Omalovazavanje srpskih radnih navika od strane Vucica

Lex et Honor

Primećen član
Poruka
748
Pre izvesnog vremena krajnje nebitna srpska dizajnerka, popularna blogerka i wannabe star, na engleskom je opljuvala Srbe kao neradnike. Tekst je iskoriscen od jednog portala koji je pravio kolaž o radnim navikama raznih naroda. Ok, za nafurano riboliko {u smislu intelekta} zensko stvorenje nije iznenadjenje da bude mediokritet i pise gluposti.
Vise mi je fascinanto sto Veliki Vodja, covek koji osvaja preko 50% na izborima, daje sebi za pravo da vredja gradjane Srbije i ruga se njihovoj patnji kad ih naziva neradnicima i zali sto ne vlada nekim germanskim narodom. Ok, kapiram da politicari Srbije nemaju iole savesti, pijeteta i sposobnosti da izadju iz samoobmane, ali stvarno hajde da vidimo koliko su Srbi zaista neradnici.

Na ovo pitanje kompetentni smo da govorimo mi iz dijaspore, kao i oni koji su bili na privremenom radu u inostranstvu. Takodje, menadzeri stranih kompanija u Srbiji.

Kao srednjoskolac i student u Srbiji radio sam ni sam ne znam koliko fizickih i intelektualnih poslova. Odmah po diplomiranju zaposlio sam se u izvesnoj beogradskoj firmi u struci, dok posle 7 meseci nisam dobio priliku i zapalio za Ameriku. Dakle, ne samo posmatrajuci roditelje vec i na licnom iskustvu osetio sam kako i koliko se radi u SRB. Moj zakljucak je da se u Srbiji ne samo duze i vise radi, vec su uslovi rada toliko stresni da kuci dodjes bez grama ne samo energije vec i osecaja da si ljudsko bice. O uslovima rada, šefovima, mobingu i mikroskopskim platama necu da pricam na ovoj temi, ali na radni ucinak i volju to poprilicno utice.
Da, tacno je da u Americi mnogi rade 2 posla. Ali od pada socijalizma rade i u Srbiji. Pa svaki drugi Srbin ima svoju bastu ili nesto preprodaje. Tezgari i dovija se da izgura mesec.
U Americi ti ne treba drugi posao ako ne zelis svake godine nova kola, a svake pete novu kucu. U Srbiji ti treba drugi posao da bi uopste preziveo.

Ovde na zapadu su srpski radnici {fizicki i intelektualni} dosta cenjeni. Zar bi bili da su onakvi kako ih Vucic opisuje?

Voleo bih za kraj da vam ispricam moja 2 najupecatljivija utiska otkako sam ovde. Prvi je da u rad utrosim manje energije i vremena nego u Srbiji, a taj rad je daleko efektivniji. Drugi je da mi stalno govore hvala i daju pohvale cak i za nesto sto, po meni, nije vredno otvaranju usta. U Usa je to pravilo koje ti daje vetar u ledja. U Srbiji vam šef nikada nece reci hvala ako uradite nesto dobro, jer to se podrazumeva, ali ce stalno histeeisati i na najmanju glupost.

Da li vas vredja kad vas u Srbiji jedan neradnik i manipulant lazno optuzuje za nerad, dok skapavate kao konji u uzasnim radnim uslovima? Gde su vam sindikati, NVO, opozicione stranke? Da Tramp optuzi Amerikance da su lenji i da bi voleo da vlada nekim drugim narodom, bio bi ipicmentovan u ekspresnom roku.


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vredja inteligenciju kada bilo koja povlascena osoba koja nema dva dana rada kao obicna osoba u ovoj zemlji komentarise ljude koji se u jezivim uslovima sa malim platama bore da prezive.
Ne zanima me politika uopste.Obican covek u Srbiji gine da prezivi i nema nista.Obican covek u Srbiji nakon 30+ godina rada nema nista.Kako je preko?
Ne velicam inostranstvo uopste ali tamo obican radnik moze da tuzi firmu ako je zakinut i kad dobije presudu dobija pare.Ovde obican covek tuzi firmu,dobije presudu a pare nikad.
 
