Iznenadno otezano kretanje

OldDragon

Zainteresovan član
Poruka
452
Od početka zimskih dana jedan moj komšija ima veliki problem sa otezanim kretanjem iako pre toga nikad nije imao nikakav problem. Bio je jednom kod lekara koji mu je prepisao samo B kompleks vitamina i sad ne želi ponovo da ide !?.

Iskreno, rado bih mu pomogao, ali sa ovakvim problemom se stvarno nisam susretao (a, lekar nisam), pa bih zamolio da ukoliko neko zna nešto više o ovakvim dešavanjima ili ima sličnih iskustava ...

U suštini, koliko sam razumeo, otežano kretanje je krenulo sa prvim hladnim danima, donji deo tabana ga boli kad hoda i "zategnu" mu se povremeno ostali mišići na butinama (ali, to verovatno može da bude i posledica nepravilnog hoda zbog bola u tabanima). Takođe, koliko mi je ispričao, povremeno ga zaboli i zglob kolena (ali, kaže za zglob kolena da ga boli samo povremeno obzirom da je imao sportsku povredu kolena pre više godina).

Inače, iako mu je lekar prepisao samo B kompleks vitamina, komšija je koristio i konjsku mast, gavez, tigrovu mast i povremeno pio kalcijum i magnezijum.

Ovakvo stanje traje već skoro 25 dana ...

Hvala unapred. Old Dragon
 
Neka obavezno ispita pritisak i srce.takve su pojave,kada srce tesko i usporeno radi,slaba cirkulacija i slabiji dotok vazduha i krvi u mozak.takve probleme ima moj komsija.Imao je dva infarkta i sada treba da operise srce,mislim zaliske srcane,a zakazali mu tek za Maj mesec ove godine,a on se veoma lose oseca i tesko krece.
 
Od početka zimskih dana jedan moj komšija ima veliki problem sa otezanim kretanjem iako pre toga nikad nije imao nikakav problem. Bio je jednom kod lekara koji mu je prepisao samo B kompleks vitamina i sad ne želi ponovo da ide !?.

Iskreno, rado bih mu pomogao, ali sa ovakvim problemom se stvarno nisam susretao (a, lekar nisam), pa bih zamolio da ukoliko neko zna nešto više o ovakvim dešavanjima ili ima sličnih iskustava ...

U suštini, koliko sam razumeo, otežano kretanje je krenulo sa prvim hladnim danima, donji deo tabana ga boli kad hoda i "zategnu" mu se povremeno ostali mišići na butinama (ali, to verovatno može da bude i posledica nepravilnog hoda zbog bola u tabanima). Takođe, koliko mi je ispričao, povremeno ga zaboli i zglob kolena (ali, kaže za zglob kolena da ga boli samo povremeno obzirom da je imao sportsku povredu kolena pre više godina).

Inače, iako mu je lekar prepisao samo B kompleks vitamina, komšija je koristio i konjsku mast, gavez, tigrovu mast i povremeno pio kalcijum i magnezijum.

Ovakvo stanje traje već skoro 25 dana ...

Hvala unapred. Old Dragon

Mora ponovo da se javi lekaru da ga pregleda dalje, posebno ako se bol sve više pogoršava (mada je i ovo što stanje traje toliko dugo sasvim dovoljno da ponovo ode), ako ima otoka i sl. Uzroka i dijagnoza je mnogo a pored onoga što će se videti pregledom i daljim pretragama bitno je i od kojih bolesti još boluje, a to će sve znati lekari koji ga pregledaju, mi ovde ne možemo mnogo da kažemo.
 
Zahvaljujem stvarno svima na savetima i pomoći!

Preneću komšiji savete i potrudiću se da ga nagovorim da ode kod lekara (dobar je prijatelj i verujte mi da ga je samo po tom pitanju odlaska kod lekara teško ubediti iako je generalno u svim ostalim segmentima veoma otvoren i pošten čovek).

U svakom slučaju zahvaljujem svima još jednom u ime mog komšije i moje lično!

Srdačan pozdrav za sve. Old Dragon
 
Tu je potreban i internumisticki i neuroloski pregled.
Moze biti da je problem u cirkulaciji, a moze da se radi i o nekom manje ili vise ozbiljnom neuroloskom deficitu.

