ZLOSTAVLjANJE ŽIVOTINjA: Dečak kolima vukao psa po ulici

Gusan

Aktivan član
Poruka
1.837
ZLOSTAVLjANJE ŽIVOTINjA: Dečak kolima vukao psa po ulici

Novosti online | 31. oktobar 2017. 17:19 | Komentara: 10
Dečak (13) iz aleksinačkog sela Prćilovica vezao je svog psa za očev auto, a zatim ga vozio ulicama Žitkovca naočigled užasnutih prolaznika


Foto: Tanjug/Facebook
Foto: Tanjug/Facebook
SRODNE VESTI
Pretukli mačku, obesili o štrik za veš i zadavili plastičnom trakom
Dečak (13) iz aleksinačkog sela Prćilovica vezao je svog psa za očev auto, a zatim ga vozio ulicama Žitkovca naočigled užasnutih prolaznika.



Devojka, očevidac stravičnog mučenja životinje je prijavila događaj policiji, ali s obzirom na to da maloletnik ima manje od četrnaest godina, izbegao je bilo kakvu odgovornost za ono što je uradio.

Kako prenosi Telegraf, Emilija Jevtić, očevidac zlostavljanja psa kaže da je bila zgrožena prizorom kojem je bila svedok.

- To se desilo 28. oktobra oko 17 sati u vreme kada sam se vraćala iz posete drugarici. U ulici Dragoljuba Avramovića primetila sam beli "opel", a pažnju mi je privuklo to što je sa mesta vozača izašao dečak. Otvorio je prtljažnik auta i izvadio psa, vezao mu je konopac oko vrata a drugi kraj je privezao za auto.

- Pitala sam ga zašto to radi, a on mi je odgovorio da je to njegov pas i da se ne mešam. Zapretila sam mu da ću ga slikati na šta je on kazao da ga za to nije nimalo briga. Seo je u auto i krenuo ka Goričkoj ulici vukući po asfaltu jadnu životinju koja je cvilela – opisuje neljudsko mučenje psa Emilija.

Devojka je slike poslala svojoj majci Mileni Pantović koja je vlasnik prihvatilišta za napuštene životinje, a zatim zlostavljanje prijavila policiji.

- Apelujem na nadležne da psa oduzmu dečaku jer se ne može govoriti o vlasničkoj životinji s obzirom na to da nije čipovana. Ne znam šta se sa jadnom životinjom dalje desilo, jer sam u policiji čula da je živa ali sam od nekih dečaka koji poznaju mališana koji je mučio, saznala da je preminula od povreda - rekla je Milena.

Policija je potvrdila ovaj događaj i saopštila da je obavešteno Više javno tužilaštvo Centar za socijalni rad.

novosti.rs

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UZAS.Novine su kasnije pisale(ima clanak) da je to *dete* pre godinu dana ukrao vozilo iz centra za socijalni rad i prodao ga u staro gvozdje.A ovo?Dokaz da se neka *deca* radjaju zla i ne zasluzuju da zive uopste.
 
Pa šta?

I za Pampers pelene prvo sjebavaju životinjama kožu...

A moderni seljaci ne vole pelene
jer pelene znače i manje komocije u slobodnom vremenu
koja treba modernim seljacima da bi voajerisali po fejsbuku
ili se eksponirali pa sve lepo i nasmejano

- - - - - - - - - -

A šta misle žene?
Kako se testira najnovija šminka "od lopate vrhunska riba"?

- - - - - - - - - -

sela Prćilovica .

Srbi su uvek imali smisla za humor

taj humor ih posle koči po Beogradu kad izigravaju nekom nešto po firmi :mrgreen:
 
ZLOSTAVLjANJE ŽIVOTINjA: Dečak kolima vukao psa po ulici
Ја сам се јуче много изнервирала због овог (никако првог) случаја, специјално што новине у којима сам прочитала нису имале ни могућност да се коментарише. Реченица која ме је највише изнервирала , новинарска, јесте да малолетна наказа има само 13 година и закон му ништа не може, што наравно није тачно, а ако случајно јесте, онда то треба мењати.Поправни домови су осмишљени баш за овакве извитоперене и требало га је упутити још онда кад је украо туђи ауто и продао га, не разумем шта су чекали, да повређује и усмрћује до своје 18 е!!

