Који је најбољи програмски језик ?

Šta je po vama bolje naučiti?Javu ili Front-End Web progamiranje(HTML,CSS,Javascript,JQueri,Ajax) ili obuku za .Net programiranje.Nude mi ova tri kursa a ja ne znam koji da izaberem.Sa kojim od ovih znanja se može lakše zaposliti?Još jedna bitna stvar je koji se od ovih programa lakše uče i za koje je potrebno najmanje vremena da bi se koliko toliko savladali?Za koje programe je potrebno najveće znanje engleskog jezika?Moje lične karakteristike su odlične što se tiče matematike a srednje žalosne što se tiče stranih jezika tj.engleskog jezika(mada znam popriličan broj engleskih reči).HTML i CSS sam već učio i lako ga savladao.Šta je teže naučiti Javu ili Javascript?Dakle šta mi preporučujete da se najlakše i najbrže nauči od ove tri opcije koje mi se nude a da mogu da imam neke koristi od toga?
 
Poslednja izmena:
Engleski ti je jako bitan. U informacionim tehnologijama se razmislja na engleskom, cela nauka je zasnovana i opisana ne samo koriscenjem engleskih reci, vec kompletnim duhom tog jezika.
Kao i svima sto govorim, tako i tebi: uci programiranje (i to objektno-orijetnisano), i neka ti to bude fokus - da naucis da programiras.
Da ti napravim analogiju sa bilo kojim drugim zanatom: programiranje je zanat (vestina), programski jezik je samo alat.
Jako je veliki plus sto znas HTML i CSS. Sada bi sledeci korak bio da naucis pravo programiranje, a usput paralelno da ga primenjujes pomocu dva jezika:
- Javascript (script jezik, kojim ces zajedno sa ovim sto vec znas, da upotpunis frontend deo)
- Java ili neki od jezika za .NET framework (na primer C#) - pravi programski jezik - kojim ces da naucis i ono sto je potrebno za backend deo - da zaokruzis pricu.

Primetices da sam naglasio da je Javascript script jezik, a da su Java i C# pravi programski jezici. Ako naucis pravi programski jezik - ucenje script jezika nakon toga ce ti biti bukvalno kao da umesto nemackog srafcigera pocnes da koristis japanski koji je malo manji i ima drugaciju drsku. Ovo ti govorim da bi shvatio da nije nimalo strasno ni tesko uciti da programiras pomocu dva jezika.

I jos ima tu dosta toga sto treba da se zna, i sto ces usput uciti (XML, elementarno o bazama podataka, itd.), ali sve u svoje vreme.
Za pocetak - uci da programiras u nekom full programskom jeziku.
 
Engleski ti je jako bitan. U informacionim tehnologijama se razmislja na engleskom, cela nauka je zasnovana i opisana ne samo koriscenjem engleskih reci, vec kompletnim duhom tog jezika.
Kao i svima sto govorim, tako i tebi: uci programiranje (i to objektno-orijetnisano), i neka ti to bude fokus - da naucis da programiras.
Da ti napravim analogiju sa bilo kojim drugim zanatom: programiranje je zanat (vestina), programski jezik je samo alat.
Jako je veliki plus sto znas HTML i CSS. Sada bi sledeci korak bio da naucis pravo programiranje, a usput paralelno da ga primenjujes pomocu dva jezika:
- Javascript (script jezik, kojim ces zajedno sa ovim sto vec znas, da upotpunis frontend deo)
- Java ili neki od jezika za .NET framework (na primer C#) - pravi programski jezik - kojim ces da naucis i ono sto je potrebno za backend deo - da zaokruzis pricu.

Primetices da sam naglasio da je Javascript script jezik, a da su Java i C# pravi programski jezici. Ako naucis pravi programski jezik - ucenje script jezika nakon toga ce ti biti bukvalno kao da umesto nemackog srafcigera pocnes da koristis japanski koji je malo manji i ima drugaciju drsku. Ovo ti govorim da bi shvatio da nije nimalo strasno ni tesko uciti da programiras pomocu dva jezika.

I jos ima tu dosta toga sto treba da se zna, i sto ces usput uciti (XML, elementarno o bazama podataka, itd.), ali sve u svoje vreme.
Za pocetak - uci da programiras u nekom full programskom jeziku.

Hvala na odgovoru.Mogu da izaberem samo jednu varijantu od one tri ponuđene.Ti mi očigledno preporučuješ Javu ili.Net?Mene zanima koji bih najlakše mogao da naučim pa da počnem da radim a da kasnije nadograđujem svoje znanje?Koliko sam čitao na netu imama utisak da je JS najlakše naučiti a dosta je popularan jezik.Dok je za Javu potrebno više vremena da se savlada do nivoa da bi se moglo nešto konkretno i raditi.Možda grešim?
 
Zavisi od tvojih individualnih sposobnosti i afiniteta.
Ja preferiram uvek pristup kao sto sam naveo - nauciti programiranje sa pravim programskim jezikom (Java ili nesto od .NET jezika), i usput raditi i pomalo frontend (Javascript je deo frontend price).
Fora je u tome sto vecina firmi trazi da znas i nesto od frontend price iako bi radio kao backend developer, i obrnuto.
Zato sam ti napisao sve to gore.
I jos nesto: ne postoji na brzaka. Vidim da ti se zuri, i potpuno mogu da te razumem, ali moras da imas strpljenja. Vec sam ovde pisao, moj najbrzi djak se za godinu dana (celu godinu) prekvalifikovao. To je minimum vremena da se nauci sve ono sto treba da bi covek poceo da radi.
Price o tome kako je neko na brzaka naucio neki jezik i poceo da radi - su samo lovacke price.
 
Zavisi od tvojih individualnih sposobnosti i afiniteta.
Ja preferiram uvek pristup kao sto sam naveo - nauciti programiranje sa pravim programskim jezikom (Java ili nesto od .NET jezika), i usput raditi i pomalo frontend (Javascript je deo frontend price).
Fora je u tome sto vecina firmi trazi da znas i nesto od frontend price iako bi radio kao backend developer, i obrnuto.
Zato sam ti napisao sve to gore.
I jos nesto: ne postoji na brzaka. Vidim da ti se zuri, i potpuno mogu da te razumem, ali moras da imas strpljenja. Vec sam ovde pisao, moj najbrzi djak se za godinu dana (celu godinu) prekvalifikovao. To je minimum vremena da se nauci sve ono sto treba da bi covek poceo da radi.
Price o tome kako je neko na brzaka naucio neki jezik i poceo da radi - su samo lovacke price.
:ok::ok::ok:
 
Кад смо код правих програмских језика рачунате ли Python у исти? Учим га и баш ми се допада, занима ме највише скриптинг па затим анализа података.

Naravno :)

Python izuzetno volim, zbog toga sto je sintaksa mnogo slicna pseudokodu, jako je intuitivna, i skoro uvek postoji biblioteka za nesto sto zelis da uradis, tako da se posao koji bi u c++ zahtevao hiljade linija koda obavi u svega par intuitivnih linija u pythonu :)

Mozda nije efikasan koliko i programi koji se prevode na masinski jezik, zbog interpretiranja, ali vrlo cesto u realnim upotrebama to nije ni bitno (zavisi naravno sta pravis)
 
а због чега се јаваскрипт не сматра прави програмским језиком?

Да, читао сам да је пајтон језик високог нивоа док су језици ниског нивоа погодни за прављење оперативних система ови високог су бољи за апликације. За ово што ја покушавам да радим свакако да је пајтон права ствар.
 

Back
Top