Nemogucnost zaceca

Maychee94

Početnik
Poruka
2
Zdravo, drage moje. Imam 23 godine, a verenik 30. Vec vise od godinu i po verenik i ja radimo na bebi. I nista. :cry: On je isao na spermografiju i sve je ok. Moj ginekolog mi je dao uput za proveru hormonkog statusa i tumor markera. To je sve ok. Uzimali su mi briseve. Papa test je ok. Imala sam hlamidiju i eserihiju. Za to smo pili neke antibiotike koje nam je ginekolog prepisao. Proveravam ovulaciju LH trakama. Danas mi je 15-i dan i LH tracica pokazuje negativno ali ja imam jake bolove u donjem delu stomaka i imam utisak kao da mi je dole sve mokro. Imate li slicnih iskustava? Bas sam pod stresom. Hvala. :)
 
Zdravo, drage moje. Imam 23 godine, a verenik 30. Vec vise od godinu i po verenik i ja radimo na bebi. I nista. :cry: On je isao na spermografiju i sve je ok. Moj ginekolog mi je dao uput za proveru hormonkog statusa i tumor markera. To je sve ok. Uzimali su mi briseve. Papa test je ok. Imala sam hlamidiju i eserihiju. Za to smo pili neke antibiotike koje nam je ginekolog prepisao. Proveravam ovulaciju LH trakama. Danas mi je 15-i dan i LH tracica pokazuje negativno ali ja imam jake bolove u donjem delu stomaka i imam utisak kao da mi je dole sve mokro. Imate li slicnih iskustava? Bas sam pod stresom. Hvala. :)

pretpostavljam da ni ne mozes da zatrudnis zato sto si pod stresom ,pokusavajuci.mlada si,opusti se,ako lekari kazu da je sve ok,onda i jeste.doci ce beba kad joj bude bilo vreme
 
Zdravo, drage moje. Imam 23 godine, a verenik 30. Vec vise od godinu i po verenik i ja radimo na bebi. I nista. :cry: On je isao na spermografiju i sve je ok. Moj ginekolog mi je dao uput za proveru hormonkog statusa i tumor markera. To je sve ok. Uzimali su mi briseve. Papa test je ok. Imala sam hlamidiju i eserihiju. Za to smo pili neke antibiotike koje nam je ginekolog prepisao. Proveravam ovulaciju LH trakama. Danas mi je 15-i dan i LH tracica pokazuje negativno ali ja imam jake bolove u donjem delu stomaka i imam utisak kao da mi je dole sve mokro. Imate li slicnih iskustava? Bas sam pod stresom. Hvala. :)

Lekari su rekli da je sve OK. A tek 23 god. Kada ces biti plodna ako ne sada :) Manje misli, vise uzivaj. I eto kmekavca :)
 
Zdravo, drage moje. Imam 23 godine, a verenik 30. Vec vise od godinu i po verenik i ja radimo na bebi. I nista. :cry: On je isao na spermografiju i sve je ok. Moj ginekolog mi je dao uput za proveru hormonkog statusa i tumor markerIa. To je sve ok. Uzimali su mi briseve. Papa test je ok. Imala sam hlamidiju i eserihiju. Za to smo pili neke antibiotike koje nam je ginekolog prepisao. Proveravam ovulaciju LH trakama. Danas mi je 15-i dan i LH tracica pokazuje negativno ali ja imam jake bolove u donjem delu stomaka i imam utisak kao da mi je dole sve mokro. Imate li slicnih iskustava? Bas sam pod stresom. Hvala. :)

Može još da se proveri prohodnost jajovoda, postkoitalni test, a onda baciš te lh trakice i opustiš se.
 
Ти гарант имаш једно 4 банке и мислиш како је још рано...

