Mediokriteti

Lako. To znači da si slobodan, nema očekivanja, nema pritiska, i da možeš da ne/radiš šta hoćeš.

Jesi li gledao onaj film "Habemus papam"? Hahah, odlično. Preporuka.

Problem je ne samo nositi sa svojom prosecnoscu nego sa ljubomorom koju osecas prema drugima koji su natprosečni. Osecas se kao isprdak evolucije koji je poslat na zemlju da odradi svoj mali zivotic koji nema njkakve svrhe. Nisam gledao film, pogledacu, hvala.
 
Problem je ne samo nositi sa svojom prosecnoscu nego sa ljubomorom koju osecas prema drugima koji su natprosečni. Osecas se kao isprdak evolucije koji je poslat na zemlju da odradi svoj mali zivotic koji nema njkakve svrhe. Nisam gledao film, pogledacu, hvala.

Hah, to je onaj Amadeus-Salijeri trip. Nemam pojma, ne patim od ljubomore. A kao forumsko mudrovanje: jedina šansa da taj život bude dostojanstven i da ne budeš "isprdak evolucije" je da prestaneš da zavidiš i da se prosto i iskreno diviš natprosečnima.
 
Mda, svi su isti, svi su prah, i onaj što ceo život provede čačkajući nos i onaj što je proputovao svet, spasavao živote, stvorio prekrasna dela itd. : )

Pa jeste al je jedan prah bar stvorio besto a ovaj je samo cackao nos jer nije bio sposoban da stvori nesto. Mada na kraju svi zavrse u istoj rupi,sto je ohrabrujuce
 
ma ja ne svrstavam sebe čak ni u prosek. uvek imam o sebi mnogo skromnije mišljenje nego o drugima.

Ja imam realno misljenje o sebi, a ono je na skali od 1 do 10 oko 5. Dakle osrednjost osrednjosti. Sto bi Salijeri " ja sam predstavnik svih mediokriteta".

- - - - - - - - - -

Hm... Ja mislim da je svako izuzetan i jedinstven (u nečemu ili po više osnova). Nego, kod nekih to otkrijemo brzo, a kod nekih treba mnoooogo više vremena i truda, pa zato odustanemo. :D

Ma to je mantra popularne psihologije. Jednostavno neki ljudi imaju mnogo vise kvaliteta od nekih deugih ljudi, a neki nemaju nijedan kvalitet. Evolucija je tako htela.
 
Na bilo koje,na primer znam ljude koji su lepi,pametni,sarmantni a imaju i mnogo talenata. Sve sto krenu podje im od ruke. Poznajem ljude koji imaju samo jedan talenat a za sve ostalo su nesposobni (na primer neko je dobar u svom poslu do perfekcije), a ima i onih koji ni za sta narocito nisu sposobni i sve sto krenu ne polazi im za rukom, ker su ograniceni polunesposobnjakovici ( takvih je najvise,a tu i ja spadam)
 
Na bilo koje,na primer znam ljude koji su lepi,pametni,sarmantni a imaju i mnogo talenata. Sve sto krenu podje im od ruke. Poznajem ljude koji imaju samo jedan talenat a za sve ostalo su nesposobni (na primer neko je dobar u svom poslu do perfekcije), a ima i onih koji ni za sta narocito nisu sposobni i sve sto krenu ne polazi im za rukom, ker su ograniceni polunesposobnjakovici ( takvih je najvise,a tu i ja spadam)

A vidi recimo Ramonse - ružni, neuki i loši muzičari :lol: al su natprosečno voljen bend za sva vremena :heart:
U koju kateogoriju bi ih svrstao?

 

Back
Top