoja događaja i pitanje finansiranja predstavljaju ozbiljan izazov za Ministarstvo.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je ranije da Kina i Rusija predstavljaju izazov za interese, ekonomiju i vrednosti Sjedinjenih Američkih Država.
http://www.novosti.rs/vesti/planeta...UDARILI-General-opisao-rat-sa-Kinom-i-Rusijom

Zlo ne miruje!

Postacu ateista!

Sto drzi ovo zlo na zemlji!
 
Zlo su novinari i novine koji od komarca prave magarca.

Jedan od osnovnih zadataka vojske u miru je izrada ratnih planova za potencijalne ratove sa konkurentskim drzavama.
Jer planovi se prave unapred, a ne kada izbije rat.
A novinari uzmu to, pa od toga naprave neki boom, kao da Amerikanci sad jedva cekaju da zarate sa Rusima i Kinezima. Znaju i sami da bi ih jedan takav rat preskupo kostao, i da bi najverovatnije bili unisteni, tako da ne brini, oni ih ne izazivaju, samo prave planove, kao sto i svaka druga vojska svuda na svetu pravi planove.

Ako bih ti sada rekao da je JNA svojevremeno pravila ratni plan za slucaj rata sa Velikom Britanijom (sa kojom se, cak, i ne granicimo), jel bi pomislio da je SFRJ planirala napad na Britaniju? :D
Ali eto, dokoni novinar ce da se dohvati bilo cega i da od toga napravi pricu da lozi narod.

Uostalom, novosti su isto smece kao i kurir, blic, i ostala djubrad od stampe.
 
usprkos svoj visokoj tehnologiji, preciznim satelitima, spijunskim avionima i ogromnim ulozenim parama, Rusija je za Amere nepoznanica....ko to moze znati sta se sve krije u beskrajnim sibirskim tajgama i na surovom Arktiku....Rusija je prosto prevelika da mozes rijesiti stvar nuklearnim udarima, a zauzimanje zemlje kopnenom vojskom je nemoguca misija....tako da Amerima izbija pjena na usta od silnog lajanja dok optrcavaju oko velike ruske zemlje....
 
Zlo su novinari i novine koji od komarca prave magarca.

Jedan od osnovnih zadataka vojske u miru je izrada ratnih planova za potencijalne ratove sa konkurentskim drzavama.
Jer planovi se prave unapred, a ne kada izbije rat.
A novinari uzmu to, pa od toga naprave neki boom, kao da Amerikanci sad jedva cekaju da zarate sa Rusima i Kinezima. Znaju i sami da bi ih jedan takav rat preskupo kostao, i da bi najverovatnije bili unisteni, tako da ne brini, oni ih ne izazivaju, samo prave planove, kao sto i svaka druga vojska svuda na svetu pravi planove.

Ako bih ti sada rekao da je JNA svojevremeno pravila ratni plan za slucaj rata sa Velikom Britanijom (sa kojom se, cak, i ne granicimo), jel bi pomislio da je SFRJ planirala napad na Britaniju? :D
Ali eto, dokoni novinar ce da se dohvati bilo cega i da od toga napravi pricu da lozi narod.

Uostalom, novosti su isto smece kao i kurir, blic, i ostala djubrad od stampe.

Ратни план ЈНА је само одбрамбени и могао да буде тако да ти је паралела без везе.
Генерал Селвоња каже да према стратегији националне ОДБРАНЕ сматрају Русију глобалном претњом (значи не и Кину која се ваљда сматра регионалном претњом према стратегији “националне одбране”) па зашто се не потруди да буде доследан па да и нешто прдне о могућем разлогу описаног сукоба са Кином као и о плану одбране од руске инвазије?
 
Ратни план ЈНА је само одбрамбени и могао да буде тако да ти је паралела без везе.
Генерал Селвоња каже да према стратегији националне ОДБРАНЕ сматрају Русију глобалном претњом (значи не и Кину која се ваљда сматра регионалном претњом према стратегији “националне одбране”) па зашто се не потруди да буде доследан па да и нешто прдне о могућем разлогу описаног сукоба са Кином као и о плану одбране од руске инвазије?

Ratni plan nije odbrambeni ili napadacki, ratni plan je ratni plan - kako dobiti rat. A to podrazumeva i odbranu i napad. I, veruj mi, svojim ocima sam video mnoge ratne planove JNA, VJ, VSCG i VS, i skoro svaki je imao puno elemenata u sebi iz one izreke "napad je najbolja odbrana" ;)

Ne poricem ja da su Amerikanci jedna gowna i njihovu spoljnu politiku. Jedino sto ovde kazem je da su novosti smece od novina, i da novinari prave senzaciju od neke potpuno uobicajene stvari koja se radi u svim vojskama.
 
