Kako da napisem procedure u MySql-u 5.7 i C# 6

Radomi Mihajlovic

Zainteresovan član
Poruka
104
Imam 3 sledece tabele, ovo je izmisljen primer prave kolone su drugacije, primenio sam optimizaciju.
Unosim decimalni broj preko textBox1 recimo wiznos, a wkon unosim preko textBox2, a wpar preko textBox3 i wrac preko textBox4.
Prvo trebam da u tabela1 insertujem wiznos u iznos1, a wkon u idred1 medjutim ako postoji wkon (idred1) onda iznos1 = iznos1 + wiznos.
Drugo treba da u tabela2 insertujem wiznos u iznos2, wkon u idred1, wpar u idred2 i wrac u red2 medjutim ako u tabela2 postoje idred1, idred2, red2 onda je iznos2 = iznos2 + wiznos.
Zatim reba da u tabela3 inserujem wiznos u iznos3, wkon u idred1 wpar u idred2, wrac u red2, medjutim ako u tabela3 postoje idred2, red2 onda je iznos3 = iznos3 - wiznos.

abele.pdf_page_1.jpg
 

Prilozi

  • abele.pdf
    98,4 KB · Pregleda: 0
Da pojednostavim radi se o upisu ( insert) ili izmeni (update) u tabeli1 tabeli2 i tabeli3. Ako u tabeli1 ne posoji konto onda insertkonto i iznos, ako postoji konto onda update predhodni iznos = predhodni iznos + iznos.
Ako u tabeli2 ne postoje konto, partner i stavka onda insert konto, parner, stavka i iznos ako pak postoje onda update predhodni iznos = predhodni iznos - iznos.
U tabeli3 ako ne postoji konto , partner, stavka onda insert konto, partner, stavka i iznos ali ako postoje onda samo update iznos tako ako je predhodni iznos >0 onda predhodni iznos = predhodni iznos + iznos inace predhodni iznos = predhodni iznos - iznos.
tabeli1 ima konto (primarni kljuc), iznos.
tabeli2 ima konto, partner, stavka, iznos. konto, partner, stavka su primarni kljucevi.
abela3 ima konto, partner, stavka, iznos. konto, partner, stavka su primarni kljucevi.
U formi prihvatam wkonto, wpartner, wstavka, wiznos koji odgovaraju nazivima u bazi samo sam dodao w da znam da je uneto kroz formu.
Hteo bi da sve ovo stavim u proceduru koja bi sadrzala commit i rolback , smaram da bi ovako dosta brze i sigurnije radilo.
 

Back
Top