pxe-e61 media test failure check cable acer

ne vredi, imam instalacioni cd od windowsa, ali neprepoznaje hard disk na achi mode, neko je rekao da mi je otisao disk kontroler, sta je to? moze li se nekako instalisati windows bez toga,?

Ја сам ти то написао ---> https://forum.krstarica.com/showthr...lure-check-cable-acer?p=35135405#post35135405

То је јединствена процесорска јединица која контролише комплетан рад хард диска ...и обично је интегрисана на матичној плочи.

Када рикне или се оштети хдд контролер не можеш више да приступиш хард диску, а без њега " читав комп је у куурцуу "...:sad2:

Решење за тај проблем је --> ЗАМЕНА матичне плоче ...или ...Уградња пци хдд контролера, али под условом :rtfm: - да у биосу постоји опција за искључење интегрисаног хдд контролера ...:think: :aha2:

Ако " постоји " :D ...треба да изабереш " Адекватан пци или пци-експрес хдд контролер "...:think:

:arrow: https://www.google.rs/search?q=pci+...KEwjM36u3-qfYAhWM3KQKHUZRAcgQ9QEIKTAA#imgrc=_

Ту моја асистенција - теби ..престаје...:( ...јер... то никада нисам радио ..:confused:

- - - - - - - - - -

Први квар на мом компу ( са кога се јављам ;) ) имао сам јуче ...када сам му после 12 година :eek: заменио вентилатор на напојној јединици...јер је почео да ме иритира својом буком..:(

И пре је мало бучао...па га чукнем и престане, али овај пут није хтео да престане :(...и...шта се мора - није тешко...;) :lol:
 
Ја сам ти то написао ---> https://forum.krstarica.com/showthr...lure-check-cable-acer?p=35135405#post35135405

То је јединствена процесорска јединица која контролише комплетан рад хард диска ...и обично је интегрисана на матичној плочи.

Када рикне или се оштети хдд контролер не можеш више да приступиш хард диску, а без њега " читав комп је у куурцуу "...:sad2:

Решење за тај проблем је --> ЗАМЕНА матичне плоче ...или ...Уградња пци хдд контролера, али под условом :rtfm: - да у биосу постоји опција за искључење интегрисаног хдд контролера ...:think: :aha2:

Ако " постоји " :D ...треба да изабереш " Адекватан пци или пци-експрес хдд контролер "...:think:

:arrow: https://www.google.rs/search?q=pci+...KEwjM36u3-qfYAhWM3KQKHUZRAcgQ9QEIKTAA#imgrc=_

Ту моја асистенција - теби ..престаје...:( ...јер... то никада нисам радио ..:confused:

- - - - - - - - - -

Први квар на мом компу ( са кога се јављам ;) ) имао сам јуче ...када сам му после 12 година :eek: заменио вентилатор на напојној јединици...јер је почео да ме иритира својом буком..:(

И пре је мало бучао...па га чукнем и престане, али овај пут није хтео да престане :(...и...шта се мора - није тешко...;) :lol:

Dosta ti je kuler radio,svaka cast.Posle kazu ne valja nekad nesto cuknuti.
 
koliko to kosta da se promeni?
znaci svi podatci u kompu ce mi biti sacuvani samo treba da promenim maticnu plocu tu?

Прецизније - биће ти сачувани сви подаци ..само на хард диску...;)...нова матична плоча долази обично са " дифолт подешењима " ...:think:

Када будеш мењао матичну плочу...најбоље је да ти то ураде у неком сервису, јер треба подесити биос и чипсете према конфигурацији елемената компа...тј. употребљеног хардвера...:aha2:
 
Instalisao sam windows i radi bar je laptop ispravan...
ali sad imam drugi problem sa punjacom.

Imam univerzalni ac punjac za laptop i ono dugme gde se namesta voltaza je nekako puklo i nece da se puni laptop.
Da li mogu jednostavno preseci i spojiti zice bez te crne kutije na punjacu bez adaptera?

Al ces Ti ubiti taj komp...Ajd zapitaj se sta je funkcija adaptera, . nekog konvertora..?Znaci da je nepotreban sigurno ga ne bi bilo tu...Znaci lepo pogledaj modelu punjaca, pa se malo raspitaj..Ovako opet cemoda pricamo 3 dana, sa MIN informacija koje dajes...
 
Pregledavam ovu temu jer imam isti problem pa gledam sta je bilo u pitanju, izgleda da sam ranije samo instalirao novi windows 7.

Ali sada je iz cista mira laptop uopste prestao da se pali, nisam ukljucivao laptop 2-3 dana. Nije se uopste palio.

Izvadio sam bateriju da odstoji 15tak minuta i upalio se, ali pise mi sto i na pocetku teme
media test falilure, i nakon toga no bootabile disk.

Mozda je problem toplota... u sobi...
Da li se nekako moze zaobici dizanje sistema ponovo?
Gledao sam na yt da treba da otvorim laptop i proverim da li je jedan deo ukljucen kako treba?

Laptop je stari prestari, sam od sebe radi, pa pretpostavljam da je to zbog topline u sobi?
 

Back
Top