Filter

RISTOB:

Na pr. ovaj što je na YouTube okačio video u kojem tvrdi da ga je još Biblijia! najavila kao mesiju u liku Hrista2!!!

Nikad nisam tvrdio da me Biblija ili druga proročanstva najavljuju kao Hrista, već kao čoveka koji će da prethodi Hristu, odnosno, "Jagnjetu" i izvrši pripreme ("Novi narod" ili "Narod u čistima belim haljinama") za "Jagnjetov" dolazak. "Jagnje" nije Isus Hrist, već kolektivna svest čovečanstva u vidu jednog širokog svesnog elektromagnetbog polja koje će da obuhvati i prožme sve ljude sveta i uinformatički (telepatski) ih poveže u jedinstvenu svesnu celinu i biće. A da se zaista radi o elektromagnetnoj svesnoj sili i energiji, a ne "Drugom Isusovom dokasku" , to i sam Isus Hrist tvrdi - Biblija, po Mateju 24:23 - gde govori o "munji koja seva od Istoka do Zapada". Pročitaj to, neuki verniče, znam da imaš Bibliju pod jastukom i da na njoj spavaš.

A što se tiče ostalih svetskih proročanstava koja najavljuju znake prepoznavanja čoveka koji će da prethodi "Jagnjetovom" dolasku i podudaranju svih tih znakova sa mojom ličnošću, to su sporedni i nebitni dokazi da ja zaista jesam taj čovek. Glavni dokaz je Zakon postojanja (u Bibliji najavljen pod naslovom "Večito evanđelje") kao IDEJA bez koje nikakve promene sveta i njegovog spašavanja ne može da bude. Imajući na umu da svetom uvek vladaju IDEJE, a ne ljudi. Odnosno, imajući na umu da sada svetom vlada ideja podele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, koju oparavdava i svetaka nauka i filozofija i svake ideologije i politike. I imajući u vidu da se svet ne može spasiti podela, ratova, stradanja, bede i zla dok god se ta ideja podele, konkurencije, mržnje i borbe uz pomoć nauke ne obori. I imajući u vidu da je Zakon postojanja upravo ta nova nauka (Nauka o nagonu samoodržanja) koja ideju podele, konkurencije, mržnje i borbe ruši iz temelja. A time ujedno i temelje svih svetskih političkih, verskih, nacionalnih i klasnih podeljenosti. I tako postavlja temelj za ujedinjenje sveta i uspostavljanje pravednog svetskog društvenog i ekonomskog poretka, kao uslova za sjedinjenje čovečanstva sa svojom Kolektivnom svešću, tj. "Jagnjetom".

Očigledno je da, bar na ovom forumu, nema niti jednog sledbenika ali on je tim više ubijedjen u istinitost svoje uobrazilje!

Ovde je očigledno samo nešto drugo, a to je da Zakonu postojanja nisu poterebni nikakvi "sledbenici". Sledbenici se javljaju kada se svetu nude razne izmišljotine i laži u vidu raznih neproverljivih naučnih filozofskih, verskih i ideološko i političkih laprdanja. Pa onda ljudi takva laprdanja, kao na pijaci, biraju po tome koje laprdanje im se najviše sviđa i tako postaju sledbenici

A kad je reč o Zakonu postojanja kao nauci, to je nešto što ne može da se bira po sviđanju i lepoti, već je to nešto što može samo da se razume ili ne razume. Što podrazumeva da svet mogu spasiti samo ljudi koji Zakon postojanja razumeju. I ako takvih još uvek nema (a nije tačno da ih nema, ima ih) nije do mene, već do vas i vaše inteligencije da to možete da razumete ili ne. Što znači da kod Zakona postojanja ne važi pravilo: "Ko veruje spasiće se", već: "Ko razume, spasiće se". A ti, Rile, očigledno, nisi jedan od takvih. Ti se zasigurno "spasiti" nećeš, već gadno nahebati. "Pakao" ti ne gine.
 
Ne ulazi zlo u usta nego iz usta izlazi. I to je iz Biblije. Ni pas s maslom ne bi polizo što ti izbljuješ. Ti vršiš mentalni teror nad sagovornicima. U 4 zida bez prozora te treba osamiti. I na svakom zidu ekran sa YouTube da do kraja života nonstop slušaš sopstvene mentalne masturbacije.
 
RISTOB:

Ne ulazi zlo u usta nego iz usta izlazi. I to je iz Biblije. Ni pas s maslom ne bi polizo što ti izbljuješ. Ti vršiš mentalni teror nad sagovornicima. U 4 zida bez prozora te treba osamiti. I na svakom zidu ekran sa YouTube da do kraja života nonstop slušaš sopstvene mentalne masturbacije.

Ne možeš mi određivati kaznu po svojoj meri. Za tebe bi bila najstrašnija kazna da te stave među 4 zida i nateraju te da gledaš moj video, a ne i za mene. Zato ti dajem još jednu šansu da preispitaš metod muka na koje bi me stavio. Uobičajene metode mučenja kojima ideološko-politički i verski fanatici, poput tebe, podvrgavaju svoje neistomišljenike su razne sprave za mučenje, lomače, raspela itd. Razmisli još malo o tome pre nego odlučiš.
 