Pre izvesnog vremena krajnje nebitna srpska dizajnerka, popularna blogerka i wannabe star, na engleskom je opljuvala Srbe kao neradnike. Tekst je iskoriscen od jednog portala koji je pravio kolaž o radnim navikama raznih naroda. Ok, za nafurano riboliko {u smislu intelekta} zensko stvorenje nije iznenadjenje da bude mediokritet i pise gluposti.
Vise mi je fascinanto sto Veliki Vodja, covek koji osvaja preko 50% na izborima, daje sebi za pravo da vredja gradjane Srbije i ruga se njihovoj patnji kad ih naziva neradnicima i zali sto ne vlada nekim germanskim narodom. Ok, kapiram da politicari Srbije nemaju iole savesti, pijeteta i sposobnosti da izadju iz samoobmane, ali stvarno hajde da vidimo koliko su Srbi zaista neradnici.

Na ovo pitanje kompetentni smo da govorimo mi iz dijaspore, kao i oni koji su bili na privremenom radu u inostranstvu. Takodje, menadzeri stranih kompanija u Srbiji.

Kao srednjoskolac i student u Srbiji radio sam ni sam ne znam koliko fizickih i intelektualnih poslova. Odmah po diplomiranju zaposlio sam se u izvesnoj beogradskoj firmi u struci, dok posle 7 meseci nisam dobio priliku i zapalio za Ameriku. Dakle, ne samo posmatrajuci roditelje vec i na licnom iskustvu osetio sam kako i koliko se radi u SRB. Moj zakljucak je da se u Srbiji ne samo duze i vise radi, vec su uslovi rada toliko stresni da kuci dodjes bez grama ne samo energije vec i osecaja da si ljudsko bice. O uslovima rada, šefovima, mobingu i mikroskopskim platama necu da pricam na ovoj temi, ali na radni ucinak i volju to poprilicno utice.
Da, tacno je da u Americi mnogi rade 2 posla. Ali od pada socijalizma rade i u Srbiji. Pa svaki drugi Srbin ima svoju bastu ili nesto preprodaje. Tezgari i dovija se da izgura mesec.
U Americi ti ne treba drugi posao ako ne zelis svake godine nova kola, a svake pete novu kucu. U Srbiji ti treba drugi posao da bi uopste preziveo.

Ovde na zapadu su srpski radnici {fizicki i intelektualni} dosta cenjeni. Zar bi bili da su onakvi kako ih Vucic opisuje?

Voleo bih za kraj da vam ispricam moja 2 najupecatljivija utiska otkako sam ovde. Prvi je da u rad utrosim manje energije i vremena nego u Srbiji, a taj rad je daleko efektivniji. Drugi je da mi stalno govore hvala i daju pohvale cak i za nesto sto, po meni, nije vredno otvaranju usta. U Usa je to pravilo koje ti daje vetar u ledja. U Srbiji vam šef nikada nece reci hvala ako uradite nesto dobro, jer to se podrazumeva, ali ce stalno histeeisati i na najmanju glupost.

Da li vas vredja kad vas u Srbiji jedan neradnik i manipulant lazno optuzuje za nerad, dok skapavate kao konji u uzasnim radnim uslovima? Gde su vam sindikati, NVO, opozicione stranke? Da Tramp optuzi Amerikance da su lenji i da bi voleo da vlada nekim drugim narodom, bio bi ipicmentovan u ekspresnom roku.


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Sta ima ju englezi da pricaju,pa njima kao i amerima sve rade stranci.Od komunalija do najboljeg naoruzanja.Pirgavi slepci.
 
Srbija je zensko drustvo, zenska drzava, a imao sam prilike da posmatram i zenska odelenja, i kako u jednom drustvu , subkulturi zene deluju kad preuzmu organizatorsku ili vodecu ulogu...Ili kad su najbucnije...

Sve postaje kompromis da se ne bi nasli na zubu licnih obracuna i prozivanja , a zluradice i zavisti koliko volis...
Samo na kratko na pocetku to funkcionise u stilu euforije, a posle se odmah uspostavi nacin razmisljanja lukavosti i onda mora da nastupi spustanje...

