Batalimo politiku-kako da pomognemo Srbiji

Neozbiljnih komentara će uvek biti, njih treba ignorisati. Treba razmenjivati ideje a ne prepucavati se i za sve kriviti vlast na kraju krajeva mi smo ih tu postavili.

- - - - - - - - - -



Ideje su dobre samo da dodam vezano za subvencije, važnije je od subvencija seljaku obezbediti plasman i sigurnu naplatu za njegov proizvod. Da Država putem carina zaštiti domaćeg seljaka od jeftine nekvalitetne hrane sa zapada.

Ovo je već domaćinski i takve stvari prilično mi se sviđaju.Ima tu još puno stvari što može da se predloži.Za Državu već je teško ispraviti sitne stvari a još teže ispravljati krupne stvari.
Ja sam više šta se može ali bez Države već svaki pojedinac šta može.
 
Ovo je već domaćinski i takve stvari prilično mi se sviđaju.Ima tu još puno stvari što može da se predloži.Za Državu već je teško ispraviti sitne stvari a još teže ispravljati krupne stvari.
Ja sam više šta se može ali bez Države već svaki pojedinac šta može.

Treba malog proizvođača povezati direktno sa potrošačem tako će moći da ostvari naj bolju cenu za svoj prizvod a ne preko trgovinskih lanaca koji prvo ucene za cenu a onda plate psle 180 dana.
 
Treba malog proizvođača povezati direktno sa potrošačem tako će moći da ostvari naj bolju cenu za svoj prizvod a ne preko trgovinskih lanaca koji prvo ucene za cenu a onda plate psle 180 dana.

Ovo se apsolutno slažem i imam prilično iskustva u tome.Nažalost jako je teško naći nekog ko zna i hoće da radi.Ne sećam se tačno jedan je bio u Srbiji
i popravljao BMV za samo 500 franaka a ista ta popravka košta 4 puta po toliko u CH.Meni je trebalo nešto od drveta super urađeno u Srbiji za 10 evrića
ovdi isti poso imao sam pismenu ponudu 70 franaka.Plaćanje nije problem jer mahom je ovdi puno skuplje ali šta obećaju ljudi to i urade tog dana kada su
su obećali.Baš danas sam slučajno ispratio čoveka na autobus i svojim ušima čuo da će ga uzeti čovek ko je za to zadužen ali kaže nije imao vreme da
ga uzme.Dakle đžabe obećanje ako ljudi nisu od reči i nikakve veze to nema sa parama.Navikli ljudi i posle se čude zašto su im plate male.
 
Do investitora preko mreže
S. BULATOVIĆ | 28. decembar 2017. 22:02 | Komentara: 0

U našoj zemlji osnovana prva platforma za grupno finansiranje poslovnih ideja. Namera da se podstaknu obični ljudi da budu hrabriji u sopstvenom biznisu

Zašto nema takvih tema više? Pokrenimo akciju kako pomoći Srbiji-ujedno pomažemo sebi našoj familiji,prijateljima i komšijama.Poštovani forumaši nemamo ništa od toga šta radi Kim,ovaj onaj.Da vas vidim na delu ko voli Srbiju.


Da li si ti znao da postoji rec Utopija?

Moglo bi da se pomogne Srbiji da u njoj ne zive Srbi i da na vlasti u Srbiji nisu oni koje su izabrali Srbi.
 
Da li si ti znao da postoji rec Utopija?

Moglo bi da se pomogne Srbiji da u njoj ne zive Srbi i da na vlasti u Srbiji nisu oni koje su izabrali Srbi.

Dobro bre dokle s ta autošovinistička proseravanja?

A da sam ja napiso da su za sve krivi Cigani banovali bi me zbog širenja mržnje i rasizma .

U Srbiji da žive samo Srbi, Srbija bi bila rajska zemlja, ovako, koga sve hrani i tetoši, još je i dobra situacija .

Da su Srbi izabrali ove što vladaju, nisu, postavio ih je zapadni gazda.

Daklem, Srbiji pomoći nema dokle god ne prestane da se umiljava osvedočenim neprijateljima i tuži ih sve pred međunarodnim sudom, al ne ovim sad što kroji kapupo njihovim standardima, nego nekom sastavljenom od Kineza, Rusa i Indijaca.

Sve u svemu, samo od dosuđenih, a neisplaćenih odšteta Srbi bi mogli da izgrade Srbiju nalik na one fore sa letećim automobilima iz naučnofantastičnog fima Peti Element.
 
Ja slušo nekidan radio emisiju u kojoj jedan pametan čovek kaže kako prvo treba napraviti internet oglasnu tablu- ZID SRAMA

Na toj tabli ljudi bi mogli da postavljaju slike bitangi i ološa sa opisima i razlozima .

Tako se nikad ne bi desilo da nam na položajima budu deca i unuci bitangi i ološa.

