ne umem konfigurisati Wifi prijemnik

Poruka
3.738
pozz ljudovi

uzeo sam TP-LINK TL-WR741ND V4.22
u nameri da ga koristim samo kao wifi prijemnik. da prima wifi i salje ga preko ethernet kabla u kompjuter. ne mogu nikako da nadjem drajver,kao ni softver koji bi pretrazivao bezicne mreze okolo. sa TP-LINK sajta sam skidao neke softvere,probao sam verziju V5 i V4,V5 mi trazi username i pass,a V4 mi staje na kraju instalacije,izbacuje neke poruke. pod sekcijom V4.2 nema nista,nije mi jasno...a moja verzija je 4.22,ovaj sajt je izgleda debilan i nema prave podatke koji trebaju.

evo sajta



http://www.tp-link.com/us/download/TL-WR741ND_V4.html
 
mislim da to nije to. ja samo trazim drajver za ovaj ruter. to jest,softver gde lepo treba da se ulogujem na 192.168.0.1 ili tako nesto. V4 softver koji sam skinuo nece da zavrsi instalaciju. povezao sam WAN port na ruteru sa LAN portom na kompjuteru i pokusavam da instaliram ruter. mozda cak i nesto pogresno radim,do sad nisam imao Wifi ruter niti koristio Wifi na racunaru. nameravam da primam Wifi sa telefona i prenosim ga u kompjuter na ovaj nacin.

Untitled.jpg
 
PC povezi sa LAN, a WAN ide u modem.
Mada, ako sam dobro razumeo, ti ni nemas modem?

Ti hoces net sa telefona da koristis na kompu ili?
Ne znam koliko ce to biti izvodljivo, ako zelis da hvatas neciji wifi preko telefona, a onda to da saljes na tvoju pristupnu tacku (ako ti je to bila namera, nisam siguran da sam te razumeo sta zelis da uradis), jer telefon moze da bude autentikovan sa samo jednom pristupnom tackom u jednom trenutku.

Ako te ne mrzi, malo detaljnije objasni kako si planirao da koristis telefon i kompjuter, da razmislim kako bi to moglo da se sklepa :)

Pise da ne moze da kontaktira DHCP server, koji je najverovatnije i pokrenut, ali ne osluskuje na interfejsu WAN, vec samo na LAN/WLAN.
U podesavanjima firewall-a na routeru je podeseno da odbija saobracaj koji iz WAN interfejsa dolazi na port na kojem osluskuje DHCP.
 
Poslednja izmena:
Evo u pravu ste,ja sam gurao kabl u WAN port na ruteru,a trebalo je u LAN. Kontaktirao sam sinoc TP-LINK pa mi objasnili. Nema nikakve instalacije izgleda,podesavanja rutera se otvaraju u browseru,nego sad imam drugi problem. Tako je,hocu ovim ruterom da nadjem telefon koji emituje 4G Wifi signal oko sebe,na taj nacin da dobijem net na kompu preko telefona. Imam Huawei Y6,sve radi kad se neki drugi telefon zakaci za njega,ali kompjuter za sad nece da radi. Sta se dogadja? Dogadja se da ja ruterom pronadjem telefon i povezem se na net,medjutim nema neta,nema protoka. Vrsta konekcije koju mi pravi na racunaru je local area connection,diagnose opcija bas nista ne nalazi,nikakav problem. Pretraga Wifi mreza u ruteru se radi klikom na "Survey" dugme i odmah mi nadje telefon. Na telefonu pise "jedan uredjaj je zakacen",sve je odobreno i nema lozinke itd... Sta sad da radim,ko zna...:(

Untitled.jpg


534545.jpg
 
Poslednja izmena:
mislim da to nije to. ja samo trazim drajver za ovaj ruter. to jest,softver gde lepo treba da se ulogujem na 192.168.0.1 ili tako nesto. V4 softver koji sam skinuo nece da zavrsi instalaciju. povezao sam WAN port na ruteru sa LAN portom na kompjuteru i pokusavam da instaliram ruter. mozda cak i nesto pogresno radim,do sad nisam imao Wifi ruter niti koristio Wifi na racunaru. nameravam da primam Wifi sa telefona i prenosim ga u kompjuter na ovaj nacin.

Pogledajte prilog 468753
a zašto si ti uopšte kupio wifi ruter?
svi moderni telefoni sa androidom rade tethering tj. sa android telefona se šeruje internet usb kablom na računar
 

Back
Top