Prosecna i Medijan plata

gost 401905

Elita
Poruka
19.065
Za prosecnu platu svi znamo da je negde oko 400 evra mesecno, cak i vise ako je verovati Vucicu.
http://rs.n1info.com/a287024/Biznis/Vucic-Do-kraja-godine-prosecna-plata-440-evra.html
Prosečne plate u Srbiji biće do kraja godine 440 evra

Drzava medjutim ne vodi statisku o distribuciji plata u stanovnistvu. Evropa je iznela podatak

http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/submitViewTableAction.do

da polovina ljudi u Srbiji prima 213 evra mesecno ili manje (2554 godisnje)

U nivou smo sa Rumunijom, jaci od Makedonije, a slabiji od Bugarske.

Hmmm. z:hm:
 
Poslednja izmena:
Добро да део плате примамо "на руке" па се некако преживи.


Држава да смањи оптерећења на рад (тј. на плате, тиме би се покренула привреда)!
 
Добро да део плате примамо "на руке" па се некако преживи.


Држава да смањи оптерећења на рад (тј. на плате, тиме би се покренула привреда)!

Meni je zanimljivo, da se ovaj podatak uopste moze izneti, jer se o njemu nikad ne govori u Srbiji.
Neka im daju i 50 evra na ruke (mada nekima i uzmu 50 evra iz ruke) to opet znaci da polovina prima 263 evra i manje.
 
taj eurostat barata nekim informacijama a cifra od 213 evra je minimalac. Ti što rade na crno su ideal našim forumskim kolegama, plaćaju 0% poreza. I posle kažu Srbija je socializam država a ne libtard banana.

nasim forumskim kolegama frilenserima oni su magarci jer rade na crno za gazdu a gazda je faca a oni su i iznad gazde i tog magarca
 
Добро да део плате примамо "на руке" па се некако преживи.


Држава да смањи оптерећења на рад (тј. на плате, тиме би се покренула привреда)!

Pa tako je kad je država dozvolila nesposobnima da vode biznis.
Umesto da energiju troše kako da organizuju posao bolje njima je glavno kako svuda da plate manje, da bi njima ostalo što više keša.

O
 
jbm ga,dok sam živeo u Srbiji,radio sam tri posla istovremeno(doduše dva na crno),to mi je bilo dovoljno za život i još ponešto da uštedim...
Sad sam na zapadu,od jedne plate mogu da živim i opet da uštedim...
Skoro sam doveo jednog iz Srbije,koji me je molio mesecima.
Tamo su radili i on i žena,mesećno su zarađivali oko 800e i kaže da mu je ništa nije moglo ostati.
Kad sam ga doveo ovde,uvideo sam da je stipsa i to teška,da toliko štedi da čak krade i wc papir iz firme,da ne bi morao da ga kupuje.
Zarađuje sada duplo više nego što su on i žena zarađivali zajedno dole.
Ovde život zaista nije skup,mnoge namirnice su jeftinije nego dole.Stan ga sa računima izađe 220 e mesečno.
Neki dan ga pitam,dal mu sad ostaje nešto,on opet kaže ništa.
Gleda me u oči i laže.Najgore od svega mi bilo,što je kad me molio da ga dovedem ovde,kukao da mu je majka teška sirotinja i da je bolesna.,te da će ako ga dovedem ovde,moći pomoći svojoj tako bolesnoj majci.
Zadnju platu kad smo dobili,ja idem dole u Srbiju,i ponudim se da dam pare njegovoj bolesnoj majci,pošto svakako prolazim pored njenog mesta.
Gleda u mene,onako pun sebe,i kaže mi,mrtav ladan:"Ona mora da shvati da je život borba i da sama nauči da se bori, bez tuđe pomoći!"
Slušam ga,ne verujem to što čujem...Gledam ga,ciničan osmeh na njegovom licu,ne mogu da verujem šta vidim...
Jbg,naseo sam,mislio sam da činim dobro delo i pomažem ljudima kojima je stvarno pomoć i potrebna.
 
najjace je ljudi koji veze nemaju sa zivotom komentarisu kako da oni imaju pare sve bi bilo drugacije. pa danas mozes doci do para ako znas nesto.

