Dimenzije svetova

markocheda

Iskusan
Moderator
Poruka
5.266
Dakle postoji teorija da postoje dimenzije,uporedno sa našom,a razlog zašto ne primećujemo je,jer nismo sposobni..baš kao što cvet nije sposoban nas,ili drvo..može da se kaže da je cvet i drvo dimenzija ispod nas,zbog svoje nesposobnosti da nas primeti,primetice nas kad cvet pokidamo ili drvo isečemo,ali oni bi to objasnili kao viša sila,pretpostavljam,ako bi imali čime da objašnjavaju.. Dakle to je moje objašnjenje ŠTA JE dimenzija,rodjena sposobnost da prepoznaš svet oko sebe.. ALI..kako se dimenzije uzdižu,tako postaju slozenije,i tako svaka sledeca postaje pozitivnija,jer slozenost da bi postojala zahteva sposobnost da njom upravljaš,drugim rečima..postaneš li nesposoban u nečemu spadaš na niže postojanje,da ne kažem jednostavnije..
Postoji teorija da smo mi u trecoj dimenziji. A navodno ih ima 12.
Moja saznanja o dimenzijama su šira..da ne kažem,slušao sam priče..i te priče ulaze u detalje šta je treća,šta je četvrta,ko je u četvrtoj,šta je reinkarnacija,i tako dalje. Iz moje perspektive,to su samo priče,dobro upakovane,koje mogu da prevagnu na obe strane,i na laž,i na istinu,jednostavno ne može ništa da ih potvrdi ili opovrgne. Ali tako je i sa verom,tako da...eto.
Šta vi znate o tome,i koje je vaše mišljenje?
 
Kad se čita titl - prevod na tv-u , udaljenom nekoliko metara , stoje li oči nepomično iako hvataju mnogo veće vidno polje nego sam tv
ili prate svaku reč pojedinačno da bi pročitao-zapamtio prevod.

Kapiram šta kažeš,ali ima tu problem,moje oči u svakom trenutku mogu da vide ceo tv,bez obzira što se u odredjenom trenutku koncentrišu na titl,jer ne čita se samo titl,ti pratiš i slike na ekranu..
 
Šta vi znate o tome,i koje je vaše mišljenje?

dimenzija je drugo ime za koliko koordinata ti je potrebno da opises objekat u prostoru.
Nije teorija da mi zivimo u 3 dimenzije, ti imas duzinu, visinu i sirinu.. To su te 3 dimenzije. 4. dimenzija je vreme.

U fizici postoji teorija struna, koja u sustini kaze da je najmanja gradivna jedinica svega struna vibrirajuce energije.. I na koji ona nacin vibrira i koje se grupisu, stvaraju odredjene cestice, koje stvaraju atome itd.
Ako se ta teorija struna dokaze jednom, znaci da postoji barem jos 8 dimenzija pored osnovne 4 u kojima zivimo.
Takodje teorija struna predvidja i postojanje paralelnih univerzuma itd.

Nego ljudi ne razumeju bas pojam dimenzija pa onda izmisljaju svasta.
 
dimenzija je drugo ime za koliko koordinata ti je potrebno da opises objekat u prostoru.
Nije teorija da mi zivimo u 3 dimenzije, ti imas duzinu, visinu i sirinu.. To su te 3 dimenzije. 4. dimenzija je vreme.

U fizici postoji teorija struna, koja u sustini kaze da je najmanja gradivna jedinica svega struna vibrirajuce energije.. I na koji ona nacin vibrira i koje se grupisu, stvaraju odredjene cestice, koje stvaraju atome itd.
Ako se ta teorija struna dokaze jednom, znaci da postoji barem jos 8 dimenzija pored osnovne 4 u kojima zivimo.
Takodje teorija struna predvidja i postojanje paralelnih univerzuma itd.

Nego ljudi ne razumeju bas pojam dimenzija pa onda izmisljaju svasta.