Neko kaze da je to odraz seljackog mentaliteta, i jeste, ali je i zenska karakteristika, frustraciona priroda...
Cim nadjes zenu bez zavisti, znaj da je nekako odvojena od drustva i vaspitanja kolektivnog zenskog tela...
To je mnogo redje nego sto se cini ovako , kad svi lazu o sebi i pricaju bajke...

- - - - - - - - - -

Zene i kad su slozne, zavadjaju muskarce, ne zato sto su muskarci, nego neko da bude zavadjen...jer tako znacaj njihovog postojanja kao tezina pristupanja jednoj ili drugoj grupi biva znacajnija...tako kanalisu moc...postaju znacajne...

- - - - - - - - - -

Tj muskarcima to rade zato sto muskarci pokazu da im je zensko misljenje bitno kao arbitra, navikli da se uvlace zbog micikane i onoga...
Takvi muskarci su im pogodni, a oni koji ih tretiraju kao ziva bica, kao sposobne ili nesposobne, takvi su komplikacija, jer onemogucavaju ispoljavanje i uspostavu tacaka vaznosti i moci...
 
Pa jesu neradnici, ovakve teme ne treba stavljati pred novu godinu, secanja o ponasanju ljudi koji mrze sto rade su jos sveza...

Oni koji su bili u inostranstvu znaju da je to samo mit. Laž.
U Srbiji se više, duže i teže radi na istim poslovima nego na zapadu.
A o pravima radnika neću ni da govorim.

Kad sam prvi put dobio posao bila me uhvatila panika da li ću da budem u stanju da ispoštujem ''zapadne standarde'' i rad dok ne padnem u nesvest.
Ispostavilo se da su me nakon par dana počeli saletati ostali radnici i zahtevati da smanjim tempo, bojeći se da će i njih terati da rade mojim tempom.
A radio sam sporije nego u svojoj državi.
 
Ovde na zapadu su srpski radnici {fizicki i intelektualni} dosta cenjeni. Zar bi bili da su onakvi kako ih Vucic opisuje?

Da i ne. Ti ljudi nisu reprezentativni uzorak za ostale (bukvalno, oni koji su ostali) u Srbiji. Pa onaj koji hoće da od svog (poštenog) rada lepo živi i ne brine previše će otići iz Srbije. Oni koji hoće da kenjaju i lenčare će ostati u Srbiji.
Pošto sam proputovao dosta zemalja, shvatio sam da relativno bogatstvo nekog društva nije direktno vezana za "vrednoću" ljudi, već više za opšti intelekt i organizacione sposobnosti. A tako će biti sve više i više, jer se onaj "pravi" rad uglavnom prebacuje na mašine, a ljudima samo ostaje da isplaniraju i organizuju. U Bangladešu ljudi crnče (a i jesu crni), ali džabe kada sve to pokradu domaći i strani kapitalisti. Skandinavci rade polako i sve se završava u 4, ali ni jedan posao se ne radi dva puta, niti se prave greške.
 
Радне навике се- гаје.
Последњих 30 година овде се је стваран култ нерада, неки псеудо-антички презир према раду (учи, сине, школу, да не би морао да радиш!)...
Култ рада се врло лако обнавља; само га- платиш...
Само, шта онда са оволиком фукаром?
 
Nije problem što ovoliko narod ne radi, nego što mu ne daju...
Probno ovde, džabe onde, sad smo počeli i da plaćamo od minimalne plate da jača firma ne bude na šteti...

- - - - - - - - - -

OVO BRE U NEMAČKOJ NEMA
pazi samo karambola kad čuju kako se posluje u Srbiji...

IMA AMERIČKI INDUSTRIJALCI DA PREPISUJU OD NAS
ona pizdarija McDonalds na sat je mačji kašalj naspram VELIKOPRIVAITNIČKIH JAJARSKIH MUDROSTI MADE IN SERBIA

Sve to od loše majke i još grdjeg oca....

