Kriptovalute

nije to nikakva prevara... to je standardno berzansko masetarenje
na trziste kriptovaluta su odavno usli ozbiljni berzanski spekulanti,institucionalni investitori,hedz fondovi itd
naprimer jedan institucionalni investitori koji ima na raspolaganju 300 miliona dolara moze da pokrene trziste u pravcu kojem god pozeli

Bitcoin se ne ponasa kao "standardna berza" i jeste prevara.

Kupis Bitcoin po nesto nizoj ceni i onda siris price o neverovatnom bogatstvu, kako bi motivisao veliki broj malih ulagaca ili par velikih. Posto nema elasticnosti u trzistu, znac da ce cena rasti.

Kad krenese da prodajes znas da ce cena pasti, a brem neko ce morati da proda, zbog nacina finansiranja, a neko ce se i uplasiti i prodati.

Onda kupujes po jeftinoj ceni.

Cista prevara i manipulacija trzistem, a likovi kao Tihi su vojnici u toj igri.
 
rip ETH

ocu moj lamburgini

Vecina je u dvocifrenom crvenom tako da ocekujem da ce uskoro krenuti novo pumpanje.

Pumpanje kratkog veka.
Uglavnom zbog samita g20 na kom su rekli da nece uvesti regulative na kriptovalute, jer jos uvek ne predstavljaju pretnju po stabilnost finansijskog sisatema.

https://uk.reuters.com/article/us-g...-holds-fire-on-cryptocurrencies-idUKKBN1GU0SF


Mislim da ce se pad nastaviti narednih meseci, dok se ne koriguje bolesni decembarski rast...

Super je tehnologija i sve to, al da se ne lazemo - vecina je u pricu sa kriptom usla zbog brzog profita koga vise nema, a bez njega nema ni priliva novog novca. Prostora za rast ima, al kad i gde - to je pitanje...
 
Mislim da ce se pad nastaviti narednih meseci, dok se ne koriguje bolesni decembarski rast...

Super je tehnologija i sve to, al da se ne lazemo - vecina je u pricu sa kriptom usla zbog brzog profita koga vise nema, a bez njega nema ni priliva novog novca. Prostora za rast ima, al kad i gde - to je pitanje...

Slazem se da ce u narednim mesecima gledano dolaziti do pada sa povremenim skokovima. Tehnologija je mozda zanimljiva ali trenutno neupotrebljiva jer jos uvek niko nije dao odgovor na bitno pitanje. Kako nagradjivati ljude ili kompanije koji odrzavaju sistem, a da to ne bude kroz generisanje neke kvazi-valute koja kasnije moze sluziti samo za spekulaciju?
 
Srbi inace tesko prihvataju inovacije
Ja pre neki dan rekreativno mlatim motikom i sadim u svojoj organskoj basti nesto kad naidje moj komsija i pita sta to radis ja kazem kopam pa sadim ,procito sam na internetu na nekim stranim sajtovima da na ovakav nacin daje najbolje rezultate i predlozim i njemu da na isti nacin radi ljudi kazu da je tako najbolje ljudima je vjerovati a on ce meni ma necu ja tako da radim, ja cu da radim kako je radio moj djed oduvjek,to sto ti radis nista ne valja,ne moze to tako,djes vidio da se tako radi itd
Jos jedan primjer imam 10 kosnica sa pcelama i na ebay narucim plasticnu flow hive kosnicu iz koje sam tece med,znaci nije potrebno vrcanje samo metalni kljuc i otvoris i med tece u teglu ,doslo 10 pcelara i komsija da vidi to cudo i svi negativni prema ovoj inovaciji ,nema od toga nista ,nece to funkcionisati,to je glupost ,ne moze to tako ,a jesu te prevarli i zaebali za pare itd
Ljudi moj savjet je opustitre se pokusajte pozitivno razmisljati i prihvatiti da se stvari mjenjau
 
.facebook_1518244399308.jpg
 
oso da naguzi neku kozu garant
sad je u fazonu podrzava erdogana i iranske ajatolahe
dakle, posto je janicar kozojeb
a i slaze mu se sa karakterom
dodje na forum, laze, vristi, prosipa suplje price, vredja IQ civilizovanih gradjana
zato ne treba da nas cudi da je nekada svim srcem bio uz SNS i Cmarka a danas uz slicne isprdke tipa Bosko i ta fasisticka marva

kao i sve sto je apostrofirao do sada, i ova epizoda dozivljava sporu i urnebesnu propast

naravoucenije

sve sto vam tihi kaze, predlozi ili kaze

imajte na umu da jeste, da je bilo, i da ce biti, upravo suprotno

- - - - - - - - - -

dakle, u konacnici

tihi je magnet za propast
 
Indijska centralna banka objavila je nova pravila za tamošnje banke za regulisanje poslovanja s kripto-valutama.
Regulativa, koja stupa na snagu odmah, zabranjuje bankama poslovanje ili pružanje usluga bilo kom pojedincu ili kompaniji koji se bave virtualnim valutama.

Preciznije, to znači da Indijci više neće moći da podižu ili uplaćuju novac na svoje račune, menjačnice ili berze a da bi ulagali u kripto-valute.

Isto tako, oni koji imaju neku imovinu u kripto-obliku više neće moći preko banaka da to pretvore u lokalnu valutu, rupije.

Indijska centralna banka do sada je više puta upozoravala na rizike trgovanja kripto-valutama, a sada žele da zaštite potrošače, očuvaju integritet tržišta i spreče novca.
 
Isto tako, oni koji imaju neku imovinu u kripto-obliku više neće moći preko banaka da to pretvore u lokalnu valutu, rupije.

Ne bas, Indijska centralna banka je stavila rok od tri meseca da se sve operaciju prekinu kada ovaj rok istekne onda vise nece moci da se izvrse transakcije. Inace, juce je i Pakistan doneo identicnu odluku i pridruzio se Indiji.
 

Back
Top