Ratni plan nije odbrambeni ili napadacki, ratni plan je ratni plan - kako dobiti rat. A to podrazumeva i odbranu i napad. I, veruj mi, svojim ocima sam video mnoge ratne planove JNA, VJ, VSCG i VS, i skoro svaki je imao puno elemenata u sebi iz one izreke "napad je najbolja odbrana" ;)

Ne poricem ja da su Amerikanci jedna gowna i njihovu spoljnu politiku. Jedino sto ovde kazem je da su novosti smece od novina, i da novinari prave senzaciju od neke potpuno uobicajene stvari koja se radi u svim vojskama.

Верујем да си имао прилике видети !

Шта се подразумева за напад? Који напад ? У ком контексту ?

Напад је са наше стране био напад на тузлански и албански аеродром. То би била превенција и осујећивање непријатељског ратног плана !!!
 
Верујем да си имао прилике видети !

Шта се подразумева за напад? Који напад ? У ком контексту ?

Напад је са наше стране био напад на тузлански и албански аеродром. То би била превенција и осујећивање непријатељског ратног плана !!!

Napad je svaki upad nasih trupa na teritoriju pod kontorlom neprijatelja. Da, uglavnom je to u cilju prevencije, unistenja resursa neprijatelja, ali i mnogo vise od toga - napadi iznutra - posao vojnoobavestajne agencije.

Sto se tice gradjanskog rata - JNA nije imala plan za tako nesto. I retko koja vojska ima razradjen i spreman dobar plan za gradjanski rat, planovi se prave za rat sa spoljnim neprijateljem.
 
Ratni plan nije odbrambeni ili napadacki, ratni plan je ratni plan - kako dobiti rat. A to podrazumeva i odbranu i napad. I, veruj mi, svojim ocima sam video mnoge ratne planove JNA, VJ, VSCG i VS, i skoro svaki je imao puno elemenata u sebi iz one izreke "napad je najbolja odbrana" ;)

Ne poricem ja da su Amerikanci jedna gowna i njihovu spoljnu politiku. Jedino sto ovde kazem je da su novosti smece od novina, i da novinari prave senzaciju od neke potpuno uobicajene stvari koja se radi u svim vojskama.

Причаш ту као дете, сви знамо шта је ратни план, какве год да су те новине не видим да су објавили да само американци имају ратни план нити ишта сензационалишу него преносе изјаву тупана који је толико огуглао (као и “нација” у опште) осећајем изванредности да се ни не сети да усклади реторику и (могуће) варијанте плана са наводним принципима.
 
Причаш ту као дете, сви знамо шта је ратни план, какве год да су те новине не видим да су објавили да само американци имају ратни план нити ишта сензационалишу него преносе изјаву тупана који је толико огуглао (као и “нација” у опште) осећајем изванредности да се ни не сети да усклади реторику и (могуће) варијанте плана са наводним принципима.

Da nisi, mozda, zavrsio Vojnu Akademiju, i radio u stabovima vojske, pa znas mozda sta je rati plan? :)
Jer ako nisi, onda nisi kompetentan da razgovaras sa mnom o ratnim planovima, jer sam za tu problematiku malo skolovaniji ;)
 
Da nisi, mozda, zavrsio Vojnu Akademiju, i radio u stabovima vojske, pa znas mozda sta je rati plan? :)
Jer ako nisi, onda nisi kompetentan da razgovaras sa mnom o ratnim planovima, jer sam za tu problematiku malo skolovaniji ;)

Свако зна шта је ратни план.
Јасно је које су пост ВА специализације којих немаш чим ниси увидео очигледне недостатке у изјави Селвоње него се залетео на веродостојност и намере медија које су само пренеле изјаву (и које не браним) у место да си коментарисао проблематику проблема изјаве мој ти.
Што се “проблематике” америчке војске, намене и доктрине тиче сам свакако искуснији од тебе.
 
Poslednja izmena:
Свако зна шта је ратни план.
Јасно је које су пост ВА специализације којих немаш чим ниси увидео очигледне недостатке у изјави Селвоње него се залетео на веродостојност и намере медија које су само пренеле изјаву (и које не браним) у место да си коментарисао проблематику проблема изјаве мој ти.
Што се “проблематике” америчке војске, намене и доктрине тиче сам свакако искуснији од тебе.