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

FENERBAHČE
:hej:
BAHČE BAHČE
:hej:
 
CeLmCD4WwAQHUC4.jpg


- - - - - - - - - -

trzisteneradainiskihplata.jpg
 
Радне навике се- гаје.
Последњих 30 година овде се је стваран култ нерада, неки псеудо-антички презир према раду (учи, сине, школу, да не би морао да радиш!)...
Култ рада се врло лако обнавља; само га- платиш...
Само, шта онда са оволиком фукаром?

Naš čovjek je u većini kada ode prijeko među najboljim radnicima. Ovde je problem što se očekuje da sa oduševljenjem radiš 60 sati sedmično za 200 evra. Ako govorimo o administraciju tu je problem što se ljudi ne unaprijeđuju prema zaslugama.
 
Pre izvesnog vremena krajnje nebitna srpska dizajnerka, popularna blogerka i wannabe star, na engleskom je opljuvala Srbe kao neradnike. Tekst je iskoriscen od jednog portala koji je pravio kolaž o radnim navikama raznih naroda. Ok, za nafurano riboliko {u smislu intelekta} zensko stvorenje nije iznenadjenje da bude mediokritet i pise gluposti.
Vise mi je fascinanto sto Veliki Vodja, covek koji osvaja preko 50% na izborima, daje sebi za pravo da vredja gradjane Srbije i ruga se njihovoj patnji kad ih naziva neradnicima i zali sto ne vlada nekim germanskim narodom. Ok, kapiram da politicari Srbije nemaju iole savesti, pijeteta i sposobnosti da izadju iz samoobmane, ali stvarno hajde da vidimo koliko su Srbi zaista neradnici.

Na ovo pitanje kompetentni smo da govorimo mi iz dijaspore, kao i oni koji su bili na privremenom radu u inostranstvu. Takodje, menadzeri stranih kompanija u Srbiji.

Kao srednjoskolac i student u Srbiji radio sam ni sam ne znam koliko fizickih i intelektualnih poslova. Odmah po diplomiranju zaposlio sam se u izvesnoj beogradskoj firmi u struci, dok posle 7 meseci nisam dobio priliku i zapalio za Ameriku. Dakle, ne samo posmatrajuci roditelje vec i na licnom iskustvu osetio sam kako i koliko se radi u SRB. Moj zakljucak je da se u Srbiji ne samo duze i vise radi, vec su uslovi rada toliko stresni da kuci dodjes bez grama ne samo energije vec i osecaja da si ljudsko bice. O uslovima rada, šefovima, mobingu i mikroskopskim platama necu da pricam na ovoj temi, ali na radni ucinak i volju to poprilicno utice.
Da, tacno je da u Americi mnogi rade 2 posla. Ali od pada socijalizma rade i u Srbiji. Pa svaki drugi Srbin ima svoju bastu ili nesto preprodaje. Tezgari i dovija se da izgura mesec.
U Americi ti ne treba drugi posao ako ne zelis svake godine nova kola, a svake pete novu kucu. U Srbiji ti treba drugi posao da bi uopste preziveo.

Ovde na zapadu su srpski radnici {fizicki i intelektualni} dosta cenjeni. Zar bi bili da su onakvi kako ih Vucic opisuje?

Voleo bih za kraj da vam ispricam moja 2 najupecatljivija utiska otkako sam ovde. Prvi je da u rad utrosim manje energije i vremena nego u Srbiji, a taj rad je daleko efektivniji. Drugi je da mi stalno govore hvala i daju pohvale cak i za nesto sto, po meni, nije vredno otvaranju usta. U Usa je to pravilo koje ti daje vetar u ledja. U Srbiji vam šef nikada nece reci hvala ako uradite nesto dobro, jer to se podrazumeva, ali ce stalno histeeisati i na najmanju glupost.

Da li vas vredja kad vas u Srbiji jedan neradnik i manipulant lazno optuzuje za nerad, dok skapavate kao konji u uzasnim radnim uslovima? Gde su vam sindikati, NVO, opozicione stranke? Da Tramp optuzi Amerikance da su lenji i da bi voleo da vlada nekim drugim narodom, bio bi ipicmentovan u ekspresnom roku.


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Одлично написано.
 