Vidiš,to prvo što si pričao sam znao..Sad mi malo krivo što to nisam pomenuo,tačnije setio,jer sam pokušao da sve objasnim logičnije moguće,šta je tu je.. Prava reč je realm ili mesto u kome obitavaš-postojiš i u kojem možeš da imaš uticaj,ali dimenzija je rasprostranjena reč,i više prema shvatanju većine. Takodje sam čuo da vreme ne postoji. Sigurno si i ti čuo,neko je rekao VREME NE POSTOJI,samo eto rekao je,bez objašnjenja,pa ti lupaj glavu. Kad razmisliš,ta izjava apsolutno nema smisla,zar ne? I koliko god se trudio,apsolutno ne dobija smisao u praksi,zar ne?
Kad je teorija o dimenzijama u pitanju,koju sam pomenuo,takodje se pominje da vreme ne postoji u četvrtoj dimenziji,drugim rečima,vreme je u četvrtoj metaforički rečeno,kao da ti pustaš film,ili muziku,koju možeš da motaš napred nazad,ali ne možeš da utičeš na nju. Drugim rečima,iz četvrte dimenzije,možeš posmatrati treću kao film,i motati je tamo ovamo,ali bez uticaja . Ta teorija ima još slojeva,koji kažu ipak da može,ali se ne preporučuje.
 
Poslednja izmena:
Dakle postoji teorija da postoje dimenzije,uporedno sa našom,a razlog zašto ne primećujemo je,jer nismo sposobni..baš kao što cvet nije sposoban nas,ili drvo..može da se kaže da je cvet i drvo dimenzija ispod nas,zbog svoje nesposobnosti da nas primeti,primetice nas kad cvet pokidamo ili drvo isečemo,ali oni bi to objasnili kao viša sila,pretpostavljam,ako bi imali čime da objašnjavaju.. Dakle to je moje objašnjenje ŠTA JE dimenzija,rodjena sposobnost da prepoznaš svet oko sebe.. ALI..kako se dimenzije uzdižu,tako postaju slozenije,i tako svaka sledeca postaje pozitivnija,jer slozenost da bi postojala zahteva sposobnost da njom upravljaš,drugim rečima..postaneš li nesposoban u nečemu spadaš na niže postojanje,da ne kažem jednostavnije..
Postoji teorija da smo mi u trecoj dimenziji. A navodno ih ima 12.
Moja saznanja o dimenzijama su šira..da ne kažem,slušao sam priče..i te priče ulaze u detalje šta je treća,šta je četvrta,ko je u četvrtoj,šta je reinkarnacija,i tako dalje. Iz moje perspektive,to su samo priče,dobro upakovane,koje mogu da prevagnu na obe strane,i na laž,i na istinu,jednostavno ne može ništa da ih potvrdi ili opovrgne. Ali tako je i sa verom,tako da...eto.
Šta vi znate o tome,i koje je vaše mišljenje?


moje misljenje jeste da je covek previse dokon u svojoj bezposlici pa sebi (i svetu oko sebe) daje preveliko znacenje.
:kafa:
 
moje misljenje jeste da je covek previse dokon u svojoj bezposlici pa sebi (i svetu oko sebe) daje preveliko znacenje.
:kafa:

Ne piše se "bezposlici", nego "besposlici", i na srpskom, i na hrvatskom, i na bošnjačkom, i na crnogorskom jeziku, odnosno na svim jezicima koji su nastali od nekadašnjeg srpsko-hrvatskog, odnosno hrvatsko-srpskog. Prvo savladaj azbuku, bukvar i pravopis, pa onda dođi da diskutuješ.

Inače, tema je dosta zanimljiva.
 
Takodje se kaže da, možeš vladati nad dimenzijom koja je ispod tebe,ali mudrost je ne biti nepromišljeni vladar,ako želiš postojanje sveta,u suprotnom nemaš nad čim vladati. Drugim rečima,ako su biljke ispod nas,treba ih uslovljavati sa poštovanjem,bez obzira što one nisu nas svesne,što znači da šta god je iznad naših shvatanja treba biti isto,mada ta mudrost,koliko sam čuo slepo se poštuje tek u petoj dimenziji,pa preko..jer..kao što rekoh,što si više,znači da si zaslužio to mesto zbog razloga.
 