Da, da, ovde je potrebno mnogo ozbiljnije sagledati ovu problematiku problema...
Realno, ako Amerikanci udare s boka, nece biti dobro
 
Da nisi, mozda, zavrsio Vojnu Akademiju, i radio u stabovima vojske, pa znas mozda sta je rati plan? :)
Jer ako nisi, onda nisi kompetentan da razgovaras sa mnom o ratnim planovima, jer sam za tu problematiku malo skolovaniji ;)

Свако зна шта је ратни план.
Јасно је које су пост ВА специализације којих немаш чим ниси увидео очигледне недостатке у изјави Селвоње него се залетео на веродостојност и намере медија (које не браним) у место да си коментарисао проблематику проблема изјаве мој ти.
Што се “проблематике” америчке војске, намене и доктрине тиче сам свакако искуснији од тебе.
 
Ратни план ЈНА је само одбрамбени и могао да буде тако да ти је паралела без везе.
Генерал Селвоња каже да према стратегији националне ОДБРАНЕ сматрају Русију глобалном претњом (значи не и Кину која се ваљда сматра регионалном претњом према стратегији “националне одбране”) па зашто се не потруди да буде доследан па да и нешто прдне о могућем разлогу описаног сукоба са Кином као и о плану одбране од руске инвазије?

svidja mi se ona BUSHOVA doktrina "preventivnog udara". Ti samo pretpostavis da bi ti komsija kresao zenu i po BUSHOVOJ teoriji imas pravo "preventivno" kresati njegovu zenu.
Hteo sam reci da nema odbrambenog rata. RAT SE VODI DO KAPITAULACIJE A KAPITULACIJA SE POTPISUJE KADA POBEDNICKA VOJSKA UDJE U PRESTONICU POBEDJENOG.
Automatski znaci da svaka vojska ima pravo izaci van granica svoje zemlje kako bi u ratnim operacijama prisilila agresora na kapitulaciju. TE BAJKE O ODBRAMBENIM RATOVIMA SU SAMO PROPAGANDA.
Ako mi preti opasnost od agresora, necu sedeti i pripremati se za odbranu vec cu iznenadno svim sredstvima napasti potencijalnog agresora.

DAKLE, BRACO SRBI, SRBIJA SE BRANI U VASINGTONU A NE NA GRANICAMA SRBIJE.
 
Da, da, ovde je potrebno mnogo ozbiljnije sagledati ovu problematiku problema...
Realno, ako Amerikanci udare s boka, nece biti dobro

Зезам се на рачун ваше умишљености надполтрону и боље си тамо по Сирији цртуцксј мапе са пубертетлијским усхићењем уз негирање узрока, дволични ду.еглавцу један, него што се овде упетљаваш без сачекивања упутства од по.раноносцева и носгурата.
Неки ред мора да се зна као кад парадирате у ешалонима, биће да си и у првом реду.
 
svidja mi se ona BUSHOVA doktrina "preventivnog udara". Ti samo pretpostavis da bi ti komsija kresao zenu i po BUSHOVOJ teoriji imas pravo "preventivno" kresati njegovu zenu.
Hteo sam reci da nema odbrambenog rata. RAT SE VODI DO KAPITAULACIJE A KAPITULACIJA SE POTPISUJE KADA POBEDNICKA VOJSKA UDJE U PRESTONICU POBEDJENOG.
Automatski znaci da svaka vojska ima pravo izaci van granica svoje zemlje kako bi u ratnim operacijama prisilila agresora na kapitulaciju. TE BAJKE O ODBRAMBENIM RATOVIMA SU SAMO PROPAGANDA.
Ako mi preti opasnost od agresora, necu sedeti i pripremati se za odbranu vec cu iznenadno svim sredstvima napasti potencijalnog agresora.

DAKLE, BRACO SRBI, SRBIJA SE BRANI U VASINGTONU A NE NA GRANICAMA SRBIJE.

Добар штос али пошто се сви баве свим могућностима морају да имају и офанзивно и дефензивно планирање а онај коњ док је означио Русију као претњу није изнео дефанзивни план према истој. Мислио сам да то рутински пролази само код овдашњих тупаваца док видим да и на форуму има доста муштерија поред декларисаних полтрона.
 
Da, da, ovde je potrebno mnogo ozbiljnije sagledati ovu problematiku problema...
Realno, ako Amerikanci udare s boka, nece biti dobro

Шта ти непозван ту имаш да ке.аш, кад је Ф рефлексивно искомпликовао тему, ако се не препознајеш у намери и начину?
Јасно је да си тежак шоња који анонимно компензира и то још шрафчиски улогом модератора.
Патиш од неких трауми током одрастања, завршио си нешто, запослио се па изучио још нешто о графиконима, табелама и семинарском жаргону уз интернетски енглески што ти импонује па те гасови несваривања свега тога узвисују на дно гуруа ти.
Уозбиљи се и удостоји се као човек ако не и Србин.
 

Back
Top