Bes

Koji su vaši unutrašnji demoni i kako se borite sa njima - ako se borite?

imao sam ranije možda taj bes, mada je to možda više bila neka mržnja.
kod mene je bilo usmereno prema sebi.
mislim da sam negde pročitao nešto u smislu - zaboravite sebe i ničeg se nećete plašiti.
ako bih se usudio da dam neki savet, to bi onda možda bilo to -
da se izađe iz glave, da se okupira nekim spoljnim stvarima, a ne samosažaljenjem, jer to je možda koren toga.
 
farting_smiley.gif


smiley_fart.gif
 
imao sam ranije možda taj bes, mada je to možda više bila neka mržnja.
kod mene je bilo usmereno prema sebi.
mislim da sam negde pročitao nešto u smislu - zaboravite sebe i ničeg se nećete plašiti.
ako bih se usudio da dam neki savet, to bi onda možda bilo to -
da se izađe iz glave, da se okupira nekim spoljnim stvarima, a ne samosažaljenjem, jer to je možda koren toga.

Neko do koga mi je vrlo stalo nedavno mi je nešto slično rekao o samosažaljenju. Da nije dobro ni za onog ko se samosažaljeva, ni za njegovo bliže i dalje okruženje. A baš sam složila tugaljivu pričicu, kasnije kad sam došla u malo normalnije stanje, došlo mi je da se izbljujem kad sam pročitala sopstvene reči.
 
Užasno me mori. Celog života se borim sa besom, primenila sam sve tehnike, od vežbanja, preko meditacije u pokretu, do ispoljavanja negde gde nikoga neće povrediti (vrištanjem u jastuk, u ekstremnim slučajem samošamaranjem i lupanjem u glavu) - i opet me obuzme nekad tako da ne mogu da ga kontrolišem. To je kod mene kao cunami...kad krene hrani se sam iz sebe, crpi i intenzivira energiju iz sebe.

Mislim da bi najveća moja pobeda u životu bila kada bih uspela potpuno da pobedim i uništim svoj bes. Veća od bilo čega što sam do sada postigla.

Ne tražim savete - mada su dobrodošli - jer mi do sada nijedan nije u potpunosti pomogao. Koji su vaši unutrašnji demoni i kako se borite sa njima - ako se borite?

Nemam jedan dominantan, smenjuju se. :lol: Ima ih koliko hoćeš. Borim se smirenjem i introspekcijom, učim odakle šta potiče. Otprilike ako dopustim neku negativnu emociju, recimo strah zbog neke neizvesnosti, onda mi se vremenom na čudan način dopadne da održavam to stanje, hraneći ga racionalizacijama. Lakše je biti u tom stanju. A iz straha ide sumnja, i tako redom, nižu se negativne emocije i stanja kao potvrda početnog stava. Dok ne vidim kuda to vodi. Onda se čupam.

Jedno vreme sam opasnih problema imala sa besom. Ali iz nemoći i uz snažno uverenje da sam u pravu. Dok nisam shvatila da nisam u pravu i da moje... dobronamerne akcije nikakvo dobro ne donose. Ljudi žive na način koji im odgovara, ma koliko taj put bio destruktivan, i napor da toj samodestrukciji staneš na put nije nikakav milosrdan čin. Njihova sloboda je iznad svega. A moja želja da nekog ispravim je ništa drugo do neurotične želje da bude po mojoj zamisli, ma koliko u teoriji bila u pravu. U korenu toga je bio bes.
 
Nemam jedan dominantan, smenjuju se. :lol: Ima ih koliko hoćeš. Borim se smirenjem i introspekcijom, učim odakle šta potiče. Otprilike ako dopustim neku negativnu emociju, recimo strah zbog neke neizvesnosti, onda mi se vremenom na čudan način dopadne da održavam to stanje, hraneći ga racionalizacijama. Lakše je biti u tom stanju. A iz straha ide sumnja, i tako redom, nižu se negativne emocije i stanja kao potvrda početnog stava. Dok ne vidim kuda to vodi. Onda se čupam.

Jedno vreme sam opasnih problema imala sa besom. Ali iz nemoći i uz snažno uverenje da sam u pravu. Dok nisam shvatila da nisam u pravu i da moje... dobronamerne akcije nikakvo dobro ne donose. Ljudi žive na način koji im odgovara, ma koliko taj put bio destruktivan, i napor da toj samodestrukciji staneš na put nije nikakav milosrdan čin. Njihova sloboda je iznad svega. A moja želja da nekog ispravim je ništa drugo do neurotične želje da bude po mojoj zamisli, ma koliko u teoriji bila u pravu. U korenu toga je bio bes.

reci joj
 
ok, kako god da ga kanališeš
jednom kad osetiš mir, savršen, koji neće lako poremetiti niko sa strane - videćeš kakav je to raj
i kakva je to MOĆ
nijedan bes ili osećaj snage u besu ti neće pružiti takvu moć kao mir
 
ok, kako god da ga kanališeš
jednom kad osetiš mir, savršen, koji neće lako poremetiti niko sa strane - videćeš kakav je to raj
i kakva je to MOĆ
nijedan bes ili osećaj snage u besu ti neće pružiti takvu moć kao mir