Bio sam danas na kratko kod komšije i preneo sam mu dosadašnje savete sa ovog foruma (hvala još jednom svima na pomoći).

Dosta stvari sam i ja pretražio za osnove problema cirkulacije i neuroloških deficita po ovoj preporuci da bih se i lično obimnije upoznao sa problemom (i još pretražujem na tu temu), kao i da bih ga eventualno po mogućnosti lakše ubedio da ode kod doktora (ali, kao što sam rekao, on za sada to još ne želi). Rekao je da će isprobati prvo sve što može bez odlaska kod lekara, a i da su sad novogodišnji praznici, itd...

Takođe, rekao mi je da mu je juče prijatelj preporučio da pije Alopurinol HF jer je on imao sličan problem i da ga on sad pije pa će videti (to je po njegovoj priči lek za giht?), i rekao je da će utrljati petrolej koji je preporučen u ovoj temi.

Trenutno, sve što mogu reći da su odrasli ponekad veća deca od same dece kao moj komentar na odluku da ne ode od lekara, ali prijatelje prihvatam kao prijatelje sa svim njihovim vrlinama i manama ...

Još jedan srdačan pozdrav za sve učesnike i još jedno veliko hvala! Old Dragon
 
Nikada mi nece biti jasno kako neko moze da pije lek koji mu je laik preporucio.
Ukoliko covek nema giht (ovaj za kojeg se raspitujes), prvo sto mu taj lek nece pomoci, a drugo Alopurinol je lek koji moze imati/ima relativno ozbiljne nezeljene efekte.

Petrolej?! Bilo je da covek ima cirjulatornih smetnji, bilo da je neuroloski ispad u pitanju, petrolej je apsolutna glupost.
 
Nikada mi nece biti jasno kako neko moze da pije lek koji mu je laik preporucio.
Ukoliko covek nema giht (ovaj za kojeg se raspitujes), prvo sto mu taj lek nece pomoci, a drugo Alopurinol je lek koji moze imati/ima relativno ozbiljne nezeljene efekte.

Petrolej?! Bilo je da covek ima cirjulatornih smetnji, bilo da je neuroloski ispad u pitanju, petrolej je apsolutna glupost.

To je bio okvirno i moj komentar u današnjem razgovoru sa njim iako sam laik u njegovom slučaju (preporučio sam da ode kod lekara i da prvenstveno utvrdi bolest da bi znao na koji način da se leči). Što se tiče petroleja sam mu rekao da ne znam kako utiče (razumem da je pomoglo jednom našem članu, ali da nisam siguran da bi pomoglo u njegovom slučaju obzirom da ja lično ne znam koja je bolest u pitanju i da sam više za opciju da nastavi sa upotrebom tzv. konjske masti, gaveza i tigrove masti obzirom da te masti ne bi trebalo da mu štete jer ih je koristio i nije alergičan na njih ...

U suštini sam za odlazak kod doktora prvenstveno, ali, nisam ja u pitanju i to nije moja odluka ...

Srdačan pozdrav i sve najbolje. Old Dragon
 
Cekaj bre, neka ide na skener ili magnetnu, mozda covek ima tumor mozga koji je toliko narasto da pritiska te centre za kretanje, a mozda je i imao manji slog u noge

Ja se iskreno nadam da nije toliko ozbiljno, mada sam stvarno i zabrinut obzirom da sam dosta pretraživao google i uvideo da bi za njegovu dijagnozu stvarno trebalo da se obrati lekaru. Da sam ja u pitanju otišao bih odmah kod lekara (ali, kao što sam napisao - trenutno jednostavno ne mogu da ga ubedim da poseti lekara). Inače, sutra uveče bi trebalo da komšija navrati do mene (danas ima neke porodične obaveze). U svakom slučaju ću mu kad dođe kod mene pokazati i poruke u ovoj temi (možda ga i to natera da, ako ništa drugo, razmisli o odlasku kod lekara).

