Da li na prevaru uzvratiti prevarom?

baš su hit obe izjave o prevari u mislima
a tek su hit kad ni onaj sa kojim varate ne zna da sa njim varate onoga koji ne zna, ili naslućuje da ga varate :lol:
prevara u mislim je najobičnija maštarija, a mašta je sigurnosni ventil
recimo, da vas veoma, veoma mrzim, ali nemam prilike, a ni hrabrosti za nešto konkretno, pa samo maštam kako vas kasapim motornom testerom, i kako vaše komade kasnije bacam mojom krvoločnim terijerima ...i, tako se nasladim, pa posle odem da fino odspavam ,akao bih sutradan bio uzoran građanin.
jel i sad kasapljenje i mašti strašnije od kasapljenja u realnosti?
 
baš su hit obe izjave o prevari u mislima
a tek su hit kad ni onaj sa kojim varate ne zna da sa njim varate onoga koji ne zna, ili naslućuje da ga varate
moze i da zna, zna da je neko zaljubljen u njega ali iz tog i tog razloga spoj je nemoguc.
prevara u mislim je najobičnija maštarija, a mašta je sigurnosni ventl
i te kako moze da bude realna, skoro opipljiva, verujem da dosta njih sa foruma zna o cemu pricam, sem tebe
recimo, da vas veoma, veoma mrzim, ali nemam prilike, a ni hrabrosti za nešto konkretno, pa samo maštam kako vas kasapim motornom testerom, i kako vaše komade kasnije bacam mojom krvoločnim terijerima ...i, tako se nasladim, pa posle odem da fino odspavam ,akao bih sutradan bio uzoran građanin.
jel i sad kasapljenje i mašti strašnije od kasapljenja u realnosti?
ja ne vidim sponu izmedju zaljubljuvanja i kasapljenja. Poredjenje ti je nikakvo./QUOTE]

- - - - - - - - - -

desetak minuta?

malo je, kume :(

To je samo primer, znas... prevara, quick-mix. E sad, zavisi od godina, nekome treba mnoooogo vise... Zaboravio si ti.
 
Poslednja izmena:
Poslednja dva dana diskutujemo o jednom slucaju prevare u braku. Da ne bih novu diskusiju opteretio necijom temom, otvaram novu sa jasnim pitanjem:

Da li na prevaru treba odgovoriti prevarom?

Ako treba, kakav se efekat postize?

Sve zavisi od samog motiva prevare. Pre donosenja bilo kakve odluke treba sesti i razgovarati iskreno (ako je to moguce) sa partnerom i videti sa koliko emocija je uopste pocinjena ta prevara pa onda rasudjivati sta i kako. Seks kao seks bi trebao znaciti dosta vise od osvete i lecenja povredjenog ega, u principu seksamo se zbog sebe a ne zbog neke trece osobe(u ovom slucaju partnera koji je varao). Kada prevareni vara on u vecini slucajeva ne rasudjuje, stupa u seksualni odnos sa prvom mogucom prilikom, kako bi eto pokusao leciti svoj povredjeni ego, a to je tako pogresno. Ne bih uzeo sebi za pravo da na ovako ozbiljan zivotni problem savetujem rastanak, ali to bi recimo bio moj izbor kada je prevara u pitanju, mozda to izgleda dosta sebicno, ali isto tako bi to znacilo i presek neke patnje koja postoji i mozda jos vece patnje i agonije ako bi se taj odnos nastavio, nekom osvetom u seksualnom smislu ili eventualnim prastanjem. Mada opet se vracam na pocetak i na taj emotivni deo, posle iskrene emocije i razgovora mozda se moze naci prostor za neki kompromis( u ljubavi ih ne treba praviti ali i ljubav je valjda nesebicna, pa nekad zaista vredi mozda i ponovo pokusati).
 
Ne verujem, ako citas novine niko sex ne pominje pre sikiru.

Pa ja ne čitam novine... :lol:
Mada, sad kad već kažeš, kad me boli glava ja bih radije da se obezglavim, nego da se seksam, a sekira je dobro rešenje za to... :pljus:

- - - - - - - - - -

Znači, ovde još uvek nisu svi rekli svoje

ZNAMO li bar šta prednjači: uzvratiti ili ne? Kakvi odgovori su u većini?