Dobro bi došlo i mladima kad se žene i udaju, da može da se proveri dal su iz banditske familije il potiču od čestitih ljudi.

To bi po mom mišljenju bila velika pomoć Srbiji.

Sliku im stavis na zid srama a njih uza zid pa rafal...moze,moze.
 
Dobro bre dokle s ta autošovinistička proseravanja?

A da sam ja napiso da su za sve krivi Cigani banovali bi me zbog širenja mržnje i rasizma .

U Srbiji da žive samo Srbi, Srbija bi bila rajska zemlja, ovako, koga sve hrani i tetoši, još je i dobra situacija .

Da su Srbi izabrali ove što vladaju, nisu, postavio ih je zapadni gazda.

Daklem, Srbiji pomoći nema dokle god ne prestane da se umiljava osvedočenim neprijateljima i tuži ih sve pred međunarodnim sudom, al ne ovim sad što kroji kapupo njihovim standardima, nego nekom sastavljenom od Kineza, Rusa i Indijaca.

Sve u svemu, samo od dosuđenih, a neisplaćenih odšteta Srbi bi mogli da izgrade Srbiju nalik na one fore sa letećim automobilima iz naučnofantastičnog fima Peti Element.

Za mene su svi građani Srbije isti, razlika postoji samo u tome, ko poštuje i voli zemlju u kojoj živi a ko ne. Bez obzira na nacionalnu i versku pripadnost. Mi smo sada tako mali i ekonomski ne samostalni da bez nekog velikog da nam čuva leđa ne možemo. Dogod nam neko čuva leđa taj posredno i rukovodi. Ako budemo čekali da nekog tužimo i živimo od naplaćene odšte, svi ćemo skapati od gladi. Moramo se okrenuti sebi jer ako sami sebi ne pomognemo neće niko. Što se tiče vlasti da možeš da biraš koga bi postavio, naravno sa obratloženjem.
 
Za mene su svi građani Srbije isti, razlika postoji samo u tome, ko poštuje i voli zemlju u kojoj živi a ko ne. Bez obzira na nacionalnu i versku pripadnost. Mi smo sada tako mali i ekonomski ne samostalni da bez nekog velikog da nam čuva leđa ne možemo. Dogod nam neko čuva leđa taj posredno i rukovodi. Ako budemo čekali da nekog tužimo i živimo od naplaćene odšte, svi ćemo skapati od gladi. Moramo se okrenuti sebi jer ako sami sebi ne pomognemo neće niko. Što se tiče vlasti da možeš da biraš koga bi postavio, naravno sa obratloženjem.

Исти мало јуче.

У Србији имаш две касте.
Једна каста су мрави којима ће ускоро да буде потребна лиценца за дисање, пошто воду одавно морају да плаћају.
Друга каста су цврчци, крпељи и пантљичаре за чија су права забринути сви ови што су нас отоич бомбардовали од силне бриге.

Мисим, мого бих сад ту да елаборирам, ал ценим ком не треба , чему елаборирати, а ком треба џаба је.
 
То морамо се окренути себи итд значи управо оно што сам и казо. Ако мислиш да ти коњ остане жив и вуче негде приоритет је очистити га од бува и пијавица, крпеља и пантљичара.
После иде добро га окупати и наранити, атек онда може да рже и гицка се.
 
1.Da se subvencionišu poljoprivredna gazdinstva sa manje od deset hektara po članu gazdinstva u iznosu republičkog minimalca + besplatno lečenje( ne zdravstveno osiguranje nego lečenje) za porodice sa troje i više dece.
Sredstva obezbediti tako što će biti ukinuto subvencionisanje velikim gazdinstvima, plus ...
2.....reformisanjem penzijskog sistema tako da najniža penzija ne bude niža od minimalca, a najviša da ne prelazi republički prosek.
3.Ukinuti vojvođanske paralelne institucije- trutovsku košnicu.

ТО комшо. Мисли ми преписујеш.
 
Prvo opsta kampanja vaspitavanja naroda.
A posle dolazi sve samo od sebe.

Зид срама као први корак.

Да на њему стоје слике и фајл за сваког становника Србије од кад постоје матични бројеви.

Да сваком стоји где је рођен ко су му родитељи какви су били, да ли су саучествовали у криминалу, да ли су били припадници или подржаваоци удруженог злочиначког подухвата против Срба.

На крају, као кључно и најважније, да сe уведе демократија, ал само за лица која су способна да се старају о себи.
Издржавана лица не би смела да имају прилику да гласају.