53
pfff majska sam ruza
do 60 imam sanse, potvrdili neki slucajevi...masala

- - - - - - - - - -

Годиште мог сина, за мене је то дете па дете.

tiha jeza
do 27 ce da stigne i da bude razvedena samohrana majka
a sta je sa zivoom bem ti sunce, de je mladost, de je da se prozivi bre, pa posle se bacis na majcinstvo
pravis nov zivot a svoj nisi proziveo....:zima:
pa kad je spici u 35 da nadoknadjuje sve propusteno, ajme....bahanalije :lol:
 
Po meni je sasvim u redu dobiti prvo dete izmedju 20-25 god. Uopste ne mislim da je prerano. To mi deluje nekako najprirodnije. Ne gubis sebe samo zato sto imas dete. Niti se zivot svede samo na decu i kucu. To onima koji vole da su zrtve sopstvenih izbora. Ostali zive. Sa decom ili bez :)
 
pa bas da mozes da zivis slobodno sa detetom kao i onaj bez, sije mu ga djura
oces sa bebom na sisi da ides bekpek po evropi recimo ? :lol:
mani me molim te
to je stvar izbora naravno
ali nemas isti zivot sa i bez deteta, i to je potpuno prirodno naravno, kad rodis dete ono postaje primarno, menjas prioritete i zivotne odluke i poteze...sve je to priroda uredila
danasnji nacin zivota je takav da se skolujes duze nego nekad, do 24,25 ti si vezan za skole (ako tako odlucis) pa onda naci posao, postati nezavistan finansiski, sve to trazi svoje vreme...
odlukom da ne ides tim putem, nego da radjas dete tako rano, ti ne mozes prilagoditi vise zivot pomenutom standardu, automatski odskaces, na svoju stetu, postajes osoba sa nizim obrazovnim nivoom, sa potencijolno losijim radnim mestom, sa manjom platom, automatski sa nizim materijalnim statusom i zivotnim standardom
nisam ja to smislila no drustveno uredjenje
itekako je tezi zivotni put za danasnje vreme roditi tako mlad dete
ko oce neka izvoli, ko nece ne mora

al nemojte mi o bajkama da mama u 23 i slobodna devojka student u 23 imaju isti zivot, da ne dobijem sto bi el rekla izliv kake na mozak :lol:
 
ps rekoh da je bolje da ne idemo na tu stranu, raslinucemo se...nije to ni tema...bolje da nisma nista komentarisala da se sad ne pokrene lavina :lol:
nek radi bre ko sta oce briga me
samo nemojte da mazemo oci jednu drugima
svaka zivotna odluka ima svoje za i protiv, kao i svoje posledice
zakon akcije i reakcije
pa kako vam drago...
 
ginekolozi smatraju da su do 25-e najkvalitetnije jajne celije za pravljenje potomstva
nemaju svi iste ambicije u zivotu, niti svi idu istim putem
ne mora svaka zena da bude ostvarena i porodicno i poslovno da bi imala ispunjen zivot
imam prijatelje koji su dobili bebu pre godinu dana i ceo svet obilaze sa njom
trenutno su u maroku..putovanja nisu u luksuznoj varijanti, vidi se po slikama, samo su u svoj paket ubacili jos bebu i njene stvari
iskreno, mnogo je lakse nositi se sa obavezama koje nosi podizanje potomstva kad si mladji
sto ne znaci da neko ne moze to isto da uradi i sa 53, kao sto ima primera, ako mu je zelja toliko jaka
 
ginekolozi smatraju da su do 25-e najkvalitetnije jajne celije za pravljenje potomstva
nemaju svi iste ambicije u zivotu, niti svi idu istim putem
ne mora svaka zena da bude ostvarena i porodicno i poslovno da bi imala ispunjen zivot
imam prijatelje koji su dobili bebu pre godinu dana i ceo svet obilaze sa njom
trenutno su u maroku..putovanja nisu u luksuznoj varijanti, vidi se po slikama, samo su u svoj paket ubacili jos bebu i njene stvari
iskreno, mnogo je lakse nositi se sa obavezama koje nosi podizanje potomstva kad si mladji
sto ne znaci da neko ne moze to isto da uradi i sa 53, kao sto ima primera, ako mu je zelja toliko jaka

pa problem je sto se drustveno uredjenje i biologija vise ne poklapaju
jeste najbolje do 25 tacno...
al problem je sistem u kakvom zivimo...sve je pomereno

ma ne kazem ja da svako ko ne rodi dete sa 23 je uspesna poslovna zena dr nauka
nego samo da dete samo po sebi stvara jednu vrste obaveze, i namece drugaciji nacin zivota od onoga kad nemas dete i tu odgovornost...
cista logika...