Kad se kaže,čovek ima dušu,to je tačno,tačnije čak i biljke imaju dušu,ali ne čovečje prirode. Duša ima više vrsta,kao što ima više vrsta životinja,sve su različite. Fizički život se završava u trećoj dimenziji,u četvrtoj nastavlja duša,čak i da želiš da odeš u višu dimenziju sa svojim telom,to je nemoguće,jer bi ti viša dimenzija uništila telo,samo fizičko telo nije sposobno tu da preživi,jer ne postoje uslovi,kao kad bi pokušao da dišeš pod vodom,pluća bi ti tražila kiseonik,a njega nema.
Takodje,komunikacija,sa četvrte dimenzije na treću je teško,ali ne nemoguće. Cela komunikacija se svodi sa umom,primaš informacije,kao da su tvoje,ako si sposoban da shvatiš da odredjene reči nisu tvoje,znaćeš da primaš informacije,u suprotnom,mislićeš da su tvoje,ili da si lud,i da si spreman za ludaru. Nisu svi na četvrtoj dimenziji,pozitivni,neki jednostavno žele da se zajebavaju,svako ko je takvog stava i razmišljanja četvrta dimenzija im je zadnja stanica. Kao što rekoh,te osobe nisu još za petu dimenziju. U četvrtu je lako otići,jednostavno se ubiješ,za dalje je komplikovanije.
 
Kao što se mi hranimo,tako se hrane i bića iz četvrte dimenzije,ali tamo nema fizičkih stvari,tamo se hrane frekvencijom,kojom oni vibriraju. To je kao kad bi se hranio ljubavlju,jer si pozitivan,ili mržnjom jer si negativan,..ali moraš frekvencijom kojom vibriraš,u suprotnom to nije tvoja hrana. Primer kad namenjuješ hranu mrtvima,tvom dedi ili babi,ti misliš da će oni to jesti što si namenio,ali oni jedu ljubav koju si usmerio prema njima,tj tu frekvenciju,i što si se setio da im posvetiš taj trenutak.
Osobe iz četvrte se striktno hrane,frekvencijom iz treće dimenzije,kao što se mi hranimo biljkama...hranimo se i životinjama,ali,koliko sam čuo to nije u redu,životinje jesu primitivne,ali to nije razlog da iskorišćavamo njihovu inteligenciju,da bi se nahranili,one su deo naše dimenzije,i svesne su kad im oduzimaš život,iako ne znaju zašto,biljke ne stvaraju negativnu reakciju-frekvenciju na kraju života,a negativna frekvencija,vuče ka niže. Ako ubijaš životinju,ukaži joj poštovanje,ka njenom životu,tako ublažavaš sebi. Kaži hvala. Dakle znaj,kad god si negativnog raspoloženja,stvaraš mogućnost da nekog hraniš tom frekvencijom u četvrtoj dimenziji,brzo se smiri,jer taj nije vredan,da ga hraniš. Hrani pozitivna bića ako već planiraš da živiš. :)
 