Дакле да на изборе може да изађе само неко ко је уредно платио порез и ко је војни обвезник без криминалног досијеа.
Такви људи међ собом да се групишу по месним заједницама и на 1000 гласача да изаберу 10 посланика за скупштину општине у којој се ради без плате.
Тамо тих 10 са себи сличнима да изаберу испред сваке општине по 10 за скупштину округа на којој ће бити изабран један за Народну Скупштину, а тог једног да шаљу свесног да у било ком тренутку мандата може да буде опозван ако се састану они који су га послали незадовољни његовим радом.

Таква скупштина би могла да изведе Србију на домаћински пут.
 
Poslednja izmena:
B-JJhSMCcAIdVmZ.jpg
 
Za mene su svi građani Srbije isti, razlika postoji samo u tome, ko poštuje i voli zemlju u kojoj živi a ko ne. Bez obzira na nacionalnu i versku pripadnost. Mi smo sada tako mali i ekonomski ne samostalni da bez nekog velikog da nam čuva leđa ne možemo. Dogod nam neko čuva leđa taj posredno i rukovodi. Ako budemo čekali da nekog tužimo i živimo od naplaćene odšte, svi ćemo skapati od gladi. Moramo se okrenuti sebi jer ako sami sebi ne pomognemo neće niko. Što se tiče vlasti da možeš da biraš koga bi postavio, naravno sa obratloženjem.

Švajcarska je negde polovina Srbije i imaju negde oko 150 nacija dakle i takozvane "cigane" i koliko sam ja upućen nema nekih problema kada je nacionalizam u pitanju.
Čak šta više jedan gazda je reko jednoj Švajcarki da "više voli jednog dobrog stranca nego tri loša Švajcarca" Ja sam mišljenja treba gledati šta drugi rade i prepisati ono
što je najbolje ali pod obavezno biti realan a nikako ne gledati samo svoje interese i prepisivati sam što mi lično koristi već i nešto što koristi celom društvu.
 
Зид срама као први корак.

Да на њему стоје слике и фајл за сваког становника Србије од кад постоје матични бројеви.

Да сваком стоји где је рођен ко су му родитељи какви су били, да ли су саучествовали у криминалу, да ли су били припадници или подржаваоци удруженог злочиначког подухвата против Срба.

На крају, као кључно и најважније, да сe уведе демократија, ал само за лица која су способна да се старају о себи.
Издржавана лица не би смела да имају прилику да гласају.

Дакле да на изборе може да изађе само неко ко је уредно платио порез и ко је војни обвезник без криминалног досијеа.
Такви људи међ собом да се групишу по месним заједницама и на 1000 гласача да изаберу 10 посланика за скупштину општине у којој се ради без плате.
Тамо тих 10 са себи сличнима да изаберу испред сваке општине по 10 за скупштину округа на којој ће бити изабран један за Народну Скупштину, а тог једног да шаљу свесног да у било ком тренутку мандата може да буде опозван ако се састану они који су га послали незадовољни његовим радом.

Таква скупштина би могла да изведе Србију на домаћински пут.

Tu bi dodao i primaoce socijalne pomoći, dečijeg dodatka i naknade sa biroa
 
Švajcarska je negde polovina Srbije i imaju negde oko 150 nacija dakle i takozvane "cigane" i koliko sam ja upućen nema nekih problema kada je nacionalizam u pitanju.
Čak šta više jedan gazda je reko jednoj Švajcarki da "više voli jednog dobrog stranca nego tri loša Švajcarca" Ja sam mišljenja treba gledati šta drugi rade i prepisati ono
što je najbolje ali pod obavezno biti realan a nikako ne gledati samo svoje interese i prepisivati sam što mi lično koristi već i nešto što koristi celom društvu.

Treba apelovati na ljude da ne prodaju zemlju strancima jer pare će se potrošiti a zemlja uvek može da donese prihod i samo nam je još ona ostala.
 
Ovako

1. vratite se iz dijaspore da zivite radite i stvarate u Srbiji
2. Otvorite neki biznis, najbolje proizvodnju ili prodaju usluga u inostranstvu
3. Zaposlite ljude
4. Napravite 4-5-6 dece. 4 je minimum

Samo tako Srbija i Srbi mogu da imaju prosperitet.

Kao prvo nekadašnji rodoljubi prilično izumreli ovde a ostali su pri putu.
Za prodaju i usluga po inostranstvu i zapošljavanje ljudi potrebna je radna snaga
a toga u Srbiji slabo ima i ako nešto ima njih treba gestapo da traži.Takođe ljudi
koji su imali prilično dece takođe su izumreli kao naprimer Lozan.Njegova logika
bila je svako će si nađe svoj put.Takvi ne postoje više.
 
Kao prvo nekadašnji rodoljubi prilično izumreli ovde a ostali su pri putu.
Za prodaju i usluga po inostranstvu i zapošljavanje ljudi potrebna je radna snaga
a toga u Srbiji slabo ima i ako nešto ima njih treba gestapo da traži.Takođe ljudi
koji su imali prilično dece takođe su izumreli kao naprimer Lozan.Njegova logika
bila je svako će si nađe svoj put.Takvi ne postoje više.