putuju ljudi sa decom, al da im je lakse da tako putuju nego ovima koji idu bez dece sije mu ga djura
putujes sa dodatnom odgovornoscu...mislim kad je vec pomenuto putovanje

jednostavno vodis drugaciji zivot, i to je ok ako je to izbor...ne vodis isti zivot kao onaj bez dece...logika....nema sta da se mazemo da je isto...
nije isto kad imas ljubimca i kad nemas, nije isto kad si u vezi i kad si singl...logika
ne vidim potrebu da se sad pokusava da se prica kako je isto
boze pa nije isto kad hodas u patikama i u cipelama, namerno ubacena trivijalnost, bas je isto sa i bez deteta...
 
Zdravo, drage moje. Imam 23 godine, a verenik 30. Vec vise od godinu i po verenik i ja radimo na bebi. I nista. :cry: On je isao na spermografiju i sve je ok. Moj ginekolog mi je dao uput za proveru hormonkog statusa i tumor markera. To je sve ok. Uzimali su mi briseve. Papa test je ok. Imala sam hlamidiju i eserihiju. Za to smo pili neke antibiotike koje nam je ginekolog prepisao. Proveravam ovulaciju LH trakama. Danas mi je 15-i dan i LH tracica pokazuje negativno ali ja imam jake bolove u donjem delu stomaka i imam utisak kao da mi je dole sve mokro. Imate li slicnih iskustava? Bas sam pod stresom. Hvala. :)

Nemoj se brinuti. :) Ako doktori kazu da je sve u redu, onda je sve u redu. :)
Slazem se sa brankich da bi jos mogla proveriti prohodnost jajnika i „zavaljenost“ materice. Opusti se je lako reci, ali pokusaj da ne razmisljas o tome i sa verenikom imaj odnose onda kada to oboje zelite, a ne kada trakice to naloze. To je opterecenje i za tebe i za njega.
 
pa problem je sto se drustveno uredjenje i biologija vise ne poklapaju
jeste najbolje do 25 tacno...
al problem je sistem u kakvom zivimo...sve je pomereno

ma ne kazem ja da svako ko ne rodi dete sa 23 je uspesna poslovna zena dr nauka
nego samo da dete samo po sebi stvara jednu vrste obaveze, i namece drugaciji nacin zivota od onoga kad nemas dete i tu odgovornost...
cista logika...

putuju ljudi sa decom, al da im je lakse da tako putuju nego ovima koji idu bez dece sije mu ga djura
putujes sa dodatnom odgovornoscu...mislim kad je vec pomenuto putovanje

jednostavno vodis drugaciji zivot, i to je ok ako je to izbor...ne vodis isti zivot kao onaj bez dece...logika....nema sta da se mazemo da je isto...
nije isto kad imas ljubimca i kad nemas, nije isto kad si u vezi i kad si singl...logika
ne vidim potrebu da se sad pokusava da se prica kako je isto
boze pa nije isto kad hodas u patikama i u cipelama, namerno ubacena trivijalnost, bas je isto sa i bez deteta...

ali bas o tome se radi
neko zeli decu i nema taj stav da su mu deca opterecenje
samo napravi drugaciju organizaciju
i zbog toga ne misli da mu je bilo sta uskraceno
da, ustanem po milion puta u toku dana da otvroim i zatvorim vrata da ljubimci udju i izadju, kako koji zeli
imam retrivreku od 17god koja od letos ne moze bas uspesno da kontrolise svoju besiku
neko zbog toga uspavljuje psa
od pre dva dana ne moze vise na koristi zadnje noge uopste
ja sam to stanje resila pelenama koje joj stavljam i ne pada mi na pamet da je uspavam
sta hocu da ti kazem, kad nesto zaista zelimo, to nam nije opterecenje, to je nas izbor
 
ali bas o tome se radi
neko zeli decu i nema taj stav da su mu deca opterecenje
samo napravi drugaciju organizaciju
i zbog toga ne misli da mu je bilo sta uskraceno
da, ustanem po milion puta u toku dana da otvroim i zatvorim vrata da ljubimci udju i izadju, kako koji zeli
imam retrivreku od 17god koja od letos ne moze bas uspesno da kontrolise svoju besiku
neko zbog toga uspavljuje psa
od pre dva dana ne moze vise na koristi zadnje noge uopste
ja sam to stanje resila pelenama koje joj stavljam i ne pada mi na pamet da je uspavam
sta hocu da ti kazem, kad nesto zaista zelimo, to nam nije opterecenje, to je nas izbor