Nikad nisam tvrdio da me Biblija ili druga proročanstva najavljuju kao Hrista, već kao čoveka koji će da prethodi Hristu, odnosno, "Jagnjetu" i izvrši pripreme ("Novi narod" ili "Narod u čistima belim haljinama") za "Jagnjetov" dolazak. "Jagnje" nije Isus Hrist, već kolektivna svest čovečanstva u vidu jednog širokog svesnog elektromagnetbog polja koje će da obuhvati i prožme sve ljude sveta i uinformatički (telepatski) ih poveže u jedinstvenu svesnu celinu i biće. A da se zaista radi o elektromagnetnoj svesnoj sili i energiji, a ne "Drugom Isusovom dokasku" , to i sam Isus Hrist tvrdi - Biblija, po Mateju 24:23 - gde govori o "munji koja seva od Istoka do Zapada". Pročitaj to, neuki verniče, znam da imaš Bibliju pod jastukom i da na njoj spavaš.

image.jpg
 
[id=ljubo2]

Sledbenici se javljaju kada se svetu nude razne izmišljotine i laži u vidu raznih neproverljivih naučnih filozofskih, verskih i ideološko i političkih laprdanja. Pa onda ljudi takva laprdanja, kao na pijaci, biraju po tome koje laprdanje im se najviše sviđa i tako postaju sledbenici
Upravo u tome ti nema premca ne samo na Zemlji no u vaskolikoj Vasioni!!!
 
RISTOB:

Upravo u tome ti nema premca ne samo na Zemlji no u vaskolikoj Vasioni!!!

Kao što objasnih, ja ne propagiram nikakvu veru da bi za nju mogli da se zalepe vernici, tj. sledbenici, već NAUKU. Nauka ne može imati nikakve sledbenike, jer ona nije laž. Ona može samo da se razume ili ne razume. Kao na primer, što je nauka kad kažemo da 2+2=4. Od toga ne možeš da napraviš ni veru, ni sledbenike, već to možeš samo da razumeš ili ne razumeš. Ti, naravno, nisi od onih koji može bilo šta da razume, već samo veruje i tiho, verujući se moli. Kao takav nisi ni od kakve koristi, ni sebi, ni drugima, ni onome kome se "tiho moliš".
 
Pa, da si ti kao obični vjernik, evo kao ovaj Grom i još poneki ovdje, niko te ne bi uzimao za ozbiljno. Jednostavno bi te ignorisali. Al hoćeš da Bibliju i proročanstva prošvercujes u nauku. I to tvoju nauku koja nema nikakve veze sa stvarnom naukom. Jedini dokaz koji nudiš u odbranu svoje nauke je da ti se vjeruje na riječ. Ti si mnogo gore nego šarlatan. Otišao si čak na pdf Prirodne nauke da ispraviš svu dosadašnju nauku i ujedno da je ukineš jer sa tvojim 'naučnim zakonom' nauka više nema šta da otkriva. Čoveče, ti si naopako opičen.

I pojma nemaš kakvo je moje shvatanje Boga. A nećeš mi ni vjerovati da je najbliže shvatanju tvog sugrađanina.
 
RISTOB:

Pa, da si ti kao obični vjernik, evo kao ovaj Grom i još poneki ovdje, niko te ne bi uzimao za ozbiljno. Jednostavno bi te ignorisali. Al hoćeš da Bibliju i proročanstva prošvercujes u nauku. I to tvoju nauku koja nema nikakve veze sa stvarnom naukom. Jedini dokaz koji nudiš u odbranu svoje nauke je da ti se vjeruje na riječ. Ti si mnogo gore nego šarlatan. Otišao si čak na pdf Prirodne nauke da ispraviš svu dosadašnju nauku i ujedno da je ukineš jer sa tvojim 'naučnim zakonom' nauka više nema šta da otkriva. Čoveče, ti si naopako opičen.
E, moj Rile, da ti nisi opičen, ti bi lako razumeo i Bibliju i Nauku, kao i sve ono o čemu ja pričam. I ostaćeš opičen, sve dok te neko ne otpiči.

Biblija nije napisana tek tako, po načinu izmišljanja i verovanja. Nekada davno je postojala razvijenija civilizacija od naše - civilizacija Lemuraca i Atlantiđana - koja je znala Istinu o postojanju materije, života i prirode i ta Istina je za njih bila proverljiva i razumljiva nauka. Nakon propasti i nestanka te civilizacije ta njihova nauka se sačuvala u obliku raznih legendi i verovanja, poput Veda, Biblije itd. I sada kada mi uz pomoć nauke ponovo smo u stanju da dođemo do istih rezulatata i iste Istine o postojanju materije, života i prirode, nije teško dešifrovati ni Vede, ni Bibliju i prepoznati da njihov koren, poreklo i temelj nije VERA, već NAUKA.

Ne pišem ovo zbog tebe - ti, takav, opičen, ionako ovo nećeš moći da razumeš - već zbog drugih, koji, možda, hoće.
 

Back
Top