Дечак је свакако за доживотну хоспитализацију, а родитељи оваквих и сличних требало би да одговарају као пунолетни, јер за толико година свог родитељског стажа нису успели да свом потомку усаде поштовање према живим бићима.Ти из алексиначког Центра за социјални који ни прошле године нису реаговали, па су тако сукривци за смрт и муке пса, треба да изгубе макар запослење , ионако не служе ничему.

mucenje_psa_zitkovac_22853050_1648614278533569_6016511305675433547_n.jpg


Роми су данас изузетно повлашћени у Србији, добијају стипендије и за средње школе и треба им мањи број поена него српским вршњацима у Србији за уоис у средње школе, али ништа не оправдава надлежне што на време нису стопирали штетно деловање овог дечака..Цела његова породица живи од социјалне помоћи - те "државне" паре су управо оне које се одбијају свим запосленим у Србији.
Do sada je evidentiran kao počinilac ukupno četiri krađe, od čega su u dva slučaja bile krađe vozila.

- Vozilo Centra za socijalni rad u Paraćinu ukradeno je 21. juna prošle godine. Počinilac je bio nepoznat sve dok policija u ovoj godini nije pronašla ostatke “juga” na jednom otpadu za otkup starog gvožđa u Aleksincu. Operativnim radom policija je utvrdila da je vozilo prodao ovaj maloletnik koji ga je i ukrao. U vreme krađe on je imao svega 12 godina tako da je krivično neodgovoran. Nisu mogli ništa nego da tužilaštvu pošalju samo obaveštenje o učinjenom krivičnom delu, kaže naš izvor.

Maloletnik, inače, živi sa majkom i sestrom u Prćilovici kod Aleksinca, ali je sklon skitničarenju pa otuda ne čudi kako se obreo u Paraćinu. Prema nezvaničnim informacijama, on sam putuje vozom tako da su ga nalazili i u drugim, udaljenijim gradovima.

Listu krivičnih dela u njegovom maloletničkom dosijeu dopuniće krivično delo zlostavljanja i mučenja životinja, počinjeno 28. oktobra kada je šokirao meštane susednog sela Žitkovac jer je vukao po asfaltu psa vezanog za branik vozila. Kako je naš list pisao, on je prethodno došao kolima od Prćilovice do Žitkovca sa psom u gepeku. Budući da je upravljao automobilom pre sticanja prava na upravljanje, dosije će mu upotpuniti i ovaj prekršaj, ali je izvesno da ni za šta neće moći da odgovara jer je još uvek krivično neodgovoran.

U Centru za socijalni rad u Aleksincu, uzdržani su oko podataka koje mogu da saopšte javnosti o maloletniku, s obzirom na njegove godine, ali potvrđuju da potiče iz porodice koja je korisnik novčano socijalne pomoći.
https://www.aleksinac.net/lat/drust...psa-ukrao-i-jugo-centru-za-socijalni-rad.html
 
Poslednja izmena:
Ја сам се јуче много изнервирала због овог (никако првог) случаја, специјално што новине у којима сам прочитала нису имале ни могућност да се коментарише. Реченица која ме је највише изнервирала , новинарска, јесте да малолетна наказа има само 13 година и закон му ништа не може, што наравно није тачно, а ако случајно јесте, онда то треба мењати.Поправни домови су осмишљени баш за овакве извитоперене и требало га је упутити још онда кад је украо туђи ауто и продао га, не разумем шта су чекали, да повређује и усмрћује до своје 18 е!!

Дечак је свакако за доживотну хоспитализацију, а родитељи оваквих и сличних требало би да одговарају као пунолетни, јер за толико година свог родитељског стажа нису успели да свом потомку усаде поштовање према живим бићима.Ти из алексиначког Центра за социјални који ни прошле године нису реаговали, па су тако сукривци за смрт и муке пса, треба да изгубе макар запослење , ионако не служе ничему.

mucenje_psa_zitkovac_22853050_1648614278533569_6016511305675433547_n.jpg


Роми су данас изузетно повлашћени у Србији, добијају стипендије и за средње школе и треба им мањи број поена него српским вршњацима у Србији за уоис у средње школе, али ништа не оправдава надлежне што на време нису стопирали штетно деловање овог дечака..Цела његова породица живи од социјалне помоћи - те "државне" паре су управо оне које се одбијају свим запосленим у Србији.

https://www.aleksinac.net/lat/drust...psa-ukrao-i-jugo-centru-za-socijalni-rad.html

Upravo tako.Treba spustiti granicu krivicne odgovornosti.U USA je mislim 7 godina.A kod nas sada hoce da uvedu kaznu dozivotnog zatvora za ubistvo deteta.A zasto nebi i za ubistvo odraslog takodje dovivotna iako je pocinilac maloletan.To je diskriminacija prema odraslima.Verujte ovaj zakon sto Igor Juric predlaze je mac sa dve ostrice.
 

Back
Top