Strelac

Evo meni jednog Strelca smekera (iako je star ko Biblija :mrgreen:)

Don Johnson

Strelac/Devica, Mars i Saturn u 1, Mesec u Skorpiji, Venera i Jupiter u Vodoliji, Merkur u Jarcu

Interesantno je da uvek glumi pajkane i negativce(Mars i Saturn u 1)

don-johnson_a-G-5250753-13198926.jpg
 
U suštini ja mislim da je u redu za Strelca karakteristično naglasiti sledeće pozicije

Asc Strelac
Sunce Strelac
Mesec Strelac
Stelijum Strelac
MC Strelac

Za ljude koji su karakteristični Strelčevi po izgledu treba gledati Asc u Strelcu, a ne poziciju Sunca.
Za karakter Strelca treba gledati Stelijum u Strelcu (min 4 planete u Strelcu). (npr ja sam tipičan Strelac jer mi se sve sjatilo oko Sunca u Strelcu)
Za percepciju o Muzici Strelca definitivno treba gledati Neptun i Mesec u Strelcu.

Sunce u astrologiji ne igra presudnu ulogu, a proširenje jeste osnovni i glavni princip Strelca, pa je pomalo i komično (Strelac) da se raspravlja o tome u temi o Strelcu. :)

Sveobuhvatno je takođe princip i osnovna Strelca, tako da i to ima smisla za temu o Strelcu.

Fortuna i S. Čvor u Strelcu ne igraju bitne uloge u osnovi karaktera osobe, kao ni fiksne zvezde, ali Asc, Mesec, MC kao i Stelijum svakako igraju bitne uloge. Sunce igra ulogu vitalnosti, ali ono je samo jedan maleni deo natalne karte.
 
Ja gledam kroz prizmu Sunce/Asc/Mesec, pa ako neko ima i Asc i Mesec u jednom znaku dobija poprilicno karakteristika od tog znaka.
Ali tema jeste u sustini o (Suncu) u Strelcu.
 
Ja gledam kroz prizmu Sunce/Asc/Mesec, pa ako neko ima i Asc i Mesec u jednom znaku dobija poprilicno karakteristika od tog znaka.
Ali tema jeste u sustini o (Suncu) u Strelcu.

Jeste, većina tema se upravo tiču isključivo Sunca u znakovima. Siguran sam da astrolozima ovo sigurno smeta, ali šta se tu može :)

Možda bi bilo bolje da držimo jednostavno sve, a da ozbiljnije stvari držimo u profesionalnom delu...
 
Gledao sam davno film...ali ovde je najbolje gledati kartu onog ko je "mozak",primarni kreator, idejni tvorac ovog filma,jer je od njegovog kreativnog bića sve počelo,on ga je napravio...a to je reziser i scenarista filma Richard Kelly

karta:

https://www.astrotheme.com/astrology/Richard_Kelly

sa wikipedije:

Дони Дарко је интелигентан, али психички нестабилан тинејџер, који се са ужитком супротставља ауторитетима и не крије презир према већини својих вршњака.(mars u vodoliji,njegov vladar uran u skorpiji)

Једне вечери, Донија посећује монструозни "зец" Френк
Vladari marsa (Donnija) su :
•uran u skopriji -monstrum u ljudskom obličju
•saturn u trigonu sa merkurom-nosi masku lobanje sa zečijim ušima

Mostrum Frenk kojeg једино Donnie može da vidi,njega obavjestava da će za 28 dana biti smak svijeta.
( Vladar marsa(donnie,broj osam) je uran u skorpiji (8) u konjukciji s mjesecom (2))


По повратку кући, Дони затиче млазни мотор (vladar marsa je uran) који се мистериозно срушио са неба (vladar marsa je uran u skorpiji) право у његову собу (uran u skorpiji konjukcija mjesec) , након чега Donnie почиње да преиспитује истинитост Френковог пророчанства (mars(donnie) vlada jupiterom).

Њихови поновни сусрети доводе до низа бизарних догађаја (vladar marsa u vodoliji je uran u skorpiji ) чији је циљ спас света од пропасти.