Poslednja izmena:
Kao što se mi hranimo,tako se hrane i bića iz četvrte dimenzije,ali tamo nema fizičkih stvari,tamo se hrane frekvencijom,kojom oni vibriraju. To je kao kad bi se hranio ljubavlju,jer si pozitivan,ili mržnjom jer si negativan,..ali moraš frekvencijom kojom vibriraš,u suprotnom to nije tvoja hrana. Primer kad namenjuješ hranu mrtvima,tvom dedi ili babi,ti misliš da će oni to jesti što si namenio,ali oni jedu ljubav koju si usmerio prema njima,tj tu frekvenciju,i što si se setio da im posvetiš taj trenutak.
Osobe iz četvrte se striktno hrane,frekvencijom iz treće dimenzije,kao što se mi hranimo biljkama...hranimo se i životinjama,ali,koliko sam čuo to nije u redu,životinje jesu primitivne,ali to nije razlog da iskorišćavamo njihovu inteligenciju,da bi se nahranili,one su deo naše dimenzije,i svesne su kad im oduzimaš život,iako ne znaju zašto,biljke ne stvaraju negativnu reakciju-frekvenciju na kraju života,a negativna frekvencija,vuče ka niže. Ako ubijaš životinju,ukaži joj poštovanje,ka njenom životu,tako ublažavaš sebi. Kaži hvala. Dakle znaj,kad god si negativnog raspoloženja,stvaraš mogućnost da nekog hraniš tom frekvencijom u četvrtoj dimenziji,brzo se smiri,jer taj nije vredan,da ga hraniš. Hrani pozitivna bića ako već planiraš da živiš. :)

Jel si gledao Aleksandra Bilanovica ?? Sta mislis da li pomocu Ajahuaske idemo u tu cetvrtu dimenziju ?
 
dimenzije su pokusaj nauke i coveka da definise svoje postojanje bitnijim nego sto jeste

pa ono sto bi zeleli stavljaju van nace opazajne moci

religijama to odgovara , posto je ocito da nema boga kog propovedaju , smestanje njega u neku drugu dimenziju opravdava nastavak bajke.
 
dimenzije su pokusaj nauke i coveka da definise svoje postojanje bitnijim nego sto jeste

pa ono sto bi zeleli stavljaju van nace opazajne moci

religijama to odgovara , posto je ocito da nema boga kog propovedaju , smestanje njega u neku drugu dimenziju opravdava nastavak bajke.

Po tebi ispada da ne postoji ništa iznad naše opažajne moći,pa tvrdiš da nema ništa?
Ta tvrdnja može da se uporedi bukvalno kao kad ravnozemaljac kaže "nisam bio van planete zemlje,stoga zemlja je ravna,a sve ostalo su slike". zaista.
Ima ljudi koji znaju da izlaze van svog tela,svojom voljom,ti to naravno ne možeš da dokumentuješ video klipom,ima ljudi koji su umrli i vratili se,i iskusili nešto. Ima ljudi koji komuniciraju sa onim svetom,i tako saznaju stvari o tebi,preko onog sveta,i ko takve ljude ne doživi,taj ne zna.
 
Dakle postoji teorija da postoje dimenzije,uporedno sa našom,a razlog zašto ne primećujemo je,jer nismo sposobni..baš kao što cvet nije sposoban nas,ili drvo..može da se kaže da je cvet i drvo dimenzija ispod nas,zbog svoje nesposobnosti da nas primeti,primetice nas kad cvet pokidamo ili drvo isečemo,ali oni bi to objasnili kao viša sila,pretpostavljam,ako bi imali čime da objašnjavaju.. Dakle to je moje objašnjenje ŠTA JE dimenzija,rodjena sposobnost da prepoznaš svet oko sebe.. ALI..kako se dimenzije uzdižu,tako postaju slozenije,i tako svaka sledeca postaje pozitivnija,jer slozenost da bi postojala zahteva sposobnost da njom upravljaš,drugim rečima..postaneš li nesposoban u nečemu spadaš na niže postojanje,da ne kažem jednostavnije..
Postoji teorija da smo mi u trecoj dimenziji. A navodno ih ima 12.
Moja saznanja o dimenzijama su šira..da ne kažem,slušao sam priče..i te priče ulaze u detalje šta je treća,šta je četvrta,ko je u četvrtoj,šta je reinkarnacija,i tako dalje. Iz moje perspektive,to su samo priče,dobro upakovane,koje mogu da prevagnu na obe strane,i na laž,i na istinu,jednostavno ne može ništa da ih potvrdi ili opovrgne. Ali tako je i sa verom,tako da...eto.
Šta vi znate o tome,i koje je vaše mišljenje?



