Alveolitis

Emina Minkica

Početnik
Poruka
2
Pozdrav ☺,

prije sedam dana izvadila sam zub sesticu u gornjoj vilici. Prilikom vadjenja nije bilo nikakvih komplikacija, a inace imam jake zube, rana je slabo krvarila, skoro pa nikako. Od tada rana uzasno boli i bol se iz dana u dan povecava, cak mi je vilicna kost malo otekla i boli na dodir. Danas sam bila kod stomatologa koji je rekao da imam alveolitis, suha rana i slabije zarasta.
Iz rane mi je samo izvadio neku bijelu masu i pospricao nekom tecnoscu, gorkog okusa, u obliku injekcije. Propisao mi je antibiotik Lincocin. Rekao je da nije nista opasno i da ce trebati vremena da rana zaraste, te da ce se bol nastaviti, ali nije spominjao kiretiranje, niti bilo sto kako bi pomoglo da rana prije zaraste. Mene zanima da li je sve to u redu, da li se ispravno lijecim? Da li je stanje kriticno?
Inace, pijem Ketanol (100 mg) za bolove i antibiotik sto je stomatolog propisao ( Lincocin 500 mg).
Ukoliko neko moze pomoci, dati strucno misljenje ili je imao slicnih problema, neka pise ☺

Srdacan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Alveolitis se javlja nakon ekstrakcije zuba ne kod svih ljudi ali u odredjenom procentu da. Rana posle vadjenja treba da krene sa zarastanjem a zarasta na osnovu krvnog ugruska koji se stvori. Kod nekih ljudi to izostane, kost ostane gola i onda se rana od hrane ili pljuvacke napuni bakterijama..to boli do ludila. Treba da se kiretira da bi se izvadio sadrzaj i da se vestacki zagrebe i svori novi krvni koagulum od koga ce krenuti zarastanje. Kiretaza rane boli takodje i treba da se obavi u anasteziji.
Treba da pijes za bolove naravno i to terapijski a ne samo kada boli, vec na 6h i antibiotik ako je vec prepisan.
U buduce moj ti je savet da kada budes morala da vadis pub trazis da ti usiju ranu kako do toga ne bi doslo jer neke osobe nakon svakog vadjenja reaguju alveolitisom. To stomatolog ne moze unapred da zna nikada.
E sad ako imamo ovde zubara ne bi bilo lose da ga cujemo.z:)
 
Poslednja izmena:
Hvala Vam sto ste izdvojili vrijeme i posvetili se mom problemu, koji ce nadam se biti rjesen ????
Prije 15. dana sam izvadila osmicu u gornjoj vilici i sve proslo kako treba, tako da nisam ocekivala da ce doci do ovoga. Inace, morala sam izvaditi ta dva zuba zbog aparatica.

Pozdrav ????
 

Back
Top