Još mi je rekao (zaboravio sam to da napišem) da mu neko malo poboljšanje donosi i kada noge potopi u vrelu vodu. Razmišljao sam o tome, šta bi npr. mogao da doda u toplu vodu što bi mu još više pomoglo (ali, nažalost, nisam imao ličnog iskustva šta bi poboljšalo cirkulaciju kad bi se dodalo). Pretpostavljam da postoji nešto što bi moglo da se doda, tako, da ako je neko imao nekih iskustva u tom delu ....

Iskreno se još jednom zahvaljujem svima koji su se pridružili temi u cilju pomoći!

Srdačan pozdrav. Old Dragon
 
Od početka zimskih dana jedan moj komšija ima veliki problem sa otezanim kretanjem iako pre toga nikad nije imao nikakav problem. Bio je jednom kod lekara koji mu je prepisao samo B kompleks vitamina i sad ne želi ponovo da ide !?.

Iskreno, rado bih mu pomogao, ali sa ovakvim problemom se stvarno nisam susretao (a, lekar nisam), pa bih zamolio da ukoliko neko zna nešto više o ovakvim dešavanjima ili ima sličnih iskustava ...

U suštini, koliko sam razumeo, otežano kretanje je krenulo sa prvim hladnim danima, donji deo tabana ga boli kad hoda i "zategnu" mu se povremeno ostali mišići na butinama (ali, to verovatno može da bude i posledica nepravilnog hoda zbog bola u tabanima). Takođe, koliko mi je ispričao, povremeno ga zaboli i zglob kolena (ali, kaže za zglob kolena da ga boli samo povremeno obzirom da je imao sportsku povredu kolena pre više godina).

Inače, iako mu je lekar prepisao samo B kompleks vitamina, komšija je koristio i konjsku mast, gavez, tigrovu mast i povremeno pio kalcijum i magnezijum.

Ovakvo stanje traje već skoro 25 dana ...

Hvala unapred. Old Dragon


Имала сам такве симптоме, па су ме лекари четири године шалтали по витаминима и бањама, којекаквим таблетама, кремама, ... чудима над чудима. И ништа није помогло.
А онда сам, по наговору пријатеља који нису лекари, отишла на снимање МР, па то однела лекару који нема везе са свима предходним код којих сам била (јер су лекари изузетно сујетна врста), и добила дијагнозу - уплала периферних нерава, која је била незнатна у почетку, али је разним погрешним терапијама и дугим периодом који је протекао до постављања исправне дијагнозе, значајно погоршано стање (терапија против реуме - коју немам, значајно погоршава стање код упале нерава). Укратко, нека тражи упут за ортопеда, реуматолога и неуролога. Ортопед ће му проверити кости (јесу ли како треба), реуматолог (предходно се уради реуматолошка анализа, нешто као кад се вади крв) утврдити да ли има или нема реуму, а неуролог своје. Све има код државног здравственог, а ако му је дуго да чека МР, може се снимање одрадити и ултразвуком, нека му специјалиста све објасни. Мало се чека на снимања, али не као раније.

Није за зезање, јер су мене довели до тога да нисам могла да се крећем, све ме лечећи топлим бањским купкама, топлим блатом, топлим парафином, ... и препоручујући ми гомилу таблета против болова, витамина који ми требају и не требају (јер ми нису радили детаљну анализу крви да би знали шта ми фали), а врхунац ми је био кад су ми рекли да одем и купим калијума па мало појачам (изузетно је опасно узимати га без прецизне анализе и лекарског СТРУЧНОГ надзора).
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoći još jednom!

U svakom slučaju ću ga dovesti sutra uveče kod mene kad završi te porodične obaveze i pokazati mu ovu temu!

Mislim da pije neke šumeće tablete (ali, mislim da pije kalcijum, a ne kalijum). Reći ću mu i to obavezno sutra obzirom da me je posebno zabrinulo i upozorenje o kalijumu.

Inače, stvarno mi je teško da ga ubedim da ode kod lekara. Ukratko - radi se o čoveku koji se ceo svoj život bori za svoju porodicu (ali, nažalost ne i za sebe), i koji jednostavno ne brine o sebi već samo o zdravlju i sreći porodice i ne dozvoljava da bilo šta (a, nažalost ni njegovo zdravlje) utiče na njegovu brigu o porodici ... Ne bih da detaljnije pišem o njemu kao ličnosti obzirom da mislim da on to ne bi odobrio ...

