Jens Modvig: Srbija prekršila Konvenciju protiv torture

комшија

Stara legenda
Poruka
91.666
ВУЧИЋЕВ РЕЖИМ СЕ МОРА СУОЧИТИ СА ОСУДОМ МЕЂУНАРОДНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ ЗБОГ ИСПОРУКЕ ЏЕВДЕТА АЈАЗА ТУРСКОЈ!








http://rs.n1info.com/a352816/Vesti/Vesti/Jens-Modvig-Srbija-prekrsila-Konvenciju-protiv-torture.html

Jens Modvig: Srbija prekršila Konvenciju protiv torture

2017-09-19T184019Z_1106144321_HP1ED9J1FV6UN_RTRMADP_3_UN-ASSEMBLY-TURKEY.JPG


Srbija je prekršila Konvenciju Ujedinjenih nacija protiv torture isporučivanjem turskog državljanina, funkcionera Partije Slobode Kurdistana, Dževdeta Ajaza Turskoj, izjavio je za RSE Jens Modvig, predsedavajući Komiteta Ujednjenih nacija protiv torture i direktor Instituta protiv torture Danske.

Ajaz je u Turskoj osuđen na 15 godina zatvora zbog "rušenja ustavnog poretka". Srpski sudovi su odbili njegov zahtev za azil, a u ponedeljak, 25. decembra je na osnovu odluke ministarke pravde Nele Kuburović isporučen Turskoj.

"Mislim da taj potez izuzetno zabrinjava zbog toga što je ovde u pitanju slučaj osobe koja je tražila zaštitu UN Komiteta protiv torture i te mere zaštite su ignorisane od strane države Srbije i ta osoba je isporučena samom izvoru torture. Mislim da je to krajnje zabrinjavajuće", kazao je Modvig za RSE.
 
Нама наши потписи на међународним документима никада ништа нису значили осим када је реч о резолуцији 1244 и Дејтону. Све остало за нас и не постоји и кршимо и чешће него што мислимо уз мудро примећивање да то раде и Турци, Руси, Амери и Енглези, па што је дозвољено њима, дозвољено је и шаци јада која се Србима зове.
 
Ништа м иније јасно, изручисмо толике наше људе у Хаг, а сада је проблем што смо турског држављанина изручили Турској.

Изручења у Хаг су била међународна обавеза, ово је политичка одлука увлачења у султанско дупе.
 
Нама наши потписи на међународним документима никада ништа нису значили осим када је реч о резолуцији 1244 и Дејтону. Све остало за нас и не постоји и кршимо и чешће него што мислимо уз мудро примећивање да то раде и Турци, Руси, Амери и Енглези, па што је дозвољено њима, дозвољено је и шаци јада која се Србима зове.

Ne baljezgaj.. Videli smo kako su postovali rezoluciju 1244 :roll:
Dejton postuju samo kada RS zapreti nezavisnoscu, a kada bosnjaci hoce da besne okolo, onda se prave slepi na dejton..
 
Хаха, ти мене зајебаваш, међународна обавеза хаха

Тај трибунал је основао Савет безбедности, са две једногласне резолуције. Да, то је била наша међународна обавеза. То што нам се не допада је друга ствар. О Хагу мислим лоше као и ти.
 
Ukidaju stanarsko pravo pripadnicima srpske nacionalnosti u Hrvatskoj, i uskracuju pravo Srbima da budu normalna nacionalna manjima u Albaniji.

Ko je kad o tome pricao iz UN?

Па о томе се једино пред УН и говори. Много више треба критиковати лицемерје ЕУ по том питању и њихово срамно ћутање.
 
Тај трибунал је основао Савет безбедности, са две једногласне резолуције. Да, то је била наша међународна обавеза. То што нам се не допада је друга ствар. О Хагу мислим лоше као и ти.

Па шта би с изручењем оних радикала?
 
Па шта би с изручењем оних радикала?

Видећемо. Можда ту и прогледају кроз прсте али ми се чини да та прича није готова. Уосталом ни Шешељево пуштање нису чиста посла и ко зна шта се крије иза тога.
 
Хаха, ти мене зајебаваш, међународна обавеза хаха

Наравно, то је међународна обавеза коју је преузео Слободан Милошевић потписом на анекс Дејтонског уговора. Да то Милошевић није потписао, не би било трибунала за бившу Југославију, нити испоручивања, већ би се ратним злочинцима судило овде.
Касније је Коштуница направио Закон о сарадњу са Хашким трибуналом, и то је његова пропаганда представила као "патриотски потез" што је будалаштина. Закон о сарадњи са Хашким трибуналом није био неопходан, јер је преузета међународна обавеза увек изнад домаћег законодавства. Чак шта више, Законом о сарадњи, Коштуница је обавезао Републику Србију да 100% сарађује са Трибуналом, што значи и предају свих поверљивих докумената које је Трибунал тражио као доказни материјал, а не само да испоручи траженог злочинца како је било предвиђено по преузетој обавези из горе поменутог анекса.
 
Poslednja izmena:
Видећемо. Можда ту и прогледају кроз прсте али ми се чини да та прича није готова. Уосталом ни Шешељево пуштање нису чиста посла и ко зна шта се крије иза тога.

Шешеља су пустили да би нападао режим тј да одвуче део радикалског гласачког тела, и да тиме власт СНС не достигне ове димензије. Нису могли претпоставити да је Шешељ толики смрад па да ће се нагоди са онима који су молили бога да умре у Шевенингену.
Да није тако, Шешељ "који је победио Хаг" се не би плашио да оде на изрицање другостепене тј коначне пресуде.
 
Poslednja izmena:
Изручења у Хаг су била међународна обавеза, ово је политичка одлука увлачења у султанско дупе.

Ako je osoba pravosnažno osuđena zbog protivpravne delatnosti, nalazi se na interpolovoj poternici ili zbog potpisivanja kakvih bilateralnih sporazuma sa Turskom koji imaju veze sa isporučivanjem kriminalaca i osoba koje podrivaju ustavni poredak, u tom slučaju ne vidim problem zašto je neko izručen drugoj zemlji a pri tom je i državljanin te zemlje.
Osobe koje su izručene "Haškom sudu" su bile samo OSUMNJIČENE i nisu bile osuđene (cilj i nije bio osuditi pojedinca već narod) te ne ogu u istu ravan sa pravosnažno osuđeniom pojedincu.
 

Back
Top