Ovo mi je jako zanimljivo. A mislim da lipa ispred moga prozora zna više o meni nego ja o njoj, a kamoli dimenzijama.

- - - - - - - - - -

Kao što se mi hranimo,tako se hrane i bića iz četvrte dimenzije,ali tamo nema fizičkih stvari,tamo se hrane frekvencijom,kojom oni vibriraju. To je kao kad bi se hranio ljubavlju,jer si pozitivan,ili mržnjom jer si negativan,..ali moraš frekvencijom kojom vibriraš,u suprotnom to nije tvoja hrana. Primer kad namenjuješ hranu mrtvima,tvom dedi ili babi,ti misliš da će oni to jesti što si namenio,ali oni jedu ljubav koju si usmerio prema njima,tj tu frekvenciju,i što si se setio da im posvetiš taj trenutak.
Osobe iz četvrte se striktno hrane,frekvencijom iz treće dimenzije,kao što se mi hranimo biljkama...hranimo se i životinjama,ali,koliko sam čuo to nije u redu,životinje jesu primitivne,ali to nije razlog da iskorišćavamo njihovu inteligenciju,da bi se nahranili,one su deo naše dimenzije,i svesne su kad im oduzimaš život,iako ne znaju zašto,biljke ne stvaraju negativnu reakciju-frekvenciju na kraju života,a negativna frekvencija,vuče ka niže. Ako ubijaš životinju,ukaži joj poštovanje,ka njenom životu,tako ublažavaš sebi. Kaži hvala. Dakle znaj,kad god si negativnog raspoloženja,stvaraš mogućnost da nekog hraniš tom frekvencijom u četvrtoj dimenziji,brzo se smiri,jer taj nije vredan,da ga hraniš. Hrani pozitivna bića ako već planiraš da živiš. :)

Ovo znam. A ne znam kako znam.
 
Čime se onda hrane bića iz 5te dimenzije? I otvara se novo pitanje ko je definisao taj red, ko je podesio da sve to tako funkcioniše, nije valjda samo od sebe? Neka ga nazovemo tvorac ali opet ko ganrantuje da je jedan, da ih nema više ili da nema neko iznad. Sve stvari koje si izneo su meni prihvatljive(sa dosta rupa) ali uvek treba ići do same srži i suštne. Mislim da u pozadini teče algoritam koji je pušten da radi svakako. Svi zakoni fizike su zapravo delovi koda koje smo uspeli da otkrijemo. Čovek kao biće prvo mora da nađe način da postane besmrtan jer ako (kao sto si naveo) moraš da se ubiješ da bi otišao u 4d to znači da si morao da se ubiješ ili umreš u 2d da bi prešao u 3d što je apsurd. Pa nismo mi nastali od Životinja ili Biljaka. Znači prvo besmrtnost pa onda realna beskonačna istraživanja prostora u kome se sad nalazimo. Pa tek onda spremni kucamo na sledeća vrata ^^
 
Čime se onda hrane bića iz 5te dimenzije? I otvara se novo pitanje ko je definisao taj red, ko je podesio da sve to tako funkcioniše, nije valjda samo od sebe? Neka ga nazovemo tvorac ali opet ko ganrantuje da je jedan, da ih nema više ili da nema neko iznad. Sve stvari koje si izneo su meni prihvatljive(sa dosta rupa) ali uvek treba ići do same srži i suštne. Mislim da u pozadini teče algoritam koji je pušten da radi svakako. Svi zakoni fizike su zapravo delovi koda koje smo uspeli da otkrijemo. Čovek kao biće prvo mora da nađe način da postane besmrtan jer ako (kao sto si naveo) moraš da se ubiješ da bi otišao u 4d to znači da si morao da se ubiješ ili umreš u 2d da bi prešao u 3d što je apsurd. Pa nismo mi nastali od Životinja ili Biljaka. Znači prvo besmrtnost pa onda realna beskonačna istraživanja prostora u kome se sad nalazimo. Pa tek onda spremni kucamo na sledeća vrata ^^