U svakom slučaju još jednom zahvaljujem na pomoći!

Srdačan pozdrav. OldDragon
 
Petrolej, sigurno nije glupost, imam lično iskustvo i iskustvo bliske osobe


Već dugo patim, od bolova u stopalima, kao da me neko izudarao, pa se oporavljam od toga. Jednom je bila posebna nelagoda, nakon dugačkog pešačenja. Obojenost kože je bila čudna crvenkasta, sa bledim površinama. Vene su bile žešće nabrekle. Petrolej je poboljšao cirkulaciju, osećaš ukočenosti se znatno smanjio, vena, koja ide blizu skočnog zgloba se povukla i izgleda normalno, a ne naduto, kao pre

Petrolej ima svojstvo, da prodire kroz tkiva i zato je vrlo blagotvoran za mazanje na kožu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Petrolej, sigurno nije glupost, imam lično iskustvo i iskustvo bliske osobe
Već dugo patim, od bolova u stopalima, kao da me neko izudarao, pa se oporavljam od toga. Jednom je bila posebna nelagoda, nakon dugačkog pešačenja. Obojenost kože je bila čudna crvenkasta, sa bledim površinama. Vene su bile žešće nabrekle. Petrolej je poboljšao cirkulaciju, osećaš ukočenosti se znatno smanjio, vena, koja ide blizu skočnog zgloba se povukla i izgleda normalno, a ne naduto, kao pre
Petrolej ima svojstvo, da prodire kroz tkiva i zato je vrlo blagotvoran za mazanje na kožu

Komšija nema cudnu crvenkastu obojenost sa bledim površinama (izgled noge mu je normalan). Sreo sam ga na kratko danas, svratiće kod mene večeras da mu pokažem temu. Rekao mi je da odustao od petroleja, da je probao jednom i namazao, ali mu uopšte ne prija miris petroleja. U svakom slučaju hvala na pomoći!

Sačekaću da dođe večeras i da razmenimo njegova dosadašnja iskustva.

Srdačan pozdrav za sve. OldDragon
 
Komšija je svratio na kratko večeras do mene i zahvalio se svima koji su učestvovali u ovoj temi na podršci i pomoći!

Ukratko je rekao da će razmisliti o odlasku kod lekara kad prođu Božićni praznici (mora da reši i zdravstvenu knjižicu obzirom da je nije koristio zadnjih par godina). Otežano kretanje mu i dalje predstavlja problem.

Za sada koristi tople kupke za noge (one mu donose trenutno olakšanje), pije magnezijum, kalcijum, kompleks vitamina B i 2 tablete Alopurinola HF za koji kaže da će ga piti još samo par dana da vidi da li ima nekih pozitivnih pomaka (obzirom da ga pije samo 2 dana i za sada ne vidi neki napredak).

U suštini, nema nekih poboljšanja u njegovom stanju. :(

Srdačan pozdrav za sve i hvala još jednom svima na pomoći!
 
sta kaze jel pije vodu

Pretpostavljam da je voda tebi pomogla i da si imao sličan problem ... dobro, reći ću mu da ne zaboravi da pije vodu z;)z:p Ako ništa drugo, smeh je lek za dušu, ili ti - tukle se jetrve preko svekrve z;)

p.s. preneo sam ono što mi je rekao. Možda tema pomogne njemu ili nekom drugom ko pročita temu i ima iste simptome ... Po meni, dok se nešto ne započne, ne može ni da se završi (u ovom slučaju po mom mišljenju - ako ne započne lečenje, ne može ni da se izleči).

Veliki pozdrav za sve i sve najbolje. Old Dragon
 
Od početka zimskih dana jedan moj komšija ima veliki problem sa otezanim kretanjem.
...
Iskreno, rado bih mu pomogao, ali sa ovakvim problemom se stvarno nisam susretao (a, lekar nisam), pa bih zamolio da ukoliko neko zna nešto više o ovakvim dešavanjima ili ima sličnih iskustava

Iskreno, uvek me duboko dotakne briga komšije o komšiji.