Vredja inteligenciju kada bilo koja povlascena osoba koja nema dva dana rada kao obicna osoba u ovoj zemlji komentarise ljude koji se u jezivim uslovima sa malim platama bore da prezive.
Ne zanima me politika uopste.Obican covek u Srbiji gine da prezivi i nema nista.Obican covek u Srbiji nakon 30+ godina rada nema nista.Kako je preko?
Ne velicam inostranstvo uopste ali tamo obican radnik moze da tuzi firmu ako je zakinut i kad dobije presudu dobija pare.Ovde obican covek tuzi firmu,dobije presudu a pare nikad.

Običan čovek u Srbiji mahom ima nekakav krov nad glavom iako ima malu platu.Ja pak bez obzira što su mi primanja velika
kada bi imao kojekakvu kuću bio bi "buržuj" ovako i posle 20 godina ja sam kirajđžija. U svakoj državi postoji nešto dobro
ili nije baš po ukusu.Nije izvodljivo da imate baš sve,mora nešto i da se trpi.
 
Mene kao Srbina ne samo da vređa to kako predsednik Srbije elokventno i prekriveno vređa Srbe... vređa me sama činjenica da je ludak dospeo na mesto predsednika.

Ali shvatam da sam zapravo deo društva koji je marginalizovano.

Kod nas je sve zamenjeno. Gore dole. Ono što je dobro je proglašeno lošim i obratno.

Onda počinješ da se osećaš otuđeno od svoje države i svog naroda... jer se ne možeš positovetiti sa narodom koji je izglasao potvrđenog neradnika, lažova, licemera i pomahnitalog ludaka na mesto predsednika.

Nešto tu nije u redu. Neko je ovde lud, ili je taj narod poludeo pa za svoje vođe bira ludake, ili smo mi ludi pa mislimo da je vođa lud.

A najpre će biti da su nas političari, ove postkomunističke vođe toliko izludele i izmanipulisale da više ne znamo ni da li smo pošli ili smo došli... sad je sve samo čuti jer može biti i gore.

Privreda u Srbiji se svodi na izrabljivanje radne snage. Ko bolje iskoristi radnika taj je bolji preduzetnik u Srbiji, ili kako kažu privatnik. On je kažu privatnik. Smanjio radnicima odmor sa 15 na 5 minuta. Dovoljno im je i 5 minuta. Ni to nisu zaslužili.

U Srbiji je opasno biti žena... zato što možeš da zatrudniš, a muko moja ako privatnik dobije trudnicu pa mora da je finansira. Zato oni imaju seriju pitanja za mlade devojke, da li je u vezi, da li planira porodicu... ako planira poroduci nema posla za nju. Žena koja plarnia porodicu u Srbiji može da očekuje otkaz... momentalni.

Najbolje u Srbiji biti političar... to su svi političari u poslednjih 30 godina potvrdili nebrojano mnogo puta. Kod nas je lestvica, odnosno hijerarhija društva ide nekako ovako: na vrhu su političari i tajkuni. Oni su najbogatiji i najuticajniji. Najbolje je biti političar, ništa ne radiš a sve imaš. Zatim ispod političara i velikih "biznismena" (tajkuna) idu kriminalci, sve vrste kriminala su uključene, dakle zelenaši, narkodileri, razbojnici i lopovi, e tek onda idu regularni, legalni poslovi, ono što se zove radnička klasa. Radnička klasa je uglavnom porobljena u Srbiji od strane vrha piramide, a tu su u Srbiji krimosi i tajkuni, a na dnu piramide su fakultetski obrazovani ljudi, oni su robovi sa diplomama. Obrazovani ljudi najgore prolaze u Srbiji.
 
Pre izvesnog vremena krajnje nebitna srpska dizajnerka, popularna blogerka i wannabe star, na engleskom je opljuvala Srbe kao neradnike. Tekst je iskoriscen od jednog portala koji je pravio kolaž o radnim navikama raznih naroda. Ok, za nafurano riboliko {u smislu intelekta} zensko stvorenje nije iznenadjenje da bude mediokritet i pise gluposti.

Ne znamo o čemu se radi.

Može link?
 

Back
Top