U drugoj dimenziji,duša upravlja količinom,a ne jednim telom ili kako da nazoveš (drvo,biljka),dakle postoji duša,ali koja upravlja šumom,primer..kako da objasnim.. U suštini čovečja duša počinje od treće,ali tu je došla svojom voljom iz viših dimenzija,da bi treću podigla na viši nivo,koji god taj nivo da je,to se još nije desilo. I svaki put kad odeš u četvrtu,ti se toga setiš,pa izabereš da li želiš nazad da nastaviš taj proces uzdizanja treće dimenzije,,ili odustaješ i vraćaš se odakle si došao,a ti navodno to znaš gde je to.. Kakvo je to uzdizanje,nemam pojma,ali pretpostavljam da ime neke veze sa dobrotom ljudi,i uzdizanje čovečje vibracije,kad se čovečja vibracija uzdigne do odredjene tačke,menja se i dimenzija u kojoj se nalaziš,ali to mora količinski pretpostavljam više od pola čovečanstva,odredjena grupa ne pomaže. To se nije još desilo,a i da li će. Toliko.
 
Po tebi ispada da ne postoji ništa iznad naše opažajne moći,pa tvrdiš da nema ništa?
Ta tvrdnja može da se uporedi bukvalno kao kad ravnozemaljac kaže "nisam bio van planete zemlje,stoga zemlja je ravna,a sve ostalo su slike". zaista.
Ima ljudi koji znaju da izlaze van svog tela,svojom voljom,ti to naravno ne možeš da dokumentuješ video klipom,ima ljudi koji su umrli i vratili se,i iskusili nešto. Ima ljudi koji komuniciraju sa onim svetom,i tako saznaju stvari o tebi,preko onog sveta,i ko takve ljude ne doživi,taj ne zna.

postoje stvari van nase opazajne moci ali se nalaze u nasim obicnim dimenzijama

sem ako san ili nekontrolisane reakcije u mozgu nazivas 4 dimenzija

a prevarantske nacine rada ne znam, to sto prekopaju fejsbuk pa te onda kao procitaju ih ne cini vandimenzionim.
 
Šta je dimenzija. Dimnezija :) Demencija.
Postoje svjetovi. Mi smu u jednom od svjetova.

Da li smo mi kao u televiziji dok nas neki stvarni gledaju kao program, je li to.
Ili koja smo dimenzija veličine. Manji u odnosu na veče. Mini svijet.
Ili gde živimo, na nekakvim spratovima ili u balonima ili u svemiru ili holografskoj televiziskoj sapunici ili u pravom materialnom svjetu u kojem su dimenzije drugi svjetovi sličnih ali
i različitih dubina, visina, širina, ljepota, kvaliteta, materijala :think::manikir:

- - - - - - - - - -

Šta je dimenzija. Dimnezija :) Demencija.
Postoje svjetovi. Mi smu u jednom od svjetova.

Da li smo mi kao u televiziji dok nas neki stvarni gledaju kao program, je li to.
Ili koja smo dimenzija veličine. Manji u odnosu na veče. Mini svijet.
Ili gde živimo, na nekakvim spratovima ili u balonima ili u svemiru ili holografskoj televiziskoj sapunici ili u pravom materialnom svjetu u kojem su dimenzije drugi svjetovi sličnih ali
i različitih dubina, visina, širina, ljepota, kvaliteta, materijala :think::manikir:

Nekako po mom načinu razmišljanja sve mi najviše ima konceptualnu sličnost kompijuterskoj logici, ali opet možda je sve to više nego što možemo sad mi dokučiti uspoređujuči to sa našom maštom ili stvarnošču
 
Mene me zanima šta je koristio autor teme dok je dobijao inspiraciju da postavi ovako nadahnuto pitanj? Kaži i nama da nam bude lepo dok razmišljamo o dimenzijama, feng šui-u i prelasku iz tradicionalnog jednodimenzionalnog stanja u liberalno višedimenzionalno stanje [emoji38]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 

Back
Top