Međutim, iskustva članova na forumu ne mogu pomoći tvom komšiji. Par ljudi ti je ovde predožilo jedini način na koji možeš pomoći komšiji: uputiti ga lekaru.


(ali, kao što sam rekao, on za sada to još ne želi). Rekao je da će isprobati prvo sve što može bez odlaska kod lekara, a i da su sad novogodišnji praznici, itd...


Komšija je sigurno odrastao čovek, pritom svojevoljan (bio jednom kod lekara, i sad neće više), pa ne razumem tvoju potrebu da se u njegovo ime raspituješ o tuđim iskustvima, na forumu.

Ukratko - radi se o čoveku koji se ceo svoj život bori za svoju porodicu (ali, nažalost ne i za sebe), i koji jednostavno ne brine o sebi već samo o zdravlju i sreći porodice i ne dozvoljava da bilo šta (a, nažalost ni njegovo zdravlje) utiče na njegovu brigu o porodici ...

Da brine o sreći porodice, brinuo bi prvo o svom zdravlju i snazi. Veći problem će napraviti svojoj porodici ako postane invalid u kolicima, nego što će mesec-dva potrošiti na analize i određivanje adekvatne terapije.

Ne bih da detaljnije pišem o njemu kao ličnosti obzirom da mislim da on to ne bi odobrio ...

Ne moraš da brineš o tome.
On je anonomna osoba, anonimnija čak i od tebe koji pišeš u njegovo ime.
 
Međutim, iskustva članova na forumu ne mogu pomoći tvom komšiji. Par ljudi ti je ovde predožilo jedini način na koji možeš pomoći komšiji: uputiti ga lekaru.

Slažem se da je dalji put rešenja ovog problema odlazak kod lekara.

Iskreno i od srca još jednom zahvaljujem svim članovima koji su podelili svoja iskustva u ovoj temi i koja su u svakom slučaju pomogla mom komšiji da shvati da postoji mogućnost da njegovo stanje bude simptom nekih znatno ozbiljnijih bolesti i koji su mu pomogli da se odluči na odlazak kod lekara.

U svakom slučaju komšiji želim što brži oporavak i napisaću nakon što moj komšija poseti lekara šta je u pitanju (ako ništa drugo, da se u slučaju da još neko bude imao iste simptome bolesti lakše odluči za što bržu posetu lekaru).

Veliki pozdrav. OldDragon

- - - - - - - - - -

Ha ha ha kakva si ti carica !!!

Mnogo dobre bre ovakve komsije, sto ja nemam ovakve komsije. Ja i kada treba da potrazim neki lek za temperaturu i slicno svi zakljucavaju vrata i beze . :D

Pravda za nas sve, hocemo i mi ovakve komsije :D . Ovi nasi samo "da ti crkne krava" tipovi :D

To bar nije problem - obično preseljenje u moj komšiluk će rešiti to u čas posla :) lol
 
Zaboravio sam da napišem "rekapitulaciju" slučaja mog komšije (možda nekom pomogne).

Moj komšija je konačno pre nekog vremena otišao kod lekara (i sad ide na neke elektro-terapije, ide u kraće šetnje i radi neke vežbe za kičmu).

U međuvremenu je otkrio da je krivac za bol u nozi, ma koliko neverovatno to zvučalo, njegov malo lošiji krevet :eek:

Izgleda da su mu se deca igrala i malo skakala po krevetu i odlomila deo šper ploče koji stoji ispod dušeka i koji se nalazi baš ispod kičme što je kao posledicu spavanja na ovakvom krevetu dovelo do nekog "uklještenja" u kičmi (on nije obraćao nešto specijalno pažnju na to malo ulegnuće u krevetu, ali izgleda da je to bio uzrok nastanka otežanog kretanja) ...

U suštini kaže da mu je bol u nozi malo olakšava "venogel" koji koristi (iako, kako kaže, nema neke velike proširene vene), a da mu je sada malo bolje kad radi ujutru vežbe za kičmu i šetnjom malo po malo oporavlja svoje kretanje (sad je daleko bolje nego što je bilo).

U svakom slučaju, možda nekom pomogne, i u svakom slučaju ne želim da iko ima takvih problema kao moj komšija.

Veliki pozdrav. Old Dragon
 

Back
Top