naravno da je izbor
samo ne mozes da dodjes i napises da vodis isti zivot kao i neko bez kucnog ljubimca...pa logika bre da ne vodis isti zivot

ne kazem ja da je opterecenje u negativnom smislu, nisam ni rekla da je opterecenje, taman posla, ne smatram da je imati dete opterecenje, to je biologija, prirodno je
no je odgovornost u smislu da te nagoni na drugacije delovanje od onoga ko nema ljubimca/dete/supruznika...

ne dopada mi se izjava "isto je" ne nije, taman posla da je isto...to onda debelo nesto nije u redu sa tobom ....mozda uvalis dete babi a ti zivis ko i ove sto nisu mame :lol: ima i takvih monstruma, eto njima je isto ko i da nemaju dete
pa meni nije isto kad zivim sa i bez ljubimca, niti mi pada na pamet da to izjavim, pa de je bre biti mama i ne biti isto
 
Poslednja izmena:
ali bas o tome se radi
neko zeli decu i nema taj stav da su mu deca opterecenje
samo napravi drugaciju organizaciju
i zbog toga ne misli da mu je bilo sta uskraceno
da, ustanem po milion puta u toku dana da otvroim i zatvorim vrata da ljubimci udju i izadju, kako koji zeli
imam retrivreku od 17god koja od letos ne moze bas uspesno da kontrolise svoju besiku
neko zbog toga uspavljuje psa
od pre dva dana ne moze vise na koristi zadnje noge uopste
ja sam to stanje resila pelenama koje joj stavljam i ne pada mi na pamet da je uspavam
sta hocu da ti kazem, kad nesto zaista zelimo, to nam nije opterecenje, to je nas izbor

Pa to, da ti neko taksativno nabroji koje su sve obaveze oko kućnih ljubimaca, ne oko bebe, ne bi ti palo na pamet da ih imaš. Ali kad su tu, to je druga priča.
Dalje kome će se kako zalomiti i da li će se kasnije ispostaviti da bi bilo bolje da je malo sačekao ili požurio zbog nekih okolnosti, to je individualno.
 
***** те боже, жена најнормалније хоће да роди дете у врху плодних година, а ова овде дроби о томе како мења пелене псу, како устаје усред ноћи да их опслужује и како је ето то њен избор.
 
Sto bi radjala kad moze da saceka do 60te, u medjuvremenu se razvede par puta, nabavi macku, psa, ma citav zoo orkestar, pesaka obidje svet, nauci da spremi par virslastih jela, malo svrljne sa strane,..... i postane samozvani sveznalac .....mssim, nije luda da radja dete iz ljubavi i zelje...
 
naravno da je izbor
samo ne mozes da dodjes i napises da vodis isti zivot kao i neko bez kucnog ljubimca...pa logika bre da ne vodis isti zivot

ne kazem ja da je opterecenje u negativnom smislu, nisam ni rekla da je opterecenje, taman posla, ne smatram da je imati dete opterecenje, to je biologija, prirodno je
no je odgovornost u smislu da te nagoni na drugacije delovanje od onoga ko nema ljubimca/dete/supruznika...

ne dopada mi se izjava "isto je" ne nije, taman posla da je isto...to onda debelo nesto nije u redu sa tobom ....mozda uvalis dete babi a ti zivis ko i ove sto nisu mame :lol: ima i takvih monstruma, eto njima je isto ko i da nemaju dete
pa meni nije isto kad zivim sa i bez ljubimca, niti mi pada na pamet da to izjavim, pa de je bre biti mama i ne biti isto

nije metlo isto naravno!
bolje je!
teze je onima koji ih ne zele, pa ih dozivljavaju kao opterecenje koje menja neciji zivot
bilo da pricamo o deci, bilo o ljubimcima
sto ne ide nikako u isti kos, ali ide po pitanju odgovornosti koje ti roditeljstvo i briga o nekome namece
 

Back
Top