- - - - - - - - - -

jbm ga,dok sam živeo u Srbiji,radio sam tri posla istovremeno(doduše dva na crno),to mi je bilo dovoljno za život i još ponešto da uštedim...
Sad sam na zapadu,od jedne plate mogu da živim i opet da uštedim...
Skoro sam doveo jednog iz Srbije,koji me je molio mesecima.
Tamo su radili i on i žena,mesećno su zarađivali oko 800e i kaže da mu je ništa nije moglo ostati.
Kad sam ga doveo ovde,uvideo sam da je stipsa i to teška,da toliko štedi da čak krade i wc papir iz firme,da ne bi morao da ga kupuje.
Zarađuje sada duplo više nego što su on i žena zarađivali zajedno dole.
Ovde život zaista nije skup,mnoge namirnice su jeftinije nego dole.Stan ga sa računima izađe 220 e mesečno.
Neki dan ga pitam,dal mu sad ostaje nešto,on opet kaže ništa.
Gleda me u oči i laže.Najgore od svega mi bilo,što je kad me molio da ga dovedem ovde,kukao da mu je majka teška sirotinja i da je bolesna.,te da će ako ga dovedem ovde,moći pomoći svojoj tako bolesnoj majci.
Zadnju platu kad smo dobili,ja idem dole u Srbiju,i ponudim se da dam pare njegovoj bolesnoj majci,pošto svakako prolazim pored njenog mesta.
Gleda u mene,onako pun sebe,i kaže mi,mrtav ladan:"Ona mora da shvati da je život borba i da sama nauči da se bori, bez tuđe pomoći!"
Slušam ga,ne verujem to što čujem...Gledam ga,ciničan osmeh na njegovom licu,ne mogu da verujem šta vidim...
Jbg,naseo sam,mislio sam da činim dobro delo i pomažem ljudima kojima je stvarno pomoć i potrebna.

kad nece svojoj kevi da pomogne kako bi tebi pomogao.
 
najjace je ljudi koji veze nemaju sa zivotom komentarisu kako da oni imaju pare sve bi bilo drugacije. pa danas mozes doci do para ako znas nesto.

- - - - - - - - - -



kad nece svojoj kevi da pomogne kako bi tebi pomogao
.

Kupio me sa tom pričom...
I ja imam majku dole bolesnu,svaki mesec mora na preglede koji se plaćaju...
Znam mu majku i znam da živi bez vode i bez osnovnih uslova za život i mislio sam da će joj zaista pomoći.
Ne mogu da verujem,stvarno smo najgori.
 
Poslednja izmena:

Da,naši ljudi iz Srbije,Bosne,Hrvatske...
Ovi domaći ovde,jesu hladni i nisu druželjubljivi,ali su barem pošteni i iskreni.
Naši čim dođu ovde,samo gledaju nekog da zavrnu,i zaebu.
Skoro neki Nišlija prodavao auto,nekog pasata,2007 godište,auto na izgled lep,al ova stipsa nije ni ulje menjala,ni akumulator otkako ga kupio,motor na izdisaju,pali ga na kablove.
Prodo ga nekim našim nesrećnicima dole u Srbiji,još oni prešli tolke kilometre da ga kupe.
I dan danas se hvali kako ih je zaebo...
 
Da, MI.
On je u ovoj priči po malo naivan ali duša od čoveka.

:lol: Krenuo sam da se krstim i rukama i nogama. Lik je ladno zbog primera jedne budale lupio pečat "najgori" celom narodu.

- - - - - - - - - -

Da,naši ljudi iz Srbije,Bosne,Hrvatske...
Ovi domaći ovde,jesu hladni i nisu druželjubljivi,ali su barem pošteni i iskreni.
Naši čim dođu ovde,samo gledaju nekog da zavrnu,i zaebu.
Skoro neki Nišlija prodavao auto,nekog pasata,2007 godište,auto na izgled lep,al ova stipsa nije ni ulje menjala,ni akumulator otkako ga kupio,motor na izdisaju,pali ga na kablove.
Prodo ga nekim našim nesrećnicima dole u Srbiji,još oni prešli tolke kilometre da ga kupe.
I dan danas se hvali kako ih je zaebo...

Ja znam i za drugačije primere. Lik je mog poznanika primio ( 3 meseca, na srpski pasoš), platio mu stan za prvi mesec i dao mu deo plate unapred. Ovaj je hteo da radi prekovremeno i da mu se na taj način oduži na šta mu je odgovorio: "mogu danas da te pokidam od posla ali mi sutra nećeš pružiti 50% svojih mogućnosti".
Ima svašta, šta kome zapadne.
 

Back
Top