Ne kanališem ga. Nedavno sam shvatila da ne mogu da ga kanališem, i da, vrlo često, taj instinkt da odreagujem besno i ljutito jeste zapravo jedini ispravan. Zato što eliminiše uzrok besa, čak i onda kada ja svesno ne želim da uzrok bude eliminisan. A jednom kad kad nestane uzrok, nestane i bes. Ne baš odmah ali nakon nekog vremena - puf! I nastane mir :)

A ne ne ne takvi nervcici nikad ne nadju mir,za njih je mir robija ne kapiras

Ma jašta. Dok sam živa ima da besnim. Smiriću se kad umrem :mrgreen:
 
Pa nisam noulafer kao ti da visim ovde 24h i da kucam 38 poruka dnevno. Nepismeni. Smej se... Jeste, tvoja nepismenost i jeste za smejanje.

Haha - zakasnElo, zakasnEti ahaha kako te nije sram da budes ovako nepismen?
 
Aha da, sarkazam je biti nepismen. Nije to sarkazam, nego si ti jednostavno, nepismen. Ah da, a ne znas ni sta je sarkazam, niti umes da ga prepoznas, nemas kapaciteta, jer nemas kapaciteta cak ni pravopis da savladas, niti bilo koju temu razumes sta je pisac teksta hteo da kazes. I da, nije da ne znas, ti "neznas" hahahahahaha.
 
Zasto si besna? Na koga? Na sebe mozda?

Ti trazis nacin da uklonis posledice ali sta je uzrok? Neces se zauvek otarasiti posledica ako ne otkrijes sustinu svog besa, i to sebi pre svega.
 
. Koji su vaši unutrašnji demoni i kako se borite sa njima - ako se borite?

Unutrašnji demoni mi ne izazivaju bes. Četujem sa njima, pregovaram, diskutujem, nadgornjavamo se.... Ali zato ovi spoljni demoni....! E, to me do raznih "bjesova" dovodi i sve manje sam u stanju da se kontrolišem. Besna sam na sistem, na Vladu, na državu, na zakone (ili bezakonje), osećam se sapeto u ovoj zemlji u kojoj nikad reda, nikad prosperiteta i nikad demokratije i vladavine prava! Lepo mogu da opipam taj bes koji se decenijski uvećava! I sad mi je došao do pod gušu i preti da me zadavi!:bljuc:
 
Zasto si besna? Na koga? Na sebe mozda?

Ti trazis nacin da uklonis posledice ali sta je uzrok? Neces se zauvek otarasiti posledica ako ne otkrijes sustinu svog besa, i to sebi pre svega.

Ma bre neću ništa da tražim, ponašaću se u skladu sa svojim emocijama. Kad sam besna, biću besna, kad sam zadovoljna, cvrkutaću, i gotovo. Kako mogu da očekujem da me bilo ko prihvati onakvu kakva jesam, ako ja samu sebe ne prihvatim tako. Nisam ja ljutita sve vreme, bože me sakloni. Ali kad sam ljuta sklanjaj mi se puta. Mislila sam da to treba da korigujem. Ne, ne treba. Nešto ne primećujem da se ljudi trude da koriguju svoje loše osobine, čak ih ni ne prepoznaju, često se projektuju i ono što njihova mana prilepe drugome...Ako ništa drugo, kad se pogledam u ogledalo znam ko sam.
 
Ma bre neću ništa da tražim, ponašaću se u skladu sa svojim emocijama. Kad sam besna, biću besna, kad sam zadovoljna, cvrkutaću, i gotovo. Kako mogu da očekujem da me bilo ko prihvati onakvu kakva jesam, ako ja samu sebe ne prihvatim tako. Nisam ja ljutita sve vreme, bože me sakloni. Ali kad sam ljuta sklanjaj mi se puta. Mislila sam da to treba da korigujem. Ne, ne treba. Nešto ne primećujem da se ljudi trude da koriguju svoje loše osobine, čak ih ni ne prepoznaju, često se projektuju i ono što njihova mana prilepe drugome...Ako ništa drugo, kad se pogledam u ogledalo znam ko sam.

Tvoj bes nece povrediti nikoga onoliko koliko povredjuje tebe.
 
Ma bre neću ništa da tražim, ponašaću se u skladu sa svojim emocijama. Kad sam besna, biću besna, kad sam zadovoljna, cvrkutaću, i gotovo. Kako mogu da očekujem da me bilo ko prihvati onakvu kakva jesam, ako ja samu sebe ne prihvatim tako. Nisam ja ljutita sve vreme, bože me sakloni. Ali kad sam ljuta sklanjaj mi se puta. Mislila sam da to treba da korigujem. Ne, ne treba. Nešto ne primećujem da se ljudi trude da koriguju svoje loše osobine, čak ih ni ne prepoznaju, često se projektuju i ono što njihova mana prilepe drugome...Ako ništa drugo, kad se pogledam u ogledalo znam ko sam.

Valjda jedina zena na svetu koja to zna haha
 

Back
Top