Realno, mislim da niko nije napravio statistiku.... :lol:
 
baš su hit obe izjave o prevari u mislima
a tek su hit kad ni onaj sa kojim varate ne zna da sa njim varate onoga koji ne zna, ili naslućuje da ga varate :lol:
prevara u mislim je najobičnija maštarija, a mašta je sigurnosni ventil
recimo, da vas veoma, veoma mrzim, ali nemam prilike, a ni hrabrosti za nešto konkretno, pa samo maštam kako vas kasapim motornom testerom, i kako vaše komade kasnije bacam mojom krvoločnim terijerima ...i, tako se nasladim, pa posle odem da fino odspavam ,akao bih sutradan bio uzoran građanin.
jel i sad kasapljenje i mašti strašnije od kasapljenja u realnosti?

Pa sad ako kasapiš nekog svaki dan po ceo dan u glavi,nećeš dugo ostati uzoran građanin, mislim da je tu negde poenta.
 
Pa sad ako kasapiš nekog svaki dan po ceo dan u glavi,nećeš dugo ostati uzoran građanin, mislim da je tu negde poenta.

možda, ali verovatno ćeš to "izgustirati" pa nikog nećeš iskasapiti, osim ako nisi ozbiljno bolesna, onda nisi samo maštala, već si planirala, a plan nije mašta, već predumišljaj .
dakle, mašta je bezopasan ventil, kroz koji se zadovoljiš kako -tako i ne uradiš nešto glupo što će povrediti ljude. Čak ni planiranje bez realizacije nije vredno pomena. Ako nešto sebi zabraniš toliko i da misliš o tome, to će te podsvesno uništiti. najslađe je zabranjeno. zato ti slobodno maštaj o kolegama, zamišljaj ih i kad se seksaš sa tvojim mužom, ali ne švrljaj u realnosti i tvoja (i /ili tuđa) deca neće biti povređena. isto važi i za muškarca. i , ne mislim na tebe lično, samo dajem primer.
te prevare u glavi koje su tako strašne, želja za nekim drugim, mučna platonska ljubav prema nekom...to, zapravo, nije pitanje seksa, ljubavi i braka, nego patnja za samim sobom, ali drugačijim /drukčijom , žal za protraćenim životom i pogrešnim izborima, želja da živimo život onoga za kojim tobože žudimo i stradamo...
a, ne žudimo i ne stradomo nizakim, nego za sobom, zbog sebe
vidiš koliko je to besmisleno - patiš zbog sebe, kortizol te još više uništava, pa još više patiš i tako u krug
dok ubeđuješ sebe da patiš zbog tamo nekog
 
možda, ali verovatno ćeš to "izgustirati" pa nikog nećeš iskasapiti, osim ako nisi ozbiljno bolesna, onda nisi samo maštala, već si planirala, a plan nije mašta, već predumišljaj .
dakle, mašta je bezopasan ventil, kroz koji se zadovoljiš kako -tako i ne uradiš nešto glupo što će povrediti ljude. Čak ni planiranje bez realizacije nije vredno pomena. Ako nešto sebi zabraniš toliko i da misliš o tome, to će te podsvesno uništiti. najslađe je zabranjeno. zato ti slobodno maštaj o kolegama, zamišljaj ih i kad se seksaš sa tvojim mužom, ali ne švrljaj u realnosti i tvoja (i /ili tuđa) deca neće biti povređena. isto važi i za muškarca. i , ne mislim na tebe lično, samo dajem primer.
te prevare u glavi koje su tako strašne, želja za nekim drugim, mučna platonska ljubav prema nekom...to, zapravo, nije pitanje seksa, ljubavi i braka, nego patnja za samim sobom, ali drugačijim /drukčijom , žal za protraćenim životom i pogrešnim izborima, želja da živimo život onoga za kojim tobože žudimo i stradamo...
a, ne žudimo i ne stradomo nizakim, nego za sobom, zbog sebe
vidiš koliko je to besmisleno - patiš zbog sebe, kortizol te još više uništava, pa još više patiš i tako u krug
dok ubeđuješ sebe da patiš zbog tamo nekog
Samo mogu da se apsolutno slozim sa tobom.
 

Back
Top