Nekad ne mogu da se povezem na WiFi

Anonimni Lik

Početnik
Poruka
1
Koristim komsijin WiFi (bez njegovog znanja) jer nemam uslove da uzmem ADSL zato sto sam dvojnik preko fiksnog a treba mi neogranicen net zbog skole (zbog programiranja, youtube mi puno pomaze).
Od skoro se pojavio problem, nekih dana mogu da se povezem na WiFi a nekad ne mogu. Primetio sam da kada uspem da se povezem to uvek bude ujutru izmedu 6 i 7. Kada probam kasnije da se konektujem (oko 8-9 i kasnije) onda nece i tako ceo dan ne mogu da se konektujem, dobijam one poruke "Windows cannot connect to the Wireless Network".

*Kada idem pre podne u skolu ne mogu probati da se konektujem ujutru jer nemam vreme, ali kada se vratim nekad uspem da se konektujem (to je uvek posle 14:00).

Znam da dosta njih ne voli likove koji kradu WiFi, ali bih bio jako zahvalan kada bi mi neko objasnio do cega to moze biti. :D
 
Postoje verovatno dve opcije. Prva je ta da je na ruteru limitiran broj wifi konekcija, npr max4, max5, max3333., pa zbog toga ujutro mozes, jer verovatno neki uredjaj ne bude na mrezi, tipa laptop, tablet ili slicno. Druga opcija je ta, da je ruter prenesen negde malo dalje od tebe, u drugu prostoriju recimo pa je signal losiji, na ivici. navecer je dosta vece zagusenje, telekomovi radnici najcesce ostave ruter na kanalu 1, odnosno 2412 frekvencij, jer oni u vecini slucajeva i nemaju pojma sta ti kanali znace, tako da ako si malo dalje od rutera jmoze se desiti da ga neki drugi signal jede sa nekog drugog rutera koji je na istom kanalu, i to u momentima kada ruteri najvise rade, kada je najvise korisnika spojeno na njih, opet je logicno da ujutru ima najmanje korisnika nakacenih na wifi pa se ti mozes spojiti. Mislim da je od ove dve opcije jedna koja je u igri definitivno, komsija te nije primetio u to sam ubedjen.
 

Back
Top