Taj spas svijeta od propasti kojeg ekscentricni donnie (mars u vodoliji) vidi kao svoju licnu misiju , cine 2 planete kojima mars vlada a to su sunce/jupiter u ovnu (herojski i spasonosni podvig) koji prave opoziciju na plutona (propast)

Film ima vrlo kompleksnu i bizarnu filozofsku pozadinu (neptun u strijelcu kvadrat merkur u ribama,uran u skorpiji inkonj. jupiter) koja se iz samog filma ne može nikako razumjeti (neptun kvadrat merkur u ribama), čak ni višestrukim gledanjem, budući da se priroda ključnih događaja u filmu uopste ne spominje (neptun inkonjukcija (ne vide se) saturn u raku -kljucni dogadjaji) kao ni terminologija koja ih objašnjava ( neptun kvadrat merkur u ribama).

Oni su objašnjeni u fiktivnoj knjizi, Filozofija putovanja kroz vrijeme . Merkur u ribama-nestvarno putovanje :
• kvadrira neptun u strijelcu-filozofiju nestvarnog i
• trigonira saturna-vrijeme


No ni knjiga ne može omogućiti potpuno razumijevanje filma budući da se neki ključni detalji ne mogu racionalno objasniti.

•Neptun inkonj. saturn-ne vidi se kljucnost i racionalnost,
•Neptun kvadrat merkur u ribama -detalji se ne mogu racionalno objasniti

Objašnjava se samo način na koji se stvari odvijaju, ali razlozi zbivanja ostaju nepoznati (merkur -razlog u ribama kvadrira neptuna-nepoznatost).


_________

Kod gl.glumca Džejka imamo :

•konjukciju sunca (njega u glavnoj ulozi) sa merkur 0° neptun seksitil pluton ,neptun vladar osme (u misterioznom trileru o monstrumu sa zecijim usima koji biće iz druge dimenzije i izvjesni simbol tragicnog nagovjestaja )

•vladar gorepomenutog stelija je jupiter 0° saturn koji pravi trigon mjesec u blizancima (teorijski koncept izmaštanog putovanja kroz vrijeme)

• Vladar saturna(vrijeme) i ujedno vladar desetog polja(vrijeme) je u konj. sa uranom u skorpiji ( "crvotočina" ,prolazak kroz dimenzije)

•Uran u skorpiji je u aspektu sa mjesecom u bilzancima (prelazak u paralelni univerzum koji je produkt mašte) .

Kako je pomenuti vladar vremena (10.polja i SA) koji junaka povezuje sa crvotočinom i paralelinim svijetom zapravo venera...svakako se u film ubacuje njen romanticni element tj. tamo u drugoj dimenziji ,"paralelnoj dimenziji" Donnie upoznaje ljubav i zbog toga sva njegova prvobitno zamisljena misija strada.
 
Gleda se kada je film pušten u promet prvi put i zatim se gleda kada je ponovo pušten u promet po drugi put.

S druge strane, Saturn nije Vreme.

Edit : Wikipedija :lol:

Edit 2 : Mora to mnogo i daleko bolje i dublje da se analizira. A i film treba da se pogleda prvo, ne da se čita sa Vikipedije ili slično.
 
Poslednja izmena:
Gleda se kada je film pušten u promet prvi put i zatim se gleda kada je ponovo pušten u promet po drugi put.

S druge strane, Saturn nije Vreme.

Edit : Wikipedija :lol:

Edit 2 : Mora to mnogo i daleko bolje i dublje da se analizira. A i film treba da se pogleda prvo, ne da se čita sa Vikipedije ili slično.

...a ja se zapravo jesam potrudio...bas mi je zao da ti nije leglo tumacenje.
 
Može to uvek još bolje. Nikada nije dovoljno.

Ali mogao si da sačekaš i Tanatosa pošto reče da nije gledao film. Sada kada vidi, spojlovao si mu. :mrgreen:

Padron, sada je Therion.
 

Back
Top