Zašto bi se neko na silu vratio, za to treba da se stvori povoljna klima. Dijaspora može drugačije da pomogne da kupuje Srpske proizvode ako ima gde. Treba stimulisati rađanje dece, naprimer za četvrto dete majci doživotna penzija u iznosu od 1000e pod uslovom da do tada nisu bili korisnici socijalne pomoći, dečijeg dodatka i da nema evidentirano nasilje u porodici. Trebaju nam normalna pokoljenja. Kvalitetna radna snaga u Srbiji je trenutno deficit, ljudi su ovih zadnjih 25 god izgubili radne navike " Nemožeš me ti tako malo platiti koliko ja mogu malo raditi" a to je bila tekovina socijalizma jer je uvek bilo zaposlenih više nego što je trebalo i moglo je da se zabušava. To je sad ostalo samo u državnim preduzećima.
 
Zašto bi se neko na silu vratio, za to treba da se stvori povoljna klima. Dijaspora može drugačije da pomogne da kupuje Srpske proizvode ako ima gde. Treba stimulisati rađanje dece, naprimer za četvrto dete majci doživotna penzija u iznosu od 1000e pod uslovom da do tada nisu bili korisnici socijalne pomoći, dečijeg dodatka i da nema evidentirano nasilje u porodici. Trebaju nam normalna pokoljenja. Kvalitetna radna snaga u Srbiji je trenutno deficit, ljudi su ovih zadnjih 25 god izgubili radne navike " Nemožeš me ti tako malo platiti koliko ja mogu malo raditi" a to je bila tekovina socijalizma jer je uvek bilo zaposlenih više nego što je trebalo i moglo je da se zabušava. To je sad ostalo samo u državnim preduzećima.

Delimično je tačno ali niste baš potpuno u pravu.Šene sa decom takođe su neki potencijal iako sede kući i čuvaju decu.Da bi dijaspora mogla da kupuje Srpske proizvode
ili Srpske usluge to bi bilo dobro nažalost to treba država da odobri.Čak i socijalizam nije zabranjivao da se dijaspori pružaju usluge jer to lično znam,to je kasnije zabranjeno
 
Kao prvo nekadašnji rodoljubi prilično izumreli ovde a ostali su pri putu.
Za prodaju i usluga po inostranstvu i zapošljavanje ljudi potrebna je radna snaga
a toga u Srbiji slabo ima i ako nešto ima njih treba gestapo da traži.Takođe ljudi
koji su imali prilično dece takođe su izumreli kao naprimer Lozan.Njegova logika
bila je svako će si nađe svoj put.Takvi ne postoje više.

Pa zasto si onda otvorio temu?
 
Delimično je tačno ali niste baš potpuno u pravu.Šene sa decom takođe su neki potencijal iako sede kući i čuvaju decu.Da bi dijaspora mogla da kupuje Srpske proizvode
ili Srpske usluge to bi bilo dobro nažalost to treba država da odobri.Čak i socijalizam nije zabranjivao da se dijaspori pružaju usluge jer to lično znam,to je kasnije zabranjeno

Kod kupovine proizvoda i usluga mi nešto nije jasno, u čemu je problem. Turci iako nisu u EU imaju svoje prodavnice, kako to njima uspeva a imamo isti status po pitanju članstva u EU.
 
Kod kupovine proizvoda i usluga mi nešto nije jasno, u čemu je problem. Turci iako nisu u EU imaju svoje prodavnice, kako to njima uspeva a imamo isti status po pitanju članstva u EU.

Mogu samo da pokušam da Vam objasnim svoje iskustvo a shvatite kako volite.Uzmimo nešto sitno lično sam naručivao neke knjige i objašnjeno mi je
da im treba 7-8 papira da bi mi poslali tako da to ne rade.Za vreme Tita nisam imao taj problem kada sam naručio knjigu ja sam je dobio.Kada sam
želeo da otvorim devizni račun ja sam napisao pismo poslali mi broj i ja im poslao pare a oni mi samo poslali izveštaj da su dobili pare. Svratite u
banku i pitajte ih jel to izvodljivo u današnje vreme.Imam još puno primera a ovo sa Turcima slučajno mi je neki delić poznat.Kolega sa posla išo
je u tursku avijonom za neke sitne pare i pokazao mi da je kupio neku jaknu za sitne pare.Ja pitao kako je moguće da karta samo toliko košta?
Ovako mi je kolega objasnio: Karta je tako jevtina jer se avijon na taj način napuni jer jedan deo plaća država,jedan deo trgovci i kada dođeš tamo
onda je to prodavnica do prodavnice i svi nude nekakvu robu tako da nešto kupiš i isplati im se.
 

Back
Top